Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
228 postów 3919 komentarzy

Najpierw sprawiedliwość

miarka - ...nie przestajmy czcić świętości swoje I przechowywać ideałów czystość; Do nas należy dać im moc i zbroję, By z kraju marzeń przeszły w rzeczywistość. http://www.youtube.com/watch?v=1Tw0_BtJ3as

Marsz Bohaterów

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Obchodzimy dziś Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych. Wspaniała okazja, aby urządzić powszechne, łącznie z centralnym marsze bohaterów. Póki co nie ma nam kto tego zorganizować jak należy, spróbujmy najpierw wirtualnie.

 Ma to liczne zalety: nie mamy ani problemów finansowych, ani organizacyjnych, a jak uczestnikom zimno, to możemy datę przenieść na bardziej odpowiedni dzień 2 maja wolny po komorowskim święcie flagi i czekoladowego możeła.

Wyjątkowo z okazji w tym roku mamy też obchody okrągłej 1050 rocznicy powstania nowoczesnego Państwa Polskiego. To doskonała okazja, by je poprzedzić marszem triumfalnym wszystkich bohaterów historycznych, począwszy od drużyny Mieszka I.

Nie dość, że nasi historyczni bohaterowie wsławili się obroną naszych granic przed najazdami ze wschodu, zachodu, pólnocy i południa, to i byliśmy przedmurzem, a właściwie to murem dla całej zachodniej Europy przed najeźdźcami ze wschodu i południa. Mamy więc tutaj mnóstwo bohaterów do dumnej prezentacji, już nawet nie licząc tych od kultury, nauki i świętych.

Dopiero za tymi, z odleglejszej historii, bohaterami przychodzi kolej na bohaterów Powstań, jakże niedocenianych, a więc i rzadko czczonych marszami oraz bohaterowie tego szczególnego dnia. Jest też okazja, by szerokiej publiczności w marszu godnie ich zaprezentowały osoby do nich podobne i w strojach z odpowiedniej epoki.

Czoło pochodu to niekończące się wejście coraz to nowszych bohaterów w boju o sprawy Boga i naszej Ojczyzny, dokładnie jak z opery „Aida” otwierane przez trębaczy i osoby niosące symbole triumfu:

https://youtu.be/hwv652MBrXQ czy:

https://youtu.be/xxgOIwOd_5I (wejście – min 3.30)

 

Cały przebieg trasy marszu, to nie tylko czoło z trąbami triumfalnymi, ale i trębacze witający przechodzących co raz to nowych bohaterów, oraz orkiestry są też porozstawiane po trasie marszu, czy zatrzymują się w miejscach większych zgromadzeń publiczności, która po obejrzeniu widowiska dołącza do manifestacji.

 

Przed każdą prezentacją bohatera, czy ich grupy uroczyście niesiona tabliczka ich prezentująca, jeśli można to zdjęcie, do tego liczne tabliczki z dokonaniami i miejscami zwycięstw – ich chwała idzie przed nimi. Dodatkowo, jeśli żyją, to rodziny i przyjaciele, czy związki szczególnie kultywujące pamięć (podobnie jak już to jest praktykowane):

https://youtu.be/y9tfmPceGf8

Trochę to przypomina hiszpański marsz pogrzebowy z trumnami poległych żołnierzy, czy Chrystusem Ukrzyżowanym i pieśnią „ŚMIERĆ NIE JEST KOŃCEM” (drogi) - "La muerte no es el final".:

 

https://youtu.be/4SVE4C3XAqU

Niesie ona wielką nadzieję wobec Osoby zmarłej i osób jej bliskich. Jednak w wymiarze wspólnotowym śmierć naszych bohaterów to dopiero początek drogi naszej, drogi, którą to jako ich duchowi spadkobiercy jesteśmy im winni - drogi kontynuacji niedokończonego dzieła naszych narodowych bohaterów...

 

... tak więc dodatkowo w prezentowanym tu Marszu Bohaterów towarzyszy im z przodu, z tyłu i po bokach grupa taneczna  prezentująca ich dzieło i oddająca im cześć, wnosząca młodą, a wdzięczną  radość do ich chwały i triumfu,

oraz hasłowo testament i ich najważniejszy przekaz dla potomnych tam, gdzie ich dzieło nie zostało dokończone, z niesionymi hasłami i wznoszonymi okrzykami, a także i pieśniami podejmowanymi przez publiczność.

 

Zwłaszcza takie, by trzeźwieć , czy budzić się:

https://youtu.be/2F4G5H_TTvU

https://youtu.be/MUQjS-FPsDY

zrywać łańcuchy niewoli,

... i burzyć muryhttps://youtu.be/m5-8NNLipgM

... wciąż stawiane nam przez uzurpatorskich okupantów, pasożytów, złodziei i zdrajców, co chcą nas wywłaszczyć, zadłużyć i pogłebić naszą niewolę, a do tego skłócić i zdemoralizować. Zwłaszcza burzyć mury między nami samymi, kłócącymi się dziś o tematy zastępcze, a w najlepszym razie o sprawiedliwość, kiedy tu ona też, podobnie jak interesy osobiste powinna na razie ustąpić, bo zagrożone jest nasze przetrwanie, bo najbardziej nam dziś trzeba właśnie najsilniejszego, najbardziej jednoznacznie spajającego nas w monolit morale wspólnotowego.

I oczywiście trzeba nam jednoczyć się, bo wspólny jest nasz cel: wolność, suwerenność, tożsamość, wartości chrześcijańskie Ojców naszych wyznaczające poziom ładu życia publicznego w naszym Państwie, jego przyszłość i całe dobro wspólne Narodu:

https://youtu.be/ikqkKDID11I

Parada bohaterów trwa:

https://youtu.be/654qyDZtUZM

Każdy kto w tym miejscu do marszu dołącza to współbohater z tymi co przed nim.

Na zkończenie uroczystości oficjalnych jeszcze parada współczesnego Wojska Polskiego - jak ta sprzed 50 lat, tylko nowocześniejszego i potężniejszego.

https://youtu.be/9c9IejeNxjU

Po marszu jeszcze licze imprezy towarzyszące i kameralne:

https://youtu.be/IzymbZPkdHQ

https://youtu.be/uuWFTMyi9JM

https://youtu.be/O-PniXBJeUc

https://youtu.be/Wc6hjxE3558

https://youtu.be/pVwcrEvdxbE

https://youtu.be/eZi2raaPh-U

https://youtu.be/YAgLEnmMr-k

https://youtu.be/JCvvkVQ9GJA

oraz plenerowe, np.:

https://youtu.be/GEyMyaIImUw

https://youtu.be/I9hhYvPywoM czy:

https://youtu.be/Bii4ppdiumc

https://youtu.be/MizpESL97o0

https://youtu.be/PV61PYQRgI4

zwłaszcza pod ich pomnikami:

https://youtu.be/dZHh1cC57xk

zaś ulice muszą opanować orkiestry zdążające na miejsca zbiórek (przed „bramami”, czy „łukami” triumfalnymi), a później imprez plenerowych:

https://youtu.be/Qwzis-YHW7o

a tych to zimno nie wystraszy:

https://youtu.be/nLPYDLIVsA0

www.youtube.com/watch?v=UHI_2e-JP9o

https://youtu.be/N08BFthRinY

 

Jakby jednak wystraszało, to bardziej temu świętu należy się data 2 maja.

Można to i uwspółcześniać na wzór:

https://youtu.be/TOcbhppLO7A  czy

https://youtu.be/UwHh4b3xIuE

(tu ukłon dla blogerki alfa.co.hel – flash mob pasuje do jej postu://alfa.com.hel.neon24.pl/post/129983 ,czy-jeszcze-jestescie-sola-ziemi)

... Oczywiście z melodiami polskich pieśni patriotycznych i tekstami śpiewanymi o naszych  dziś czczonych Bohaterach i ich czynach, czy ich przesłaniu dla nas.

Dzieło Żołnierzy Wyklętych, Żołnierzy Niezłomnych trzeba dokończyć.

 

KOMENTARZE

 • Dzieło Żołnierzy Wyklętych, Żołnierzy Niezłomnych trzeba dokończyć.
  Tak masz rację.Żyje jeszcze spora grupa tych UB-eckich kanali, mają swoich mocodawców i ciężko jest się im dobrać do d..y.Jeszcze większa jest grupa tych tzw. wielbicieli utrwalaczy władzy ludowej, wszelkiej maści tajnych współpracowników czy zwykłych sowieckich sabak.Dziś nadchodzi już jednak czas rozliczeń i jestem przekonany że Jarosław Kaczynski i PIS jeszcze raz zrobią skuteczną desowietyzacje i deubekizacje. Zwalanie wszystko na żydów to jedną z metod.......żydów, a właściwie zydokomuchow. Te wszystkie peany na cześć PRL-u, te wszystkie ich listy do sowieckiej zgnilizny, świadczą o jednym że wciąż tkwią w czasach Stalina,Bieruta czy
  w epoce "Moskiewskiej Republiki" zwanej PRL

  5+ dla Pana wpisu
 • @Zbójnicki pies 21:47:39
  "Dziś nadchodzi już jednak czas rozliczeń i jestem przekonany że Jarosław Kaczynski i PIS jeszcze raz zrobią skuteczną desowietyzacje i deubekizacje".

  Oby. Wygląda jednak, że to musi być przeprowadzone inaczej, jak to było zaczęte, wpadały płotki, a grubym rybom nic nie było i nie ma.
  - Tj. najpierw muszą być rozbite personalne, partyjne i inne związki i układy - nawet mafijne i w ogóle wszelkiej przestępczości zorganizowanej, zwłaszcza po linii korporacji prywatnych, syjonizmu i globalizmu.
  Do tego ich związki z ideologiami masonizmu i lewactwa, w tym faktycznego faszyzmu i satanizmu, oraz homoseksualizmu, a ostatnio jeszcze islamizmu. To potrafi ich "swoich" czynić zupełnie bezkarnymi, bo mieli przy opanowane media, tajne służby i sądy, a nawet jeden trybunał i wygląda na to, że wciąż są mocne, mają wpływy w organizacjach międzynarodowych, dziś z zasady skorumpowanych i będących w ponadnarodowych nielegalnych, idących w poprzek znanych nam układów politycznych, a więc wciąż mogą mataczyć i uniemożliwiań patriotom skuteczne działania.

  "Zwalanie wszystko na żydów to jedną z metod.......żydów, a właściwie zydokomuchow".

  Dokładnie. To jest jedna z zasad matrixu. Oni za to "swoich" umieją rozpoznać, my zaś walcząc w na pozór słusznych sprawach sami się niszczymy, na co oni tylko czekają, dostarczają broni i pieniędzy - chcą być tym trzecim, co korzysta, kiedy ci co się biją, nie widzą jego roli. Są jak szatan, co to najlepiej sztuczki mu wychodzą, kiedy go ludzie nie widzą.

  Wyklęci/Niezłomni tak bardzo walczyli, bo oni nie kupili iluzji matrixu. Oni dobrze wiedzieli, że ze złem kompromisu nie ma.

  Przyszła Unia, narobiła ludziom wody z mózgu, wmawiając im, że jak będzie zmiana ze zła, to na dobre - okazało się, że na inne - takie samo, a może i gorsze. Dlatego tak dziś dla nas ważne jest to dzieło Wyklętych.
 • @miarka 22:45:50
  //Dokładnie. To jest jedna z zasad matrixu. Oni za to "swoich" umieją rozpoznać, my zaś walcząc w na pozór słusznych sprawach sami się niszczymy, na co oni tylko czekają, dostarczają broni i pieniędzy - chcą być tym trzecim, co korzysta, kiedy ci co się biją, nie widzą jego roli. Są jak szatan, co to najlepiej sztuczki mu wychodzą, kiedy go ludzie nie widzą.//

  Warto spojrzeć choćby na niektóre dzisiejsze komentarze pod wpisami w temacie "Żołnierzy Wyklętych". Znajdziesz tam właśnie to elitarne zydokomunistyczne pospólstwo.Zresztą dla nich dzień bez żyda czy banderowca to dzień stracony
 • @miarka 22:45:50
  5* Dzięki- jestem za Marszem- i to nawet w realu....
  Zgadzam się z tym co piszesz- wszystko na tak! (chociaż nie napisałam obszernego komentarza) Pozdrawiam Cie serdecznie. Pamiętaj, że twój pomysł z Marszem będzie czekał na realizacje- W SIECI!!
 • @Zbójnicki pies 22:55:22
  Za alfą.com.hel trzeba powtórzyć: Soli! Soli im trzeba, bo zwietrzeli... Modlitwy też - zwłaszcza o światło prawdy wyzwalające z iluzji, narracji rzeczywistości twórców matrixu.
 • @miarka 23:08:47
  Ja poszedłbym jeszcze dalej, takich to kroić i solić 8-))))))
  Zwłaszcza tych wszelkiej maści wielbicieli komuny
 • @Zbójnicki pies 23:23:49
  Nie o taką sól chodzi :-)
  A i z krojeniem, to chyba że w obronie własnej, czy swoich wspólnot dobrych ludzi.
  Starczy, że jak sami będziemy solą, czyli nasz dobry i przynoszący dobre owoce przykład będzie na tyle smakowity dla innych, to i przyłączą się do nas, a komuna jako zupełnie nieużyteczna zejdzie na zupełny margines.

  Komuna z pewnością nie ma miejsca wśród normalnych ludzi. Podstawą jej bytu ekonomicznego są zbrodnia i pasożytnictwo, do tego patologia i wszelka demoralizacja.
  Z ludźmi złymi idzie sobie poradzić, czasami i z kłamcami, ale zdemoralizowani to już mają za nic swoje życie, a przy tym i nasze, więc o współżyciu mowy nie ma.

  I to trzeba też mieć na uwadze, że przedstawiają się jako lewica, czy nowa lewica. Nic z tego - to nie lewica, tylko lewacy - w swoim rozwoju duchowym nie sięgający nawet dobra, a co mowa moralności i człowieczeństwa.

  Z tymi nie da się ułożyć relacji inaczej jak na daleki dystans - konsekwentnie usuwając ich na zewnątrz naszych wspólnot i społeczności, pozbawiając ich jakichkolwiek możliwości szkodzenia nam - bo to tyle, co bestie w ludzkiej skórze.
  Do tego trzeba pozbawiać ich możliwości odgrywania jakiejkolwiek roli w polityce, bo jedną z jej podstawowych zasad jest działanie dla dobra wspólnego leżącego u podstaw życia publicznego, a więc i bronienie ludzi dobrych.
  Nie wchodzą w rachubę żadne z nimi związki polityczne dopóki nie stoimy na gruncie jednakowo rozumianego człowieczeństwa i moralności, jednakowego rozumienia dobra i sprawiedliwości, w tym prawdy, jako jej fundamentu tam, gdzie stroną miało by być lewactwo - zawsze bowiem rodziłyby się nieprzezwyciężalne sprzeczności i wszystko by się źle kończyło.
  Wszelkie lewackie i pokrewne organizacje muszą być rozwiązane i zdelegalizowane.
 • @nocny gryzoń 00:04:04
  "czas odnowić solidarność podziemi antykomunistycznych".

  Tak, jest bardzo potrzebna. Jedna tylko uwaga: Solidarność, spójność, jedność, konsolidacja tutaj muszą się opierać nie o etos przeżytych walk przeciw komunie, a jedność wartości i celów. Jest różnica - tamta walka została niestety przegrana, zbrodnia i pasożytnictwo, korupcja oraz zdrada wygrały - a nie można ot tak wrócić do walki - to już iny duch, inni ludzie. Teraz trzeba innych broni, teraz trzeba umocnienia w innych wartościach. Nie

  "wspólnota losów i walki zbliża bardziej niż ideologie".

  Duchowo tak. Gorzej, że ideologie mają "zdolność koalicyjną" w drugą stronę, tj materialno-cielesno-zwierzęcą, co przy tym nastawieniu czyni ich dla normalnych ludzi i ludzkości w ogóle skrajnie niebezpiecznymi.

  "...a wielu się budzi z akceptacji lewactwa".

  Nareszcie. Oby jeszcze wzięli się w garść i zabrali ostro za nadrabianie zaległości w budowie narodowej jedności bez lewactwa.

  "Nie stać nas na powtarzanie błędu Adama i Ewy".

  Właśnie - byli jednością a ją utracili, bo wdał się między nich szatan jako wróg wewnętrzny, mający swoje cele sprzeczne z ich celami.

  Nie przetrwa wspólnota, która ma wroga wewnętrznego - "Nie ostoi się dom skłócony".
 • @miarka 02:28:48
  TAK, zwietrzała sól- ta Nasza wewnętrzna: JEDNOŚĆ WARTOŚCI I CELÓW..
  POTRZEBA WIĘC WRÓCIĆ DO KORZENI; CZYNIĆ SPRAWIEDLIWOŚĆ, DOBRO; TRWAĆ PRZY BOGU i iść Bożymi Drogami...Tymczasem NASZA SÓL "poszła" na bezdroża lewactwa - ZWIETRZAŁA na tyle, że straciła Chrystusową woń i smak, a My nie byliśmy czytelni, silni- daliśmy się podzielić, poszliśmy za fałszywymi prorokami wyjętymi z teczki...
  Wspomnę lata powojenne, kiedy to Nas przesiedleńców wciśnięto w lasy, gdzie "diabeł mówi- dobranoc", ale tam, w tych ciężkich warunkach mieliśmy coś wspólnego- ŁĄCZYŁ NAS BÓG I BIEDA....I OGROMNY WYSIŁEK, ŻEBY TĄ RÓŻNĄ KULTUROWO GRUPĘ ZINTEGROWAĆ W PIĘKNĄ WSPÓLNOTĘ - to była właśnie SÓL ZIEMI; BRATERSTWO STOŁU biednie nakrytego, ale dla wszystkich, modlitwa Rodzin, śpiewy przy wiejskiej kapliczce, bo nawet Kościoła na miejscu nie było- ale, jak myśmy śpiewali!!!
  TAK, trzeba budować JEDNOŚĆ BEZ LEWACTWA.

  //"Nie stać nas na powtarzanie błędu Adama i Ewy".

  Właśnie - byli jednością a ją utracili, bo wdał się między nich szatan jako wróg wewnętrzny, mający swoje cele sprzeczne z ich celami.

  Nie przetrwa wspólnota, która ma wroga wewnętrznego - "Nie ostoi się dom skłócony".// AMEN!! Dzięki za notkę, pamiętaj o marszu :)))))

  Serdecznie pozdrawiam. Helena.
 • @Zbójnicki pies 22:55:22
  No proszę "złodziej krzyczy łapać złodzieja"

  Czy to nie wy przypadkiem pałacie wielką miłością do Izraela USA i Anglii gdzie schronili się mordercy żołnierzy niezłomnych.Żyją sobie jak u Pana Boga za piecem i pobierają wysokie emeryturki z Polski.A ty Józio być może spotykałeś w Londynie niejaką Wolińską-Bruss.Kłaniałeś się jej nisko w pass?

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031