Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
254 posty 4512 komentarzy

Najpierw sprawiedliwość

miarka - ...nie przestajmy czcić świętości swoje I przechowywać ideałów czystość; Do nas należy dać im moc i zbroję, By z kraju marzeń przeszły w rzeczywistość. http://www.youtube.com/watch?v=1Tw0_BtJ3as

Jesteśmy nacjonalistami

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Trzeba wiedzieć, że są dwa nacjonalizmy. Ten polski nacjonalizm to idea a nie ideologia.

Nie jest to jakaś idea nowa, wymyślona, którą można by podejrzewać że jest ideologią, ale idea najgłębiej wrośnięta w naszą tożsamość i duchowość.

To idea polskiego nacjonalizmu, a nie patriotyzm jako taki pozwoliła nam przetrwać zabory w niezmienionej, a nawet bardziej okrzepłej polskiej tożsamości.

Zachowanie jej w kręgu naszych wartości moralnych i dziś jest naszym być albo nie być – tak jako Narodu Polskiego, jak i nas samych jako zdrowych psychicznie, zintegrowanych w swojej tożsamości duchowo, mocno osadzonych w naszym byciu sobą i u siebie.

 

Za obserwowanym dzisiaj atakiem naszych wrogów na nasz nacjonalizm idzie i atak na nasz naród w ogóle. To atak podjęty przez amatorów na dobra wspólne naszego Narodu, a jego własność niezbywalną, którzy już zdążyli dokonać wielu nielegalnych, a nawet zbrodniczych zawłaszczeń, a przez zamierzoną likwidację naszego Narodu (co do innych też mają takie rozbójnicze zamiary), mieliby ich zawłaszczenie zalegalizowane. To atak długotrwały, wykorzystujący już czas naszego osłabienia w czasie II Wojny Światowej i rządów żydokomuny, czas fizycznego wymordowania naszych duchowych, narodowych i państwowych elit, oraz ludobójstwa na duszy Narodu – ludności Kresów, a w końcu i zmowy Okrągłego Stołu.

To atak będący dla nas zagrożeniem najwyższej wagi, bo jest to i atak na wartości na których nasz naród stoi od swoich początków. - Wartości na których stoi i moralność ładu życia publicznego naszego państwa. To i wartości z potrzeb których musi wynikać i nasza sprawiedliwość i prawodawstwo państwowe aby było spójne, zrozumiałe i służebne naszym celom.

A są to i wartości, które dotyczą nie tylko nas, czy naszych wspólnot bezpośrednich – nie żyjemy w próżni.

- Nasz nacjonalizm to nie tylko miłość naszego Narodu jako duchowej wspólnoty Polaków zbudowanej na duchowym kręgosłupie wartości ludzkich, i narodowych, w tym kulturalnych, ale i miłość Ojczyzny naszego Narodu, a także miłość między narodami bratnimi podzielającymi nasze wartości i naczelny, narody z którymi dzielimy cel życia w pokoju ze wszystkimi, miłość za którą idzie i ofiarna walka "za wolność waszą i naszą".

Mało tego że nasz nacjonalizm dotyczy Polski i bratnich narodów, to nacjonalizm tak jak my go rozumiemy dotyczy i całej cywilizacji łacińskiej wraz z Kościołem (to z tej racji byliśmy zawsze „przedmurzem Europy”). Dotyczy w ogóle i człowieczeństwa dojrzałego jako że te nasze wartości są wrośnięte i w system wartości ludzkich „z najwyższej półki”, wciąż doskonalony w miarę jak rośnie nasza świadomość rzeczywistości.

Stracić naszej idei nacjonalizmu nie możemy, bo wpadlibyśmy w szpony satanistów, oraz wojującego pogaństwa, a zwłaszcza szczególnie agresywnej ostatnio cywilizacji turańskiej, cywilizacji skrajnie niemoralnej.

To, że kraje protestanckie, Rosja i Ukraina kierują się mentalnością turańską, dopuszczającą niemoralność władzy stawia nas do nich w opozycji duchowej, a to oznacza potrzebujemy trwać wobec nich w swojej odrębności instytucjonalnej wszędzie, gdzie wchodzą w rachubę jednoznaczności definicji, rozumienia, interpretacji i praktyki stosowania wspólnych wartości.

Chcąc w tych warunkach przetrwać musimy o te sprawy walczyć, a przy tym strzec w tym zakresie jednoznacznych granic.

Najpierw jednak musimy walczyć z kłamstwem że „nacjonalizm jest jeden i cały naganny”. Potrzebujemy wywalczyć powszechne uznanie istnienia dwóch nacjonalizmów:

- jednego – ideologicznego, nagannego - agresywnego, wojennego i pasożytniczego, szowinistycznego, ideologicznego aż po ideologie korporacjonizmu-syjonizmu-globalizmu, prawnictwa i satanizmu, oraz faszyzmu, z kłamstwem, niemoralnością władz i zmiennością zasad i ich interpretacji przez władze. Z takim nacjonalizmem nie chcemy mieć absolutnie nic wspólnego – on się już dość w historii skompromitował, a i sami od niego ucierpieliśmy jak mało kto, a nadto znów nam grozi.

- drugiego – ideowego, chwalebnego - samoobronnego i konstruktywnego dla moralnego życia narodów. Z prawdą i jednoznacznością zasad, z oparciem ładu życia publicznego o powszechnie zrozumiały i dalekowzroczny system wartości. On kieruje się typową dla siebie, sprawdzoną moralnością życia publicznego, obejmującego i mniejszości narodowe i inne, oraz dążeniem do trwania w przyjaźni i pokoju między narodami, aż po gotowość umierania za sprawy innych narodów zmuszonych do obrony ich bytu i wartości, zwłaszcza pod hasłem: "za wolność waszą i naszą". Można ten drugi, a zarazem ten, z którym się identyfikujemy nacjonalizm opisać że rozumiemy go jako demokrację narodową, ale zorientowana ideowo, a nie politycznie ani religijnie. Polityka i religia to sprawy ważne, ale odrębne.

Potrzebujemy coraz ściślejszego związku z krajami Grupy Wyszehradzkiej i jeszcze zabiegania o jego rozszerzanie na kraje podzielające nasze idee.

Potrzebujemy oparcia relacji z innymi narodami o te wartości co do których jesteśmy w pełni zgodni.

 

Trzeba się z tym pogodzić - jesteśmy narodowcami.

Tak jak byli nimi żołnierze WiN, NSZ i innych, walczących z okupacją naszego kraju, formacji. Podobnie jak Armia Krajowa, też jesteśmy zaplutymi karłami reakcji. Nie próbujmy tłumaczyć, że jest inaczej. Oni i tak wiedzą przecież swoje.

To, że cenzurujemy nasze hasła i wypowiedzi jest ich zwycięstwem. Mówiąc ich, mam na myśli tę koalicję żydów, lewaków i zboczeńców, która nienawidzi wszystkiego co polskie i katolickie. Dla nich miłość do Ojczyzny i demonstrowanie patriotyzmu to nacjonalizm - i trzeba się z tym pogodzić. Tu jesteśmy my - tam oni - i między nami nie może być żadnego porozumienia, z tego prostego powodu, że oni chcą dyskutować tylko o tym co nasze, natomiast ich przekonań i zachowań, krytykować nie wolno. Kto nie wie o co chodzi, niech poczyta pisaninę Eli Barbura na salonie24.pl i spróbuje z nim podyskutować - ban gwarantowany. Albo to samo niech zrobi na portalu zboczeńców lub lewaków, jeśli nie brzydzi się tam wchodzić.

Pierwszy lepszy przykład: Jarosława Kaczyńskiego oskarżono o głoszenie hasła: "Polska dla Polaków". Zdegenerowane dziennikarskie bydło zatrudniane przez TVN, zrobiło z tego wielkie halo. Później okazało się, że było to pomówienie. Ale co właściwie jest złego w tym haśle? Dla kogo ma być Polska? Dla żydów, murzynów, Wietnamczyków czy innych przybyszów? Otóż nie - państwo polskie powinno działać w interesie Polaków. I po tym można je poznać. Dlatego III RP nie jest państwem polskim, gdyż interes narodu polskiego dla rządzących tym tworem nic nie znaczy.

Są też hasła, które rodzą się z frustracji i niedojrzałości. Cały ten narodowy socjalizm i inne, obce naszej kulturze i tradycji ruchy - choćby pogańska "Zadruga". Wszelkie polskie organizacje muszą być katolickie. Jeżeli nie są - to nie są też polskie. Obóz Narodowo - Radykalny nie był polskim nazizmem, jak próbują to przedstawić zakłamani publicyści i historycy, ponieważ był to ruch katolicki. A żaden katolik nie będzie krzyczał: "Żydzi do gazu" czy gloryfikował Hitlera, Lenina, Stalina czy innego lewicowego zbrodniarza.

Dlatego nie bójmy się pisać i głosić poglądy, które są prawdziwe i dobre, tylko dlatego żeby nie nazwano nas "nacjonalistami". Trudno - i tak już nimi jesteśmy i być nie przestaniemy, chyba, że pozwolimy narzucić sobie ich przekonania. A tego nam robić nie wolno.
http://niepoprawni.pl/blog/510/jestesmy-faszystami

 

 

Nie wolno nam tego robić, bo wrogowie nasi już swoją agresję zaczęli, a teraz tylko czekają na wyłom, aby ruszyć z atakiem na wszystko co nas chroni i jest nam konieczne: i na nasze granice, i nasze zasady zwłaszcza wykluczania, tolerancji *w której to my mamy najlepsze i długotrwałe doświadczenie w Europie), zasad równouprawniania i równania obywateli w swoim państwie; i atakiem na naszą tożsamość, świadomość i własność, odpowiedzialność i władzę tak polityczną jak rodzicielską, nawet na mowę zmierzającą do samoobrony i głoszenia prawd których niektórzy nie chcą słuchać; na religię i cywilizację, i na niepodległość. Samą ideę Marszu Niepodległości (Państwa Polskiego) też już próbują atakować.

 

Jesteśmy nacjonalistami bo musimy obronić nację określającą naszą tożsamość, czyli Naród Polski, gdyż to on i jego dobra wspólne są prawdziwym celem zakłamanych ataków i antynacjonalistów, i antyfaszystów z ich fałszywymi definicjami, i ich mocodawców.

Jesteśmy nacjonalistami bo to prowadzi nas do najlepszych możliwych, życzliwych i pokojowych relacji z innymi narodami.

Jesteśmy nacjonalistami, bo to pozwala nam spokojnie żyć w swojej tożsamości.

Jako nacjonaliści polscy musimy tylko odkłamać rzeczywiste intencje naszych rzeczywistych i potencjalnych agresorów. Musimy głosić prawdę choć to zawsze było trudne, bo nawet bywało czynem rewolucyjnym. Musimy głosić prawdę już dziś, bo inaczej to jutro będzie jeszcze trudniej.

I poza głoszeniem prawdy nic nie musimy w tej sprawie robić.

Ile tylko razy będą nas atakowali o nacjonalizm, tyle razy mamy mówić: tak, jesteśmy nacjonalistami oczywiście. I jesteśmy z tego dumni, bo ten nasz nacjonalizm jest zupełnie inny jak ten jaki zna świat, ten ideologiczny.

– Nasz nacjonalizm jest czysty, ideowy.

 

KOMENTARZE

 • @Miarka
  Zawsze walczyliśmy o Polskę Niepodległą . Pozdrawiam . https://www.youtube.com/watch?v=-Go2kYsBtw8
 • Autor
  Tekst potrzebny i słuszny. Pozdrawiam przyjaźnie. 5***** BJ
 • @Repsol 21:49:05
  Tak, o niepodległość Polski trzeba walczyć zawsze. Jak nie od wrogów zewnętrznych, to wewnętrznych a nawet będąc w kleszczach tych rodzajów wrogów. Jak teraz.

  Jak mówi tekst na moim drugim obrazku to Bóg nam określa granice dla strzeżenia ich przez Naród.
  Pierwsza sprawa to ich strzec i to w każdym ich wymiarze, zwłaszcza wymiarze tożsamości ludzkiej i narodowej (..."narody ludzkie"...), a będzie dobrze.
 • @ALL
  Salut Amigos . Chwała Wielkiej Polsce. https://www.youtube.com/watch?v=rpyBFIcn0lA
 • @Repsol 22:20:10
  Mocne i potrzebne. I groźne... ale nie kiedy już przyjdzie powszechna świadomość że jesteśmy nacjonalistami. Ż jesteśmy gotowi bronić Ojczyzny naszego Narodu. I nie tylko granic geograficznych, ale i kulturowych i tych moralnych, chroniących wszystko co się wiąża z naszą władzą, naszym Domem, naszym życiem.
  Wtedy i mocodawcy islamistów pięć razy się zastanowią zamiast któremuś coś zlecą.
 • @miarka 22:35:56
  Jako stary dziad pewnie nie doczekam ,ale wierzę w Polaków . Ave.
 • Autor
  Moim zdaniem nacjonalizm jest defensywny,w przeciwienstwie np. do szowinizmu ktory jest ofensywny.
  Dlatego nie jest dla mnie zaskoczeniem ze zydowski szowinizm atakuje medialnie polski nacjonalizm.To jest tak jakby zlodziej krytykowal zabezpieczenia domu bo utrudnia to mu grabienie-czyli to jest nawet logiczne.
  Gorzej ze osoby ktore nazywaja sie Polakami przylaczja sie do tej krytyki a nawet atakuja polski nacjonalizm
 • Słowianie ! żydzi uznali że są u siebie i im wszystko wolno !!!
  Autor pisze [ To, że cenzurujemy nasze hasła i wypowiedzi jest ich zwycięstwem. Mówiąc ich, mam na myśli tę koalicję żydów, lewaków i zboczeńców, która nienawidzi wszystkiego co polskie i katolickie. ]

  Panie miarka ! i dlatego taki wściekłe ataki z żydowskich gadzinówek na to co Polskie Słowiańskie ,te bandyckie gady żydowskie chcą byśmy sie poddali ! CHCĄ NAS ZASZCZUĆ !!!

  APEL ! Słowianie odrzućmy wszystko co jest żydowskie obce nam ! bo żydzi tłumią naszą Słowiańską energie !

  SŁOWIANIE ! MAMY PRAWO I OBOWIĄZEK ZBUDOWAĆ NARODOWE PAŃSTWO SŁOWIAN !

  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach .
 • @miarka 22:01:46
  5 x *
  Gratuluję mądrego wpisu.

  Tak sobie myślę, czy nie nastąpiła pora abyśmy ten nasz Dmowskiego nacjonalizm zaczęli inaczej nazywać. Może zeszlibyśmy wtedy z linii strzału.
  A ta najpilniejsza "moralność ładu publicznego" to:
  - suwerenny pieniądz,
  - obalenie tajemnicy handlowej jako filaru doktryny gospodarczej
  - deproletaryzacja.

  ps.
  proszę pomyśleć nad nową nazwą naszego nacjonalizmu.
 • @miarka
  5*****! Pzdr!
 • @miarka 22:01:46
  Za granicą o potępieniu rasizmu przez prezydenta. (Polski czy już Polin?)

  http://niezalezna.pl/208652-za-granica-o-potepieniu-rasizmu-przez-prezydenta

  Ps...Polacy mają prawo do wydawania opinii we własnym kraju i nic do tego lewackiej zagranicznej hołocie. Następny zdrajca PAD szykuje się do odlotu do Brukseli, na pozycje króla Europy. To jego przemówienie to jawna gra o przychylność A. Merkel i Jewropejskiego Kołchozu. Tylko zdrajca sra w swoje gniazdo. Haniebne przemówienie na pożywkę międzynarodowego lewactwa, i żydostwa. To są słowa zdrajcy a nie prezydenta Polski. Spontaniczny nacjonalizm jest patriotyzmem. Tu właśnie jest znak równości panie dr prawa Duda. Jak ktoś tego nie rozumie nie kwalifikuje się na prezydenta Polski i powinien być w sposób natychmiastowy odsunięty od władzy. Kiedy prezydent stanie w obronie Polaków i Polski? Kiedy prezydent stanie przeciwko POLONOFOBII żydowskiej płynącej z Ameryki, i zaprzestanie tego pierdolenia głupot o ksenofobi i antysemityzmie? Kiedy Duda przeciwstawi się POLAKOŻERCOM w TVN i mediach niemieckich w Polsce i w Niemczech? Czy Duda jest prezydentem Polski, czy prezydentem żydów amerykańskich i żydowskiej międzynarodówki, których tak żarliwie zapewnia w każdym przemówieniu o swojej lojalności? Kombinacja Duda - Kornhauser okazuje się zdradziecka dla obrony interesów Polaków. Hańba zdrajcom narodu polskiego. Panie prezydencie waż pan słowa! A teraz wyobraźmy sobie prezydenta lub premiera Izraela, który podczas ważnej państwowej uroczystości mówi do żydów:

  "Nie ma w naszym kraju miejsca ani zgody na ksenofobię, nie ma w naszym kraju miejsca na chorobliwy nacjonalizm, nie ma w naszym kraju miejsca na antypolonizm". ... Rozmarzyłem się.
 • @nikander 08:21:14
  Rozumiem , że doszedł Pan do wniosku, że doktryna katolicka nie kłóci się z polska ideą narodową. W przeciwnym razie Panu miarce trzeba by przynajmniej jedną gwiazdkę zabrać.
 • @miarka 22:35:56
  Gdyby Polską rządzili Polacy, to polski rząd ustanowiłby takie prawo i tak je implementował, że żadnym łachmytom by się nie opłacało szkalować Polaków i Polskę. A tak pajacom nie przeszkadza, że w Polsce obowiązuje penalizacja jedynie tzw antysemityzmu czyli najczęściej mówieniu prawdy o żydach, a nie przeszkadza im plucie na Polaków i katolików, gdyż nie obowiązuje penalizacja za antypolonizm i antykatolicyzm. Jasno z tego wynika, że rządzą nami żydzi albo w najlepszym przypadku tzw. dwużydziany. A i purpuraci wystawiają sobie fatalne świadectwo !
 • @miarka
  „Kompletni idioci, koszmarnie źli ludzie.” Skandaliczne słowa prezydenta Wrocławia o uczestnikach Marszu Wielkiej Polski Niepodległej...11 listopada, ulicami udręczonego antypolonizmem miasta Wrocławia, przeszedł kilkutysięczny Marsz Wielkiej Polski Niepodległej, który próbowali zablokować przedstawiciele środowisk lewicowych i Obywatele RP, którzy na szczęście szybko zostali spacyfikowani, a maszerujące rodziny z dziećmi i wszyscy Polacy ze spokojem mogli manifestować polskość i dotrzeć na wrocławski rynek. Podczas marszu padło wiele mocnych, wolnych od polit-poprawnego bełkotu słów, które bardzo nie spodobały się Rafałowi Dutkiewiczowi.

  Spadkobiercy zbrodniarzy z NKWD próbowali zablokować patriotyczny przemarsz Polaków. To ci sami ludzie, którzy dwa dni wcześniej, z prezydentem tego miasta Rafałem Dutkiewiczem na czele, w żydowskim marszu hipokryzji, przez nich zwanym „marszem wzajemnego szacunku” od synagogi do synagogi, próbowali umniejszyć wartość dzisiejszego, narodowego święta. Ci ludzie osiągnęli apogeum nienawiści do naszej ukochanej Ojczyzny! Drodzy Państwo! To że synagogi mogą tutaj stać, na naszej polskiej ziemi, a żydzi i Dutkiewicz mogą się w nich upajać talmudyczną nienawiścią, to jest wyraz naszej niezwykłej tolerancji graniczącej z brakiem roztropności – mówił Jacek Międlar podczas manifestacji we Wrocławiu.

  Możemy się domyślać, że zwłaszcza nie spodobały mu się słowa Jacka Międlara, który wspomniał o antypolonizmie prezydenta Wrocławia i upajaniu się przez niego talmudyczną nienawiścią w synagogach. Ale to oczywiście tylko domysły. Prezydent Wrocławia, który od lat kreuje się na walczącego z „mową nienawiścią” ratlerka, w niezwykle chamski sposób zwyzywał wszystkich manifestujących Polaków, zarówno dzieci, kibiców jak i rodziny starsze.

  Kompletni idioci, koszmarni źli ludzie, którzy mówią o mój Boże „Holokauście dla islamu”. W najbliższą niedzielę wszystkie ambony w Polsce powinny zadrżeć od krzyku przeciw tego rodzaju zjawiskom. Na wszelkie sposoby powinniśmy mówić, że to jest niegodne, niegodziwe, nieludzkie – dla Radia Wrocław powiedział prezydent stolicy Dolnego Śląska.

  Dutkiewicz stwierdził, że manifestacje polskości to efekt polityki Prawa i Sprawiedliwości. Domyślamy się, że tego nie chciał, ale tymi słowami uczynił nieświadomy ukłon w kierunku ekipy rządzącej. To są polityczne dzieci PiS. To jest efekt polityki PiS. To sobie trzeba bardzo otwarcie powiedzieć i dlaczego tak twardo mówię: proszę odpowiedzieć, proszę odciąć się od takich zachować. Mówię to do Jarosława Kaczyńskiego, do Beaty Szydło, do ministrów rządu PiS. Dość perorował Dutkiewicz.

  Rafał Dutkiewicz przechodzi już wszelkie granice przyzwoitości i uświadamia nas, że jest wyjątkowo bezczelnym hipokrytą. 9 listopada maszeruje w tzw. Marszu Wzajemnego Szacunku, gdzie deklaruje walkę z „mową nienawiści”, a trzy dni później znieważa manifestantów legalnej manifestacji polskości. W tym miejscu publikujemy zapowiedź działaczy stowarzyszenia Wielka Polska Niepodległa: „Już niebawem, na pewnym spotkaniu z obywatelami, Rafała Dutkiewicza spotka niemiła niespodzianka”.
 • @miarka 22:35:56
  Jakby nie patrzeć Dutkiewicz jest szefem Wrocławia i dlatego trzeba pamiętać jak ważne są wybory. Upilnować urnę i liczących głosy.
 • @miarka 22:35:56
  Oto skutki hejtu na MN: próba podpalenia siedziby Stowarzyszenia Marsz Niepodległości. Trwa zmasowana nagonka na Marsz Niepodległości, jego organizatorów i uczestników. Włączył się do niej również Donald Tusk zamieszczając na tt następujący wpis: „W dalekiej Azji spotkania z przywódcami USA, Chin, Indii, Kanady, Japonii i ASEAN. W kuluarach także pytania o Polskę w związku z marszem narodowców. Bez złudzeń: reputacyjna katastrofa. Może nie wszyscy się tym przejmują, ale ja tak.” ..Skutki tego hejtu już są. W poniedziałek wieczorem doszło do próby podpalenia siedziby Stowarzyszenia Marsz Niepodległości. Do zdarzenia doszło ok. godz. 22.00. Zarząd Stowarzyszenia podsumowywał tegoroczny Marsz Niepodległości, gdy pod wejściem do budynku nieznani sprawcy podstawili palący się kontener na śmieci. Dzięki szybkiej reakcji osób zgromadzonych na spotkaniu niebezpieczeństwo przedostania się ognia na teren siedziby został zażegnany. Chwilę później przyjechały powiadomione służby. O całej sytuacji poinformował we wtorek rano na twitterze Robert Bąkiewicz – prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości. Bąkiewicz poinformował również, że Stowarzyszenie MN przygotowuje się do podjęcia kroków prawnych przeciwko mediom i osobom prywatnym, które naruszyły dobro stowarzyszenia i uczestników tegorocznej manifestacji.

  Ps..Nacjonalizm to najwyższe stadium Patriotyzmu. Szowinizm to cecha zaledwie kilku nacji groźnych dla cywilizacji białego człowieka, państw narodowych i pokoju światowego. A które to hasła takie bezmyślne ? Może ktoś ma jeszcze cenzurować hasła wolnych Polaków ?! Może to ma robić GW lub TVN lub inna V-ta kolumna ? Jakoś swoich haseł i internacjonalistycznych pomówień nie poddajecie ogólnemu ocenzurowaniu ! Moralność Kalego! A gdzie tu reakcja Dudy czy Kaczyńskiego czy innych polityków ?! Tzw. antysemityzm piętnują z automatu, a na ewidentne przestępstwa antypolonizmu nie reagują ! Czyje oni reprezentują interesy ?!
 • Do @kula Lis 67 09:23:38
  Panie Kula Lis ! już wielokrotnie pisałem że prezydent Duda jest prezydentem żydów i ukraińców ! i obrona żydów i ukraińców jest jego najważniejszym celem jego prezydentury !

  Obroną Polaków się nie przejmuje ! dowód ? proszę bardzo ! niejaki rzecznik praw obywatelskich żyd Bodnar powiedział w TVP info
  [ naród polski współuczestniczył w Holokauście ] i co ? ten żydowski bandyta zrównał nas Polaków z zbrodniarzami niemieckimi ? !!!!!
  co na to prezydent Duda Andrzej ? NIC NUL ! i to dowód że Duda to obcy nam Polakom człowiek ! on z Polska ma tylko do czynienia jak co miesiąc pobiera pensje z naszych podatków !!!!!

  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach ! Bodnar dalej jest na stanowisku !!!!
 • @Mariusz G. 09:31:16
  Wszystko byłoby w porządku, gdyby ład moralny, a zwłaszcza ład moralny w gospodarce, o którym kościół zaczął mówić w encyklice Rerum Novarum nie buł jedynie "wypadkiem prze pracy" papieża, którego obwołano "socjalistą pobożnym". Na czas obecny idea narodowa a idea katolicka są w zajadłej sprzeczności.
 • @mac 03:16:18
  "Moim zdaniem nacjonalizm jest defensywny,w przeciwienstwie np. do szowinizmu ktory jest ofensywny".

  Oczywiście. To samo piszę o tym nacjonaliźmie ideologicznym (a to nie tylko szowinizm) że jest agresywny, a że nasz ideowy jest samoobronny.


  "Dlatego nie jest dla mnie zaskoczeniem ze zydowski szowinizm atakuje medialnie polski nacjonalizm.To jest tak jakby zlodziej krytykowal zabezpieczenia domu bo utrudnia to mu grabienie-czyli to jest nawet logiczne".

  Kiedyś mówiło się że szczytem szczytów jest gówno na Mont Evereście - tu bezczelność tych złodziei już przewyższa ten szczyt. A to nie tylko krytyka.
  Sprawa jest naprawdę poważna, bo już i sądy skazują za samobronę. - Z obowiązku obrony koniecznej chcą robić ograniczone prawnymi rygorami prawo do obrony koniecznej, a nadto potrafią dzielić winę między agresora a broniącego się, co jest już szczytem niesprawiedliwości.

  Nie obejdzie się bez obnażania złodziejskich intencji "krytyków" polskiego nacjonalizmu. W notce wskazuję, że są nim dobra wspólne Narodu Polskiego. To pewnie jeszcze nie wszystko. Zwłaszcza widzę tu np. że z pewnością i żydowski syjonizm, wraz z całą ideologią korporacjonizmu-syjonizmu-globalizmu widzi w nas zawadę dla swojego ekspansjonizmu.  On sam jest faktycznie nacjonalizmem faktycznym, ideowym, natomiast ten ich jest doklejony, ideologiczny, literalny, prawniczy i od razu zakamuflowany medialnie jako antynacjonalizm, choć to sama ideologia nałożona na nacjonalizm.

  A co do logiki to mamy tu zasadę, że "nie ostoi się dom skłócony.
  Kiedy ten atak jest z zewnątrz, możemy sobie poradzić, natomiast kiedy jest od wewnątrz, czyli od strony wroga wewnętrznego, sprawa jest najpoważniejsza, bo niszczone jest i całe Państwo, a nas czega wyniszczająca walka, wręcz fizyczna redukcja obu stron. Dlatego wszystkich niemoralnych musimy wykluczyć spod tolerancji.


  "Gorzej ze osoby ktore nazywaja sie Polakami przylaczja sie do tej krytyki a nawet atakuja polski nacjonalizm".

  Niestety. To też demoralizatorzy wobec tych co jeszcze nie rozumieją zagrożenia i nie wiedzą jaką postawę przyjąć.
  Ich postawa jest samozatraceńcza.
  Nie rozumieją że to nie grozi nam niesprawiedliwość, którą jesteśmy w stanie przeżyć i kiedyś odrobić straty (taktyka wojenna), tylko dosłowna zagłada, gdyż nas atakują niemoralne bestie w ludzkiej skórze, którym chodzi właśnie o zgładzenie nas.
  Dołączenie do nich może co najwyżej o chwilę przedłużyć marny byt takich osobników którzy przechodzą na stronę wroga.
 • @ele 10:55:32
  Piotr Rybak o Marszu Niepodległości 2017 we Wrocławiu i skandalicznej wypowiedzi prezydenta Dudy.


  https://www.youtube.com/watch?v=CEjnX6tx1ek
 • @miarka 11:22:26
  Polska prześladuje "komunistów i innych demokratów"! Kuriozalna poprawka do eurorezolucji. To nie żart! Posłowie Parlamentu Europejskiego chcą stanąć w obronie prześladowanych w Polsce "komunistów, antyfaszystów i innych demokratów". W Parlamencie Europejskim w Strasburgu odbyła się debata o praworządności w Polsce. Uczestniczyli w niej m.in. wiceszef Komisji Europejskiej Frans Timmermans i – w imieniu prezydencji w Radzie UE - wiceminister ds. europejskich Estonii Mati Maasikas. Po godz. 12:30 planowane jest głosowanie nad rezolucją PE w tej sprawie. Jak podał europarlament, "oczekuje się, że Parlament wezwie do uruchomienia wobec Polski procedury zgodnej z artykułem 7 Traktatu (o UE), mówiącym o ryzyku poważnego naruszenia wartości europejskich". "Jeśli tak się stanie, Komisja Wolności Obywatelskich, Sprawiedliwości i Spraw Wewnętrznych PE przygotuje tzw. uzasadnioną propozycję w tej sprawie, którą następnie przedłoży Radzie UE. Procedura może doprowadzić do zawieszenia części praw Polski jako członka Unii Europejskiej" czytamy w komunikacie europarlamentu. Pod projektem rezolucji podpisało się kilkudziesięciu europosłów reprezentujących zdecydowaną większość PE, w tym chadecy, socjaliści, liberałowie oraz Zieloni. W dokumencie autorzy wskazują, że sytuacja w Polsce stwarza ryzyko naruszenia unijnych zasad. Kładą nacisk na kwestie dotyczące reformy sądownictwa, ale również wzywają do dostosowania się do wyroku Trybunału Sprawiedliwości UE i wstrzymania wycinki w Puszczy Białowieskiej. Niezwykle ciekawa jest poprawka, jaką do projektu rezolucji złożyli eurodeputowani z... komunistycznej frakcji Zjednoczona Lewica Europejska – Nordycka Zielona Lewica. Poprawka ta dodaje ustęp 10a, który: potępia środki represji i akty prześladowania politycznego ze strony władz Polski, wymierzone przeciwko komunistom, antyfaszystom i innym demokratom. Eurodeputowani PO interesujących mają sojuszników w walce o praworządność w Polsce!

  http://d1.niezalezna.pl/panel/ckeditor/plugins/imageuploader/uploads/6817dce0e.jpg
 • @ele 08:13:07
  "Panie miarka ! i dlatego taki wściekłe ataki z żydowskich gadzinówek na to co Polskie Słowiańskie ,te bandyckie gady żydowskie chcą byśmy sie poddali ! CHCĄ NAS ZASZCZUĆ !!!"

  Wciąż trzeba mieć w pamięci ich wkraczanie do "Ziemi Obiecanej". Wyrzynali wszystkich. Niszczyli całą kulturę, nawet rolną - z bydłem włącznie.
  Cywilizacji żydowskiej w jej aspekcie wkraczania w nasze polskie życie publiczne musimy się zdecydowanie przeciwstawić.
  Tu, tak chrześcijanie jak słowianie musimy działać wspólnie.


  "SŁOWIANIE ! MAMY PRAWO I OBOWIĄZEK ZBUDOWAĆ NARODOWE PAŃSTWO SŁOWIAN !"

  Jeszcze Polska nie zginęła :-) Póki co to stoi ona na wartościach narodu polskiego, które od zarania polskiej narodowości są zgodne z duchem chrześcijańskim.
  Zauważ cytat z blogera karakuli - link pod akapitem - z którym się jak najbardziej zgadzam:
  "Są też hasła, które rodzą się z frustracji i niedojrzałości. Cały ten narodowy socjalizm i inne, obce naszej kulturze i tradycji ruchy - choćby pogańska "Zadruga". Wszelkie polskie organizacje muszą być katolickie. Jeżeli nie są - to nie są też polskie".

  Ruchy słowiańskie, choć wiążą się z korzeniami kulturowymi polskości jako takiej są w zasadzie pogańskie, a więc i występujące w nich wielobóstwo wyklucza je z udziału w budowie naszego narodowego, polskiego systemu wartości, zwłaszcza odnośnie moralności życia publicznego.

  Oczywiście jak najbardziej mają w Polsce miejsce, ale jako mniejszość narodowa i religijna funkcjonująca poza życiem publicznym Państwa Polskiego.
 • Do @miarka 11:22:26
  Panie miarka ! rzeczywiście oni tylko NAZYWAJĄ się polakami !!!!!

  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach .
 • @miarka 11:54:31
  Cała prawda o żydowskim złodzieju Lewandowskim vel. Aaronie Langmanie.

  http://gazetabaltycka.pl/promowane/amber-gold-i-wszystkie-inne-glosne-afery-to-przy-tym-nic

  Rabowanie Polski część 1/2/3
  Janusz Lewandowski (żyd Aaron Langman). Geniusz destrukcji i grabieży polskiego majątku narodowego. Materiał dla osób chcących zasięgnąć podstawowej wiedzy ze sposobu grabieży majątku narodowego i destrukcji finansów państwa po 89 roku, przez wszystkie dotychczasowe partie polityczne znane młodszym jako PO, PSL, SLD, PiS, Nowoczesna (druga odsłona bandyctwa), Nowa Lewica itp... Przypominam, że los naszego kraju leży w waszych rękach szanowna młodzieży. Teraz macie 15,16,17 i więcej latek, a do następnych wyborów osiągniecie już możliwość głosowania i wyrażania swoich ideałów. Pamiętajcie, że tylko Polska Narodowa jest wstanie utrzymać nasz kraj w rękach prawdziwych polaków i patriotów. O te naszą polską ziemie nasi dziadowie oddawali swoje życie w walce o wolną Polskę !!! Nigdy nie wolno wam o tym zapomnieć. Nie wolno wam się dać sprzedać kolorowej telewizji siejącej dezinformacje i lewackiemu zwyrodnieniu społeczeństwa.


  Czołem Wielkiej Polsce!
  https://drive.google.com/file/d/0B6nvUVODXBWxMXJBRVE3UFVjNlk/view

  https://plus.google.com/+RobertJ%C3%B3zefKUCHARYCZK76/posts/95Qc5nNNd3W
 • @miarka 11:54:31
  Większość z pewnością przypomina sobie występy "antyfaszystów" w trakcie szczytu G-20 w Hamburgu. To było trochę więcej niż marsz. Miasto przypominało swoim wyglądem Hamburg po słynnym nalocie bombowców RAF pod koniec lipca 1943 r. Milionowe straty, prawie 500 rannych policjantów, splądrowane sklepy, spalone samochody etc. Przedwczoraj skazano jednego z "antyfaszystów", który za pomocą płyty chodnikowej zapewnił sobie i innym wstęp do sklepu przez okno wystawowe oraz darmową samoobsługę. W myśl ulubionej zasady głoszonej przez znanego oszusta i konfidenta SB "róbta, co chceta" powstały szkody w wysokości 1,7 milionów euro. Wyrok 2 lata w zawiasach i 60 godzin prac społecznie użytecznych. Co na to "żydolewacka unia"? Nic, bo to byli niemieccy "antyfaszyści". Warto rozpatrzyć pozew zbiorowy do sądu i uniemożliwić zdrajcom działającym na szkodę Polski uczestniczenie w wyborach i jakichkolwiek strukturach reprezentujących państwo polskie.


  http://pikio.pl/wyciekl-tajny-niemiecki-dokument-nt-polski-mrozi-krew-w-zylach/
 • @nikander 08:21:14
  "A ta najpilniejsza "moralność ładu publicznego" to:
  - suwerenny pieniądz,
  - obalenie tajemnicy handlowej jako filaru doktryny gospodarczej
  - deproletaryzacja"

  Hasła 100% słuszne i rzeczywiście najpilniejsze... no może poza koniecznością przerwania procesów destrukcji polskiej państwowości w ogóle. Inaczej "poprawa stanu zdrowia pacjenta" będzie bardziej służyła pasożytom, które z tej destrukcji żyją.

  Przede wszystkim to na etapie na jakim jesteśmy to ten suwerenny pieniądz musi mieć zabezpieczenie przed jego wymienialnością i musi być czysto narodowy.
  "Obalenie tajemnicy handlowej jako filaru doktryny gospodarczej" - konieczne na już - to podstawa moralności w działalności gospodarczej.
  "Deproletaryzacja" tak jak ją rozumiem to likwidacja usprawiedliwienia dla oligarchizacji. Po wycięciu tych potologicznych skrzydeł zostaje klasa średnia, moralna i funkcjonująca bez ambicji wyrastania na oligarchię, a raczej skupiona na zaspokajaniu autentycznych potrzeb społecznych (nie na zysku dla zysku jak oligarchia), zostaje i miejsce dla uczciwych form gospodarki społecznej.


  "Tak sobie myślę, czy nie nastąpiła pora abyśmy ten nasz Dmowskiego nacjonalizm zaczęli inaczej nazywać. Może zeszlibyśmy wtedy z linii strzału.
  ps.
  proszę pomyśleć nad nową nazwą naszego nacjonalizmu".

  Rzeczywiście trzeba. Już wczoraj zauważyłem, że w retoryce czekających nas dyskusji trzeba bardziej podkreślać naszą ideowość w opozycji do ich nacjonalizmu "tradycyjnego".
  Powyżej do maca już coś zaczynałem kombinować...
  "On sam jest faktycznie nacjonalizmem faktycznym, ideowym, natomiast ten ich jest doklejony, ideologiczny, literalny, prawniczy i od razu zakamuflowany medialnie jako antynacjonalizm, choć to sama ideologia nałożona na nacjonalizm".

  Taka pierwsza propozycja: "Nacjonalizm 2.0" ?
 • @nikander 10:57:52
  Myślę , że czym innym jest odnoszenie się do katolickiej spuścizny Narodu, a czym innym zmienne w czasie i niejednolite stanowisko hierarchów kościelnych. Proszę zauważyć, że w MN jedne z pierwszych skrzypieć grał suspendowany ksiądz, który uważa się za katolika, a jednocześnie jest na bakier z kościelnym establiszmentem.
  Tak czy owak na jakichś " klechdach" trzeba ideę narodową oprzeć. Moim zdaniem większy sens ma oparcie jej na "klechdach" chrześcijańskich niż starosłowiańskich, głoszących , że gdyby nie zło spod znaku krzyża to do dziś błogo hasalibyśmy wśród fali łak szumiących , śród kwiatów powodzi , przy dźwiękach pobrzmiewającego w oddali fletu, któremu wtóruje trel ptaków, nosząc na torsach urocze w swej prostocie lniane wdzianka, a miedzy ludźmi panowałaby życzliwość i miłość , której Chrystus nie był sobie w stanie nawet wyobrazić
 • @nikander 10:57:52
  "Na czas obecny idea narodowa a idea katolicka są w zajadłej sprzeczności".

  Kościół jest raczej podstępnie i zdradziecko oraz przez celowo w nim instalowaną agenturę wciągany w ideologie. Jednak jego potępienie dla bożka mamony jest na wskroś nowoczesne, ideowe i dla Kościoła, i dla idei narodowej.

  Fatalnym błędem Kościoła w reakcji na powstanie protestantyzmu była zgoda na lichwę.
  Dopóki Kościół się z tej sprzeczności nie wycofa, to nie tylko będzie szkodził idei narodowej, ale i sam będzie coraz bardziej wpadał w szpony pogańskiego, oligarchicznego "świata".
 • Do @miarka 11:54:31
  cytuje pana ! [Wszelkie polskie organizacje muszą być katolickie. Jeżeli nie są - to nie są też polskie" ]

  Panie miarka ! pan dzieli Polaków na katolików i innych !!! katolicy są sługami Watykanu ! a Watykan jest kosmopolityczny !!! więc o jakiej wolnej Polsce pan prawisz ?

  POLAKIEM JEST SŁOWIANIN ! może być katolik protestant prawosławny
  lub tak jak ja ATEISTA !!!!!

  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach . Krew się liczy a nie wyznanie !!!!!!!
 • @miarka 12:25:27
  Według Global Financial Integrity za granicę wycieka aż 5 procent polskiego PKB, a najwięcej kradną niemieckie koncerny. W analizie Global Financial Integrity – międzynarodowej organizacji, prowadzącej badania na temat nielegalnych przepływów finansowych znajduje się odpowiedź skąd taka wściekłość niemieckich mediów i pogróżki pod adresem władz. Wstrząsająca lektura!

  http://www.gazetawarszawska.com/94-demo-contents/nwo/2983-znamy-ekonomiczne-powody-paniki-w-berlinie
 • @Mariusz G. 12:27:45
  Mamy gdzie pobierać wzory . Polecam.http://www.towarzystwoprzyjaciolpragi.com/wp-content/uploads/2013/12/Ks-I.Skorupka.jpg
 • @ele 12:41:21
  "cytuje pana ! [Wszelkie polskie organizacje muszą być katolickie. Jeżeli nie są - to nie są też polskie" ]"

  Tak dokładni to blogera karakuli, którego ja cytuję, choć przyznaję, że się z nim w pełni zgadzam.

  "Panie miarka ! pan dzieli Polaków na katolików i innych !!!"

  Owszem, dzielę, ale jest to podział wewnętrzny, zmierzający do uznania odmienności - stwierdzenie faktu, a nie wykluczanie.


  "... katolicy są sługami Watykanu ! a Watykan jest kosmopolityczny !!! więc o jakiej wolnej Polsce pan prawisz ?"

  Nieprawda. O służbie Watykanowi nigdzie nie było i nie ma mowy.
  Watykan to tylko czapka organizacyjna Kościoła. Kamieniem węgielnym budowli Kościoła jest Jezus Chrystus. Głową Kościoła jest Jezus Chrystus Król" - "Boga nam trzeba słuchać więcej jak ludzi".
  To co dziś głosi Watykan to coraz bardziej głos ludzi.  "POLAKIEM JEST SŁOWIANIN ! może być katolik protestant prawosławny..."

  Oczywiście. Zachowuje swoją odmienną tożsamość. - Jednak pod warunkiem że przyjął system wartości Narodu Polskiego i według niego postępuje w życiu publicznym Państwa, czy w którym go reprezentuje za granicą.


  "...lub tak jak ja ATEISTA !!!!!"

  Nie wierzę. Masz jakieś dziwne rozumienie ateizmu. Niedawno udowadniałem, że ateista to satanista, a póki co tego u Ciebie nie widze :-)

  "Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach"

  O widzisz - nie ateista tylko Słowianin i Lechita! A nadto poganin czyli człowiek wierzący w wielobóstwo, czyli "wieloteista", a nie ateista.


  "Krew się liczy a nie wyznanie !!!!!!"

  Krew to się liczy ale w więzach rodzinnych, rodowych i plemiennych. Naród jest zaś budowany jest na wartościach.
 • @miarka 13:37:41
  Dlaczego ten żydowski szczur i "handlarz" majątkiem Polski jeszcze nie otrzymał zarzutów prokuratorskich za zniszczenie gospodarki podczas tzw. "reprywatyzacji" a w rzeczywistości okradzeniu i rozgrabieniu majątku narodowego ? Dlaczego nie ma procedury odwołania takiego szubrawcy oczerniającego i działającego świadomie na szkodę państwa które ponoć ma reprezentować ? Czyżby nadal obowiązywał układ: "wy nie ruszacie naszych , my nie ruszamy waszych" ? Janusz Lewandowski alias Aaron Langman - syn sekretarza KW PZPR w Lublinie niech zacznie swoją karierę od początku. Od uczciwego zdania matury w II LO im, j. Zamoyskiego w Lublinie. Żyją świadkowie tego przekrętu. Za czasów okupacji hitlerowskiej do takich tzw. polaków jak Lewandowski alias Aaron Langman, Budka, Szetyna czy Tusk, etc.. przychodzili smutni panowie w długich płaszczach pod którymi mieli broń odczytywali krótki wyrok w imieniu Rzeczpospolitej Polskiej i walili z broni krótkiej prosto w łeb! Może by przywrócić jakże ten piękny obyczaj we współczesnej Polsce? Co wy na to?
 • @Repsol 13:32:22
  My ludzie skromni, ludzie prości, Żadni nadludzie ni olbrzymy, Boga o inną moc prosimy, O inną drogę do wielkości: Chmury nad nami rozpal w łunę, Uderz nam w serca złotym dzwonem, Otwórz nam Polskę, jak piorunem Otwierasz niebo zachmurzone. Daj nam uprzątnąć dom ojczysty Tak z naszych zgliszcz i ruin świętych Jak z grzechów naszych, win przeklętych. Niech będzie biedny, ale czysty Nasz dom z cmentarza podźwignięty. Ziemi, gdy z martwych się obudzi I brzask wolności ją ozłoci, Daj rządy mądrych, dobrych ludzi, Mocnych w mądrości i dobroci. (…) Piorunem ruń, gdy w imię sławy Pyszałek chwyci broń do ręki, Nie dopuść, żeby miecz nieprawy Miał za rękojeść krzyż Twej męki. Niech się wypełni dobra wola Szlachetnych serc, co w klęsce wzrosły, Przywróć nam chleb z polskiego pola, Przywróć nam trumny z polskiej sosny. Lecz nade wszystko - słowom naszym, Zmienionym chytrze przez krętaczy, Jedyność przywróć i prawdziwość: Niech prawo zawsze prawo znaczy, A sprawiedliwość - sprawiedliwość.
 • @miarka 13:37:41
  http://niezalezna.pl/imgcache/750x430/c//uploads/news/blfi20171111018.jpg


  Zuchwałe żądania Parlamentu Europejskiego. Teraz chcą, żeby polski rząd potępił Marsz Niepodległości(SIC!)...W uchwalonej przez Parlament Europejski rezolucji dotyczącej Polski znalazł się zapis, w którym PE apeluje do rządu polskiego o zdecydowane potępienie „ksenofobicznego i faszystowskiego” Marszu Niepodległości, który odbył się w Warszawie 11 listopada 2017 roku.
  Zapis został przegłosowany jako poprawka do projektu rezolucji, pod którą podpisały się największe ugrupowania (Europejska Partia Ludowa, Postępowy Sojusz Socjalistów i Demokratów oraz Porozumienie Liberałów i Demokratów na rzecz Europy).

  PE apeluje w nim „do rządu polskiego o podjęcie stosownych działań w związku z ksenofobicznym i faszystowskim marszem, który miał miejsce w Warszawie w sobotę 11 listopada 2017 r., oraz o zdecydowane potępienie tego marszu”.

  Rezolucja wzywa polski rząd do przestrzegania postanowień dotyczących praworządności i praw podstawowych, zapisanych w traktatach. Europosłowie zainicjowali też własną procedurę zmierzającą do uruchomienia wobec Polski art. 7 traktatu.

  Źródło: PAP, niezalezna.pl

  Ps..No i co się dziwicie :) Mamy do czynienia z ciałem obcym. Nie z Niemcami ani Francuzami żadnymi Duńczykami ani Włochami. Ten parlament to ciało obce które przejęli władzę nad Europą i nigdy nie odpuszcza nikomu grze utracili kontrolę. Przestańmy się po prostu oszukiwać. Albo więc jesteśmy w stanie wojny z nimi albo przywrócimy ich do władzy w Polsce bo tego wręcz żądają!. Urzędasom z UE chyba kompletni obca jest mentalność Polaków. Oby tak dalej a do następnych wyborów PiS będzie miał 80% poparcia! Nastaje czas, żeby ten eurokołchoz pożegnać. Jak zrobią referendum zagłosuję za wyjściem.
 • @Mariusz G. 14:06:39
  Do wszystkich którzy się dziwią. Nie mam zamiaru nikogo obrażać, ale to zaskoczenie jest wynikiem niewiedzy. A wiedza o otaczającej nas rzeczywistości jest przecież łatwo dostępna. Wystarczy odrobina chęci aby zapoznać się np. z programem ideowym Unii Europejskiej, czyli z tzw. Białą Księgą, lub z ideologią założeniową Unii Europejskiej (proszę nie mylić ze Wspólnotą Europejską do której wstępowaliśmy, a której działalność zakończył Traktat Lizboński) czyli z Manifestem z Ventotene inaczej nazywanym Manifestem Spinellego. Wszystko łatwo wyszukać w internecie. No chyba że ktoś woli lekko i przyjemnie żyć w nieświadomości. Każdy ma wolny wybór, tylko już nie piszcie że jesteście tymi działaniami zaskoczeni.
 • @Mariusz G. 14:06:39
  Każda próba zrzucenia żydowskiego jarzma to „faszyzm”…Eurokibucnik żyd Aaron Langman vel Lewandowski na forum eurokibucu. Za ile promil wartości ten eurokibucnik najpierw sprzeniewierzył polskie skarby narodowe ?! Dopóki Polacy nie rozliczą eurokibucników i różne sprzedajne mendy, nie osadzą ich w więzieniach, nie zażądają zwrotów wszystkiego tego, co sprzeniewierzyli tak długo oni nam jeszcze będą bruździć i pluć w twarz. Te ohydne typy tak mają !
 • @Mariusz G. 14:06:39
  Już z króla Sobieskiego lewackie przygłupy zrobiły w tym roku ksenofoba-rasistę za to, że uratował Wiedeń, a teraz szkopy boją się odszkodowań więc ich maszyna pijarowa się rozkręca. Niemce zapominają jednak, że kiedy Krzyżak-Prusak pluje nam w twarz i butem chce dodusić to Polacy się jednoczą najbardziej. Dla zdrajców widzę tylko jedno, przywrócić prawnie szafot!
 • @Mariusz G. 14:06:39
  Dziwicie się? A znacie bajkę o pasikoniku i mrówkach? On też się zdziwił, że przyszła zima, a wy zdziwicie się gdy skończy się znany sposób życia i zacznie się terror i żydokomunizm już w czystej postaci.
 • @Mariusz G. 12:27:45
  Mam takie pytanie: jak to się stało, że kościół dysponujący doktryną społeczną, która w wielu krajach przetrąciła kręgosłup marksizmowi, w Polsce tej doktryny nie głosi? Co jest grane?

  Proszę zatem się nie dziwić że w odczuciu ludzi przytomnych nasz, polski kościół robi za "jarzmo z dzwoneczkami". Proszę zatem się nie dziwić, że tak popularny stał się wśród młodzieży ruch rodzimowierców. Są na to pisane świadectwa, że jako Słowianie byliśmy społecznością z wyjątkowo chwalebną moralnością społeczną. Ca sprawą chrztu nie spadliśmy z drzewa jak to się maluczkim wmawia.
 • @Mariusz G. 14:06:39
  Potępić marsz? Nadchodzi czas rozrachunku z wielkim kłamstwem. Zwiastują go wielotysięczne tłumy maszerujące ulicami polskich miast. Za nimi może pójdą tłumy jeśli nie w Berlinie, Rzymie czy Paryżu, to prawie na pewno w Pradze, Budapeszcie i Bratysławie.

  http://www.polskacanada.com/mariusz-wesolowski-budzi-sie-odwieczne/
 • @miarka 13:37:41
  Oto lista imienna europosłów,(same żydy) którzy głosowali za przyjęciem rezolucji:

  Michał Boni
  Róża Maria Barbara Gräfin von Thun und Hohenstein
  Danuta Hübner
  Danuta Jazłowiecka
  Barbara Kudrycka
  Julia Pitera
 • @nikander 16:12:26
  Pan , jako ekonomista , powinien wiedzieć, że tam gdzie jest możliwość łatwego zysku, tam są i jego amatorzy. Czy to kościół, czy związek sportowy, organizacja charytatywna, wcześniej czy później zostają opanowane przez hieny. Co raz czytamy o aferach w jakimś kościele, jakimś związku narciarskim, czy piłkarskim, czy chociażby w Czerwonym Krzyżu.
  Wyciąganie z tego wniosku , że kosciół, narciarstwo lub idea organizacji MCK jest zła, jest absurdem. Myślę , że na "słowiańskości" już niektórzy robią kasę, z tym że na razie, powiedzmy, uczciwie. Gdyby ruch ten zyskał taki potencjał, jak ma KRK, to działyby się tam niezłe cuda, co byłoby dowodem na to , że Innocenty któryśtam miał 100% racji, a Chrystusowi bezskutecznie usiłowali przez stulecia zaszczepić nam Słowianom zasadę miłości bliźniego , ulegając w końcu złu>
  To nie z wiarą trzeba walczyć, ale z handlarzami wiarą.
  Przykład z autopsji: z chęcią pomógłbym komuś choremu na białaczkę, kto wymaga nowego szpiku, ale na pewno nie przekaże swojego genotypu do jakiejś bazy danych. Nie dlatego, że uważam , że idea jest zła, tylko dlatego, że ludzie do tego nie dorośli. Jesli nie teraz , to w niedalekiej przyszłości taka baza zostanie wykorzystana do tego , by uratować życie bogatemu, kosztem biednego. Nie narażę swoich dzieci na to , by kiedyś zostały wyłowione, jako potencjalni, 100%-wo zgodni dawcy.
  Ponieważ nie znam prac Konecznego, sprawdziłem w Wiki, co to cywilizacja turańska, o której wspomina miarka i oto znajduje tam taki fragment:
  "Pozornie panuje w niej indyferentyzm religijny, jednak często religia była w jej ramach wykorzystywana jako przyczyna wojen, nie miała natomiast nigdy wpływu na moralność publiczną czy stosunki społeczne."
 • @Mariusz G. 17:41:15
  A ja z uporem godnym lepszej sprawy pytam: "...jak to się stało, że kościół dysponujący doktryną społeczną, która w wielu krajach przetrąciła kręgosłup marksizmowi, w Polsce tej doktryny nie głosi? Co jest grane?..."

  To nawet ruski car Mikołaj rozkazał popom czytać Rerum Novarum w cerkwiach.

  Zatem kim są nasi dostojnicy kościelni, jak nie hienami, które zwietrzyły dobry czas na to, aby się obłowić?
 • @Mariusz G. 17:41:15
  Pisze Pan:

  "..Pan , jako ekonomista , powinien wiedzieć, że tam gdzie jest możliwość łatwego zysku, tam są i jego amatorzy..."

  zatem dekalog czy "racjonalna logika szczurzego króla"?
 • @nikander 18:29:22
  No właśnie hienami. Ale czy są wierzący? - wątpię.
 • @nikander 18:31:42
  Prawo, które maksymalnie eliminuje możliwość "bezpodstawnego wzbogacenia" i religia , jako baza systemu powszechnie uznanych wartości - gwarancja ich niezmienności, nierelatywności.
 • Trzy nacjonalizmy!!!
  Do pewnego momentu Pańskiej notki doskonale się z Panem zgadzałem. To prawda, że nacjonalizm w zachodnim wydaniu, sprowadzał się nader często do wykorzystywania słabszych narodów, a nawet do zbrodni na narodach. Z tego tytułu w ludziach z Zachodniej Europy to pojęcie może budzić uzasadnione reakcje sprzeciwu. Zupełnie inną wymowę posiada nacjonalizm w wykonaniu narodów centralnej Europy. My Słowianie mamy zupełnie inne podejście do drugiego człowieka. Ze swojego głębokiego wnętrza uważamy, że każdy człowiek jest godzien szacunku i dlatego wyzysk albo zbrodnia nigdy nie splamiła naszych rąk. Natomiast nasze wspólne gniazdo zawsze otaczamy miłością, którą inni nazywają nacjonalizmem (z bardzo negatywną konotacją). Gdyby tak popatrzeć na historię tysiąca lat wstecz, okazuje się, że ten wyraźny podział na Zachód i na Centrum Europy kłuł w oczy od początku zorganizowanej państwowości. Tak więc uważam, że cywilizacji łacińskiej w tym kształcie jakim chciałby Pan widzieć, nigdy nie było. Była zakłamana Europa Zachodnia i niewinne, aczkolwiek naiwne Centrum. Gdzie w tym wszystkim jest kościół katolicki jako kościec i spoiwo cywilizacji? Nie ma. To co Pan bierze za dziedzictwo KK, ma dużo starszy rodowód i wywodzi się z tradycji Słowiańskiej. Dlatego chrześcijaństwo nie jest żadną ostoją naszej tożsamości, jak już to tylko wrzodem na tyłku.
 • @nikander 18:31:42
  Miałem piękny sen... że Polską rządzą Polacy... mądrzy Polacy o niezmienionych nazwiskach i narodowości polskiej, pracujący na rzecz Polski i Polaków.

  https://www.youtube.com/watch?v=mwkDemvHAKM

  Pieniądz fiducjarny i wszystko to co się z tym wiąże - tak pewne odhumanizowane istoty piszą ludzkości historię? Historię krwią milionów niewinnych ofiar? Polecam książkę G. Edward Griffin'a: Finansowy potwór z Jekyll Island. Prawda przeznaczona wyłącznie dla ludzi o mocnych nerwach. dr Jerzy Jaśkowski – Świat jest inny

  https://www.youtube.com/playlist?list=PLXUxPmB4QFL49z3vJmu_i-xaREHRXDyrX
 • @kula Lis 67 15:22:41
  "W uchwalonej przez Parlament Europejski rezolucji dotyczącej Polski znalazł się zapis, w którym PE apeluje do rządu polskiego o zdecydowane potępienie „ksenofobicznego i faszystowskiego” Marszu Niepodległości, który odbył się w Warszawie 11 listopada 2017 roku'.

  „ksenofobicznego..."

  To rząd ma się zajmować fobiami obywateli? Fobia to choroba. Jak chorzy to niech idą do lekarza. Przecież zadaniem rządu nie jest prowadzanie chorych do lekarza.
  A w ogóle to kto postawił taką diagnozę? Może ci co sami mają fobie i chcą je ukryć na zasadzie "łapaj złodzieja".
  Np. polakofobię. :-) :-) :-)

  " ... i faszystowskiego”

  A faszystami to byliśmy jak wstępowaliśmy do unii ("widziały gały co brały", jesteśmy i będziemy.
  O co się rozchodzi?
  Tak jak byli nimi żołnierze WiN, NSZ i innych, walczących z okupacją naszego kraju, formacji. Podobnie jak Armia Krajowa, też jesteśmy zaplutymi karłami reakcji. Nie próbujmy tłumaczyć, że jest inaczej. Oni i tak wiedzą przecież swoje.

  To, że cenzurujemy nasze hasła i wypowiedzi jest ich zwycięstwem. Mówiąc ich, mam na myśli tę koalicję żydów, lewaków i zboczeńców, która nienawidzi wszystkiego co polskie i katolickie. Dla nich miłość do Ojczyzny i demonstrowanie patriotyzmu to faszyzm - i trzeba się z tym pogodzić. Tu jesteśmy my - tam oni - i między nami nie może być żadnego porozumienia, z tego prostego powodu, że oni chcą dyskutować tylko o tym co nasze, natomiast ich przekonań i zachowań, krytykować nie wolno. Kto nie wie o co chodzi, niech poczyta pisaninę Eli Barbura na salonie24.pl i spróbuje z nim podyskutować - ban gwarantowany. Albo to samo niech zrobi na portalu zboczeńców lub lewaków, jeśli nie brzydzi się tam wchodzić.

  Pierwszy lepszy przykład: Jarosława Kaczyńskiego oskarżono o głoszenie hasła: "Polska dla Polaków". Zdegenerowane dziennikarskie bydło zatrudniane przez TVN, zrobiło z tego wielkie halo. Później okazało się, że było to pomówienie. Ale co właściwie jest złego w tym haśle? Dla kogo ma być Polska? Dla żydów, murzynów, Wietnamczyków czy innych przybyszów? Otóż nie - państwo polskie powinno działać w interesie Polaków. I po tym można je poznać. Dlatego III RP nie jest państwem polskim, gdyż interes narodu polskiego dla rządzących tym tworem nic nie znaczy.

  Są też hasła, które rodzą się z frustracji i niedojrzałości. Cały ten narodowy socjalizm i inne, obce naszej kulturze i tradycji ruchy - choćby pogańska "Zadruga". Wszelkie polskie organizacje muszą być katolickie. Jeżeli nie są - to nie są też polskie. Obóz Narodowo - Radykalny nie był polskim nazizmem, jak próbują to przedstawić zakłamani publicyści i historycy, ponieważ był to ruch katolicki. A żaden katolik nie będzie krzyczał: "Żydzi do gazu" czy gloryfikował Hitlera, Lenina, Stalina czy innego lewicowego zbrodniarza.

  Dlatego nie bójmy się pisać i głosić poglądy, które są prawdziwe i dobre, tylko dlatego żeby nie nazwano nas "faszystami". Trudno - i tak już nimi jesteśmy i być nie przestaniemy, chyba, że pozwolimy narzucić sobie ich przekonania. A tego nam robić nie wolno.
  Źródło: http://niepoprawni.pl/blog/510/jestesmy-faszystami
 • @miarka 20:08:29
  100/100 Pozdrawiam. https://parezja.pl/wszyscy-jestesmy-faszystami/
 • @Kruk63 19:52:21
  Cywilizacja łacińska według profesora Feliksa Konecznego (za blogerem Maruchą)
  "Kształtowała się w okresie średniowiecza, a najważniejszym czynnikiem ją tworzącym był Kościół katolicki. Obejmuje ona społeczeństwa Europy zachodniej i środkowej oraz Ameryki, dominuje wszędzie tam, gdzie religią dominującą jest katolicyzm, lub wywodzące się z niego wyznania protestanckie. Jej etyką jest etyka katolicka. Cywilizacja łacińska przejęła attyckie pojęcia prawdy (nauki) i piękna (literatura i sztuka) oraz znaczną część rzymskiego prawa, rozwijając je w duchu chrześcijaństwa. W polityce narzuca rządzącym te same prawa moralne, które obowiązują poddanych ich władzy. Dąży do rozwinięcia jak najsilniejszego samorządu i jak największego wpływu społeczeństwa na państwo. Uznaje dualizm prawa (prawo prywatne i publiczne) i wyższość etyki nad prawem (prawo ma wywodzić się z etyki i podlega ocenie moralnej). W ekonomii najwyżej ceni własność nieruchomą, zwłaszcza ziemską. Jej ideałem w tej dziedzinie jest zapewnienie jak największej liczbie ludzi samodzielności ekonomicznej, tj. posiadania własnego warsztatu pracy, będącego w stanie zapewnić utrzymanie rodzinie. W prawie rodzinnym i małżeńskim uznaje tylko małżeństwo monogamiczne, oraz emancypację rodziny spod władzy rodu".

  Patrząc co tutaj wydziwiają protestanci, Żydzi i UE aż się niedobrze robi jak się pomyśli co nam odbierają.
  A odrzucić lichwę, która nie wiadomo po co (dla nas) znalazła się w Europie po powstaniu protestantyzmu, oraz zgodę na pruskie (cywilizacja niemiecko-bizantyńska) podejście do nawracania mieczem (z konsekwencją późniejszych zbrodni na narodach), pruskie wyniesienie władzy cywilnej nad kościelną, rozbudowaną biurokrację i przerost prawa (z "prawem" według cywilizacji turańskiej od czasów Kanta), to moglibyśmy już naprawdę dobrze żyć.

  A co do systemu wartości na którym był uformowany od początku naród Polski oczywiście był w znacznym stopniu już zakorzeniony w Słowianach - pewnie i chrześcijjaństwo tu wiele skorzystało, ale chrześcijańskie odrzucenie wielobóstwa dało Polakom wielki postęp w zakresie systemu wartości jako już spójnego, samoreguluącego się systemu (i z perspektywą jego ciągłego doskonalenia, ale ideowego, a nie przez komentarze, czy interpretacje, nowelizacje prawodawstwa, czy przywileje/dyskryminacje, dyktatury, faszyzmy, socjalizmy i inne patologie). Do tego system wartości, któremu podlegają i władze i poddani rokuje zgodne i pokojowe życie.
  - To nie to co "unijny" ideał "wojny wszystkich ze wszystkimi, ale z wytypowanym zwycięzcą", oraz "biznesu z prawem do zysku dla wytypowanych (czy może "wybranych")".


  "Dlatego chrześcijaństwo nie jest żadną ostoją naszej tożsamości, jak już to tylko wrzodem na tyłku".

  Aż tak źle to nie ma. Jest przede wszystkim depozytariuszem objawienia Bożego w całej historii (mnóstwo wartościowych mądrości innych kultur zostało przez chrześcijaństwo przyswojone i włączone w spójny system), Objawienia dotyczącego i idei, które są naszymi wartościami, a także wielkich skarbów duchowych jakimi są sakramenty święte.
  Przecież to są szczyty postępu i stabilizacji.
  Tego nie ma nigdzie indziej.
  Bez tego to już byśmy się natychmiast stoczyli w barbarzyństwo.
  Problemem są raczej ci, co mają w tym interes, abyśmy się stoczyli w to barbarzyństwo - w tym i znaczna część hierarchii kościelnej.

  Co do tej "ostoi tożsamości"... Tożsamość najprościej opisać jako bycie sobą i u siebie. U siebie to w swoich wielorakich granicach, które są też powiązane z naszym systemem wartości. To samo jako ludzie, wspólnoty, czy osoby.
  No a wartości społeczne przedchrześcijańskie zostały wraz z chrześcijaństwem przecież rozbudowane...
 • @Repsol 20:17:42
  Dobre.
  “Gdy obstrukcjoniści staną się zbyt irytujący, nazwijcie ich faszystami, nazistami, antysemitami, skojarzenie to, wystarczająco często powtarzane stanie się faktem w opinii publicznej.”

  Nawet wczoraj wspominałem "wujka Stalina" w skojarzeniu z Michnikiem - pierwszym faszystą III RP pod maską antyfaszysty.
  (A antyfaszyzm to jest faszyzm gorszy od faszyzmu zwalczanego, bo startuje już z pozycji wiedzy o siłach tego faszyzmu zwalczanego. Musi więc od razu dysponować większymi możliwościami szkodzenia jak zwalczany faszyzm.

  Ponadto antyfaszysta od razu, z definicji jest faszystą, ale zwalczany faszysta wcale nie musi być faszystą. Tu starczy pomówienie antyfaszysty, bo nikt tego nie sprawdzi, gdyż on zawsze działa z pozycji siły i to najchętniej w watasze, bandzie, mafii, czy zmowie).
 • @miarka 21:46:23
  Byliśmy tam! Piotr Rybak zabrany z domu przez policję i zawieziony do więzienia za udział w Marszu Wielkiej Polski Niepodległej! Oświadczenie Piotra przed aresztowaniem. Za spalenie kukły Żyda-Sorosa Piotr Rybak odbywał wyrok pozbawienia wolności w postaci dozoru elektronicznego w godzinach 19.00-9.00. Dziś o godz. 21.00 w jego domu pojawili się policjanci i zabrali go do więzienia. Został potraktowany jak kryminalista, a policjanci nie pozwolili mu nawet na wysłanie maili dotyczących prowadzonej przez Rybaka działalności gospodarczej. Gdyby nie obecność kilku znajomych, dom Piotra zostałby bez opieki. Zarzuty, które stały się podstawą do aresztowania Piotra Rybaka, są absurdalne. Jednym z nich jest jego brak reakcji na wulgaryzmy, które ponoć padły w trakcie Marszu Wielkiej Polski Niepodległej, w którym Rybak uczestniczył. Co ważne, uczestniczący w marszu Piotr Rybak wrócił do domu przed godz. 19.00 tak jak nakazuje to wyrok sądu, a więc nie złamał warunków odbywania kary. A jednak został dziś wywleczony z domu jak kryminalista. Możecie różnie oceniać działalność Piotra Rybaka. Jednym się ona podoba, drugim nie. Ale sposób, w jaki został potraktowany, jest haniebny. Kara więzienia za udział w legalnym zgromadzeniu jest czymś niesłychanym! PIOTR RYBAK ZOSTAŁ WYSŁANY DO WIĘZIENIA ZA UDZIAŁ W LEGALNEJ MANIFESTACJI! Oto, co Piotr Rybak powiedział zanim pojechał do więzienia. „Nie boję się więzienia. Wiem, że to, co zrobiłem, było słuszne. Słuszny był mój sprzeciw wobec działań George’a Sorosa i słuszny był mój udział w Marszu Wielkiej Polski Niepodległej. Decyzja o wysłaniu mnie do więzienia jest efektem nienawiści i nagonki, jaką przeprowadziły wobec mnie demoliberalne media. Dziś Parlament Europejski nazwał Polaków faszystami. Ci, którzy opluwają Polskę i Polaków, są bezkarni. Ja idę do więzienia, bo wziąłem udział w patriotycznym marszu.

  PS. Jutro materiał video z zatrzymania.


  Ps.II...Zaczęły się więc łapanki na Polaków ! Jak za okupacji ! Bo jesteśmy pod okupacją żydowską i nie ma co się mamić, że jest inaczej ! Jak widać nadal w polskich sądach są antypolsko nastawieni polskojęzyczni działacze międzynarodówki. Widać ludzie bez korzeni i bez tożsamości. Pozostaje im się wyżywać na Polakach patriotach. Oby w końcu do sądownictwa trafiało więcej Polaków z krwi i kości a nie pomiotków post lewicy i post semitów. To jest wyraźny problem, bo te środowiska są wręcz przeżarte nienawiścią do Polski i Polaków. Dla nich Polska to biznes i układy. Jak w Izraelu.
 • @miarka 21:46:23
  Były mąż znanej piosenkarki zabił kobietę pasach. Dostał wyrok. Dotąd nie zgłosił się do więzienia. Dariusz Krupa były mąż Edyty Górniak został skazany na 6 lat więzienia za zabicie starszej kobiety, która przechodziła na pasach przy zielonym świetle. Dariusz Krupa był wtedy pod wpływem narkotyków. Mimo, że ten tragiczny wypadek zdarzył się w 2014 r., prawomocny wyrok zapadł dopiero w kwietniu 2017 r. Dariusz Krupa nie zgłosił się do więzienia. Według Sądu Okręgowego w Warszawie skazany Dariusz Krupa nie stawił się do odbywania kary. Skazany złożył wniosek o odroczenie wykonywania kary. Postępowanie w tej sprawie odbędzie się 28 listopada 2017 r. Skazany Dariusz Krupa aktualnie, jak się domniemywa, rzekomo cierpi na chorobę psychiczną, której miał się nabawić podczas rozwodu z Edytą Górniak. Jego obrońcy ponadto pracują w kierunku uzyskania zgody sądu na terapię odwykową od środków odurzających i psychotropowych. I to nie w Polsce, a zagranicą! Skazany twierdzi, że wyjazd zagranicę jest konieczny, ponieważ w Polsce panuje bardzo zła atmosfera wokół jego osoby.


  Ps.. Prawo tylko egzekwowane jak widać wobec Polaków, żydów celebrytów nie dotyczy. Czy Dariusz Krupa będzie kolejnym celebrytą, który uniknie kary. A może minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro zainteresuje się tą sprawą.
 • @miarka 21:46:23
  Jesteśmy w końcu żydowską ziemią obiecaną - Polin. Tubylcom - Polakom - nie wolno podskakiwać do panów. Niepodległość Polski to fikcja. Rybak to więzień polityczny. To jest kpina z jakiejkolwiek praworządności!To terror! Nazwisko sędziego powinno być podane tak jak nazwisko jego ofiary.Takie represje budzą złość i faktycznie rodzą antysemityzm. Dość tego.

  Zbrodniarz międzynarodowy George Soros polskim bohaterem państwowym.

  https://www.monitor-polski.pl/zbrodniarz-miedzynarodowy-george-soros-polskim-bohaterem-panstwowym/


  Sprawa Kastnera, gen. SS Kurt Becher i George Soros w tle.

  http://piewca.pl/2016/06/21/sprawa-kastnera-gen-ss-kurt-becher-i-george-soros-w-tle/
 • @miarka i oni chcą nas pouczać?
  http://nczas.com/wp-content/uploads/2017/11/bezndomni-niemcy.jpg

  Oto skutki bezmyślnego przyjmowania uchodźców. „Plaga bezdomnych w Niemczech”. Wkrótce będzie ich ponad milion! Aż 860 tys. osób przebywających na terenie Niemiec nie ma dachu nad głową – wynika z raportu Niemieckiego Stowarzyszenia Pomocy Bezdomnym (BAG). W ciągu ostatnich dwóch lat ich liczba wzrosła o 150 proc. Wśród bezdomnych jest już ok. 440 tys. bezdomnych uchodźców. Pozostali to Niemcy, których nie stać już na wynajęcie mieszkania. jest to spowodowane m.in. faktem, że wiele prywatnych i komunalnych domów zostało wynajętych na wiele lat przez rząd federalny dla rodzin uchodźców. W związku z gwałtownym skurczeniem się puli wolnych mieszkań ceny pozostałych poszybowały mocno w górę. W Niemczech aż 40 procent ludzi mieszka w wynajętych lokalach. Odsetek właścicieli mieszkań jest tam jednym z najniższych w Europie. „Imigracja radykalnie pogorszyła sytuację, nie jest jednak jedyną przyczyną braku mieszkań” – przekonuje dyrektor BAG Thomas Specht. Zdaniem eksperta główne przyczyny braku mieszkań i bezdomności leżą w niewłaściwej polityce mieszkaniowej, która od dziesięcioleci panuje w Niemczech. Brakuje co najmniej 11 mln małych mieszkań, co doprowadziło do gwałtownego wzrostu czynszów, zwłaszcza w metropoliach. W połączeniu z nieskuteczną walką z ubóstwem przekłada się to na wzrost liczby bezdomnych. BAG szacuje, że w porównaniu z 2016 r. w przyszłym roku liczba bezdomnych wzrośnie o 350 tys. i wyniesie 1,2 mln osób. Przypomnijmy, że już w październiku tego roku niemieckie media informowały o tym, że m.in. władze Berlina podjęły zdecydowane działania przeciw bezdomnym koczującym w miejscach publicznych w stolicy Niemiec. Tamtejsza Straż Miejska zlikwidowała wówczas obozowisko w parku Gleisdreieck w dzielnicy Schoeneberg – podał „Tagesspiegel”. „Nie będziemy tolerowali bezdomnych w parku” – powiedział „Tagesspieglowi” Sven Alex z firmy opiekującej się terenami zielonymi Gruen Berlin. Przyłapani na noclegu bezdomni otrzymują karteczki z adresem noclegowni. „Musimy działać bezkompromisowo” – zaznaczył Alex.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031