Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
243 posty 4176 komentarzy

Najpierw sprawiedliwość

miarka - ...nie przestajmy czcić świętości swoje I przechowywać ideałów czystość; Do nas należy dać im moc i zbroję, By z kraju marzeń przeszły w rzeczywistość. http://www.youtube.com/watch?v=1Tw0_BtJ3as

Wolny wybór - wolność czy niewola

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Część druga notki "Wolny wybór - odpowiedzialność czy nieodpowiedzialność". - Obrona tematu z akcentem na krytykę kontrpropozycji pana Wojtasa zawartej w jego notce „Uwagi o wolności”.

 

Pierwsze:

 Nie chcę polemizować z miarką, bo ten człowiek nie przyjmuje żadnych logicznych argumentów. Typowy fanatyk i do tego o ograniczonych zdolnościach intelektualnych”.

Ciekawe, bo dojrzewam do wygłoszenia dokładnie takiej samej opinii o autorze tych słów, panu Wojtasie. Nie umie wygłosić polemiki merytorycznej to posuwa się do ataku personalnego. Za nic ma prezentowany przeze mnie temat, tylko wyłapuje (na trollowskiej zasadzie zdania wyrwanego z kontekstu) słówko, po to tylko żeby wykorzystać okazję do głoszenia swoich, kontrowersyjnych poglądów.

Tego rodzaju atak personalny to jest forma nawet głębsza jak forma fanatyzmu ideologicznego (bywa utożsamiany z religijnym), bo to już szowinizm ideologiczny (tu z zamiarem faktycznego budowania się na niszczonych ideach – w szczególności wolności, i odpowiedzialności).

Teraz to ja przestaję dążyć do dialogu z tym człowiekiem, bo już nie ma z kim dyskutować, a jeżeli tu dalej będzie pisał tak jak pisze, to będę jedynie od czasu do czasu negował wypisywane przez niego idiotyzmy.

Np. wygłosił własną definicję iż: „WOLNOŚĆ  JEST PRAWEM DO ODPOWIEDZIALNOŚCI”. (Należy tylko zaznaczyć, z racji cywilizacyjnego błędu rozumienia zasad porządku, że słowo "prawo" należy rozumieć tu jako "iuis", a nie "lex")”

- Inaczej mówiąc wygłosił trzy twierdzenia” „Wolność jest prawem” i „Odpowiedzialność jest prawem” (bo „trzeba prawa żeby być odpowiedzialnym”).

Wygłosił trzy idiotyzmy, bo to jednak wolność i odpowiedzialność to ludzkie wartości, a prawo jest wartością polityczną. Z kolei wartości polityczne są wartościami niższego rzędu jak wartości ludzkie, bo polityka zgodnie z jej naturą musi służyć ludziom, a więc i ich wartościom ludzkim.

Cała natura, cała logika tu krzyczą, że wartość niższego rzędu nie może dyktować jak ma fankcjonować wartość wyższego rzędu.

Poza tym nie „trzeba prawa żeby być odpowiedzialnym”, bo przede wszystkim to człowiek jest odpowiedzialnym w swoim duchu. Zewnętrzne przejawy tej odpowiedzialności to już inna historia, historia narodu, który w swojej odpowiedzialności za swoją przyszłość powołuje państwo i określa mu kierunki polityki, stanowi ramy prawa i ustanawia władze funkcjonujące według określonych w prawie obowiązków.

Żeby chociaż mówił o wolności jako przeciwieństwie do niewolnictwa… Ale gdzie tam? Niby obrazek wprowadzający jest w tym uproszczonym temacie, ale tekst już za tym nie idzie.

– On oddaje wolność w niewolę prawa, czym faktycznie głosi „odrzucenie wolności. Bo skoro jest nakaz podporządkowania - to jest to zaprzeczeniem wolności” (a to jego słowa z jego notki tylko w innym zastosowaniu).

(nadto nie definiuje co znaczy ten termin „iuis”, a w dostępnym słowniku go nie ma, więc nie wiadomo gdzie tu jeszcze się myli).

 

2. Pisze też że:

„Poglądy miarki są typowe dla katolickiej narracji, która wolność upatruje w samodzielnym wyborze poddaństwa katolickiej narracji, a następnie postępowanie zgodnie z tym nałożonym jarzmem”.

To twierdzenie iż bycie „powołanym przez Boga do wolności” jest równoważne z: „wolność upatruje w samodzielnym wyborze poddaństwa katolickiej narracji”?

„Jarzmo Krzyża” jest czymś złym? Swojego Krzyza? To on nie wie że Jezus pomaga?

Panowanie Jezusa Chrystusa jest czymś złym?

A może Jego nauka kogoś zniewala?

 

Inaczej mówiąc Wojtas głosi: „nie słuchajcie tego co głosi miarka bo jest w tym narracja katolicka, słuchajcie narracji wojtasowej, narracji typowo protestanckiej (od czasu filozofa protestantyzmu Kanta wynoszące prawo nad ludzkie wartości, w tym sprawiedliwość, a w tym wolność, nad własność, odpowiedzialność i miłość a nadto np. nad własność i życie)”.

Tu koniecznie trzeba zauważyć, że to co głoszą i praktykują protestanci i agresywnie głosi Wojtas podchwycił ideologia poprawności politycznej wywodząca się z ideologii satanizmu i wpuszcza do obiegu publicznego takie zwroty zwłaszcza jak: „prawo do wolności”, prawo do odpowiedzialności”, „prawo do miłości”, prawo do własności” (również w wersjach: „prawo własności”, czy „prawo własności intelektualnej”), czy „prawo do życia”.

Za tym oczywiście idzie „całe bezprawie”, bo zaraz każdy prawodawca a nawet sędzia może to prawo odbierać, czy stosować jakieś kryteria „wybrania”, „wyłączenia”, „uprzywilejowania”, czy „dyskryminacji” (choćby faktycznej jako skutek braku uprzywilejowania”. Niby tu się mówi o prawie, a faktycznie jest to bezprawie „legalizowane” środkami przymusu będącymi w rękach władz państwowych i korporacji prywatnych (ciekawostka że związek władz państwowych ikorporacji prywatnych skutkuje faszyzmem).

Oczywiście za tym idzie i wprowadzenia kolejnego kwiatka/oszustwa czyli „prawa” w randze przywileju. – Tu prawodawca, „polityk”, a nawet media mogą przyznawać komuś „prawa”, ale zaspokajać powstałe w ten sposób roszczenia ma już ktoś inny, a co o tego „kto” to już mamy liczne zbrodnie sądowe.

W całym tym skutkującym patologiami wynoszeniu prawa nad ludzkie wartości (w tym wolność) jest „narracja rzeczywistości przez prawo”, zabieg manipulatorski natury satanistycznej, z którego wyrastają ideologie prawnictwa i poprawności politycznej.

 

3. I jeszcze „kwiatek”:

Czyli, bez cywilizacyjnego kontekstu - wolność jest pustym słowem”.

W komentarzu pod swoją notką na tle której Wojtas snuje swoje projekcje dobitnie udowadniam że człowiek rodzi się wolnym.

//miarka-neon24pl.neon24.pl/post/146820,wolny-wybor-a-odpowiedzialnosc-czy-nieodpowiedzialnosc#comment_1512191

Dodam tu tylko że nie trzeba mu żadnego „kontekstu cywilizacyjnego”. Takie „konteksty” w niczym nie mogą mu jego wolności zwiększyć.  

- Jeśli się wtrącają, jest to patologia – zwykle wolność bez pokrycia w odpowiedzialości, swawolenie ku autodestrukcji i destrukcji otoczenia społecznego, albo wyrzekanie się wolności, wybór życia w uzależnieniu od używek dających namiastki wolności oraz faktycznej niewoli zwalniającej z odpowiedzialności za cokolwiek, a więc i powodującej względne zadowolenie pomimo nierealizowania swoich powołań.

 

No i najmocniejsze uwagi:

Skoro cywilizacja wojtasowa wynosi się nad wolność, a cywilizacja nie jest wartością ludzką wyższego rzędu jak wolność ...

(w ogóle nie jest wartością ani nawet dziełem człowieka, a tylko kryterium porównawczym między kulturami takim samym jak etyka jest kryterium porównawczym między moralnościami),

...to cywilizacja wojtasowa jest cywilizacją satanistyczną i choć nawiązuje do polskiej historii wcale nie polską.

Każda bowiem sytuacja gdy wprowadzane jest w procesy myślenia i decydowania odwrócenie kolejności wartości ludzkich według ich naturalnej dla człowieczeństwa hierarchii jest „satanistyczną odwrotką”.

Ergo - Wojtas głosi satanizm.

Dotyczy to i jego wcześniejszej definicji iż: „WOLNOŚĆ  JEST PRAWEM DO ODPOWIEDZIALNOŚCI”.

A satanizm to już nie poglądy, to wojująca ideologia antyczłowieczeństwa.

 

KOMENTARZE

 • @
  Informuję że zmieniłem tytuł i wstęp na moim zdaniem stosowniejsze. Przepraszam tych którzy już się przyzwyczaili do tytułu który już trochę wisiał.
 • @miarka 01:36:09
  I znowu rozsunęły się chmury, wyjrzała twarz Wojtasa i jego palec wskazujący. Wyzwał niewiernych od sku...synów, resztę pouczył, i schował się ponownie za chmurą banicji.
  „Skoro Pan tego nie rozumie - to "kury szczać prowadzać , a nie polityką się zajmować".” - Krzysztof J. Wojtas 08.11.2018 16:16:50

  To jest wariat, Panie miarka, i ciesze się, że Pan również go rozszyfrował.
 • @Zdzich 05:55:58
  Widzę że jest nas dwóch plus kilka osób które dało dobre oceny. Myślę że będzie więcej, bo jest dopiero 66 odsłon.
  To również sprawa dziwnej decyzji administratora który bzdurną notkę Wojtasa bardzo długo trzymał na pudle promowanych, a moją, ze zdrową krytyką pozostawiał na pasku bocznym (a nadto jak już ją zauważył, to przeniósł na środek zamiast sprawiedliwie promować tak jak jego notkę).
  Może trochę zawinił i mój tytuł niezbyt stosowny dla krytyki merytorycznej, ale kto jak kto, to administrator powinien notkę czytać.
 • Z urzędnikiem KK nie wygrasz
  Taki urzędnik jest przyuczony że zawsze ma rację... i szluz.
  Totalitaryzm katolicki jest znacznie głębszy i dotkliwszy niż ten komunistyczny.
  Totalitaryzm katolicki wprost terroryzuje wszystkich i wierzących i nie wierzących.. Wierzących terroryzuje piekłem czyli torturami oraz niebem czyli nagrodami...
  Przy czym piekło KK potrafi stworzyć tu na ziemi a niebo to tylko abstrakcyjne bajeczki.
  Niewierzących KK zastrasza stygmatyzując ich na złoczyńców tak jak Hitler stygmatyzował żydów... to pierwszy krok do mordowania.
  (wzbudzanie nienawiści, insynuowanie kontaktów z szatanem...)

  KK to totalitaryzm gorszy bo głębszy niż za komuny.
  Co ciekawe to też żydowski totalitaryzm
  Żydzi jako globalna mafią specjalizują się chyba w totalitaryzmach... jako systemach zniewalających zwykłych ludzi...
 • Ta się zasatnawiam gdzie są moje wpisy nt wolności.
  Nie mogę ich znaleźć... słabo szukam czy zostałem ocenzurowany...

  Wygląda na to że wraz z urzędnikami KK na NEon24 przyszła cenzura.
  To się nazywa wolność wg urzędników KK.

  To chyba najlepszy komentarz do "wolności" wg KK.

  Ciekawe czy ten wpis się utrzyma.
 • @miarka 07:21:27
  Z tym, że wolność oznacza odpowiedzialność i właśnie tego większość ludzi się obawia mamy praktyczny problem przy promowaniu spółek właścicielsko pracowniczych.Jednak w Pańskiej Hiszpanii, a właściwie w baskijskim Mondragonie jakoś sobie z tym poradzili. Myślę, ze to tylko kwestia cierpliwości.

  Pozdrawiam
 • @Oscar 08:11:41
  ¨"Z urzędnikiem KK nie wygrasz
  Taki urzędnik jest przyuczony że zawsze ma rację... i szluz."

  A co to z gra? Szachy, cymbergaj?


  "Totalitaryzm katolicki jest znacznie głębszy i dotkliwszy niż ten komunistyczny"

  Poproszę o defincję totaliraryzmu z ktorej da sie korzystac, bo widzę że bredzisz. Religia katolicka nie jest ideologią w przeciwienstwie do protestantyzmu. W katolicyzmie totalitaryzm nie grozi.

  A co powiesz o totalitaryzmie protestanckim? - Na początek: ideologia Kanta. - Prawo nade wszystko, narracja rzeczywistosci przez prawo?

  Czyż z tego nie wzięly się wszystkie totalitaryzmy?

  Widzę że nie rozumiesz co piszesz. Albo się opamietasz, albo usuwanie komentarzy, a gdy nie poskutkuje to ban.


  "KK to totalitaryzm gorszy bo głębszy niż za komuny.
  Co ciekawe to też żydowski totalitaryzm
  Żydzi jako globalna mafią specjalizują się chyba w totalitaryzmach... jako systemach zniewalających zwykłych ludzi...¨"

  Znowu bredzisz. Z żydostwem to zwizek ma protestantyzm nie katolicyzm.
  Ciekwe co bylo pierwsze? I ideologia Kanta czy syjonizm i globalizm oraz korporacjonizm, komunizm i socjalizm?
 • @nikander 16:29:37
  "Z tym, że wolność oznacza odpowiedzialność i właśnie tego większość ludzi się obawia mamy praktyczny problem przy promowaniu spółek właścicielsko pracowniczych.Jednak w Pańskiej Hiszpanii, a właściwie w baskijskim Mondragonie jakoś sobie z tym poradzili. Myślę, ze to tylko kwestia cierpliwości"

  Na pewno.
  A związek wolności i odpowiedzialności to próbują w naszej świadomości zerwać masoni juz od Rewolucji Francuskiej.
 • @miarka 07:21:27
  Wojtas i jego promotorzy wnoszą tylko ciosy poniżej pasa do NEonu.
  Zobacz co napisał pod artykułem: „Antykomuna we Wroclawiu”:
  „A tak w ogóle, to ponieważ Wigillia to czas kontaktu z duchami przodków, to powinnyście się panie zebrać i wtłuc tej Ewie. Niech też swoje odcierpi za to, co wam zrobiła.” - Krzysztof J. Wojtas 16.12.2018 18:32:25

  Jak pisałem, to jest wariat.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031