Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
243 posty 4178 komentarzy

Najpierw sprawiedliwość

miarka - ...nie przestajmy czcić świętości swoje I przechowywać ideałów czystość; Do nas należy dać im moc i zbroję, By z kraju marzeń przeszły w rzeczywistość. http://www.youtube.com/watch?v=1Tw0_BtJ3as

Wojna żydowsko – polska. Przejście do obrony.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Obrona konieczna to konieczność moralna i samoobrona. Dotyczy i zakresu agresji, i zagrożonych wartości wokół których jest zorganizowany nasz Naród, i na których musi stać jego Państwo i możliwości zaspokajania potrzeb koniecznych jego obywateli.

 

Nasza obrona już się zaczęła. Póki co nieśmiało – od bojkotu towarów żydowskich przez Polaków.

 Teraz powinno nastąpić i oficjalne embargo ogłoszone prez władze państwowe. To będzie test dla nich, bo choć Morawiecki już wyraził swój sprzeciw, to jak na razie tylko słowa, a tu trzeba czynów.

Tu wręcz trzeba wymiany wszystkich władz państwowych na dyktaturę typową dla czasu wojny i zawieszenie funkcjonowania Sejmu i Senatu.

- Bo dotychczasowe nie rokują skutecznego działania w czasach wojny. – Bo i te pookrąłostołowe, i PRL-owskie i piłsudczykowskie nie były demokratycznymi, ani nie okazały moralnymi w sensie podejmowania działań najlepiej jak można służącymi Narodowi Polskiemu – Suwerenowi i właścicielowi jego dóbr wspólnych, w tym Państwa Polskiego.

- Bo obronić się trzeba koniecznie i bezzwłocznie. Obronić Polskę jako byt niepodległy, obronić Naród Polski.

- Bo jak jest wojna to nie ma czasu nakieś procedury przewidziane dla demokracji, która jest ustrojem słusznym, ale w czasach prawdziwego pokoju, czasach rządów mądrości i rozumu oraz praw sprawiedliwych.

W Polsce to są sprawy szczególnie konieczne bo do tej pory mamy faszyzm – zwłaszcza od czasów żydokomuny.

 

Skoro więc mamy wojnę, to i Polska musi się czynnie bronić. - Na początek w zakresie konieczności odparcia żydowskiej agresji medialnej.

A to już wymaga przejęcia pod kontrolę przez polską armię wszelkich mediów prożydowskich, a antypolskich oraz banków i firm skłonnych do działań antypolskich.

Mało tego. To wymaga bojkotu przez Polaków takich mediów na całym świecie i nagłaśniania rozpowszechnianych przez nie kłamstw.

Zaraz za tym przychodzi konieczność traktowania tych kłamstw jako zbrodnie wojenne. Skoro są zamierzane jako antypolskie, są i ludobójstwem.

 

W ramach obrony Polska musi więc powołać sądy wojenne. Sądy w których zasiądą przede wszystkim ludzie elit moralnych Narodu Polskiego, ludzie zdecydowanie polskiej i narodowości i duchowości.

Wiadomo że wyroki za zbrodnie są najsurowsze, a przecież tu mamy już do czynienia nawet z więcej jak zbrodnią, bo z wyraźnym działaniem ku z genocide Narodu Polskiego, z atakiem szowinistów zmierzających ku wrogiego przejęcia Państwa Polskiego – tak politycznym, jak ekonomicznym i gospodarczym.

 

Netanjahu przechodząc do nowego etapu wojny żydowsko polskiej nie dość że kłamał, to powiedział jeszcze że nikt za takie kłamstwa jeszcze nie został skazany.

- Inaczej mówiąc to wezwał żydów całego świata żeby zasypywali media tyloma kłamstwami antypolskimi iloma zdołają.

- Inaczej mówiąc wezwał cały żydowski świat do totalnej agresji na Polskę.

Ma to więc i wymiar przestępczości zorganizowanej – nie tylko o wymiarze rasizmu i szowinizmu, ale i syjonizmu, a więc wojny nie tylko zamierzonej jako grabieżcza, nawet nie z zamiarem podboju i urządzenia się na pozycji władców i pasożytów, ale już „panów i władców”niepodzielnych.

- Panów życia i śmierci zmierzających do robienia z tymi co wpadają w ich łapy cokolwiek zechcą, a bez żadnych skrupułów, hamulców i ograniczeń, bez względów na sumienie i człowieczeństwo. – Również bez względu na sądy i opinię publiczną co których już liczą na ich przychylność.

 

Wobec przestępczości zorganizowanej wystarczy zawieszenie zwykłego prawodawstwa, a kierowanie się zasadami specjalnymi.

- Wiadomo że nie wystarczy prawodawstwo o kradzieży tam gdzie jest rabunek rzeczy niezbędnych do życia, zdrowia czy potrzeb chorych albo potomstwa.

- Wiadomo że z prawodawstwa dla kieszonkowców bandzoir od wymuszeń będzie się śmiał, bo pozostają mu tzw. „prawa”, oraz możliwości mataczeń, zastraszeń i korupcji.

Wobec zorganizowanej wojny – trzeba nie tylko zawieszenia normalnych relacji i zasad współżycia typowych dla czasów pokoju (w tym handlu wymiany gospodarczej i stosunki dyplomatycznej), ale i zawieszenia cywilnego sądownictwa, a podporządkowania go w całym zakresie sądom wojennym.

A tu mamy do czynienia ze skokiem na polskie wszystko na motywie szowinizmu w najgorszym wydaniu – skok na zawołanie przywódcy duchowego grupy do tego zdolnej.

- Bo Netanjahu to faktyczny przywódca duchowy - adresuje swoje wezwanie nie do obywateli państwa Izrael, a do światowej opinii publicznej w jej części prożydowskiej.

Dla każdej osoby która umie słuchać lub czytać ze zrozumieniem jasne jest, że Netanjahu  apeluje aby ta opinia publiczna kłamała, a kłamiąc stała się antypolską w jego duchu, duchu syjonistycznym, wrogim Polsce i Polakom w najwyższym stopniu.

 

Trzy bronie

Skoro mamy wojnę wypowiedzianą nam przez skrajnie niemoralnych, to i nasza moralność musi być bronią. Skoro mamy  wojnę w której kłamstwo jest bronią agersora, to i prawda musi być bronią obrońców.

Dalej. – Skoro zachętą dla agresorów jest paraliż naszego sądownictwa (specjalna kasta żydokomunistyczna przywieziona dla okupacji Polski za Stalina), to i naszą bronią jest wyrok sądowy.

- Nadto i sam wódz najeźdźców Netanjahu przyznaje iż jest to broń której się boją, to teraz musimy przyjąć zasadę, że tyle wyroków sądów wojennych, ile kłamstw naszych agresorów.

- Tyle wyroków sądowych ile osób mieszkających w Polsce, tyle oskarżeń i międzynarodowych listów gończych ile antypolskich ataków z zagranicy

Podkreślić trzeba że koniecznym jest zawieszenie sadownictwa cywilnego w czasie wojny.

- Bo dla tego typu agresorów nich nie liczy się prawda, nie liczą się jakiekolwiek trwałe zasady, nie liczy się moralność czy sprawiedliwość, nie liczy się pokojowy rezultat, a wyrok sądowy. – i to nie dość że wszem i wobec ogłasza Netanjahu, i na przychylność sądów liczy.

I przeliczył się, bo na nich odpowiedzią są i tak nie swoje sądy cywilne, a sądy wojenne.

 

Pamiętajmy że w zakresie sądów wojennych nam nie trzeba absolutnie żadnego prawodawstwa.

- Starczą zasady moralności, a zwłaszcza potrzeba bezzwłocznej i skutecznej obrony koniecznej.

- Tu gdzie jesteśmy moralni - od sprawiedliwości (a ona jest typowa dla czasów pokoju) ważniejsze jest przeżycie i profilaktyka chroniąca nasze przetrwanie.

 

KOMENTARZE

 • @ Autor - 5*
  Popieram walkę z żydowską agresją.
 • "Polska kontra Izrael"
  https://www.facebook.com/photo.php?fbid=2095560407196940&set=a.766213886798272&type=3&theater
 • KLUB INTELIGENCJI POLSKIEJ 04/02/2018 List otwarty – Podziękowanie dla Pani Ambasador Izraela
  https://www.facebook.com/adam.wilk.16/posts/152909959045281
 • @Analityk 20:29:28
  To foto jest tutaj zupełnie nie na miejscu. Dla nas to nie gra. Dla nas to nie zabawa, nie igraszki to nie gra. Tu chodzi o nasze życie.
  - To co widzimy na planszy nie ma przede wszystkim nic wspólnego z prawdą.
  - My mamy do czynienia z wojną najprawdziwszą, wojną która po stronie naszego "czosnkowego" agresora nie ma nic wspólnego z uczciwością i honorem, z poddawaniem się czy uznawaniem porażki, z zasadami, z równością szans.
 • @Analityk 20:29:58
  Niezły ten list otwarty, ale co ciekawe to autorstwa pana Andrzeja Tokarskiego - tyle że sprzed roku.
  Co ciekawe to na stronie KIP dorabia sobie komentowaniem spore grono nie tylko blogerów Neon24, i wciąż piszących, i już byłych.

  Oczywiście Ich komentarze KIP wyróżnia jako najciekawsze, choć nie zawsze takimi są.
  Np. jeden jest przeidiotyczny:
  "My Polacy chyba mamy jeden problem. Nie powinniśmy oczekiwać by nas wszyscy lubili.
  To słabość i błąd.
  Musimy nauczyć się bezczelności.
  Musimy nauczyć się arogancji.
  Musimy nauczyć się krzyczeć na innych.
  Bo płaksę wszyscy poniewierają jak w szkole. Zabiorą drobne i wyżrą kanapki
  Husky 03.02.2018 22:22:12"


  On nas tu namawia żebyśmy w tym dorównywali żydom - "oko za oko..."; chciałby z nas zrobić i żydów, i faszystów którzy działają "odgórnie" ("równają w dół"), i satanistów którzy moc dla swojej siły czerpią z chęci szkodzenia innym ludziom, z uważania się za nadludzi.

  Ciekawe są komentarze kuli Lisa 67:
  "Prof. Jerzy R. Nowak twierdzi, że Polska nadal jest miejscem w którym żydzi z Izraela zamierzają zlokalizować „nowy Izrael” gdyby stary został „zepchnięty do morza”.
  kula Lis 67 04.02.2018 07:32:51"
  oraz"
  "Kluczem w ustawie o IPN są słowa Naród i RP, które są istotne dla naszego prawa cywilnego i które to zmieniają porządek prawny RP. W sprzeczności z nim będzie każdy wyrok wydany na podstawie ustawy 447, więc nie będzie podlegał automatycznej egzekucji na podstawie paragrafu 1146 kodeksu postępowania cywilnego czyli zero kasy.
  kula Lis 67 04.02.2018 07:43:41"
  i inne.

  Jest i ciekawy Husky'ego:
  "@Repsol 23:20:53
  // 8. Sprawy bieżące. Działać też na określonych odcinkach, wynikających z zapotrzebowania w danej chwili …..
  11. Skłócać Polaków ze sobą, prowokacyjne komentarze.//
  Ci z PO chodzą od kilku dni po mediach i „udowadniają”, jak to straszni Polacy mordowali Żydów. To się w głowie nie mieści. Święcicki i spółka jak też cała totalna opozycja mają tyle wspólnego z Polską, co prostytutka z celibatem.Każdy kto w sporze o nowelizację ustawy o IPN staje po stronie Izraela i Niemiec sam stawia się poza Polskim społeczeństwem jest tylko polskojęzycznym rezydentem w naszej Ojczyźnie
  Teraz jest dobry moment,by po ustawie IPN iść za ciosem.Wprowadzić w życie ustawę reprywatyzacyjną,a potem dekoncentrację mediów i ostry kurs z niemieckimi mediami. Żydów już nie przekonamy,bo nie mają woli rozmowy.Dziś jest szansa na przeprowadzenie reform,które zakończą III RP
  Husky 04.02.2018 09:10:16"

  Jego głos nie został wysłuchany, ale wciąż jest ważny.

  Ważny bo przeżywamy nie tylko wznowienie wojny żydowsko -polskiej przez Netanjahu do którego już przyłącza się spore grono antypolaków.
  To powoduje że wcześniejsze ustalenia odnośnie wycofania zapisów w ustawie o IPN których nie chcieli żydzi (doszli i Ukraińcy) stają się zupełnie nieważne.
  To jest tak jak z przebaczeniem udzielonym naszemu winowajcy i na tej podstawie podjęcia życia na uzgodnionych, przyjaznych zasadach. Kiedy wraca do krzywdzenia, stare przebaczenie staje się nieważne, i znów wracamy do stanu obrony koniecznej.

  Chodzi o to że przyszedł czas żeby ponownie uchwalić tą Ustawę, i nie oglądać się już na nikogo.
  Teraz nasza obrona konieczna musi być dojrzalsza, a więc i całe to ściganie tych co nas pomawiają musiałoby być bardziej zdecydowane.

  Pod wojnę propagandową każdy wyrok skazujący, każdy list gończy za podejrzanymi a szkodzącymi Polsce i Polakom z zagranicy są bardzo cenne.
  Nie oznacza to rezygnacji z sądów wojennych, sądów polowych które sąd już niezbędne.
 • Co trzeba albo czego nie należy mieć, aby być takimi podłymi jak żydzi ?
  http://niewygodne.info.pl/artykul9/04742-Roszczenia-Zydow-wobec-Polski-sa-przerazajace.htm
 • @provincjal 09 07:53:05
  Tu nie chodzi o pieniądze. Tu nie chodzi o rozliczenia. Tu nie chodzi nawet o sprawiedliwość, bo tych pieniędzy nie ma i nigdy nie było.
  Tym "organizacjom żydowskim" nikt nigdy nie był, nie jest i nie będzie nic winnym".
  One tu nie mają absolutnie żadnej racji której mogłyby dochodzić przed sądem. Tylko z tego powodu posuwają się do najgorszych zbrodni wobec prawdy historycznej żeby "mieć podstawę alibo pozór" żeby roszczenie sprowadzić z kosmosu abstrakcji na drogę wymuszonego terrorem, "zalegalizowanego bezprawia" i oddania w łapy zastraszonego czy skorumpowanego egzekutora z pominięciem sądu sprawiedliwego.
  Te żydowskie organizacje" nigdy nie miały nic wspólnego z tym "mieniem bezspadkowym" i w żadnym przypadku im się nic należeć nie może.
  65, 300, czy 60 mld to cyfry bez sensu i bez znaczenia, waluta też.

  Przecież oni z tym do sądu nie chcą iść bo ani podstawy roszczeń nie mają i każdą złotówkę roszczeń by musieli udowodnić.
  Nawet żeby się ograniczyli do miliona, to i tak im się nie będzie należał.
  Przeciwnie - za próbę wyłudzenia w każdym z tych przypadków to ich trzeba stawiać przed sądem.

  Cały problem nie jest tu jednak w roszczeniach, bo żeby milion, czy nawet miliard to można by to nazwać roszczeniem gdyby tak ktoś miał p temu legalny tytuł, ale nie kilkadziesiąt, czy kilkaset miliardów. takie roszczenia są po prostu nie do wypłacenia i mogło by nastąpić wrogie przejęcie, czyli rozbójnicze zawłaszczenie państwa na drodze ekonomiczno-gospodarczej a za tym i politycznej.

  Jednak państwo nie może być niczyją własnością, bo ma już swojego niezbywalnego właściciela: Naród Polski, a my, Polacy na pewno nie zgodzimy się na zbycie tej własności, bo jest ona własnością niezbywalną i dobrem wspólnym Narodu - ono ma być przekazywane przez każde jego pokolenie pokoleniu następnemu w nie gorszym stanie jak go samo otrzymało.

  Podkreślam że tu nie chodzi o pieniądze, czy inne formy posiadania, a o własność. - Agresja stronnictwa Netanjahu na Polskę zmierza ku przejęcia jej całej Polski z jej prawdą historyczną, bogactwem doświadczeń tożsamości i własności niby w posiadanie, a w rzeczywistości z zamiarem wymordowania nas tak jak wymordowali mieszkańców ziemi Kanaan kiedy się osiedlali w Palestynie bo tu im się roi ich państwo - jakaś Judeopolonia czy jakieś Polin.
  Nas by miało nie być. Czy było by dla nich trudne zastąpić nas jakąś mieszanką cudzoziemskich niewolników i czuć się jak gospodarze?
  Czyż nie jest jasne że już nas postawili w sytuacji: "albo my albo oni"? - W sytuacji obrony koniecznej?
 • @miarka 11:54:55
  Ale żeby się temu oprzeć, brakuje nam wyrachowania.
 • @Analityk 19:34:19
  Nie. Z wyrachowaniem to raczej działa ta druga strona. - Nawet z bezczelnością, tupetem i cynizmem.
  Nam tu raczej trzeba determinacji aby wytrwać w decyzji obrony koniecznej, oraz konsekwencji w trzymaniu się naszych wartości, najpierw tych, które nie dopuszczają handli i kompromisów, oraz planów obrony gdy już będą.
 • @miarka 20:53:33
  Miałem na myśli zdrowe wyrachowanie, które mógłby zdefiniować jako "pilnowanie własnego interesu". Kiepski interes realizowaliśmy, reprezentując kk i Watykan, pchając się na wschód, zwalczając husytów, czy broniąc Europy pod Wiedniem. Oczywiście Europe mogliśmy obronić, ale za ile? Po stu latach zostaliśmy rozebrani przez sąsiadów, a poproszony o pomoc nuncjusz apostolski w Polsce stwierdził, że byłoby to źle widziane na dworze w Wiedniu. Warto było go bronić w 1683 r? Można było, ale umawiając się z Turkami co do dalszych losów Europy. Prawda?
 • @Analityk 14:27:23
  Rozumiem Twoje myślenie, ale się z nim nie zgadzam. Samo "Pilnowanie własnego interesu" to ślepa uliczka ludzkości. I to nie tylko dlatego że Watykan w obliczu rozbiorów Polski wolał "poinować własnego interesu", a przede wszystkim, że "pilnowanie własnego interesu jest antyspołeczne również w kategoriach ideowych społeczności międzynarodowych.

  W relacjach międzyludzkich i międzywspólnotowych, w tym społeczności ideowych przed interesami musi iść dobro wspólne. Bez patrzenia na to interes just tylko działaniem dla zysku, w tym z lichwy i spekulacji, w tym na drodze zdrad i korupcji.

  To z tego wiął się trwający dziś kryzys ekonomiczny wszechczasów. To właśnie jest dziś śmiertelnym zagrożeniem dla całej ludzkości która w ogłupieńczym amoku brnie dziś w przepaście korporacjonizmu-syjonizmu-globalizmu.

  Przyjęło się że "polityk może kłamać", czy "biznes nie musi kierować się moralnością", i wiele ideologicznych zapisów z Talmudu i jego praktyki. To wszystko jest bez sensu. Polityk który okłamuje tych co ma ich reprezentować to zawsze zdrajca i człowiek niemoralny, a bez moralności nie ma polityki - jest antypolityka i faszyzm (choćby nominalnie był dowolny ustrój polityczny).
  Każdy biznes to też dziedzina polityki. - On też musi być moralny. Przecież bez moralności nie istnieje sprawiedliwość, a bez sprawiedliwości nie istnieje prawo sprawiedliwe, w tym umowy które będą dotrzymywane i pieniądz, który będzie miał wartość.
  - Bez panowania moralności to są wszystko fikcje, byty wirtualne, iluzje i oszustwa.
 • Doceniam pańskie intencje ale to szlachetna amatorszczyzna
  I znów stało się to co w naszej historii powtarza się co jakiś czas.
  W trudnej dziejowej chwili Państwo dezerteruje,zapada się diabli wiedzą gdzie, więc powstaje pustka.Tę pustkę starają się wypełnić co gorliwsi i szlachetniejsi spośród tak zwanych zwykłych ludzi.To nigdy nie przynosiło pożądanych skutków bo nie mogło.Dobra wola i czułe sumienie to jeszcze za mało.Trzeba mieć właściwe narzędzi (dyplomacje,organy ścigania,zasoby archiwalne itp) a te ma wyłącznie Państwo tylko z jakiś powodów nie chce po nie sięgnąć.
  Co robi nasze Państwo? od dwudziestopięciolecia na nasz "wewnętrzny" użytek mówi się o Tomaszu Grossie "pseudo historyk"ale równocześnie nie podejmuje się żadnych konkretnych działań aby obalić "autorskie tezy" Grossa.Jak to wygląda z zewnątrz? Gross pisze kolejną książkę demaskującą Polaków jako współwinnych holokaustu a Polska co? reaguje wzruszeniem ramiom i nic.
  Co wobec tego milczenia powinien sądzić przeciętny Włoch czy inny Francuz? że coś jest na rzeczy skoro polskie państwo milczy.Bo przecież do cholery milczy i nie udawajmy że tego nie słyszymy.
 • @ikulalibal 17:56:41
  Nie możemy czekać na otwarcie archiwów i akcje rządu takie jakie być powinny.
  - Zresztą nie o to mi chodzi żeby działać tak jakby należało działać w czasach pokoju, czasach prawa sprawiedliwego, czasach sprawiedliwości, prawości i moralności.
  Ostatnia moralna wojna która daje szansę drugiej stronie i Bogu to chyba była bitwa pod Grunwaldem. Później to już zawsze jedna strona miała przewagę siły, a obrona wymagała ofiar i poświęceń. Od obrońców wymagała bardziej wiary jak siły.


  Dziś też nasi agresorzy przewagę siły mają – i to tak wielką że nawet prawdę mogą stanowić.

  Cóż wobec ich siły może znaczyć prawda choćby najświętsza. Już więcej da wyrok sądu, zwłaszcza wojennego, odpowiedniego do sytuacji. Przecież w czasie wojny zasady stanowione dla pokoju i tak muszą czekać aż pokój wróci, aż moralność i jej zasady w życiu publicznym państwa zostaną przywrócone.

  Tylko ze to siła od diabła nie od Boga, a więc za nimi nikt normalny nie pójdzie, bo według ich zasad żyć się nie da. Starczy popatrzeć ilu tam złodziei, bandytów, pasożytów i uzurpatorów, a jaki apetyty mają. Przed nimi tylko wzajemne skakanie sobie do gardeł.

  Mogą być najsilniejsi i co z tego jak żadnej przyszłości przed nimi nie ma bo nie ma siły która by ich mogła zjednoczyć, gdyż nie kierują się ideami a ideologiami. A ideologie to zawsze bezbożnictwo, więc i ich koniec jest bliski. Przeżyją tylko ci co się im oprą, ci co się od nich odseparują.

  My nie mamy ich rozgromić i zgnoić, nie musimy walczyć ich broniami. – Nam wystarczy nie mieć z nimi nic wspólnego, nie wchodzić z nimi w żadne dialogi bo oni są zdolni tylko do zdradzieckich.
  Nam wystarczy nie dać się sprowokować żebyśmy patrzyli na jakieś prawa czy czyjeś sprawiedliwości. Jak jest wojna, a jest, to one znaczenia nie mają.
  NAJPIERW MUSI WRÓCIĆ MORALNOŚĆ, NAJPIERW OBRONA KONIECZNA MUSI BYĆ ZAKOŃCZONA SUKCESEM.

  My im nic winni nie jesteśmy – oni nam dużo.

  Musimy być konsekwentni i nieugięci, na żadne handle i kompromisy nie dawać się nabrać. My chcemy dalej wieść normalne życie, być sobą i u siebie żyć i dobrze wychowywać swoje potomstwo, przekazywać im nasze dobra wspólne w tym państwo wraz z całym spadkiem po poprzednich pokoleniach w nie gorszym stanie jak sami otrzymaliśmy.

  My mamy siły zupełnie inne. My się im nigdy nie poddamy, bo to nie są ludzie. – A nadludzie umów nie dotrzymują. To uzurpatorzy i idą po nasze wszystko. My się musimy obronić koniecznie.

  Koniecznie musimy zdecydowanie odrzucić ich propagandę wojenną ich narrację rzeczywistości, ich kłamstwa, oszustwa i pomówienia. Odrzucić jako Naród - najpierw wewnętrznie i w zjednoczeniu - dalej docierać ze swoim krzykiem do światowej opinii publicznej.
  Oczywiście na "swoje" władze działać nieustannie. Zdradzieckie partie muszą zniknąć. Wyborów muzą pilnować przedstawiciele organizacji i ruców narodowych reprezentujący Suwerena.
  Nadchodzące wybory na pewno nie mogą pozwolić na wybranie kogokolwiek innego jak Polaka.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031