Na Neon24 uraczono nas wczoraj wyjątkowym knotem pełnym głupot i przekłamań pod megalomańskim tytułem „Siedem Świateł Rozumu – i ich Wspaniały Rozbłysk na Neon24”.

 

Ponieważ autor - filozof piagetowsko-lamarckowski wycina niewygodne komentarze żeby na nie nie odpowiadać (a dopiero co była notka o chamstwie), to nie zostaje nic innego jak mu odpowiedzieć w notce swojej.

Nasuwa się od razu refleksja: jak bliska jest droga od filozofii do ideologii, a od ideologii do prób niszczenia idei czyli wartości ludzkich i ludzi też?

Gdzie się taki pojawi już by dzielił tych których spotyka, z niewątpliwym zamiarem zdobywania wzorem psychopatów „władzy dla władzy”.

Żeby przedstawić w czym problem już specjalnych prób prostowania jego bałaganu nie muszę – starczy zsumować to co mu się już dostało w zdrowym odruchu obrony koniecznej komentatorów tej intelektualnej profanacji:

- że jakby nie patrzeć to nie obroni definicji że „wolność to brak niewoli”;

- że ogłasza cyfryzację nową religią;

- że te nowe religie to amerykańska zaraza satanistyczna rozlewająca się na świat, i widać że nie ma końca;

- że „manipuluje na całej linii: sugerując iż Pan Jezus powiedział wiedza was zbawi, a nie że Wiara”;

- że „to kolejny blog pełen pomieszania z poplątaniem z emocjonalna dominantą anty-chrześcijaństwa”;

- że „nie wiadomo, gdzie początek ani gdzie koniec”;

- że „pisze dla "wolnomyśłicieli" przerobionych ostatnio na "rodzimowierców"”;

- że chwali rRewolucję Październikową „- czyli gloryfikuje wymordowania dziesiątków milionów ludzi tylko dlatego, że ich cywilizacja oparta była m.in. na chrześcijaństwie”;

- że „jego "filozofowanie" jest jak dziecinada Heisenberga na poziomie prymitywnego hylozoizmu”;

- że kłamie przypisując Arystotelesowi twierdzenie iż „FORMA, pozbawiona swego MATERIALNEGO podłoża, nie istnieje", podczas gdy „akurat wg Arystotelesa forma bez materii może istnieć, zaś materia bez formy nie”;

- że to AgnieszkaS „dała mu skrzydła, odziała w pióry, i tak wysoko posadziła, że z góry cały świat widzi, a sam, jako trzeba,
tyka się nieba”;

- że „nie każda koincydencja świadczy o związku przyczynowo-skutkowym, nie każda próba jest reprezentatywna, nie każdy tytuł świadczy o jakości naukowca”;

- że to „typowa antyChrześcijańska agitka”;

- że tumani ludzi którzy „przeważnie nie znają podstawowych Nauk Pana Jezusa i dają sobie wciskać kity o tym że powiedział On, że nauka nas zbawi, grzechu nie ma, piekła nie ma, zresztą że i tak wszyscy będziemy zbawieni”;

- że przez niego i takich jak on „coraz więcej jest ludzi, przeważnie młodych u których złe duchy manifestują się już na zewnątrz i potem rodzina w popłochu leci do KATOLICKIEGO księdza po pomoc, bo tylko taki ktoś jest tutaj kompetentny. Podobno są już całe tabuny takich ludzi.
Nie jakiś budda, allach, mahomet, pitagoras, newton, regan, czy jakiś inny lewandowski a TYLKO I WYŁĄCZNIE poniewierany teraz przez tych róznych magików od wiedzy i nauki, KSIĄDZ KATOLICKI”;

- że „zamierza wypluwać to swoją nienawiść do chrześcijaństwa”;

- że „głosi brednie i oszustwa”

- ze w Biblii jest zapisana „uwaga starożytnych prostych żydów “Każdy, kto czyni zło jest dobrym w oczach Pana i w takich ma on umiłowanie” – Mal. 2:17”, podczas gdy jest tu jego faktyczne kłamstwo, satanistyczne odwrócenie biblijnego zapisu, który w rzeczywistości potępia tych którzy mówią: „Każdy człowiek źle czyniący jest [jednak] miły oczom Pana, a w takich ludziach ma On upodobanie. Albo [mówią]: Gdzież jest Bóg, sprawiedliwy sędzia?”

- że ci co niby to mówili to jakoby byli "prości żydzi" choć żadni z nich byli żydzi, bo nie wyznawali Boga Abrahama i Mojżesza, a byli to tylko ludzie którzy chcieli sobie wymyślać boga dopasowanego do ich grzeszności, zezwalającego im na bezkarną grzeszność. Można więc powiedzieć że byli to starożytni sekciarze - jak faryzeusze-talmudyści i protestanci, a nie żydzi”;

- że głosi kłamstwa, bo Jezus nic takiego nie mówił jak: „"5. Ani zatem Pieniądz, ani Praca, ani nawet Wiara nie czynią człowieka wolnym. Czyni to tylko Wiedza oraz (biologiczna, „zwierzęca”) Sprawność oraz Odwaga,które należy ćwiczyć od dziecka”,

- bo wolnym czyni prawda ("Poznajcie prawdę a prawda was wyzwoli") (tu akurat później pryznał rację, tylko strach się pytać co on pod słowem „prawda” rozumie”);

- wolnym czyni Jezus ("Do wolności powołał nas Chrystus" (Ga. 5,1)")...
- wolnym uczynił i Stwórca już w powołaniu do życia, w tym do wolności woli, oraz do odpowiedzialności za przyszłość swoją i swoich bliskich/bliźnich/kochanych.
- wolnym jest ludzki duch (Duch dmie kędy chce"), ale nie ciało.
- wolność to cecha ludzkiego ducha, tchnienia życia i sprawiedliwości stojącej na prawdzie jedynej,
a nie sprawa jakiejś "Wiedzy oraz (biologicznej, „zwierzęcej”) Sprawności oraz Odwagi, które należy ćwiczyć od dziecka."
- że wolność jest ku czynieniu dobrze i ku postępowaniu moralnemu: "A do nich powiedział: «Co wolno w szabat: uczynić coś dobrego czy coś złego? Życie ocalić czy zabić? (Mk 3, 4)»

- że tylko AgnieszkaS, Mistrz polskiej interpunkcji z AMERYKI!!!!  widzi tu coś ponad grafomanią autora.

 

Trzeba mu jeszcze odpowiedzieć przytaczając komentarz który wyciął ako mu niewygodny, i przyjrzeć się jego tematyce szczególnie. A było to:

„"@Berkeley72 18:30:58

"Otóż DUCH DMIE ZAWSZE W KIERUNKU JAKI MU NAKAZUJE KIERUJĄCE NIM CIAŁO (Proszę samemu sprawdzić to na sobie, także w przypadku tzw. "wiatru z życi").

Dlaczego DUCH JEST NIEWOLNIKIEM CIAŁA?"

Idiotyzmy. Takich idiotyzmów to jeszcze nikt tu nie wypisywał, takich idiotyzmów to jeszcze nie słyszałem ani nie czytałem.

To ciało jest w duchu, nie duch jest w ciele. W ciele to jest dusza.

To już trzeba być najgorszym satanistą żeby ludzkiego ducha, ducha który bywa w komunii z Duchem Bożym, ducha który może być "w Bogu, Zbawicielu swoim" kojarzyć z pierdzeniem.

W tym momencie to wnioskuję o bana z portalu tak dla Ciebie, jak i Twojej promotorki AgnieszkiS.

miarka 03.12.2018 19:50:36 "

 

To duch człowieka, Duch Boży, Duch Święty mają się nam kojarzyć z pierdami tego satanisty?

Czyż jego promotorka nie będzie się nam kojarzyła z tym samym, a może i z tym ponadto iż to wszystko było z jej inspiracji?

Czyż Neon24 to szalety miejskie z tekstami pisanymi na ścianie palcem maczanym w odchodach, a szargającmi największe świętości, czy jednak to forum patriotów, które się przed tym potrafi obronić i poziom utrzymać?

Kogóż to ta AgnieszkaS, nowa administratorka tu poleca?

To takie mają być nowe porządki?

Czyż w tej sytuacji można prosić administację o mniej jak te bany?