Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
254 posty 4512 komentarzy

Najpierw sprawiedliwość

miarka - ...nie przestajmy czcić świętości swoje I przechowywać ideałów czystość; Do nas należy dać im moc i zbroję, By z kraju marzeń przeszły w rzeczywistość. http://www.youtube.com/watch?v=1Tw0_BtJ3as

A może ta ustawa nie wejdzie w życie?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Uchwalona ekspresowo nowelizacja ustawy o IPN od razu podpisana i tak może nie wejść w życie jako niezgodna z prawem. Starczy wykazać powód który miała przykryć ta ekspresowość i poprzeć to protestem społecznym...

A powody są przynajmniej dwa i to niebagatelne, bo to niezgodność z Konstytucją.

Wciąż ważne jest aby to państwo z urzędu ścigało za pomówienia Narodu Polskiego, bo to podstawowy obowiązek państwa. Rzecz w tym że pamięć historyczna to dobro wspólne Narodu. O tym nie mozna sobie dowolnie stanowić, czy ulegac naciskom tych, którzy chcą tu wprowadzać fałsz w  swoim brudnym interesie.

Konstytucja mówi:
- Art. 1. "Rzeczpospolita Polska jest dobrem wspólnym wszystkich obywateli".
I słusznie mówi, bo dobro wspólne Narodu Polskiego to i RP - Państwo Polskie. Wszyscy obywatele polscy narodowości innej jak polska co chcą dzielić swoje cele z narodem Polskim muszą szanować i chronić jego dobro wspólne - po to żeby korzystać z niego jak ze swojego, nawet wiedząc że to własność Narodu która w krytycznych sytuacjach jest przedmiotem decyzji wyłącznie tego Narodu.


Każdy świadomy obywatel wie, że dobro wspólne nie jest dla celów konsumcyjnych a dla służby mu i gospodarowania nim po to aby trafiło do przyszłych pokoleń w stanie nie gorszym jak otrzymało je pokolenie bieżące, i po to, aby każdy obywatel mógł wokół niego organizować sobie zaspokajanie swoich, swoich bliskich i swoich wspólnot potrzeb bytowych.


Tu, w przypadku przedmiotowej ustawy o IPN, kiedy pozostawia się niekaranymi próby wymuszeń niezasłużonych świadczeń przez organizacje wyspecjalizowane w wymuszeniach inicjowane pomówieniami naszego Narodu, i kiedy zna się zasadę, że raz ustapić terroryście, to już i dać mu się szantażować i pasożytować coraz bardziej i bardziej, aż po resztki mienia i ostatnią kroplę krwi ostatniego członka Narodu. Jasne jest że w tych warunkach i Rzeczpospolita Polska jako "dobro wspólne wszystkich obywateli" może stracić rację bytu.


To oznacza że cała ta wczorajsza zdrada jest nie tylko zdradą władz państwowych, z korupcją i agenturą, ale i spiskiem i zamachem stanu, z przejściem na pozycję wroga RP.
I pomyśleć, że jeszcze parę dni temu Dudasz chciał poprawiać Konstytucję. - A teraz zostaje już tylko myśleć gdzie go pogonić i jak rozliczyć.

Art. 5. "Rzeczpospolita Polska strzeże niepodległości i nienaruszalności swojego terytorium, zapewnia wolności i prawa człowieka i obywatela oraz bezpieczeństwo obywateli, strzeże dziedzictwa narodowego oraz zapewnia ochronę środowiska, kierując się zasadą zrównoważonego rozwoju"
To o tym samym co powyżej.
"Dziedzictwo narodowe" to dobro wspólne Narodu, to najpierw "pamięć historyczna", a więc prawda czyli to, co na pewno było w historii Narodu i Państwa Polskiego.

Art. 82. "Obowiązkiem obywatela polskiego jest wierność Rzeczypospolitej Polskiej oraz troska o dobro wspólne".
To można rozumieć tylko tak, że
1. Jeśli nie spełnia się obowiązków, nie ma się i praw (to tak jak w sklepie - najpierw sie płaci- ;
2. Wszyscy co nie zachowują tej wierności, a przeciwnie kierują się lojalnością lub interesem innych państw czy ideologii wrogich idei RP, tracą podstawę do bycia obywatelem RP i pełnienia funkcji publicznych;
3. Troska o dobro wspólne Narodu jest podstawowym obowiązkiem obywatela w jego życiu politycznym tak czynnym, jak i biernym. "Troska o dobro wspólne Narodu" to wręcz podstawowa definicja uprawiania polityki.
4.  Odstąpienie od ochrony dobra wspólnego Narodu jest zbrodnią jako że dobro wspólne wspólnoty jest jej własnością niezbywalną. W przypadku dobra wspólnego, aby to było legalne nie wystarczyłaby nawet zgoda wszystkich żyjących obywateli, bo naród to sztafeta pokoleń - tu wchodzą w rachubę również przyszłe pokolenia Narodu.


Organy władzy publicznej tu dopuściłyby się zbrodni, bo:
- Art. 7. "Organy władzy publicznej działają na podstawie i w granicach prawa"
- tymczasem tutaj zakres prawa przekroczyły szczególnie w tym, że zadecydowały również za te przyszłe pokolenia, które tym sposobem będą mogły być zniesławionymi przez pomówienia ich Przodków

Art. 83. "Każdy ma obowiązek przestrzegania prawa Rzeczypospolitej Polskiej".
5. Prawo Rzeczpospolitej Polskiej wyklucza przekazywanie komuś spadku po osobie zmarłej, która nie pozostawiła prawnych dziedziców. Roszczenia Holokaust Industry i podobnych organizacji od wymuszania uzurpacji są z gruntu nielegalne.
6. Władze państwowe które same nie przestrzegają prawa państwowego to już szczyt bezprawia i braku praworządności w państwie.
7. Władze państwowe nie mają innego upoważnienia Narodu co do powierzonego im mienia jak zarząd bieżący nim, nadto:


Art. 4. 1. "Władza zwierzchnia w Rzeczypospolitej Polskiej należy do Narodu",
... a więc i w przypadkach kiedy jakaś sprawa wydaje im się słuszna, muszą pytać Narodu.


I mówi o tym:
Art. 125. 1. "W sprawach o szczególnym znaczeniu dla państwa może być przeprowadzone referendum ogólnokrajowe".
Ogólnie napisali "może", ale tu sprawa jest o bardzo szczególnym znaczeniu dla istnienia Państwa. Wagi w randze i klęski żywiołowej i stanu wojennego razem wziętych.


To sprawa dotycząca i bytu przyszłych pokoleń Narodu, które z pewnościa mogą nie wytrzymać ciężaru urojonych i nieumiarkowanych roszczeń, i bytu RP obkładanej ciężąrami nie do udźwignięcia i namiestniczą pasożytniczą władzą, i zawłaszczenia przez faktycznych okupantów dóbr wspólnych Narodu - wszystkich.


Tu szczególnie koniecznym jest referendum narodowe, bo sprawa nie dotyczy zarządu bieżącego dobrami, które Naród powierzył władzy państwowe, a jego dobrami niezbywalnymi.


Według mnie do referendum musi dojść, tylko tu nie powinno być zwykłego referendum obywatelskiego, a raczej ściśle narodowe Narodu Polskiego, ściśle właścicielskie Państwa Polskiego, bo ta cała sprawa z tym szybkim procedowaniem ma i wymiar antynarodowego zamachu stanu.


I nie żeby ktoś tu dopisywał do tego referendum jakieś swoje punkty. Na to przyjdzie czas. Starczy ten jeden.
To i tak pociągnie za sobą oczyszczenie aparatu Państwa z jego wrogów, zdradzieckich uzurpatorów co do wystepowania w imieniu Narodu Polskiego.
 

KOMENTARZE

 • My żydzi mamy policje tajniaków i wojska żydo-NATO !
  My żydzi mamy policje tajniaków kilka dywizji żydo-NATO w Polsce to co nam zrobicie ?
  WALCIE SIĘ ! JESTEŚCIE TYLKO ROZBROJONYMI NIEWOLNIKAMI !

  Słowianie ! i to jest prawda jesteśmy najbardziej bezbronną nacja na świecie ! 50 lat komuny plus 30 lat żydo-III rzeczypospolitej zrobiło z nas niewolników którym zabrania się wszelkich oddolnych ruchów co do budowy naszego Narodowego państwa !

  Słowianie ! chcemy być wolni silni to trzeba się zjednoczyć ! i walczyć z hydrą żydowskiej mafii !

  UWAGA ! nie słuchać żydowskich prowokatorów co to zjednoczenie Słowian uważają za cofanie sie cywilizacyjne ! to właśnie żydowska okupacja Polski i Europy cofa nas do lat średniowiecza !


  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach.
 • MOrze to jest szerokie i głębokie - jak sie mawiało za moich czasów
  Kolega chyba jest cokolwiek naiwny, no i ta niezgodność z konstytucją - z naszą "prostytuta" wszystko jest jednocześnie i zgodne i niezgodne
 • A może ta ustawa nie wejdzie w życie.
  Bóg MAMON pisze scenariusz i reżyseruje w teatrze polityki.Widać jak na polską politykę wpływ ma ŻYDOWSKA EWOLUCYJNIE UKSZTAŁTOWANA STRATEGIA GRUPOWA.Opisał ją Kevin MacDonald w KULTURA KRYTYKI.Potwierdziło się,że narzędziem jest KULT HOLOKAUSTU z rozdziałem ANTYPOLONIZM.
  Aby lepiej zrozumieć GLOBALIZM,można dostosować słownik Bertranda Russella dla KOMUNIZMU.
  W trakcie walki ZŁA ze ZŁEM to jest NAZIZMU z KOMUNIZMEM wobec Polski brakiem lojalności wykazały się MNIEJSZOŚCI NARODOWE:ŻYDOWSKA i UKRAIŃSKA.Po ZBRODNI PRZEMILCZENIA KATYŃ nastąpiła RZEŹ WOŁYŃSKA.Dziś doświadczamy procesu od ŻYDOBOLSZEWIZMU,który przejął w działaniu rosyjski rasizm,do ŻYDOBANDERYZMU,który zintensyfikował militaryzację handlu wojną i pokojem w ramach trwającej WOJNY O PIENIĄDZ.
  Tragiczna śmierć mojego brata Janusza pokazała jak aktualnie we wrocławskich warunkach za KORUPCJĄ KOŚCIELNO-DUCHOWĄ poszła ŚWIECKA.
 • A kto zdecyduje o tej niezgodności ?
  Dudek ? hehehe a może PISowskie sąd Najwyższy czy Trybunał Konstytucyjny ?

  W żydowskim Państwie totalitarnym nie ma miejsca na takie dywagacje szkodzące żydowskim interesom.
  Dudek i inne odpowiedzialne za przestrzeganie konstytucji niczego złego w zdradzie Narodowej na rzecz żydów nie zauważą.

  Skarga gojów na żyda wniesiona do żyda (u władzy) jest bezsensowna bo już dawno temu Talmudyczne prawo rozstrzygało takie kwestie jednoznacznie ( w sporze żyd-goj racja jest zawsze po stronie żyda)... to jest odwieczny kulturowy a wręcz religijny dogmat kultury żydowskiej (Talmud mówi o tym wprost i brutalnie).
 • @MacGregor 09:50:11
  "Kolega chyba jest cokolwiek naiwny, no i ta niezgodność z konstytucją - z naszą "prostytuta" wszystko jest jednocześnie i zgodne i niezgodne"

  Naiwny? Może. - Tylko czy to naiwność grzeszna, czy raczej naiwność tego co go skrzywdzono lub chce się skrzywdzić, naiwność szukająca sprawiedliwości, rady i pomocy, naiwność szukająca nadziei tam gdzie nam się wmawia że juz nadziei nie ma..

  System jest sformułowany na pierwszej zasadzie, że władza ma zawsze rację, i jeszcze drugugiej, że "W razie wątpliwości patrz punkt pierwszy". Razem wychodzi z tego beznadzieja piekła według Dantego: "Lasciate ogni speranza"

  Po cóż dopuszczono się gwałtu na wszelkich procedurach prawnych, żeby w ciągu kilku godzin odbyć nakazane trzy czytania - przeciez konieczne legislatorom na namysł, na reflekscję, na dyskusje i sprawdzenie innych mozliwych rozwiązań? Do tego Senat to od razu zatwierdził i prezydent podpisał.
  Przeciez całe to postępowanie to właśnie odbieranie obywatelom nadziei na jakiekolwiek prawo i jakąkolwiek sprawiedliwość, na jakiekolwiek zasady moralne pozwalające przeżyć.

  Starożytny Rzym, choć wziął się z bandyctwa miał jednak zasady, że władza musi być podległą prawu, a podwładni władzy mieli swoje narzędzia obrony. Jest więc się do czego odwoływać, bo jednak kapłani dzisiejszej religii prawnictwa chętnie odwołują się do prawa rzymskiego, dającego im poczucie legalizmu.
  A tam mamy np.:

  ""Ambiguitas contra stipulatorem" - Sformułowanie dwuznaczne rozumieć należy przeciw wierzycielowi".
  Idąc za jego logiką, to i przeciwko władzy prawodawczej kiedy sformułoanie dotyczy prawa.

  Nic nie może być jednocześnie zgodne i niezgodne. W życiu nie ma nawet punktu neutralnego między życiem a śmiercią, prawdą, a fałszem, czy dobrem, a złem.
  ŻYCIE TO PROCES JEDNOKIERUNKOWY, NIEODWRACALNY.

  DLATEGO NIE BÓJMY SIĘ ETYKIETKI NAIWNYCH.
  DOPÓKI WALCZYMY, JEST NADZIEJA.

  PRAWDZIWA NAIWNOŚĆ TO WMAWIANIE SOBIE, ŻE POKŁADA SIĘ NADZIEJĘ W CHRYSTUSIE, KIEDY W RZECZYWISTOŚCI NIE PODEJMUJE SIĘ WALKI.

  ODPOWIEDNIO I WTEDY, KIEDY NADZIEJĘ NA SPRAWIEDLIWOŚĆ POKŁADA SIĘ W PRAWIE, A NIE PODEJMUJE SIĘ WALKI ŻEBY TA SPRAWIEDLIWOŚĆ BYŁA URZECZYWISTNIANA REALNIE, NIE PODEJMUJE SIĘ WALKI ŻEBY JEDNAK WYMUSZAĆ NA WŁADZY ISTNIENIE W RELACJACH MIĘDZYLUDZKICH I SPOŁECZNYCH SPRAWIEDLIWOŚCI.


  JA WIERZĘ ŻE ZDECYDOWANY PROTEST SPOŁECZNY MUSI SPOWODOWAĆ PRZYWRÓCENIE PANOWANIA SPRAWIEDLIWOŚCI.

  Żeby byli najsilniejsi to sami żyć nie będą.
  Każda psychopatia ma swój kres, i to w sobie, bo zawsze jest wewnętrznie sprzeczna. - I tylko zdecydowany opór wobec psychopatów pozwoli zachować moralność, czyli zdolność do życia.


  To co piszesz:
  "z naszą "prostytuta" wszystko jest jednocześnie i zgodne i niezgodne" dobitnie wyraża, że rządzący nami dzisiaj psychopaci są wewnętrznie sprzeczni. Jednak nie podjąć walki to i samemu przestroić swoja duchowość na ich mentalność, na sprzeczności wewnętrzne, na stanie się swoim własnym wrogiem, na zmierzanie ku samozatraceniu.

  "NIECH ŻYWI NIE TRACĄ NADZIEI".

  Nas nie stać na to żeby walki nie podjąć. Nie ulega wątpliwości, że oni swoje wrogie względem nas decyzje już podjęli, że to już bestie w ludzkiej skórze, które nie cofną się przed niczym, że nawet jak zwolnią, to po to żeby tym dotkliwiej i bardziej zdradziecko uderzyć, że jesteśmy w sytuacji obrony koniecznej, czyli że nie ma już czasu na dyskusje - najpierw trzeba sie obronić i rozbroić bestie, pozbawić je zdolności szkodzenia nam.

  "Biada rękom opuszczonym".
 • @M.S. Kazimierzak 10:25:48
  "... Tragiczna śmierć mojego brata Janusza pokazała jak aktualnie we wrocławskich warunkach za KORUPCJĄ KOŚCIELNO-DUCHOWĄ poszła ŚWIECKA."

  Zgadzam się. Też mam taka intuicję, że korupcja duchowa poprzedza świecką. To zresztą ma i związek z tym, że za korupcją sprawiedliwości idzie korupcja prawa, za korupcją prawa korupcja władzy, władza to głowa, a że "ryba psuje się od głowy", to i za korupcja władzy idzie i korupcja podwładnych i jej zdolności do kontroli nad władzą, prawem i sprawiedliwością - następuje wręcz powszechna demoralizacja.
  Mało tego, bo za korupcją duchową idzie korupcha kościelna prowadząca do wynoszenia prawa nad sprawiedliwość, do przyznawania sobie atrybutu władcy mogącego stawiać się ponad prawem, i to prawem zrównanym z ludzką wartością, i to od razu "wartością samą w sobie".
  Korupcja, bo to "satanistyczna odwrotka" za którą już idzie "pokłon diabłu", czyli uznawanie jego władzy, a swojej władzy wywodzenie od niego.
  Jezus też był tak kuszony, ale On to odrzucił. Dziś korupcja czyli i pogaństwo i satanizm coraz bardziej się upowszechnia.

  Ta "korupcja kościelno-duchowa" jest wciąż żywym pogaństwem, jest traktowaniem religii jako "załatwianie sobie czegoś" z bogiem swoiście pojmowanym - ze swoim bożkiem, a i tak z pozostawaniem w swoim mniemaniu kimś wyżej, zawsze jakimś nadczłowiekiem, czy "człowiekiem nad gojem".
 • tyle, że bóg żydów jest za żydami co sprawdza się co do joty wiersz 6
  pwt 15
  1 Pod koniec siódmego roku przeprowadzisz darowanie długów. 2 Na tym będzie polegało darowanie długów: każdy wierzyciel daruje pożyczkę udzieloną bliźniemu, nie będzie się domagał zwrotu od bliźniego lub swego brata1, ponieważ ogłoszone jest darowanie ku czci Pana. 3 Od obcego możesz się domagać zwrotu, lecz co ci się należy od brata, daruje twa ręka. 4 Ale u ciebie nie powinno być ubogiego2. Pan bowiem pobłogosławi ci w ziemi, którą Pan, Bóg twój, daje ci w posiadanie, 5 jeżeli będziesz słuchał wiernie głosu Pana, Boga swego, wykonując dokładnie wszystkie polecenia, które ja tobie dziś daję. 6 Bo Pan, Bóg twój, pobłogosławił ci tak, jak ci to powiedział. Będziesz pożyczał wielu narodom, a sam od nikogo nie będziesz pożyczał; będziesz panował nad wielu narodami, a one nad tobą nie zapanują.
 • @Oscar 10:52:25
  "A kto zdecyduje o tej niezgodności ?..."

  Widzę że pisałeś zanim odpowiedziałem MacGregorowi. Tam znajdziesz i odpowiedzi dla siebie.

  Samą odpowiedź bezpośrednią masz w notce:
  "Art. 4. 1. "Władza zwierzchnia w Rzeczypospolitej Polskiej należy do Narodu",
  ... a więc i w przypadkach kiedy jakaś sprawa wydaje im się słuszna, muszą pytać Narodu".

  To Naród musi przejąć władzę w ramach demokracji bezpośredniej - o ile nie wystarczą protesty, to potrzebne będzie i ogólny bunt, i obywatelskie nieposłuszeństwo - a przeciw władzy uznanej za niemoralną jest to obywatelskim obowiązkiem.


  "Skarga gojów na żyda wniesiona do żyda (u władzy) jest bezsensowna bo już dawno temu Talmudyczne prawo rozstrzygało takie kwestie jednoznacznie ( w sporze żyd-goj racja jest zawsze po stronie żyda)... to jest odwieczny kulturowy a wręcz religijny dogmat kultury żydowskiej (Talmud mówi o tym wprost i brutalnie)".

  W Polsce nie ma sądów talmudycznych i nigdy nie będzie na to zgody ani żeby dotyczyły nas Polaków i nas katolików, oraz żeby dotyczyły spraw naszego państwa.

  Każde prawo ma stać na sprawiedliwości i do sprawiedliwości dążyć. Takie jadnak podejście jest sensowne tylko w warunkach panowania moralności. To co tu mamy to jest problem moralności, a nie sprawiedliwości.
  Moralność jest zawsze nadrzędna i nad sprawiedliwością i nad prawem - wręcz dopóki nie ma panowania moralności, nie ma sensu powoływanie się ani na sprawiedliwość ani na prawo.

  Żaden sąd nie powie nam co jest moralnym, co służy życiu naszego Narodu i Państwa. To sądy się muszą o to pytać Narodu.
  Jesteśmy w Polsce - powtórzę:
  "Władza zwierzchnia w Rzeczypospolitej Polskiej należy do Narodu"
  To akurat jest w Konstytucji zapisane jako jej punkt, ale nawet jakby nie było, to by i tak jako oczywistość było ponad władzą państwową.
 • @nieżyt 12:23:36
  "5 jeżeli będziesz słuchał wiernie głosu Pana, Boga swego, wykonując dokładnie wszystkie polecenia, które ja tobie dziś daję".

  Żyd to ten, który wiernie przestrzega prawa mojżeszowego w całości. Są jeszcze tacy?

  Żyd to ten, co wierzy w Boga jedynego, a Bóg jedyny musi być ze swojej natury Bogiem wszystkich ludzi. Żyda więc obowiązuje patrzenie na wszystkich ludzi jako braci w Bogu jako Ojcu wszystkich ludzi.
  Czy Żydzi tak patrzą, czy poszli w rasizm i nieżydów nazywają gojami.

  Mało tego - Bóg jedyny to i prawda jedyna - bo tylko Bóg jedyny zna całą prawdę i jest obiektywny. Traktują więc Żydzi prawdę jako jedyną i obiektywną, czy raczej zamiast niej stosują "swoja prawdę" jako to co służy ich interesom i uzurpacjom?

  Mało tego - Bóg ich nazwał "narodem wybranym", co w tych warunkach oznaczać może tylko to, że mieli doprowadzić resztę ludzkości do Boga.
  Robią to, czy raczej chcą pasożytować na reszcie ludzkości?

  Lichwa. Z cytatu wynika że nie Żydzi ją wymyślili, tylko była w praktykowana w narodach pogańskich - oni mieli jej nie stosować. Oczywiście że najpierw między sobą, ale w warunkach "wybrania" oznaczało to i przewodzenie innym narodom ku uwolnieniu się ich od patologii lichwy.
  Przewodzą?
 • @miarka 12:55:11
  Dodam jeszcze że z powyższego cytatu wynika również iż co do niewolnictwa wszystko miało dotyczyć się tak samo jak odnośnie lichwy.
  Do okresowego darowania zniewalających długów bliźnim czy braciom byli zobowiązani, ale mogli je darować i obcym.
  To otwierało drogę do czynienia braterstwa powszechnym, a więc i pełnienia misji przywódczej wobec innych narodów w drodze do Boga.

  Przywódczej, a nie władczej. Powszechnie sprawiedliwej, a nie egoistycznie interesownej.

  A tymczasem co mamy? - Kto stoi za "pieniądzem dłużnym" i niemal całą globalną ekonomią stojącą na długu, i to długu swoja skalą tyczącego i przyszłych pokoleń?

  Tyle lat, a oni nie zaczęli realizować celu swojego wybrania?
 • @miarka 15:07:26
  Straszliwie naciągana logika dla przedszkolaków dodatkowo oparta na naciąganych albo wręcz fałszywych "faktach".

  Logika ta matematycznie jednoznacznie klasyfikuje takie wnioskowanie..(Fałsz).
 • @Oscar 15:33:13
  Jak tak uważasz to spróbuj to wykazać. Dowód oskarżenia spoczywa na oskarżycielu.
  Na razie rzuciłeś gołą tezą niczym nie podpartą.
 • @miarka 12:55:11
  widać wykonują wszystkie polecenia skoro pożyczają (z powietrza) wielu narodom, a sami od nikogo nie pożyczają (bo po co skoro mają monopol na produkcję pieniądza) i panują nad wielu narodami (większością) a u nich żaden goj nie może mieć choćby najskromniejszego stanowiska kierowniczego; ich bóg nie jest bogiem wszystkich ludzi tylko bogiem izraela, który dopuszcza podwójne standardy "3 Od obcego możesz się domagać zwrotu, lecz co ci się należy od brata, daruje twa ręka"; a to to już twoja dziwna teoria "Lichwa. Z cytatu wynika że nie Żydzi ją wymyślili, tylko była w praktykowana w narodach pogańskich - oni mieli jej nie stosować. Oczywiście że najpierw między sobą, ale w warunkach "wybrania" oznaczało to i przewodzenie innym narodom ku uwolnieniu się ich od patologii lichwy.
  Przewodzą?"
 • @miarka 15:52:05
  "jeżeli boga niema co daj boże to bogu niech będą dzięki a jeżeli bóg jest co nie daj boże to niech nas ręka boska broni"
 • Od 11 minuty:
  https://youtu.be/orNt1k5Y_P0
 • @trojanka 16:24:20
  https://youtu.be/kmb5tJeNDmg
 • @miarka 12:55:11
  "Żyd to ten, który wiernie przestrzega prawa mojżeszowego w całości. Są jeszcze tacy?"

  Sugestia żydów nie ma... globalna mafia żydowska nie istnieje, niezbywalne mienie żydowskie nie ma zbiorowych spadkobiorców bo ich nie ma, w Izraelu nie mieszkają żydzi , diaspory żydowskie nie są żydowskie, Rockefeller i inni żydowscy oligarchowie nie są żydowscy a jeżeli są żydowscy to ich nie ma..
  ... i tak można bez końca.

  "Żyd to ten, co wierzy w Boga jedynego"
  Czyli każdy muzułmanin i chrześcijanin jest żydem żydami sĄ plemiona mające swojego Boga.

  ", a Bóg jedyny musi być ze swojej natury Bogiem wszystkich ludzi".
  nawet tych ludzi (plemion) które mają swoich wielu całkiem innych Bogów ? Bóg żydowski w Torze i w Talmudzie twierdzi że jest tylko Bogiem żydowskim (czyli wszystkich ludzi bo nie żydzi (goje) to tylko zwierzęta w ludzkiej skórze stworzone przez Boga by służyli "ludziom" czyli żydom.
  Stąd się wzięło słynne "we peaple" (my ludzie.. w ewidentnym żydowskim znaczeniu czyli "my żydzi" bo reszta to nie "ludzie"
  Znamienne jest publiczne użycie tej formuły przez Clintona, Wałęsę, Morawieckiego...to jawna choć zakamuflowana rasistowska czy Talmudyczna deklaracja dla swoich...
  Ale ich przecież nie ma... oni nie są klasycznie ortodoksyjni ale tworzą "społeczność międzynarodową" czyli globalną mafię żydowską.

  " Bóg jedyny to i prawda jedyna - bo tylko Bóg jedyny zna całą prawdę i jest obiektywny".
  Są jakieś dokumenty źródłowe pochodzące od samego Boga ?
  Nie ma są tylko interpretacje spisanych opowiadań żydowskich .. (Tora, Talmud, Stary testament (przerobiona Tora), Nowy Testament (przerobiony Stary Testament...) .. żaden z tych dokumentów nie jest źródłowy czyli wprost od Boga ale każdy ma takie ambicje... a wszystkie są sprzeczne ze sobą każdy następny jest przekłamaniem poprzedniego..
  Tu się nie daje znaleźć prawdy obiektywnej...prawdę subiektywną to tak.

  "Bóg ich nazwał "narodem wybranym", co w tych warunkach oznaczać może tylko to, że mieli doprowadzić resztę ludzkości do Boga.
  Robią to, czy raczej chcą pasożytować na reszcie ludzkości? "

  Wart poczytać Talmud by zrozumieć co żydzi zrozumieli przez pojęcie "Narodu Wybranego" (żydzi to ludzie a goje czyli reszta to zwierzęta w ludzkiej skórze). To twarde fakty wystarczy dobrać się do Talmudu.

  A jak jest dzisiaj ? żydzi pokojowo nawracają ? czy podbijają brutalnie i grabią narody Świata ? Żydzi (których podobno nie ma) to rasiści na tle idei "Narodu Wybranego" to żydowski Bóg namaścił ich na rasistów.
  (żydowski Bóg którego oni sami wymyślili i spisali o nim swoją wersję opowiadań, mitów, legend, przekazów, Hollywood)

  O Lichwie nawet nie warto pisać... powszechnie wiadomo kto jest to mistrzem świata...
 • @nieżyt 16:05:04
  Uśmiać się można:
  "ich bóg nie jest bogiem wszystkich ludzi tylko bogiem izraela, który dopuszcza podwójne standardy"

  Wiem, że to ironia, ale bardzo dobitna. Aż się uśmiałem.
  Tak dobitna, że wielu powie: będę tak postępował, a jak ktoś powie że się mylę, to powiem że jestem tylko głupim człowiekiem. I co mi zrobią? ("Miś" Barei"). Nawet jak wyjdę na głupiego, to będę bogaty, a i pozycję i władzę zachowam. To jasne - kto mnie ruszy, kto będzie się chciał konfrontować?

  - Znaczy to że Bóg dopuszcza podwójne standardy moralne choć jak nikt dobrze wie o tym, że od nich się zaczyna cały bałagan!
  - Tylko czy musi być jednocześnie: Bóg jedyny, a więc Bóg wszystkich ludzi?
  - - Złośliwy Satrapa, który raz stanowi jeden ład moralny, ten wygodny, a raz inny według jego widzimisię, ten niewygodny, bo stawiający wymagania.
  Mało tego: każe myśleć logicznie, w jednej logice na oba łady - w twardej logice zerojedynkowej wzmacnianej logiką jednokierunkowego życia, logiką w której trzeba się liczyć z nieodwracalnością określonych skutków, określonych przyczyn, a nie chce tak od razu żeby był tylko "jeden interes" - "MÓJ INTERES" i jeszcze: "Jedna prawda - moja prawda" i "Jedno dobro- moje dobro? A nade wszystko - "Żyda interes" - całe prawo i sprawiedliwość "W ŻYDA INTERESIE"
  - Żyda interes, po to tylko żeby Żydom było łatwo i prosto, żeby Żydom się zgadzało z ich rozumieniem prawa, władzy i geszeftu?
  A gdzie "prawa Dawnów" - w rozumieniu nie tych co mają medyczną ułomność, a tych co chcą tych podwójnych standardów, czy praw mniejszości co chą być nad wiekszościami i nadto żyć w demokracji?
  - A gdzie nagroda dla tych co są wiernymi (nieważne jednocześnie czy nie), nieważne czy "Bogu i Mamonie"?
 • @miarka 18:17:21
  dodam pojęcie nieba i piekła wprowadzone w Biblii i w Torze pewnie też.. nie powiem przez Boga bo to dokumenty pisane przez ludzi .

  Niebo i piekło to iście żydowski zestaw "wartości"..
  na dzisiejsze żydowskie wartości można to ująć jako "przekupstwo" i "terroryzm"....czyli nagroda i strach...
  Klasyka bandytyzmu od zarania dziejów.
  Nic dziwnego skoro Bo`g został stworzony przez żydów na obraz i podobieństwo ludzi czyli żydów (twórcy Boga mieli ograniczoną wyobraźnię ale już dobrze wykształcone "zasady moralne" (rasizm, terror, przekupstwo, niewolnictwo... Nawet tego nie krytykuje takie to były czasy 2000 lat temu.

  Natomiast kultywowanie tych "tradycji" dzisiaj ... już krytykuje.. to już nie te czasy...choć Żydzi bardzo starają się przywrócić "biblijne" wartości żydowskie.
 • @Oscar 17:51:03
  ""Żyd to ten, który wiernie przestrzega prawa mojżeszowego w całości. Są jeszcze tacy?"
  Sugestia żydów nie ma... globalna mafia żydowska nie istnieje, niezbywalne mienie żydowskie nie ma zbiorowych spadkobiorców bo ich nie ma, w Izraelu nie mieszkają żydzi , diaspory żydowskie nie są żydowskie, Rockefeller i inni żydowscy oligarchowie nie są żydowscy a jeżeli są żydowscy to ich nie ma..
  ... i tak można bez końca".

  E-e! Można? Można wrzucać do jednego worka jakieś znaczenia i ich przeciwieństwa? Bedzie z tego coś wynikało konstruktywnego, cży raczej "wieczne żarcie się sprzeczności", a może i zaraz "wielkie bum"?

  "Sugestia żydów nie ma...". Co tak skromnie? Sugestia? To nie trzeba tego już stwierdzić?

  "globalna mafia żydowska nie istnieje"... Też logiczne - Skoro są rabini co twierdzą że "Żyd to zawsze dobry człowiek", to kto by się odważył stwierdzić, że jednak "są Żydzi w mafii", i to przeważnie - no bo skoro potrafi się ona zwać "żydowską"?


  ""Żyd to ten, co wierzy w Boga jedynego"
  Czyli każdy muzułmanin i chrześcijanin jest żydem żydami sĄ plemiona mające swojego Boga".

  Chyba ci dam ostatnie ostrzeżenie - żebyś nie trollował i nie manipulował wyrywając zdania z kontekstu i nadając im znaczenia jakie Tobie są akurat wygodne.

  W oryginale ( i to nie do Ciebie) było:
  "Żyd to ten, co wierzy w Boga jedynego, a Bóg jedyny musi być ze swojej natury Bogiem wszystkich ludzi. Żyda więc obowiązuje patrzenie na wszystkich ludzi jako braci w Bogu jako Ojcu wszystkich ludzi".
  Bez kontekstu to by było:
  "Żyd to ten, co [między innymi] wierzy w Boga jedynego". Wtedy nie nazywał byś np. Araba Żydem, tylko monoteistą.


  "Bóg żydowski w Torze i w Talmudzie twierdzi że jest tylko Bogiem żydowskim"

  Coś nie wierzę żeby tam gdzieś było to "tylko". Ja się z tym nie spotkalem. Jak tego nie zmysliłeś, to podaj dokładnie skąd to wziąłeś.


  "Są jakieś dokumenty źródłowe pochodzące od samego Boga ?"

  Zaraz powiesz że innego rodzaju dokumentu oczkujesz. - Dokumentu na Twoją miarę, materialnego, a nie duchowego. Nie widzisz że Bóg jest Duchem? Był i w Ciele - pod postacią Jezusa - jakbyś Go widział, czy słyszał Jego słowa i czyny, to byś uwierzył?
  Czy wiara potrzebuje dokumentu? Czy autorytetu, albo legalizacji?


  "Tu się nie daje znaleźć prawdy obiektywnej...prawdę subiektywną to tak".

  Tu też "nie takiego dokumentu oczekujesz" - Dokumentu na Twoją miarę, materialnego, a nie duchowego.
  Prawdę poznajemy na drodze duchowej. - To więcej jak fakty materialne - to to, co widzimy w oczach Boga jedynego - to co widzi, czy może zobaczyć i każdy uczciwy, wierzący w Boga jedynego czlowiek.


  "Wart poczytać Talmud by zrozumieć co żydzi zrozumieli przez pojęcie "Narodu Wybranego" (żydzi to ludzie a goje czyli reszta to zwierzęta w ludzkiej skórze). To twarde fakty wystarczy dobrać się do Talmudu".

  Talmud to dzieło sekty faryzeuszy. To już swoiste spojrzenie na Stary Testament, nawet na Torę, czyli pięć pierwszych ksiąg Starego Testamentu dających się rozumieć jako "prawodawcze".

  My tu rozmawiamy o źródle, czyli o słowach z Ksiegi Powtórzonego Prawa.


  "A jak jest dzisiaj ? żydzi pokojowo nawracają ? czy podbijają brutalnie i grabią narody Świata ? Żydzi (których podobno nie ma) to rasiści na tle idei "Narodu Wybranego"

  No i wracamy do początku - są czy ich nie ma? Są prawdziwi, czy ci, co się za nich podają, tylko podszywaja się pod Żydów?
 • @Oscar 18:28:51
  "Niebo i piekło to iście żydowski zestaw "wartości"..
  na dzisiejsze żydowskie wartości można to ująć jako "przekupstwo" i "terroryzm"....czyli nagroda i strach...
  ...choć Żydzi bardzo starają się przywrócić "biblijne" wartości żydowskie".

  Dajesz się tu nabierać. Wartości ludzkie to nie to co służy nam, ale to czemu w świadomej, wolnej i dobrej woli służymy.
  Tego nie da się opisać językiem prawa, biznesu czy polityki.
  Nie wierzę, żeby znaleźli się dziś Żydzi, którzy rozumieją świat wartości, ludzkich, czy świat ludzkiego ducha, którzy umieliby wedlug niego żyć.
 • @trojanka 16:39:18
  dzieki za linki . Dobrze znac inne opinie, nawet jak nie wskazuja jednoznacznego kierunku na przyszłość.
  Zrewanżuje się wywiadem w tym temacie z wielce szcowna doktor Kurek, która tym raem nie blysnęła. zaczęła mianowicie od pochwalenia Morawieckiego i Netnjahu, a to pod hasłem z Antygony: "upór jest zawsze nierozumu znakiem".
  Rzecz w tym, że w interesach czy polityce, prawie, nawet miłoci i sprawiedliwości tak, ale już w kwestiach życia jest odwrotnie.
  To własnie nie kierowanie się rozumem a koniecznym uporem w kwestiach moralnych, w kwestiach życia, do tego dobrem wspólnym i ludzką wrażliwościa, godnoscią i narodowymi wartościami (nie mylić z potrzebami i zyskami, z korzyściami materialnymi, przyjemnościami i władzą oraz wpływami i plecami), jest nie tylko czymś chwalebnym , ale i koniecznym niezbędnie.

  Owszem, Netanjahu mógł kierować sie polityką - on tu w ocenie jego postawy zachował się właściwie i zrozumiale, ale już Morawieckiemu tak nie wolno było. On nie stoi tak od razu po stronie interesów Polski, ale najpierw moralności polskiej, bez obronienia której nie istnieje polska sprawiedliwość i polska polityka. Jemu tu w żadnym razie nie wolno przestać byż upartym dopóki nie będą obronione kwestie moralne oraz prawdy i sprawiedliwości.
  W sprawach moralności nie ma interesów ani kompromisów - np nie da się żyć częściowo, czy być częściowo czystym, czy trochę uczciwym, czy prawdomównym.

  Jako Polacy nie tylko Morawiecki (Duda i Kaczyński też) się skompromitowli, zdradzili po raz kolejny, ale i pani Kurek się skompromitowała.
  Ale wiedząc o tym posłuchać można:
  https://youtu.be/yfcfIVS8kcs
 • @miarka 22:04:59
  zastanawiam się nad jednym, mianowicie GDZIE jest u nich tych przy korycie/ granica ustępstw!???Do Jakiego punktu momentu chcą dojść???
  Jeżeli tak czy siak, warunkiem jest przetrwanie narodu, bo oczywiście rzecz jasna że po utrzymaniu zapisu o penalizacji rozpętała by się wojna.Głównie ekonomiczna, może nawet spadłby jakiś samolocik /polski/byłoby ciężko!
  Natomiast wycofanie się spowoduje , idę o zakład, dalsza eskalację, dalsze roszczenia i wzrost bezczelności!!Sprawa tylko na razie została przypudrowana przez żądających zwrotu nieistniejących majątków. Opanowana przez nich całkiem Ukraina ,kopiuje te zachowania i roszczenia kropka w kropkę.
  Po prostu zgnoją nas i oskubią do spodu!młodzi będą uciekać jeszcze bardziej i chlać jeszcze więcej /stresy/.ŻADEN naród czy pojedynczy obywatel zgnojony i upokorzony nie będzie miał dobrej motywacji do życia, zakładania rodziny czy pracy!!
  Polki są najbardziej dzietną nacją za granicą, nie wiem jak teraz jest , ale swojego czasu w Anglii ,pobiły nawet Hinduski w ilości potomstwa!
  Czują się tam pewnie!
  http://www.rp.pl/Kukiz15/180429465-Kukiz-Dlaczego-Polki-w-Wielkiej-Brytanii-rodza-dzieci.html

  http://prawicowyinternet.pl/brytyjski-gus-polki-rodza-najwiecej-dzieci-wsrod-wszystkich-imigrantow-z-ue-dzietnosc-naszych-rodaczek-urosla-tam-do-poziomu-33-w-polsce-to-zaledwie-13/
 • @trojanka 08:52:43
  "Jeżeli tak czy siak, warunkiem jest przetrwanie narodu, bo oczywiście rzecz jasna że po utrzymaniu zapisu o penalizacji rozpętała by się wojna.Głównie ekonomiczna, może nawet spadłby jakiś samolocik /polski/byłoby ciężko!
  Natomiast wycofanie się spowoduje , idę o zakład, dalsza eskalację, dalsze roszczenia i wzrost bezczelności!!Sprawa tylko na razie została przypudrowana przez żądających zwrotu nieistniejących majątków".

  Oczywiście. - Powyżej pisałem już:
  ""NIECH ŻYWI NIE TRACĄ NADZIEI".
  Nas nie stać na to żeby walki nie podjąć. Nie ulega wątpliwości, że oni swoje wrogie względem nas decyzje już podjęli, że to już bestie w ludzkiej skórze, które nie cofną się przed niczym, że nawet jak zwolnią, to po to żeby tym dotkliwiej i bardziej zdradziecko uderzyć, że jesteśmy w sytuacji obrony koniecznej, czyli że nie ma już czasu na dyskusje - najpierw trzeba sie obronić i rozbroić bestie, pozbawić je zdolności szkodzenia nam.
  "Biada rękom opuszczonym".

  Dodam, że kto nie podejmie walki w kwestiach moralnych, w kwestiach grożącej zdrady i zagrożenia życia ten już przegrał. Kto podejmie ją, choćby marną, ale szansę ma. Kto podejmie temu i Bóg ma w czym pomagać (a przecież pomaga w dobrym, a nie złym, a nie w rezygnacji, nie w demoralizacji). Kto nie podejmie walki zdradza Boga, który człowieka powołał do życia, do wolności, do człowieczeństwa itd.


  "Opanowana przez nich całkiem Ukraina ,kopiuje te zachowania i roszczenia kropka w kropkę".

  Jeżeli już wiemy że jest przez nich opanowana to po co mówić że "Ukraina" coś robi? Po co do tego mieszać Ukraińców jeżeli już wiadomoże nawet jak we władzach są Ukraińcy to są najgorsi renegaci, zdrajcy i agentura?
  Czy nie lepiej od razu mówić że to "reżim żydowski na Ukrainie kopiuje te zachowania i roszczenia kropka w kropkę"?


  Tak samo piszesz powyżej: "GDZIE jest u nich tych przy korycie/ granica ustępstw!???Do Jakiego punktu momentu chcą dojść???"

  Po co ta łaskawość i jakieś poprawnopolityczne ugrzecznienie żeby widzieć w tych kanaliach u władzy tylko "tych przy korycie"? - Wciąż jakoby swoich. Swoi zawsze mają wrażliwość na innych swoich, "świnia przy korycie" jest tym "równiejsza im większa jest świnią" (Orwell).
  Owszem, "świnia przy korycie" "jak jest mało żarcia to wszystko zeżre nie patrząc na inne" - te głodne w determinacji żeby zjeść cokolwiek muszą ją odepchnąć, tylko że u rzeczywistej świni siła daje jej tylko priorytet - ona się nażre jako pierwsza, ale jak żarcia jest więcej, nażrą się i inne.
  Co innego u "ludzkich świń". Tu już nie ma zasady priorytetu - jest zasada uprzywilejowania, nawet zalegalizowanego w postaci immunitetu, czyli bezkarności, a więc wyłączenia spod prawa, choć prawo jest właśnie po to żeby było nad władzami, żeby podwładni mieli szansę przeżyć.

  Tylko najgorsi idioci wierzą jeszcze w prawo tam gdzie do władzy dochodzą ludzkie świnie, a więc i że będą honorowane jakiekolwiek "prawa innych". - Wierzą że mogą być jakieś granice dla ich zachłanności względem słabszych, a więc że będą moralne wobec słabszych.

  Tam gdzie rządzą ludzkie świnie władza nie musi być moralna.
  O tym, że w cywilizacji turańskiej władza nie musi być moralna wiedzą wszyscy (to głównie Rosja i Ukraina z Chazarią), że w cywilizacjach chińskiej i bizantyjskiej stojących na biurokracji (tu uwaga że do nich należą i Niemcy i UE) polityka państwa może być niemoralna (tak zewnętrzna jak wewnętrzna), ale o tym, że jest tak i u Żydów i protestantów, to chyba większość się dopiero dowiaduje.
  Zwłaszcza zaskakuje to odnośnie Żydów, których zasady ideologiczne zawarte w Talmudzie głoszą że to nieżydzi nie są ludźmi, którzy to innych utożsamiaja ze świniami, którzy żeby ich ze świniami nie kojarzono nawet świńskiego mięsa nie jedzą.
  I u nich to nie tylko wpływy Chazarów, ale i nawet przedchrystusowe - od sekty faryzeuszów - bo to ona z ich zakłamaniem, z inną fasadą, a innym wnętrzem ("groby pobielane"), z podwójnymi standardami moralnymi stoi za Talmudem.

  To świniom ludzkim przy władzy otwiera drogę do najdalej idących ustępstw wobec tych co są od nich silniejsi, a do wszelkiej niemoralności, do najdalej idących bestialstw wobec od siebie słabszych.


  Po co ta łaskawość i jakieś poprawnopolityczne ugrzecznienie żeby widzieć w tych kanaliach u władzy tylko "tych przy korycie", a nie widzieć w nich jednocześnie całego obozu zdrady i agentury - całego "reżimu żydowskiego w Polsce"?

  Wracając do Ukrainy to widać tu od razu dwa podejścia z oficjalnej żydowskiej narracji rzeczywistości skupające uwagę opinii publicznej na "swoich" uczestnikach w rządzie. A ku temu kieruje właśnie zdanie:
  "Opanowana przez nich całkiem Ukraina ,kopiuje te zachowania i roszczenia kropka w kropkę".
  1. Kopiuje w sensie "bycia władzy przy korycie";
  2. Kopiuje w sensie bycia tymi kanaliami, zdrajcami, renegatami i agenturą, kolaborantami tych którzy przejęli rządy...

  ...ale pomija narrację że to Ukraina jest "pierwszym daniem" agresorów, ale "głównym daniem" ma być Polska;
  - a także że apetyt agresorów i na tym się nie skończy bo intencją wszelkiej maści syjonistów są rządy globalne,
  - - choć jeżeli zaczynają od Ukrainy i Polski, to pewnie i tu widzą swoją przyszłą bazę, a więc
  - - - tu ich reżim pewnie już pomyślany jest jako w zamiarze najkrwawszy, przy którym palestyński to jeszcze przedszkole.

  Dopóki widzimy w nich władze polskie, czy ukraińskie, czy nawet mówimy "Polska chciała", "Ukraina postanowiła" ulegamy wrogiej propagandzie, wrogim manipulacjom podlegamy dalekoidącej demoralizacji, a za nią już idzie niezdolność do samoorganizacji i samoobrony, szukania "władz lepszych" (tych oficjalnych, ale z nie ruszaniem tych zafasadowych), patrzenia "co ja z tego będa miał", rozpadamy się na zbiór psychopatycznych jednostek.


  "Po prostu zgnoją nas i oskubią do spodu!młodzi będą uciekać jeszcze bardziej i chlać jeszcze więcej /stresy/.ŻADEN naród czy pojedynczy obywatel zgnojony i upokorzony nie będzie miał dobrej motywacji do życia, zakładania rodziny czy pracy!!".

  Tak jest, to widać. Bez nadziei jesteśmy zgnojeni i upokorzeni. Dopóki nie podejmiemy walki nie odzyskami ludzkiej godności i ludzkich celów, do przekazania daru życia potomstwu, do zbiorowej samoorganizacji, aby potomstwu warunki do życia zapewnić.

  Co do tej płodności Polek za granicą to nie można się z tego cieszyć - ich dzieci to nie będą Polacy. Ich matki z reguły już sobie przelokowały nadzieje na życie w krajach pobytu.

  - Co najwyżej przez parę pokoleń zachowają związki z Polską, a i to tylko wtedy, gdy ich rodziny zachowają zasady polskiej moralności, polski obyczaj, polską kulturę, miłość Polski jako atrakcyjniejszą jako korzyści z dostatniejszego życia na obczyźnie, kiedy nie będą się rozpływali w masach w kraju pobytu.
  Do tego już widać że "za polskie wychowanie" potrafią tam zabierać dzieci - nawet za mówienie z nimi po polsku.

  Miejsce dla rodzących Polek i Polek wychowujących dzieci jest tylko w Polsce, wolnej Polsce - w Polsce z czysto polskimi władzami, w Polsce z polskimi zasadami moralnymi jako bazą dla organizacji życia publicznego w Państwie i żródle praw państwowych, a za nimi i źródle władz państwowych. - Władz pełniących obowiązki wyłącznie wobec Narodu Polskiego, a dopiero przy nim wobec tych, którzy chcą z nim zgodnie współżyć i realizować w życiu publicznym państwa swoje cele zgodne z jego celami.
  To podstawa naszego bytu.
  Warto tu zauważyć, że tam gdzie trafiaja Polki władze są wręcz agresywne w kierunku ich wynarodawiania i w obyczaju, i w mentalności, i celach, i odcinania od korzeni duchowych i religijnych. Tylko "będąc sobą i u siebie" można obronić swoja tożsamość, a więc i przeżyć jako Naród.

  Bez oparcia w polskiej tożsamości matki budują przyszłość swoich dzieci jak zamki na lodzie, czy ruchomych piaskach, jak byty zawieszone w powietrzu jak baloniki, jak byty wirtualne z gier komputerowych.

  To matki mają nauczyć dzieci heroizmu i waleczności, ofiarności i poświęcenia, przezwyciężania słabości, bólu i cierpień, szukania nadziei tam gdzie im się wmawia że już nadziei nie ma, hartu ducha, wstawania po porażkach i wznawiania boju do skutku - a jak nastawiają się na korzyści materialne to kogo wychowają?

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031