Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
211 postów 3247 komentarzy

Najpierw sprawiedliwość

miarka - ...nie przestajmy czcić świętości swoje I przechowywać ideałów czystość; Do nas należy dać im moc i zbroję, By z kraju marzeń przeszły w rzeczywistość. http://www.youtube.com/watch?v=1Tw0_BtJ3as

Dobry pies

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Cechą dobrego psa jest wierność. Czy ministra Ziobro mają oceniać Żydzi czy Polacy? To, że obowiązującej ustawy o IPN nie realizuje, to z wierności i w obronie, a dla dobra Polski i Narodu Polskiego, czy z niewierności zdradził na rzecz Izraela?

 

Wojna trwa i to ta najgorsza – fałszywy pokój - i na pokój się nie zanosi.

Kto wymyślił głupotę szukania porozumienia z roszczeniowcami na gruncie politycznym? Co Żydom do naszej polityki? Przecież nie ma polityki która by nie musiała być służebną na rzecz moralności, a moralności mamy zupełnie nieprzystające – służebne całkiem inaczej rozumianemu człowieczeństwu i sprzecznym celom życiowym. Nadto oni interes i prawo wynoszą nad sprawiedliwość i prawość, moralność i człowieczeństwo, u nas zaś interes i prawo to dopiero wynik panowania sprawiedliwości i prawości, moralności i człowieczeństwa.

Czyż da się ku obopólnej satysfakcji komunikować między ludźmi i narodami w ramach zupełnie innych kultur i cywilizacji? - Zupełnie innych systemów wartości?

 

Dobro i zło – fundament moralności.

Prawda – fundament człowieczeństwa i wolności, odpowiedzialności, demokracji i sprawiedliwości, życia i pokoju.

Szczególnie dziś ważną jest groźba dla pokoju, bo zacieranie granicy prawdy i fałszu oznacza i fałszywych przyjaciół, i fałszywy pokój – a ten jest zawsze gorszy od otwartej wojny, bo wróg już jest wewnątrz, już buduje ogniska sabotażu i zdrady, a obrona nie jest podrywana na nogi.

Czy tu wolno nam sobie pozwolić na swobodę definicyjną, dwuznaczności, luzactwo i tolerancję?

Czy od czasu antypolskich wystąpień Netanjahu i Rivlina można Żydowi ufać jako mówiącemu prawdę, czy nie, bo pewnie talmudycznym zwyczajem powie cokolwiek, co będzie dla niego korzystne, przysięgnie że to prawda i jeszcze rozgłosi na cały świat kolejne antypolskie pomówienia? Ustawa jest. Gdzie Ziobro?

 

Pewien znajomy mi cwaniaczek przechwalał się jak to jako dziecko zrobił dobry interes. Przygarnął bezpańskiego psa, kilka dni pohodował i sprzedał dorosłemu znajomemu co miał podwórze do pilnowania. Pieniądze zaraz stracił. Kupiec przyszedł po paru dniach z reklamacją, że przecież pytał czy to dobry pies, i dostał zapewnienie że dobry, a pies tylko je i śpi. Ten zaś mu „wytłumaczył” że powiedział iż dobry, bo u niego jak nie gryzie to dobry.

Uznałem to za dobry przykład żeby pokazać, że można posługiwać się tymi samymi słowami, a rozumieć co innego. Podobny, z obserwacji potocznego rozumienia słów przykład był na jakimś współczesnym filmie, kiedy jeden mężczyzna mówił do drugiego „dobra jest” pokazując na dziewczynę na okładce „świerszczyka” w kiosku, podobnie jest i ze zwrotem „dobry z niego gagatek”. W Hiszpanii mają słowo „konio” - w jednej sytuacji wyraz wielkiej przyjaźni i życzliwości, a w drugiej słowo bardzo obraźliwe.

Najgorsze w tych przykładach jest tutaj żerowanie przez adresata słów na ich opacznym rozumieniu czegoś innego przez odbiorcę, innej treści, innych intencji nie tylko w ramach pomyłki, ale i z powodu manipulatorsko i demoralizatorsko użytej gry słów w zamiarze mającej doprowadzić do złej decyzji lub długotrwałej niewłaściwej, zgubnej dla siebie postawy.

Poprawność polityczna celowo tu robi zacieranie granic między przeciwieństwami z użyciem słowa „inaczej”, np. „mądry inaczej”, czy „dobry inaczej” aby wyrazić tym swoją tolerancję dla czyjegoś zdeklarowanego trwania w postawie czynienia głupot i zła, oswajać ku bierności w związku z instalowanymi w naszym otoczeniu społecznym czy politycznym ideologiami satanizmu, modernizmu i lewactwa, czy „marksizmu kulturowego”.

Unikania pomyłek idzie się nauczyć – jest „mowa sytuacji”, rozumienie intencji, „mowa ciała”. - Jednak bezczelnego, obliczonego na bezkarność obrażania czyichś świętości, zacierania różnic między tym co jest najlepsze a co najgorsze nie powstrzyma samo nasze rozumienie.

- Tu już jest wroga agresja, a przed wrogiem trzeba już się obronić koniecznie. To nie nieprzyjaciel, z którym idzie podejmować dialog, dogadywać i dochodzić do kompromisów. To już wróg. - On już podjął swoją decyzję żeby nas zniszczyć jeszcze przed swoją agresją. Z wrogiem moralność nam nie pozwala wchodzić w najmniejsze choćby kompromisy – nie da się ”trochę żyć”. Tak samo i dawanie się skusić na pozory przyjaźni, czy dialogu. Tu o nich mowy nie ma. Fałszywa przyjaźń jest gorsza jak jawna wrogość.

 

– Jest tu przeciwnie jak z nieświadomymi pomyłkami – to że rozumiemy co się dzieje tym bardziej nam szkodzi, niszczy nasze zdrowe, np. instynktowne odruchy, czy szybkie reakcje, albo nawyki w przechodzeniu do „obrony koniecznej”, niszczy nasze bariery obronne, demoralizuje, bo lekceważy sygnały ostrzegawcze że trzeba zdecydowanie i bezzwłocznie działać; niszczy nasze świętości i tabu; niszczy naszą ludzką godność, jeśli nie dopuścimy natychmiast do głosu naszej wrażliwości, naszego sumienia.

A jak tak, to i racjonalnym będzie udawać że nic się nie stało i pogrążać w głupowaciźnie. Niestety nie tylko w samozatraceniu, ale i nieodpowiedzialności, w demoralizacji, i w bierności w obliczu obrony koniecznej.

 

A reakcja na zło musi być natychmiast. Znany jest mechanizm „tresury” u zwierząt. Kiedy zwierzę zrobi coś złego musi być karcone natychmiast (kiedy pożądanego – nagradzane), bo zaraz zapomina i nic nie rozumie - karę traktuje jako krzywdzącą, a nagrodę jako normalność.

 

I to samo z pamięcią co zwierzęta mamy jako ludzie w niewiele zmodyfikowanej formie. Niemcy po I WŚ nie uznały jej rezultatu, bo uznały kary za upokarzające, nadmierne, choć były tylko trochę spóźnione. - To i przyszła II WŚ.

Dlatego zapewne i II WŚ do tej pory się nie skończyła, bo Norymberga była tylko pozorem, kar praktycznie nie było, a teraz by już były uznane za krzywdzące. Dlatego choć w 1945 byliśmy w gronie zwycięzców, trwająca jej kontynuacja na drodze fałszywego pokoju powoduje że już ją przegrywamy na każdym froncie. Nawet upomnienie się naprawę przez Niemców krzywd nam wyrządzonych już im pachnie krzywdą.

Tak samo i Żydzi nie rozliczeni za zdrady od czasów potopu szwedzkiego, kiedy to wywieźli z Polski pieniądze do Prus, Holandii i USA, z Prusakami masowo fałszowali polską monetę, przed rozbiorami byli w Polsce zadłużeni na gigantyczne kwoty i tego nie oddali nigdy. - Sprzedać cały Izrael to by było mało na tą spłatę. Kolaborowali z zaborcami, byli przeciw niepodległej Polsce, kolaborowali z sowietami, a z hitlerowcami to nawet w eksterminacji swoich bliskich w gettach i obozach, organizowali żydokomunę, w ramach żydokomuny masowo mordowali najlepszych polskich patriotów, przejmowali ogromne ilości nienależnych majątków, a w III RP przeszli na jeszcze wyższy poziom, bo praktycznie ich są sądy, media, służby i władza państwowa. Nikt ich nie karał, nawet nie wyganiał jak robiły inne narody Europy, a teraz to się mści. Za to teraz wyrządzone nam przez nich zdrady, rabunki i zbrodnie nawet wypominane być nie mogą bo już by się czuli skrzywdzeni, a wyrządzone im dobrodziejstwa traktują jako normalność i bezczelnie zgłaszają dalsze roszczenia.

Dlatego i polska „demokracja” powoduje rozpad państwa, gdyż poprzednie ekipy, jakie by nie były bandyckie, grabieżcze, zdradzieckie i skorumpowane nie są karane … w ogóle. Dwa i pół roku nowego rządu, a ile tysięcy zdrajców i rabusiów dóbr narodowych choćby tylko z PO i PSL siedzi? A ile dóbr wspólnych Narodu odzyskano?

Nie ma karania, przestępca bezczelnieje, obrasta w samouprawnioną, wszelką patologię własną i myli to jeszcze z normalnością, ma coraz to dalsze roszczenia. Jego bezczelność pobudza naśladowców i rodzenie się poparcia, mafii, zmowy i spisku, obrasta ideologiami prawnictwa, poprawności politycznej i satanizmu, rośnie wszelki faszyzm od związku korporacji i państwa począwszy, nazizm i szowinizm, korporacjonizm-syjonizm-globalizm.

Potrzebny ktoś na miejsce Ziobry. Z jajami. I znów pytanie - ma być złym psem, czy psem dobrym? Oby ten dobrze wiedział!

KOMENTARZE

 • Ruszył program Cela +
  //Dwa i pół roku nowego rządu, a ile tysięcy zdrajców i rabusiów dóbr narodowych choćby tylko z PO i PSL siedzi? //

  http://antykomunista.neon24.pl/post/143262,ruszyl-program-cela

  https://pbs.twimg.com/media/DaqP775XcAEs6GA.jpg
 • Jak by nie było, już przeszli w Izraelu szkolenie, jak ustawy pisać
  Z pewnością następna wersja będzie znacznie lepsza. :) Przepychanie ustaw po nocy, kolanami, pisanie ustaw na wzór kiepskiego ucznia, co przed lekcjami od kolegi na kolanie pracę domową przepisuje na pewno ustawie nie pomaga. Co by nie mówić bylejaki Jaki zasłużył się do najwyżej na 1+, ustawa nie jest precyzyjna na tyle na ile być powinna. No ale cóż wymagać od PIS?
 • @Husky 21:56:37
  Jak widać Husky brzytwy się chwyta, nie może się doczekać aż Polacy zaczną rozliczać PISiewiczów, Znajdzie się cela dla Koguta, znajdzie dla Bieleckich i dla innych przestępców, Trybunał stanu przyjrzy się działalności Dudy, Szydło, sprawdzimy jak Srebrna uwłaszczyłą się na gruntach w Warszawie. Przyjdzie dzień, w którym urząd skarbowy zajmie się zwrotem z odsetkami nieprawnie przyznanych nagród, co "im się należały".
  Chwała za dobroczynność względem Kościoła, ale co się ukradło trzeba zwrócić temu komu się ukradło. Będzie kwik, będzie płacz ale zwrócić fanty trzeba.
 • @Zawisza Niebieski 22:23:40
  Uwaga
  @Zawiszo
  Uwaga !!!!!!
  dla ciebie to bardzo,bardzo ważne

  Poseł PO Stanisław Gawłowski przeniósł swoje biuro poselskie

  https://pbs.twimg.com/media/Da5sIrcX0AAh8-M.jpg

  Nigdy nie rozpaczaj...bo rozpacz to coś najgorszego,co może cie spotkać!

  A i grafikę na stronie Gabinetu Cieni musisz zmienić

  https://pbs.twimg.com/media/Da2GQELXkAI0d_9.jpg
 • @Zawisza Niebieski 22:23:40
  Znowu przestałeś brać leki? Powiedz z kim to będziesz robił? Takich jak ty jest przecież garstka. Liczysz na folksdojczów, czy żydo-komunę?
  A kiedy PIS odda władzę, ty już chyba przestaniesz majaczyć. Na dobre.
 • @Husky 22:29:21
  Te obrazki już widziałem, stają się nudne, jak je powielasz n krotnie. Więcej dla trolli obrazków nie stworzono, oj cienko przędą kolesie złóż reklamacje, niech się do roboty wezmą, bo co chwila afera, co chwila kolejne kombinacje z okradaniem Polaków przez PiSiewiczów wychodzą. W PiS atmosfera końca koryta. Tadeusz R. domaga się coraz więcej i szybciej, na stołkach rotacja, by więcej PiSiewiczów mogło odprawami się napaść. Do wyborów jeszcze szmat czasu, przy swych zdolnościach zdążą się skompromitować. Tylko kogo wybrać, znowu PO?
 • @Casey 22:55:21
  A gdy chodzi o niezgodę Senatu na aresztowanie senatora Koguta, to bardzo mu "pomogli" senatorowie PO głosując przeciw możliwości aresztowania.
  A teraz ich partia i jej lemingi najbardziej drą japy.
  Tego słynny tu dziennikarz już nie napisał
 • @Zawisza Niebieski 22:58:42
  // Do wyborów jeszcze szmat czasu//
  jak ty to przeżyjesz
  jak
  masz POmysł
  Słyszałeś - jak sąd wyznaczy w odwołaniu ewentualnie wysoką kaucję za Gawłowskiego, to Schetyna będzie musiał sprzedać zęby. Niby sprawa wydaje się prosta, bo powiecie, włoży sobie stare.
  Niestety.
  Poprzednią klawiaturę oddał szefowi UBwateli Kasprzakowi

  https://www.blasty.pl/upload/images/large/2018/04/zawiszo-niebieski_2018-04-16_23-05-46.jpg
 • Tamara Czartoryska: "Mój ojciec oświadczył, że nienawidzi Polski i Polaków
  Taki njus z Oneta:

  Na koniec oświadczenia pada najcięższe oskarżenie.

  - Dlaczego od czasu sprzedaży w grudniu 2016 r. nikt z Rady oprócz mnie nie przedstawił planu działalności charytatywnej? Dlaczego nie przeznaczono pieniędzy na działalność charytatywną? Dopiero teraz, gdy sprawa stała się publiczna, mówią, że ogłoszą takie plany dla Polski. Wiem, że w rzeczywistości nie było to ich zamiarem, ale teraz robią, co mogą, aby nie stracić twarzy. Podczas zebrania fundacji w styczniu 2017 r. mój ojciec głośno oświadczył: "Nienawidzę Polski i Polaków i zrobiłem już wystarczająco dużo dla tego narodu". Jego żona odparła wtedy: "Polakom nie można ufać i teraz będziemy żyć jak miliarderzy" - twierdzi Tamara Czartoryska.

  Według niej nadszedł czas, aby udzielić niezbędnych wyjaśnień oraz umożliwić sądom i organom dochodzeniowym działanie mające na celu doprowadzenie do zwrotu pieniędzy do Fundacji XX. Czartoryskich.

  - To niezbędne do realizacji celów, do których jako rodzina jesteśmy zobowiązani - podsumowuje."

  Może mi kundel wyjaśni, dlaczego do kurwy nędzy wypłacono Xsięciom 500 milionów z naszych = obywateli podatków, skoro par excellence te dobra były własnością narodu....?
  Yebana Dobra Zmiana !
 • @SZS 23:46:44
  "Może mi kundel wyjaśni, dlaczego do kurwy nędzy wypłacono Xsięciom 500 milionów z naszych = obywateli podatków, skoro par excellence te dobra były własnością narodu....?
  Yebana Dobra Zmiana !"

  Pisałem już w tym temacie. Tu najwyraźniej też PiS jest zaangażowany jego minister ewidentnie winnym, i prokuratura, która dotąd nie zadziałała, a jak dotąd żadnej kary nikt nie poniósł:

  "Własność kolekcji Czartoryskich jest typowym dobrem wspólnym Narodu Polskiego. To własność niezbywalna. W żadnym przypadku nie może trafić w ręce osób innej narodowości czy organizacji innych jak narodowe Narodu Polskiego.
  Natomiast na rynku ściśle wewnętrznym ma możność być sprzedana w ramach zmiany posiadacza.
  Jednak Gliński tu przepłacił, bo na rynku krajowym nie mogło być konkurencyjnego kupca który by zapłacił choćby 10% ceny którą zapłacił Gliński. Pewnie z połowę przepłaconej kwoty skręcił do własnej kieszeni i stać go jeszcze na kupienie sobie nietykalności u kasty sądowniczej.
  Dopóki ona sama siedzieć nie pójdzie, to i on swój fant zachowa.
  Natomiast łatwo go rozliczyć z tytułu ominięcia procedury obowiązkowego przetargu.
  Do tego władze PiS, bo jak do tej pory go nie rozliczyły to siedzą w szwindlu."

  ""Nienawidzę Polski i Polaków i zrobiłem już wystarczająco dużo dla tego narodu". Jego żona odparła wtedy: "Polakom nie można ufać i teraz będziemy żyć jak miliarderzy" - twierdzi Tamara Czartoryska.

  Według niej nadszedł czas, aby udzielić niezbędnych wyjaśnień oraz umożliwić sądom i organom dochodzeniowym działanie mające na celu doprowadzenie do zwrotu pieniędzy do Fundacji XX. Czartoryskich.

  - To niezbędne do realizacji celów, do których jako rodzina jesteśmy zobowiązani - podsumowuje.""


  Tu jest gotowy akt oskarżenia - tylko nazwiska ludzi z polskich władz które zagrabiły majątek Fundacji XX. Czartoryskich trzeba wstawić.
 • Miarko
  Przyznać trzeba, że ma pan pomieszane z porąbanym.

  Najpierw stwierdza, że na rozróżnianiu dobra i zła polega moralność, a później wykazuje, że dobro jest pojęciem fałszywym.

  to czym się mają ludzie kierować/

  W sumie - smutna jest taka ideologia, która nie potrafi znaleźć jednoznacznych podstaw.
 • @Krzysztof J. Wojtas 00:57:10
  "Przyznać trzeba, że ma pan pomieszane z porąbanym".

  Ależ skąd. Mam uporządkowane, tylko trzeba umieć czytać, a nie nakładać na to co piszę jakieś swoje uprzedzenia.


  "Najpierw stwierdza, że na rozróżnianiu dobra i zła polega moralność ..."

  Przecież nic takiego nie stwierdzam, stwierdzam odwrotnie, tj, że moralność to zaczyna się od już wyrobionej umiejętności rozróżniania dobra i zła.
  - Dokładnie to wyrażają moje słowa: "Dobro i zło – fundament moralności".
  Fundament, czyli coś na którym to co moralne ma się wspierać, co ma być niezmienne, nieruchome - po to żeby już wznoszone konstrukcje ładu moralności nie miały z tym problemu.

  Tu mnie interesował temat rozróżniania dobra i zła, stąd i z takim akcentem napisałem, ale gdzie indziej dodaję że po tym rozróżnieniu dobra i zła dokonujemy wyboru dobra, i że to oznacza stan naszej prawości. Jak najbardziej prawidłowymi sa więc i stwierdzenia że "moralność buduje na dobru", czy "moralność opiera się na prawości".


  Dalsze zdanie (odnoszące się i do tego rozróżniania jako fundamentu i do prawdy jako innego fundamentu (dla człowieczeństwa i wolności, odpowiedzialności, demokracji i sprawiedliwości, życia i pokoju)), które brzmi:
  "Czy tu wolno nam sobie pozwolić na swobodę definicyjną, dwuznaczności, luzactwo i tolerancję?"

  To jeszcze podkreśla jak zdecydowanie bronię i niezmienności tych definicji dla celów komunikacji i jednoznaczności ich rozumienia dla wspierania na nich kręgosłupa naszych idei czyli wartości ludzkich.


  ", a później wykazuje, że dobro jest pojęciem fałszywym".

  Tutaj to już Panem manipuluje jakiś diabelski chochlik-przechera. Ja piszę tu o "słowie "dobro"", a nie o "treści tego słowa - "dobro"".
  Chodzi mi o to, że mówiąc "dobro", niewerbalnym przekazem można temu nadawać treść słowa "zło" i odwrotnie, a właśnie to prowadzi później do zdrad i destrukcji (bo jednak budować potrzebujemy na tym co jednoznacznie rozumiane - np. tak-tak, nie-nie). Przecież piszę: "Uznałem to za dobry przykład żeby pokazać, że można posługiwać się tymi samymi słowami, a rozumieć co innego".

  Żeby się posłużyć użytym przykładem: „dobry z niego gagatek” może oznaczać, że "gagatek ale z dobrym sercem, zdolny do działań na rzecz dobra", jak i "gagatek realizujący swoje naganne postępowanie z takim nastawieniem jakby robił dobre rzeczy", a więc już "gagatek-satanista".


  "W sumie - smutna jest taka ideologia, która nie potrafi znaleźć jednoznacznych podstaw".

  Po pierwsze to mówię o ideach, nie o ideologii.
  Po drugie to jest odwrotnie - to ja tutaj walczę o ujednoznacznienie rozumienia słów, o wzmacnianie granic znaczeniowych, a nie ich rozmywanie czy zacieranie. Pan złośliwie, nie wiem czy w złej woli, czy dla prowokacji, ale przekręca.

  Jeśli dla prowokacji, to może i tacy co nie zrozumieli po pierwszym czytaniu, to teraz już dobitnie zrozumieją :-)
 • @miarka 06:21:58
  Ma być "tak, tak, lub nie, nie, a reszta od diabła pochodzi".

  A Pan pisze i pisze - i miesza wszystko słowami, że normalny człowiek nic nie rozumie.
  I to jest ta diabelska stuczka.
 • Żarty się skończyły.
  W sprawie Gawłowskiego Schetyna zapowiedział, że zawiadomi Hinduski Związek Czcicieli Świętych Krów oraz Kastę Nietykalnych Czyścicieli Kamienic. Jest nadzieja, ze aresztowanie Świętej Krowy Gawłowskiego umożliwi innym Świętym Krowom powrót do żłobu.
 • W Chinach: egzekucja 26 skorumpowanych polityków.
  Gdyby u nas tak było, to w PO pozostałby...........

  https://pbs.twimg.com/media/Da6N7CyXUAA-7Ay.jpg
 • @Husky 08:53:13
  A gdyby u nas tak było...
  To nie byłoby żadnych partii politycznych.
  A gdyby obcinano ręce politykom za złodziejstwo, to w Sejmie głosowano by nogami....
 • @Krzysztof J. Wojtas 07:39:13
  "A Pan pisze i pisze - i miesza wszystko słowami, że normalny człowiek nic nie rozumie".

  Sztuki aby każdemu dogodzić nie opanowałem jeszcze w stopniu wystarczającym. Proszę częściej pytać.
 • Papież Innocenty III:
  Żydzi nie mogą sprawować urzędów nad chrześcijanami: http://www.bibula.com/?p=98144
  Zasadnicze różnice w systemach wartości. Doświadczenie to potwierdza, żyjemy w zamęcie.
 • @Husky 08:53:13
  "W Chinach: egzekucja 26 skorumpowanych polityków.
  Gdyby u nas tak było, to w PO pozostałby..........."

  To nie tylko PO. PO już było nauczone bezczelności w ich zbrodniach od poprzedników - sięgających nie tylko Okrągłego stołu, nie tylko żydokomuny, ale i handlarzy słowiańskimi niewolnikami z ziem lechickich, i lokalnych kacyków, którzy w tym uczestniczyli, a nawet lechickich władz.

  Tu Chińczycy dają światu dobry przykład. Korupcja jest nie tylko udziałem w zbrodni - jest i samą zbrodnią, i zbrodnią pierwotną, czyli sprawstwem pierwotnym, zleceniodawstwem zbrodni później dokonanej. - Tak korupcja czynna jak bierna, tak materialna jak polityczna.

  Pierwsze o co musi zadbać dobry "pies gończy" to prawodawstwo przywracające karę śmierci.
  A niech się UE zesra!
 • @wercia 11:24:41
  "Żydzi nie mogą sprawować urzędów nad chrześcijanami: ...
  Zasadnicze różnice w systemach wartości. Doświadczenie to potwierdza, żyjemy w zamęcie".

  Oczywiście - system wartości, czyli nasz kręgosłup duchowy dla naszych decyzji, w tym moralny ład życia publicznego w państwie to podstawa która musi być spójna i z najwyższej półki dotyczącej tego co ludzkość już rozpoznała jako wolę Bożą odnośnie człowieczeństwa.
  Nie najniższą jak jest z Żydami bezpośrednio, nie najniższą jak jest z mieszankami kulturowo[cywilizacyjnymi.
  Weźmy same tylko relacje prawa i sprawiedliwości. U nas prawo musi odpowiadać na potrzeby sprawiedliwości jako ludzkiej wartości. Natomiast u Żydów jest jeszcze wywodzone z praw dżungli i niewolnictwa prawodawstwo kaduka a więc zalegalizowanego bezprawia, czy odgórnej woli władcy absolutnego, nawet niemoralnego, niezależne od sprawiedliwości, a nawet narzucające definicję sprawiedliwości jako to co dobrze służy władcy i jego pupilom.

  Podkreślam że i cały system prawodawstwa musi wynikać z najlepiej rozumianej sprawiedliwości, a nie z bezprawnych uzurpacji aktualnego kacyka przy władzy, czy innych praw - też stanowionych.

  A najgorsze już są inne rozumienia dobra i zła, oraz prawdy i podwójne standardy moralne oraz ich szowinistyczna definicja człowieczeństwa.
  Ta czwórka sprzeczności nieprzezwyciężalnych które oni podtrzymują w ogóle wyklucza Żydów z udziału w życiu społeczności międzynarodowych.
 • Autor.
  Co to jest za bełkot??? Ty piszesz rozwlekle o wielu sprawach i jest to groch z kapustą! Ziobro jest patriotą i robi swoje , co nie podoba się wielu lemingom itp. kretynom! Nie można lekceważyć żydów, bo oni sąw wielu krajach i grają dla swojego kraju bez zahamowań! Dlatego Polska musi lawirować politycznie, bo jest zbyt słaba i należy do Jewrokałchoza, co skutkuje zależnością o jewroelit!!!
 • @Husky 08:53:13
  kundel,
  ciebie także by wtedy odstrzelili za popieranie antypolskiego syjonistycznego PiSuaru.
 • @zibi 09:56:13
  "Co to jest za bełkot??? Ty piszesz rozwlekle o wielu sprawach i jest to groch z kapustą!"

  Widzę że jesteś drugim niegramotnym, co czytać nie umie ze zrozumieniem, wyłapuje z treści jakieś szczegóły, a nie umie spojrzeć na całość.

  Czy tak trudno zauważyć że cała notka jest o karaniu za przestępstwa. A jak tak to i za łamanie prawa, a bez prawa to nie zorganizujemy się ku obronieniu naszych wolności, ani innych rzeczy koniecznych nam do życia.
  Tutaj to tragiczne żniwo zbiera przekręcanie prawdy, odchodzenie od sprawiedliwości, moralności, człowieczeństwa, gwałcenie świętości.

  Bez karania za zdrady, niedotrzymywania umów, a przede wszystkim korupcję i inne zbrodnie zwłaszcza władzy i urzędnika państwowego i wobec urzędnika państwowego, dziennikarza, sędziego, czy stróża prawa nigdy nie będziemy samodzielni, odpowiedzialni, mądrzy, dalekowzroczni, konsekwentni, wolni, niepodlegli, suwerenni... Nigdy nie będziemy sobą i u siebie.


  Owszem, notka jest rozbudowana ale taki ma sens: najpierw pokazać problemy komunikacji, wspólnego języka definicji słów i systemu wartości, ale cały czas zmierzać ku rozwiązaniu kwestii karania.
  Przecież chyba wyraźnie notka zmierza do wskazania że koniecznym jest karanie:
  "Dlatego i polska „demokracja” powoduje rozpad państwa, gdyż poprzednie ekipy, jakie by nie były bandyckie, grabieżcze, zdradzieckie i skorumpowane nie są karane … w ogóle. Dwa i pół roku nowego rządu, a ile tysięcy zdrajców i rabusiów dóbr narodowych choćby tylko z PO i PSL siedzi? A ile dóbr wspólnych Narodu odzyskano?
  Nie ma karania, przestępca bezczelnieje, obrasta w samouprawnioną, wszelką patologię własną i myli to jeszcze z normalnością, ma coraz to dalsze roszczenia. Jego bezczelność pobudza naśladowców i rodzenie się poparcia, mafii, zmowy i spisku, obrasta ideologiami prawnictwa, poprawności politycznej i satanizmu, rośnie wszelki faszyzm od związku korporacji i państwa począwszy, nazizm i szowinizm, korporacjonizm-syjonizm-globalizm".


  No i sam tytuł ("Dobry pies") i ostatnie słowa notki ("Potrzebny ktoś na miejsce Ziobry. Z jajami. I znów pytanie - ma być złym psem, czy psem dobrym? Oby ten dobrze wiedział")
  Czy to nie wyjaśnia o czym jest notka? Że bez karania to to tylko przyłącza się on do zdrady i to nie tylko PO-wskiej, chroni rabusiów żeby nie ponosili konsekwencji, a nawet nie musieli oddawać nagrabionego, czy zdradzieckich srebrników...


  "Nie można lekceważyć żydów, bo oni sąw wielu krajach i grają dla swojego kraju bez zahamowań! Dlatego Polska musi lawirować politycznie, bo jest zbyt słaba i należy do Jewrokałchoza, co skutkuje zależnością o jewroelit!!"

  Ty się chyba z Sikorskim macałeś że zalecasz robienie laski i dawanie dupy, nie mówiąc o uleganiu terrorystycznym wymuszeniom, dawaniu się zniewolić, dawaniu się im sądzić według ich "prawa" o podwójnych standardach, oddawaniu im wszelkiej własności i przyznawaniu statusu świętych krów".


  "...grają dla swojego kraju bez zahamowań!"

  To tym bardziej nie wolno mieć z nimi żadnych kontaktów. Tak trudno zrozumieć że jak pozwolimy im działać bez zahamowań" to sięgną po wszystko?
  Zresztą starczy i obserwować - czy już nie próbują sięgać po wszystko?
  Myślisz że dadzą żyć Tobie i twoim wnukom?
 • @miarka 12:04:30 SAMO SEDNO ISTOTA I SENS sprawy to....
  ...żyją dwa narody, żydowski i Polski ze sprzecznymi ideami, judaistycznymi i talmudycznymi a naszymi słowińskimi
  Stąd ciągłe walki brak zgody narodowej rozdwojenie, nawet często nieświadomych wyznawców idei judaistycznej i talmudycznej
  Obecnie żydzi chcą przejąć Polskę do której zostali zaproszeni ?, czy raczej przystąpili do kolonizacji
  Obecnie cały aparat sądownictwa, cały rząd jest już przejęty przez wyznawców zasad narodu żydowskiego
  Albo będzie Polska albo Polin
  A cały czas słyszymy prawie wszędzie już tylko o sprawach narodu żydowskiego w Polsce i na świecie
  Tylko IMPICZMENT i wybór przedstawiciela narodu polskiego, Polaka zatrzyma tę kolonizację
  To jest SEDNO sens i istota obecnego stanu rzeczy
  To tylko diagnoza a TERAZ WZYWAM do opracowania i sformułowania ALGORYTMU ODZYSKANIA PAŃSTWA DLA POLAKÓW
 • @andrzejw 09:03:53
  "Tylko IMPICZMENT i wybór przedstawiciela narodu polskiego, Polaka zatrzyma tę kolonizację
  To jest SEDNO sens i istota obecnego stanu rzeczy
  To tylko diagnoza a TERAZ WZYWAM do opracowania i sformułowania ALGORYTMU ODZYSKANIA PAŃSTWA DLA POLAKÓW"

  Przyłączam się do wezwania. Niemniej jednak jeszcze zanim algorytm powstanie trzeba budzić w Narodzie świadomość rzeczywistości i odwagę, a nawet szerzej - morale, a więc cnoty które ostatnio zostały mocno zdewastowane.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031