Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
228 postów 3938 komentarzy

Najpierw sprawiedliwość

miarka - ...nie przestajmy czcić świętości swoje I przechowywać ideałów czystość; Do nas należy dać im moc i zbroję, By z kraju marzeń przeszły w rzeczywistość. http://www.youtube.com/watch?v=1Tw0_BtJ3as

Przyszłość PiS i demokracji w Polsce

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Bloger Oświat wstapił ze śmiałą incjatywą zjednoczenia braci Neon24.pl w celu wystosowania listu poparcia dla PiS w sprawie reformy systemu sprawiedliwości w Polsce.

Inicjatywa blogera Oświata zaistniała, ale wyraźnie zaczęła się nieco ślimaczyć.
Jego główne założenia to:
"Przygotować pismo do posłów PiS a w nim zawrzeć sugestie by:

sejm podjął uchwałę ( uchwałę nie Ustawę) potępiającą działania blokujące reformę sprawiedliwości przez:
- środowiska sędziowskie
- opozycję parlamentarną
- ośrodki zagraniczne
- potępiające ostatnie wystąpienia za granicą pani Gersdorf, sędzi w stanie spoczynku.

Jeśli tak, to czeka na dalsze propozycje które należałoby w nim ująć".

PiS stoi w obliczu ataków -  "Z jednej strony zawiódł ,,ich” prezydent, z drugiej opór środowiska sędziowskiego a także totalna do granic idiotyzmów opozycja parlamentarna i polityczna. Nie bez znaczenia jest także wtrącanie się w sprawy suwerennego państwa i naciski ze strony biurokratów i polityków unijnych z Brukseli i Berlina".

Gruntowna reforma systemu sprawiedliwości jest koniecznością, ale posłowie i senatorzy PiS muszą walczyć:
- z prezydentem,
- z sędziami,
- z opozycją parlamentarną
- i polityczną,
- można dodać i uliczną, nadto
- z biurokratami i politykami z Brukseli i Berlina.
Jak tu nie poprzeć starań PiS ?

To dobra okazja do zaznaczenia że ta reforma już musi być wpisana w dzieło stanowienia i stosowania demokracji w Polsce. A to oznacza że będzie jednoznacznie zapisane iż Naród Polski stoi i nad partiami politycznymi, i nad sądownictwem i nad stanowieniem praw i nad tyczeniem kierunków polityki Państwa Polskiego.

I to wszystko w ramach władzy Narodu Polskiego - tego który powołał Państwo Polskie, bronił go i rozwijał, poświęcał się dla niego, wokół jego spraw organizował swoje aktywności, był za niego odpowiedzialnym.

Dalej ta reforma musi być wpisana w dzieło stanowienia i stosowania polityki w Państwie Polskim.
Dalej w dzieło stanowienia i stosowania prawa w Państwie Polskim.
W końcu i w dzieło stanowienia i praktykowania władzy w Państwie Polskim.

PiS poddany naciskom ze strony różnych KOD-omitów krajowych i unijnych będzie miał okazję się wykazać, że jednak jest za demokracją.

Musi być oczywiste że w kwestiach reformy wymiaru sprawiedliwości gramy z PiS-em w jednej drużynie, a więc nasze dążenia, intencje i cele będą zgodne, i działania będą zgodne, że nasz system wartości, a więc i ideeże będziemy mówili wspólnym językiem, tą samą logiką, operowali jednakowo rozumianymi definicjami pojęć.

 

Proponuję więc rozszerzyć dyskusję i na inne spojrzenia, które na chwilę obecna wydają się nie do pogodzenia, a jak się da to i na inne zaprzyjaźnione "niepoprawnopolityczne" portale na których pisują blogerzy Neon24.pl od  Niepoprawnych.pl zaczynając.
Oczywiście później całe pokłosie naszych dyskusji oddać Oświatowi jako inicjatorowi celem zredagowania ostatecznej formy listu już dla podpisywania.

 

PiS jeżeli chce mieć jaką kolwiek wiarygodność że nie trwa w jakichś ustawkach typu dobry glina-zły glina z tymi środowiskami - nieważne czy z niektórymi, czy wszystkimi naraz - musi się od nich zdecydowanie odciąć.
PiS musi odciąć się od podejrzeń że to tylko wojna pod publikę, a zafasadowe kompromisy moralne pod dowolne ustawki motywowane partyjniactwem i prywatą działaczy PiS, z możliwymi skutkami tak zaskakującymi jak niedawny atak na Lasy Państwowe, o pozornej wojnie izraelsko – polskiej, z realną już kapitulacją polskich władz państwowych już nie mówiąc.
Wnioskowana przez Oscara uchwała Sejmu to minimum tego co PiS tu może a nawet musi zrobić.

- Jasne że PiS musi nie tylko odciąć się nie tylko w formie deklaracji, ale i poprzeć to wolą polityczną stania po stronie Narodu Polskiego w trwających atakach tych środowisk, które już są przeciwko reformom, które chciałyby aby "było jak było", a więc było w całej patologicznej, pasożytniczej, złodziejskiej, zbrodniczej i zdradzieckiej kraci.grożących
Wolą polityczną wyrażona uchwałą sejmową. Wolą polityczną otwarcia sie na środowiska narodowe.
Wolą polityczną, aby uznać aspiracje Narodu Polskiego do zmiany Konstytucji według jego oczekiwań podtrzymania gwarancji konstytucyjnej, dla gwarantowania mu:
- realnie sprawowanej władzy zwierzchniej nad władzą państwową,
- realnej kontroli tych władz, jak i wszystkiego co się dzieje w sferze polityki,
- pełnej władczej kontroli nad mediami, sądami i  ustawodawcami, władczej w sensie suwerenności narodu tak dla forułowania zakresu polityki państwa, stanowienia prawa i podległości władz politycznych temu prawu, podtrzymania gwarancji konstytucyjnej, że podstawa ustroju rolnego są gospodarstwa rodzinne.
- gwarancji że korporacje prywatne które się bezprawnie wdarły w przestrzeń rolnictwa oraz handlu i przetwórstwa płodów rolnych zostaną usunięte, a winni doprowadzenia do tego stanu rzeczy rozliczeni i ukarani.

 

Oczywiście list do posłów i senatorów PiS nie może być wyrazem wiernopoddańczego, obywatelskiego poparcia z pokorną prośbą, a przeciwnie wyrazem narodowej troski o dobro wspólne Narodu Polskiego, wyrazem zwierzchniej władzy Narodu Polskiego nad władzami państwowymi.
W liście podpisani muszą się domagać jednoznacznej, wyrażanej zdecydowanie wcześniej jak zajdzie tego potrzeba woli PiS co do ewentualnych zmian w Konstytucji Państwa.
Wprawdzie Konstytucję pisze Naród, a nie władze państwowe, nie prawnicy, nie partie polityczne, ani politycy, ale wola zmian ze strony władz istniejących jest dla ogółu Narodu ważna – i popisani pod listem tego jednoznacznie oczekują.

 

Według mnie juz pierwszy punkt oczekiwanej deklaracji PiS powinien dotyczyć gwarancji dla Narodu Polskiego, że pozostanie partią polityczną jak deklaruje. Polityczną, a więc pozostającą w służbie Narodowi Polskiemu i jego dobrom wspólnym z Państwem Polskim na czele.
Drugi punkt oczekiwanej deklaracji PiS musi dotyczyć gwarancji że PiS będzie walczył aby Polska była państwem w pełni demokratycznym.
Nie fasadowo demokratycznym, a zafasadowo socjalistycznym, komunistycznym, liberalnym, oligarchicznym, korporacjonistyczno-syjonistyczno-globalistycznym, czy faszystowskim, i tylko fasadowo, głównie co do formy wyboru władz, podszywającym się pod demokrację, tylko rzeczywiście demokratycznym, ideowo demokratycznym.

Jak demokracja, to i konstytucję punkt po punkcie musi pisać cały mający po temu odpowiednie zdolności intelektualne i moralne Naród Polski.
Jak demokracja, to i jasne rozgraniczenie kiedy bezpośrednia, a kiedy przedstawicielska i jak przedstawicielska ma być kierowana i kontrolowana przez Naród Polski. Jak demokracja, to i relacje Narodu i innych obywateli nie mających narodowości - tak tych, którzy z Narodem Polskim wiążą swoje cele życiowe zachowując odrębność narodową, a więc i posiadając prawa obywatelskie rezygnując z praw politycznych, jak i tymi którzy usiłują realizować cele antypolskie, a więc i antypolityczne.

Jak demokracja to i władza Narodu Polskiego w zakresie sądów i prawodawstwa, a więc musi być i w Konstytucji zapisane że to to musza być organy narodowe, a nie państwowe. Prawo musi być spójne i podporządkowane polityce państwa a ta wyłącznie Narodowi Polskiemu.
Niektóre punkty jako sprzeczne z ważniejszymi dla Państwa i Narodu muszą być uchylone, np. ten o trójpodziale władzy państwowej sprzeczny z istotą sprawowania władzy zwierzchniej.
Do tego powinien być zapis o niezbywalnej suwerenności politycznej Narodu Polskiego, oraz zapis o niezbywalnej suwerenności pieniądza Narodu Polskiego.

Link do notki z inicjatywą Oświata:
//oswiat.neon24.pl/post/144709,propozycja-dla-neonowiczow

KOMENTARZE

 • Autor
  5*
 • autor
  Świetnie ująłeś temat.
  Teraz czekamy na głosy Neonowiczów, oby były w temacie i posuwały sprawę wystąpienia na piśmie do posłów i senatorów do przodu.
  Pokażmy że sprawa reformy sądownictwa leży nam na sercu, że wymaga pilnej i gruntownej naprawy, pokażmy że potrafimy wspólnie coś zrobić, że jesteśmy w tym temacie jak i w pozostałych poruszonych w artykule zgodni i gotowi do działania.
 • @Oświat 19:54:18
  "Teraz czekamy na głosy Neonowiczów, oby były w temacie i posuwały sprawę wystąpienia na piśmie do posłów i senatorów do przodu".

  Myślę że mimo paru sceptyków, którzy się już zdążyli ujawnić, przyjęta poszerzona formuła powinna przynieść dobre owoce w wyrazaniu gospodarskiej aktywności i przyszłościowego, odpowiedzialnego, a przede wszystkim władczego myślenia blogerów i komentatorów Neonu24, a także, że ci, co są aktywni na innych forach dyskusyjnych poniosą naszą ideę dalej.
  Ja już powyższy tekst wraz z linkiem do Twojego opublikowałem na Niepoprawnych.pl.
 • Mieliśmy Demokrację Socjalistyczną w Polsce dziś mamy !
  Słowianie ! od 1990 r mamy w Polsce Demokrację żydo-syjonistyczną !
  czyli mówiąc bez poprawności politycznej demokracja żydowska syjonistyczna to nic innego jak Apartheid !

  Pełna władza dla mniejszości żydo-chazarskiej ! a reszta społeczeństwa w Polsce jest spychana na dno egzystencji !

  UWAGA ! na straży tej żydo-syjonistycznej demokracji w Polsce są powołane następujące instytucje !

  1. żydo-syjonistyczna konstytucja z 1997 r [ Kwaśniewski Unia Wolności ]
  2 .sądy i prokuratura [ całkowicie w rękach żydowskich]
  3. policja i tajniackie struktury ABW
  4 . partie polityczne [ całkowicie w rękach żydowskich ]
  5 . żydowskie gadzinówki mas-medialne [ całkowicie żydowskie ]

  Słowianie ! Te wyżej wymienione represyjne struktury stoją na straży żydo- rasistowskiego systemu w Polsce !

  Słowianie to APARTHEID w czystej postaci !!!!!


  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach .
 • @ele 10:47:46
  Dobrze mówisz.
  Przywileje są sprzeczne z demokracją. Trzeba w liście do PiS wstawić i walkę z jakimkolwiek uprzywilejowaniem w polityce Państwa Polskiego.
  Nadto trzeba zaznaczyć że równopuprawnienie obywateli w życiu politycznym państwa nie oznacza równouprawnienia obywateli innych narodowości w sprawowaniu władzy w Polsce - tak biernym jak i czynnym. To jest jednoznacznie określone jako władza Narodu Polskiego.
 • @motyla noga, super inicjatywa
  tylko może ktoś najpierw napisze CO PiS chce zmienić?
  Tak ze szczegółami.

  PiS miał 8 lat jako opozycja żeby dopracować reformy sądowe a teraz 2 lata już prawie jak rządzi a efektów brak.
  Reformy mógł wprowadzić w miesiąc, oczywiście byłby krzyk, ale gdyby po roku ludzie odczuli ich skuteczność to miałby za sobą 90% obywateli.

  Krótko mówiąc nie ma co popierać pseudopatriotów udawaczy z PiS-u. Bo mamy 2 alternatywy:
  1. albo nie potrafili przygotować i wprowadzić reform (nie nadają się do władzy)
  2. albo tych reform nie chcą wprowadzić (czyli pracują dla nie-Polaków a zatem nie nadają się do władzy).
 • @kowalskijan584 14:28:52
  Zapomniałeś, że na drodze reform zaistniały veta prezydenta Dudy.
 • @miarka 20:09:58
  //Ja już powyższy tekst wraz z linkiem do Twojego opublikowałem na Niepoprawnych.pl.//

  A po co?
  Ci normalni piszą i tu i tam. No chyba, że chcesz przekonać takich chazarskich idiotów jak zaczadzony albo Joszko ze zmywaka w Londynie.
  W takim razie życzę powodzenia :)))
 • @kowalskijan584 14:28:52
  "1. albo nie potrafili przygotować i wprowadzić reform (nie nadają się do władzy)
  2. albo tych reform nie chcą wprowadzić (czyli pracują dla nie-Polaków a zatem nie nadają się do władzy)".

  Pominąłeś jeszcze jedną rzecz. Tu idzie o reformy polityczne. Tych musi dokonywać Naród właścicielski Państwa, a nie władza państwowa.
  PiS się zakałapućkał, bo próbował sam.

  A sam to na pewno nie da rady, a nawet jakby coś upichcił, to będzie bez korzeni, bez oparcia, bez wsparcia i bez prawdziwie państwowego celu. Byłby to tylko jakiś koncert uzurpacji władzy państwowej wynoszonej nad naród, a więc byłoby to z gruntu nielegalne, wszystko do unieważnienia przy najbliższej okazji.

  W proponowanym liście chodzi o wsparcie szeroko zakrojonych reform, z reformą systemu sprawiedliwości na czele. - Reform które praktycznie realizować miałby PiS, ale ze wsparciem społecznym tak braci blogerskiej, jak i narodu Polskiego jako właściciela Państwa Polskiego, jako Suwerena nad władzami państwowymi i jako jedynego władnego stanowić prawo państwowe i egzekwować sprawiedliwość w paaństwie.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 14:43:13
  "W takim razie życzę powodzenia :)))"

  Dziękuję, potrzebne jest. Z oporami idzie niesienie w mroki ... oświaty kaganka.
 • @Oświat 14:34:03
  Konkrety, przypomnij te weta, czego dotyczyły? Jakich ustaw?

  Pozatym jeśli nawet jakieś ustawy zawetował PiSowski prezydent to czy to jest normalne, że PiS wsadził na stołek prezydenta który blokuje działania własnej partii, czy to mądre? a może to tylko dla wymówki, że PiS chce dobrze "ale jak zwykle mu nie wychodzi"? Przecież widać, że Duda to figurant, człowiek z wosku, propozycje referendum pewnie też mu napisali (sądząc po jego bylejakości).
 • @miarka 14:49:43
  "W proponowanym liście chodzi o wsparcie szeroko zakrojonych reform, z reformą systemu sprawiedliwości na czele"

  Jakich reform? Konkrety. Na co np. było PiSowi wprowadzenie przymusowej rejestracji telefonów na karte w sytuacji gdy Polska to najbezpieczniejszy kraj w europie - 0 zamachów terrorystycznych?

  Chyba to Korwin-Mikke (podobno Goldbaum czy Goldman) zauważył że jak rząd nie wprowadzi reform w ciągu kilku PIERWSZYCH miesięcy swojego rządzenia to już ich potem nie wprowadza.

  Przecież widać, że PiS udaje reformy. Jest z tej samej stajni co PO.
  Ale czekam na konkrety. Jak się już ma zupełnego lenia (wiadomo, lato) to można na początek wykorzystać i rozbudować o nowe fakty moje posty "Dla pamięci. Reforma sądownictwa - lipiec 2017. Fakty." czy "(Nie) dokonania PiS i PO".
 • @kowalskijan584 15:05:29
  "Jakich reform? Konkrety".

  Widzę że bardzo pobieżnie przeczytałeś notkę. - A w niej aż trzy razy zabierałem się za opisywanie reform które od razu muszą być realizowane.
  Oczywiście to jeszcze trzeba rozbudować. - I właśnie po to jest ta dyskusja.


  "Przecież widać, że PiS udaje reformy. Jest z tej samej stajni co PO".

  Oczywiście. Bez udziału Narodu Polskiego może tylko tyle: pasożytować, kraść i zdradzać, zniewalać Naród, likwidować struktury państwowe...


  "Ale czekam na konkrety".

  Nie zrozumiałeś tematu.
  Cała reforma musi iść w kierunku prawdziwej demokracji. - A ta wymaga daleko idącej odpowiedzialności całego Narodu Polskiego i aktywności każdego, tak w nieufnym kontrolowaniu władz, jak i wyznaczaniu kierunków polityki, oraz stanowieniu praw.

  Jest PiS, próbujemy z PiS, a jeśli PiS w to nie wejdzie, żegnaj PiS-ie.
 • @miarka 15:29:11
  " I właśnie po to jest ta dyskusja."

  Jaka dyskusja skoro nawołujesz do DZIAŁANIA (poparcia) a nie do ROZMÓW. Mówisz 'Jak tu nie poprzeć starań PiS ?'

  PiS jako opozycja miał 8 lat na przemyślenie co chce zmienić i jak to wprowadzić. Nie zrobił tego w 2 lata rządów? Ciągle coś się ślimaczy.

  Zresztą było to już widoczne w jego postępkach wcześniejszych (np. podpisanie Traktatu Lizbońskiego bez przeprowadzenia referendum ogólnokrajowego). Biorąc pod uwagi jego wcześniejsze działania z lat 2005-7 już dawno powinien zniknąć.

  "Jest PiS, próbujemy z PiS, a jeśli PiS w to nie wejdzie, żegnaj PiS-ie."

  PiS pokazał, że nie potrafi wprowadzić zasadniczych reform (jedynie reformy powierzchowne) więc nie ma sensu go popierać.

  Pytanie zasadnicze brzmi: czemu nie ma jeszcze nowych kadr do polityki?
 • @kowalskijan584 15:05:29
  Jeszcze jedno. Piszesz:
  "Przecież widać, że PiS udaje reformy. Jest z tej samej stajni co PO"

  Chodzi o tą "tą samą stajnię". Jest nią oczywiście zmowa okrągłostołowa, i to zmowa głównie z elementem żydowskim, zmowa dotycząca wszystkich aktualnych partii politycznych, zmowa antypolska, zmowa zamykająca scenę polityczną dla sił narodowych.

  Oni wciąż mimo pozorów wallki ze sobą, we wszystkim co antypolskie głosują razem.

  Dla potrzeb naszego listu, wręcz jako warunek naszego poparcia dla PiS musi być w nim żądanie zakończenia tego układu okrągłostołowego.

  PiS musi się tu zupełnie odciąć od innych jego uczestników, a jednocześnie otworzyć szeroko drzwi tak do władzy zwierzchniej, jak do polityki dla sił narodowych.
 • @kowalskijan584 16:02:29
  "Jaka dyskusja skoro nawołujesz do DZIAŁANIA (poparcia) a nie do ROZMÓW. Mówisz 'Jak tu nie poprzeć starań PiS ?' "

  Nie wiem czemu czepiasz się szczególu. Zresztą niesłusznie. Poparcie dla starań PiS dotyczyło reformy systemu sprawiedliwości, a moja notka wspierająca Oskara dotyczy już poszerzonej formuły - w tym rozmów blogerskich w temacie zakresu proponowanej uchwały i w innych deklaracjach i działaniach PiS.


  "PiS pokazał, że nie potrafi wprowadzić zasadniczych reform (jedynie reformy powierzchowne) więc nie ma sensu go popierać".

  Dobrze mówisz - w tym co robi i zamierza popierać nie wolno, ale wolno kiedy uzna władzę zwierzchnią nad sobą, władze narodu Polskiego i na jego warunkach.


  "Pytanie zasadnicze brzmi: czemu nie ma jeszcze nowych kadr do polityki?"

  Właśnie w tym rzecz że są tacy jak Ty, co się sami powinni wziąć i zrobić co należy zrobić, tylko wciąż narzekają, i czekają że ktoś to za nich zrobi.
  Bez tego nie ma demokracji, jest tylko fałsz i fasada z postępującym wywłaszczeniem i zniewoleniem narodu.

  Zawsze było: "Chcesz żeby coś było dobrze zrobione, zrób to sam", a całej serii spraw nie wolno oddawać nikomu do zrobienia bez względu na korzyści.
  A to nie tylko sprawy osobiste, tożsamościowe czy własnościowe, ale i prawo i władza. - Władza tak nad sobą jak nad swoim państwem.
 • @miarka 16:13:48
  " wręcz jako warunek naszego poparcia dla PiS musi być w nim żądanie zakończenia tego układu okrągłostołowego."

  Ufasz kłamcom? Oczywiście, że obiecają czego tylko sobie życzysz (wszak Konstytucja gwarantuje, że za to oszustwo włos im z głowy nie spadnie), że się odetną itd ... a potem zrobią swoje, jak zwykle.
  Ileż to razy PiS groził lustracją, walką z UB czy tepe? I dalej nic. Tylko jakieś małe, prowizoryczne zmiany.

  PiS miał mnóstwo czasu żeby wykazać minimum patriotycznych postaw, 2005-7 - ich rządy, potem 8 lat w opozycji, a teraz 2 lata rządzą i nadal nic się nie dzieje. Przypadek? Nie sądzę.

  Trzeba się skupić na tworzeniu nowych kadr a nie na inicjatywach popierania PO-PiSu - to tylko odwraca uwagę ludzi.
 • @miarka 16:34:41
  "Nie wiem czemu czepiasz się szczególu."

  Czepiam się szczegółów bo hasła w stylu "chcemy dobrze" słyszałem przez zbyt wiele lat, ale gdy pytałem jak to zrobić to nagle następowała cisza.
  Zatem albo ktoś wie co chce zrobić i JAK, albo nie wie-wtedy odpada.

  "Właśnie w tym rzecz że są tacy jak Ty, co się sami powinni wziąć i zrobić co należy zrobić, tylko wciąż narzekają, i czekają że ktoś to za nich zrobi."

  Ja nie narzekam, ja po prostu uważam, że najpierw trzeba zmienić mentalność ludzi, takich między innymi jak Ty, co to wierzą w dobre chęci politykieróœ ale nie pamiętają jak było w poprzednich wyborach, jakie ktoś wcześniej składał obietnice i w jakim stopniu zostały wypełniony.

  Inaczej człowiek taki jak ja, gdy wyskoczy dostanie błyskawicznie łatkę "oszołoma" i nie załapie się nawet na stołek radnego w Koziej Wólce.

  Za to oszołomy z oficjalnych partii zbiorą całą śmietanę. Mimo, że nie wiedzą co chcą zrobić i JAK ale za to świetnie posługują się ogólnikami.
 • @kowalskijan584 16:38:10
  "Trzeba się skupić na tworzeniu nowych kadr a nie na inicjatywach popierania PO-PiSu - to tylko odwraca uwagę ludzi".

  Nie tylko kadr do władzy politycznej, a przede wszystkim do władzy Narodu nad władzami politycznymi, oraz do władzy kontrolnej narodu nad wszystkim co się dzieje w każdej z dziedzin polityki.
  Trzeba żeby naród przejął pełnię kontroli nad mediami nadającymi swój przekaz na rynek publiczny Państwa. Dużo trzeba.
  Tyle że to nie stoi na przeszkodzie żeby to robić już, sukcesywnie. Nawet nowa Konstytucja może być pisana etapami, np. trzema.

  Pewnie, że ideałem by było skupić się na jednym, pytanie tylko "czy życie poczeka"? - Przecież wciąż trwa antypolska wojna?

  Próbując z PiS ryzykujemy, ale przy dokładnym patrzeniu im na ręce... i przy już wrożonych do systemu prawnego ustawowych uprawnieniach Narodu Polskiego do odwoływania władz państwowych w dowolnym momencie (bez czekania na koniec kadencji) kiedy wejda w niemoralność czy sprzeniewierzą się powierzonej im misji możemy to ryzyko podejmować.
 • @kowalskijan584 16:47:45
  "uważam, że najpierw trzeba zmienić mentalność ludzi, takich między innymi jak Ty, co to wierzą w dobre chęci politykieróœ ale nie pamiętają jak było w poprzednich wyborach, jakie ktoś wcześniej składał obietnice i w jakim stopniu zostały wypełniony".

  Trochę się za bardzo rozpędziłes z tym wmawianiem mi mentalnosci, której nie mam.
  Z pewnością należe do tych którzy najbardzie wzywaja do nieufności wobec władz, a daleko idąca kontrolę nad nimi uważają wręcz za warunek istnienia demokracji.
  Poza tym nie szukam tu odmiany tego co było tylko zupełnie nowego rozwiązania systemu sprawowania władzy, systemy w pełni demokratycznego.
 • @miarka 16:54:04
  " i przy już wrożonych do systemu prawnego ustawowych uprawnieniach Narodu Polskiego do odwoływania władz państwowych w dowolnym momencie (bez czekania na koniec kadencji) "

  Chyba przespałem ostatnie 2 lata bo nie przypominam sobie aby PiS gdziekolwiek wprowadził zapis, że przed końcem kadencji można odwołać w referendum sługę narodu typu poseł, senator, nie mówiąc już o premierze, prokuratorze generalnym, ministrze, przewodniczącym sądu najwyższego itd.

  Ani też PiS nie wprowadził żadnego pozytywnego prawa, czyli że prokuratora czy sędziego wybiera się powszechnie.
 • @miarka 17:08:01
  "Trochę się za bardzo rozpędziłes z tym wmawianiem mi mentalnosci, której nie mam.
  Z pewnością należe do tych którzy najbardzie wzywaja do nieufności wobec władz,"

  Nieufność wobec władzy polega na wysyłaniu listu poparcia dla tej władzy w sytuacji (TO JEST KLUCZOWE) gdy ta władza WIELOKROTNIE (od co najmniej od 11-u lat) UDOWADNIA SWOJĄ ANTYPOLSKOŚĆ?

  PiS to malowani patrioci.
  Gdyby to była młoda partia to bym uznał to działanie za błąd czy coś, ale w przypadku PiS-u widać, że to manipulanci i trzeba się ich jak najszybciej pozbyć (tak samo jak PO, PSL, SLd czy inne .Nowoczesne)
 • @kowalskijan584 17:20:30
  Ja Cię rozumiem. - Jak u Cejrowskiego - "wszyscy won". Problem że do tego rozwiązania trzeba mieć alternatywe już gotową. - A jej nie ma. Do wykształcenia jej trzema sił, środków i czasu którego nie ma.
  Z drugiej strony to my ocenimy czy deklarowana transformacja PiS w partię demokratyczną i polityczną w sensie służebności dobru wspólnemu Narodu Polskiego jest wiarygodna.
  Jeżeli tak, to czemu nie spróbować?
 • @miarka 14:54:35
  //Z oporami idzie niesienie w mroki ... oświaty kaganka.//

  Właśnie widzę :))
  Nawet Chrystus nie miał tyle cierpliwości co Ty. On potrafił wykopać faryzeuszy ze świątyni a ty próbujesz tłumaczyć coś chazarskim, zabiedzonym mendom. Strata czasu.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 18:03:44
  "Nawet Chrystus nie miał tyle cierpliwości co Ty".

  "Kropla drąży skałę", ale nie przeceniaj mnie. Z Chrystusem rywalizować nie zamierzam, a i mój bicz tam gdzie są nie sięga :-)))
 • @Jarek Ruszkiewicz , kowalskijan584
  Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę, która wprowadza pakiet zmian w sądownictwie, w tym w wyborze sędziów Sądu Najwyższego - Wcześniej ustawa błyskawicznie przeszła przez Sejm i Senat.

  Wasza metoda, koledy blogowicze, to nic nie robić, nie pisać do posłów, bo jeszcze wezmą i posłuchają, a tu przecież chodzi o to ,,By było jak było” .
  Robicie to samo co KODziarze, totalna krytyka i zero działania pozytywnego.
 • @miarka 18:31:14
  Skałę to może drąży ale w pustych makówkach zabiedzonego i Joszki nie ma co drążyć. Mimo tego jestem z nich zadowolony. Jaki idiota robi reklamę za darmo?
  No ale tak trzymaj, jestem pełen podziwu :)
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 18:44:09
  Dziękuję, choć i Ty możesz mieć rację. Bo jeżeli przede mną była tam konkurencja ze szlaufem wysokociśnieniowym, to mogła wydrążyć i wszystko w czym mógłbym jeszcze drążyć :-)))
 • @Oświat 18:40:39
  //Robicie to samo co KODziarze, totalna krytyka i zero działania pozytywnego.//

  Doprawdy? Podobno czytałeś moją ostatnią notkę i porównujesz mnie do KODziarzy?
  Bez komentarza...
 • @miarka 17:31:08
  Gdyby Twój post zaczynał się od mniej więcej "OBECNIE nie ma wielkich alternatyw więc wykorzystajmy PiS" to jeszcze widziałbym w tym jakieś strategiczne zagranie.

  Jeśli PiS zmieni się w propolską partię to ja też go poprę. Na razie od 2 lat nie widać tego (nie ma w nim frakcji propolskiej choćby słabej), więc OBECNIE popieranie PiS to samobój.
 • @Oświat 18:40:39
  Ogólniki, ogólniki, ogólniki.

  Co konkretnie jest w tym "pakiecie"? Czy sędziowie są wybierani przez polityków, czy przez naród, czy na długo czy na krótko? Konkrety.

  Powinieneś to wiedzieć jeśli popierasz PiSraelczyków.
 • @kowalskijan584 20:46:40
  "Gdyby Twój post zaczynał się od mniej więcej "OBECNIE nie ma wielkich alternatyw więc wykorzystajmy PiS" to jeszcze widziałbym w tym jakieś strategiczne zagranie."

  Wciąż się rozmijamy. "OBECNIE" to PiS usiłuje (czy pozoruje usiłowanie) wdrożyć reformę systemu sprawiedliwości"


  "... Jak tu nie poprzeć starań PiS ?

  To dobra okazja do zaznaczenia że ta reforma już musi być wpisana w dzieło stanowienia i stosowania demokracji w Polsce. A to oznacza że będzie jednoznacznie zapisane iż Naród Polski stoi i nad partiami politycznymi, i nad sądownictwem i nad stanowieniem praw i nad tyczeniem kierunków polityki Państwa Polskiego.

  I to wszystko w ramach władzy Narodu Polskiego - tego który powołał Państwo Polskie, bronił go i rozwijał, poświęcał się dla niego, wokół jego spraw organizował swoje aktywności, był za niego odpowiedzialnym.

  Dalej ta reforma musi być wpisana w dzieło stanowienia i stosowania polityki w Państwie Polskim.
  Dalej w dzieło stanowienia i stosowania prawa w Państwie Polskim.
  W końcu i w dzieło stanowienia i praktykowania władzy w Państwie Polskim.

  PiS poddany naciskom ze strony różnych KOD-omitów krajowych i unijnych będzie miał okazję się wykazać, że jednak jest za demokracją."


  A więc cały czas i ja mówię, że OBECNIE to tego co robią poprzeć nie możemy, ale moglibyśmy w pewnych warunkach, warunkach kompleksowej reformy ustroju Państwa.
  I jesli PiS ma choćby odrobinę zmysłu samozachowawczego to te warunki, choć ciężkie, przyjmie. I to dla PiS-u ostatnia chwila na nawrócenie.

  Dla nas to i tak większego znaczenia nie ma. Bo jeżeli nie PiS to ktoś inny, prawdopodobnie jacyś samorządowcy, czy fachowcy - oczywiście sami narodowcy.
 • Z sąsiedniego blogu:
  http://Ryszard.Opara.neon24.pl/post/144768,nie-rzucim-ziemi-to-wywlaszczymy-polakow#comment_1476007
  "@Nibiru 21:43:47
  "NWO utworzyła dziesiątki tzw. organizacji pozarządowych i to one organizują ten "spontan" i "odlot". "
  ...Dla nas w kwestii planowanego listu ważne, żeby wymusić na PiS określenie się co do NGO-s, czyli organizacji pozarządowych.
  Takie oczywiście są potrzebne i w Polsce, ale wyłącznie narodowe, nigdy destrukcyjne i nigdy demoralizatorskie.
  miarka 26.07.2018 22:36:02 "
 • @miarka 20:09:58
  Są dziesiątki stron internetowych: Barwy Bezprawia i różne inne strony o bezprawiu, które mówią, że ludzie doskonale zdają sobie z tego sprawę. Najbardziej w małych miasteczkach, gdzie wszyscy się znają i wszyscy wiedzą, kim jest córka czy syn sędziego z czasów chazarokomuny i co on robił. I że syn, córka dalej rządzą sądem. To musi zostać przecięte, bo inaczej Polska nie ma szans na rozwój. Twierdzenie, że nie wszyscy sędziowie są upolitycznieni i wielu z nich wydaje wyroki w niezależny sposób to prawda, tacy sędziowie są, ale w mniejszości. Tacy sędziowie są, ale dominacja tej negatywnej selekcji, która polegała na tym, że ludzie ulegli wobec systemu chazarokomunistycznego, a później poprzez zamknięcie korporacji prawniczych ich dzieci zajmowały stanowiska w wymiarze sprawiedliwości, spowodowała to, że ludzi mających predyspozycje do pełnienia funkcji sędziego jest tam mało. Dzieci prawników są przyjmowani na prawo nawet jak nie zdają egzaminów. Na aplikacje sędziowskie i prokuratorskie dostawali się jedynie swoi, czyli ludzie wyselekcjonowani przez służby. Na aplikacji uwala się nie resortowych i mamy chazarokomunę do teraz. Żadna reforma niczego nie zmieni bo skąd wziąć wszystkich nowych sędziów, prokuratorów i adwokatów także notariuszy. W Toruniu oprócz dziennikarstwa powinni otworzyć w tamtych czasach wydział prawa i dziś moglibyśmy myśleć o prawdziwej reformie. Chazrokomunistyczna bezpieka stoi nie tylko za prokuraturami, sądami. Stoi też za prawie wszystkimi mediami, robiącymi ludziom wodę z mózgu. Także wszystkie te "uczelnie" "wyższe" są nimi naszpikowane od chazarokomuchów rektorów po wykładowców..
 • @kula Lis 67 08:00:29
  "Są dziesiątki stron internetowych: Barwy Bezprawia i różne inne strony o bezprawiu, które mówią, że ludzie doskonale zdają sobie z tego sprawę. Najbardziej w małych miasteczkach, gdzie wszyscy się znają i wszyscy wiedzą, kim jest córka czy syn sędziego z czasów chazarokomuny i co on robił. I że syn, córka dalej rządzą sądem".

  Tak, to musi byc przecięte. To stalo i jeszcze staje się nie tylko "prawem nabytym" rodzinnym, ale i plemiennym.
  Jeżeli oni tu się zorganizowali żeby utrzymywać się przy takim "prawie" to tylko dla korzyści osobistych i mafijnych. To nie ma nic wspólnego z misją sprawiedliwości, ani nawet z uczciwością.

  Za tym idzie cały proces talmudyzacji polskiego prawa, a wiec wprowadzania do niego elementów w ogóle znoszących sens prawa, np. na rzecz kierowania się interpretacjami, czyli faktycznym stanowieniem nowego prawa przez sędziów powoływanych do jego strzeżenia - i to pomimo formalnego, fasadowego utrzymywania prawa dotychczasowego jako obowiązujące.

  Musimy to przeciąć choćby dlatego, że na faryzeiźmie, fałszu i zakłamaniu nie da się nic konstruktywnego zbudować, a kontynuowanie tego stanu jest zabójcze.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031