Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
254 posty 4512 komentarzy

Najpierw sprawiedliwość

miarka - ...nie przestajmy czcić świętości swoje I przechowywać ideałów czystość; Do nas należy dać im moc i zbroję, By z kraju marzeń przeszły w rzeczywistość. http://www.youtube.com/watch?v=1Tw0_BtJ3as

Państwo terrorystyczne a korupcja

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Wojna żydowsko-polska szaleje, dobiega już miesiąc od jej oficjalnego wznowienia. Nie widać dobrych działań władz państwowych na rzecz obrony Państwa i Narodu Polskiego. Wygląda na to że władzom jest dobrze. – Podejrzanie za dobrze.

 

Pierwszą cechą państwa terrorystycznego jest, iż wymusza na obywatelach środki na swoje utrzymanie. Drugie, że na cele swojej wewnętrznej organizacji – w praktyce partyjniactwa, trzecią – na cele prywaty osób sprawujących władzę.

- Prywaty osób prywatyzujących samozwańczo swój odcinek władzy i związane z tym korzyści które potrafią bezkarnie grabić na drodze tak przepisów swojego samozwańczego „prawa”, jak korupcji.

 

Istotą zbrodniczej, terrorystycznej partiokracji, tak jak ją opisuje Orwell jest podział partii na wewnętrzną i zewnętrzną, czyli fasadową – oficjalną, i zafasadową, tajną, anonimową, nawet nieistniejącą faktycznie, wyobrażaną jako „Wielki Brat”, dobry opiekun, któremu za to wszystko wolno.

- Oczywiście na to konto wszystko wolno i całej „partii wewnętrznej" skupionej wokół „oczywistego przywódcy” (czasami i uosobionej "oczywistej ideologii").

Za to jawna partia zewnętrzna ma na celu panować nad resztą społeczeństwa dyscyplinując go i wymuszając od niego świadczenia dla całego aparatu sprawującego władzę. Rolę „partii zewnętrznej” dziś pełnią praktyczne media nadające swój przekaz na rynek publiczny w państwie (zawłaszczona przez władze państwowe własność narodu).

- Oczywiście partia zewnętrzna to i całe: ”pancerna brzoza” (media), „sędzia Tuleja” (sądy niezawisłej kasty) i seryjny samobójca (tajne ramię wymiaru bezprawia).

To sprawką partii zewnętrznej jest zmienianie definicji słów i wymyślanie interpretacji praw. Ostatnio trwa przedefiniowywanie terroryzmu z państwowego na zewnętrzny, czy wymuszenie kryminalne. Ostatnio doszło już do tego że postulują aby osoby uczące własne dzieci prawdy historycznej (gdy jest inna jak państwowa państwa terrorystycznego) karać za to jako terrorystów.

 

Systemem wymuszeń siłowych przez aparat państwa są objęte zwłaszcza podatki i składki ZUS rozumiane tu jako przymusowa danina na rzecz tego urzędu państwowego.

Podkreślić trzeba że każde wymuszenie to nie tylko przemoc ale i terroryzm.

- Przemoc na etapie wewnętrzych przepychanek na szczyty władzy, a terror dla podtrzymywania władzy już upadającej i osiągania korzyści z tzw. partyjniactwa i prywaty.

 

W demokracji istnieje rotacja władzy nie tylko dlatego że każda władza się z czasem alienuje czyli wyobcowuje i zdradza na rzecz obcych, ale i po to żeby rozliczać władzę poprzednią z jej zbrodni.

- Po to żeby wykazywać się dobrą i moralną wolą działania zgodnego z powierzaną jej misją.

– Po to żeby móc naprawiać błędy i naprawiać zło wyrządzone przez porzednie władze.

– Po to żeby przywracać moralny ład życia publicznego, poszanowanie dla zasad prawości, natury i dobra.

– Po to aby przywracać sprawiedliwość i jej cele.

– Po to żeby przywracać demokrację jako system sprawiedliwości wspólnotowej narodu, którego państwo jest, zwłaszcza system wolności odpowiedzialnej tak w relacjach państwo-obywatel, jak między obywatelami.

– Po to aby uchwalać nowe prawo jako sprawiedliwe znosząc wystko co porzednie władze niesprawiedliwego w zapisach prawnych i praktyce ich stosowania nawydziwiały.

 

Tymczasem w państwie terrorystycznym jest już dogadywanie się oddających władzę z ją przejmującymi dla zapewnienia bezkarności tym pierwszym (sławne „My nie ruszamy waszych, wy nie ruszacie naszych”, po czym po zmianie władzy terroryzm państwowy się szybko nasila, bo władza jest już wyłącznie dla pozorowania aktywności, by zaraz się tłumaczyć iż „nie dało się”, czyli dla obiecanek cacanek a głupiemu radość, a faktycznie dla coraz bardziej bezczelnych bo bezkarnych, choćby zbrodniczych poczynań i z perspektywą dalszych ponadprawnych bezkarności, partyjniactwa i prywaty, dla składania coraz to nowych obiecanek cacanek a głupiemu radość.

 

 Polska jest od państwem terrorystycznym od roku 1989 (ustrój faszystowski jako zafasadowy pozornej demokracji) został ustanowiony przy Okrągłym Stole, ale dopiero za rządów aktualnie sprawowanych "rozkwita" w tym sensie, że aż staje się jawny.

- To nie tylko sprawa wojny biologicznej jako sposobu na likwidację hodowli świń w Polsce (inne hodowle też mają być w zamiarze PiS zlikwidowane).

- To również cały proces oderwania prawa państwowego od rzeczywistości, od służebności dobru wspólnemu narodu właścicielskiego państwa - celowi polityki.

- To również stanowienie prawa państwowego przez tych co formalnie muszą mu podlegać, co muszą działać w jego ramach, aby było „państwo prawa”.

Takie „prawo” nigdy nie będzie prawem sprawiedliwym, a więc i spójnym i służebnym polityce, a z nią narodowi którego państwo jest, a przy tym i innym osobom które z tym narodem zdecydowały się wiązać swój l los.

A bez prawa sprawiedliwego nigdy nie będzie „państwa prawa”.

 

Za tym idzie i przejście do antypolityki, czyli faktycznego faszyzmu (przy dowolnym formalnym ustroju - czy to socjalizm, liberalizm, czy demokracja), faszyzmu który kreuje wszystkich zajmujących się prawem na wyłączonych spod niego, kreuje na specjalną kastę dowolnie ideologicznych „nadludzi”, a więc i system powszechnego niewolnictwa podwładnych.

Tu jak znalazł mają mocne oparcie w "prawie talmudycznym", które pozwala sędziom (tu bardziej urzędnikom) wszystko relatywizować i interpretować po swojemu, które w miejsce prawa wprowadza zalegalizowane bezprawie nakierowane na korzyści dla wybranych, a kosztem faktycznie dyskryminowanej przez nie należenie do grona wybranych czyli uprzywilejowanych większości.

I to to „zalegalizowane bezprawie” jest istotą faszyzmu jako faktycznego ustroju państwa terrorystycznego.

To z ostatnich czasów pochodzi "kwiatek": "Prawo się nie zmieniło, ale zmieniła się jego interpretacja", po czym nagle "prawo" sięgnęło kilka lat wstecz i nakazało zwracać obowiązujące w tym czasie legalne ulgi dla programistów.

 

Tutaj mamy jeszcze jeden "kwiatek systemu terrorystycznego". - To ta "wielka gnida urzędnicza w Izbie Skarbowej", którą aresztowano jako podejrzanego w sprawie wyłudzeń VAT na wielką skalę o której wspomina w sąsiedniej notce Humpty Dumpty.

Każde stanowisko urzędnicze w państwie terrorystycznym daje władzę poza kontrolą Narodu, bo i istota państwa terrorystycznego wyraża się zamiarem zniszczenia narodu właścicielskiego tego państwa i zawłaszczenia wszystkiego co do niego należy, jego monopoli, przestrzeni i rynków i jego samego z zawartością jego granic, czy terytorium w postaci ziemi, lasów i wód, jego infrastruktury i zasobów, w tym naturalnych i nadto wszystkich dóbr nie tylko wspólnych narodu, ale i posiadania a nawet własności prywatnej.

- A bez odpowiedzialnej i moralnej kontroli narodu jest już pełna swawola władzy i najdziksza tyrania władzy.

 

Państwo terrorystyczne to bestia nienasycona. Bestia zdolna do każdej zbrodni na podwładnych gdy jej brakuje środków na własną konsumpcję - Bestia pożerająca i samo państwo – dokładnie jak mityczny wąż, co potrafi pożerać samego siebie zaczynając od ogona, jak pasożyt do którego rozumku nie dociera że jak umrze zywiciel to i on sam zdechnie.

Dla nas, którzy mielibyśmy być tymi pierwszymi pożartymi to pociecha żadna. Dla nas to już wyzwanie aby choćby koszem nagorszych wyrzeczeń i poświęceń uwolnić się od pasożyta czy drapieżnika, ale wolność i odpowiedzialność odzyskać.

 

Ta gnida została aresztowana nie dlatego żeby się różniła od tysięcy innych, tylko dlatego że "nie opłacała się" władzom tego państwa. W Chinach już to wiedzą że terroryzm państwowy to droga donikąd - do dziś okresowo setkami skazują na karę śmierci skorumpowanych urzędników, próbują tą patologię zwalczyć. W UE i III RP państwo terrorystyczne rozkwita.

To chyba wynalazek biurokracji z cesarskich Chin czy carskiej Rosji, a może i jeszcze głębiej - wynalazek władzy osobowej, hierarchicznej, opartej o zdolność krzywdzenia podwładnych, że wszystko "jest w porządku", kiedy terrorystycznie wymuszana korupcja płynie od urzędnika do jego władzy nadrzędnej, dziś zwłaszcza partyjnej (w końcu po to są "nominacje partyjne").

To już klasyka mafijnego złodziejstwa że „do władzy idzie się dla dużych pieniędzy”.

I cele partyjniactwa i prywaty wpisują się w te złdziejskie cele.

Państwo terrorystyczne to państwo opanowane przez mafie złodziejskie.

 

Bez władz państwowych po swojej stronie Naród ma skrępowane ręce. Sprawą najwyższej wagi jest wymiana władz państwowych na władze moralne – władze zdolne do prowadzenia wojny w obronie Państwa i Narodu Polskiego.

To może wymusić tylko wielka akcja obywatelskiego nieposłuszeństwa.

- Może na wzór francuskich „żółtych kamizelek”? Kto zacznie?

 

Pamiętajmy że i stan władzy niemoralnej, i stan wojny znoszą funkcjonowanie prawa, a więc i ordynacji wyborczej. "Głowa państwa" też nie zawsze jest zdolna poprowadzić Naród do boju.

Najpierw muszą i tu i tu być obronione podstawy: przetrwanie narodu właścicielskiego państwa i przetrwanie moralnego ładu życia publicznego w państwie. Najpierw musi być odparta agresja.

Sprawiedliwość i prawo sprawiedliwe oraz nowe władze cywilne  to sprawy późniejsze.

 

 

KOMENTARZE

 • Brawo Autor
  5*
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 15:20:42
  Dziękuję, nie ma za co. To się samo narzucało żeby to tak poskładać.
 • Jak rząd udający, że jest Polski może nas chronić ?
  Jest wiele przykładów na "polskość" władzy, od prezydentów, ich żon, premierów, ministrów i poślednich derektorów, prezesów instytucji i firm, moje dzieci chodzą do żydowskiej szkoły, afiszuje się wybitny premier elektricky !
  Powiem najdelikatniej jak umiem, ile wynosi "opłata za doradztwo" w przypadku 300 mld $ ?
  Czemu i komu miała służyć "dopłata" do usmańskiego banku, czy aby po cichu przelewać nasze złotówki w wiadomym kierunku ?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 15:20:42
  W państwie terrorystycznym za pisanie i publikowanie takich prawd objawionych natychmiast zjawiłaby się policja i ….niech sobie piszący powyższe objawienia dopisze sam.
  Jeśli to nie nastąpiło, to znaczy, że nie żyjemy w państwie terrorystycznym, lecz takim, w którym każde głupstwo da się zamieścić na Neonie
  Jak ktoś wcześniej zauważył.
  –Do póki nie miałem Internetu, to nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.
 • @provincjal 09 17:03:21
  W państwie terrorystycznym obywatele nie mają żadnego wpływu na wybór ani poczynania premiera i dalszych ministrów. Nie ma i Sejm i prezydent.
  To wszystko zawłaszcza "partia wewnętrzna" (nie tylko POPiS), której struktury są niejawne, a wszystko wskazuje na to że to neożydokomuna, nieco dowartościowana przez globalne lewactwo i korporacjonistów-syjonistów-globalistów, ale w ciągłości z twórcami ZSRR, mordercami polskich elit po wojnie. - Ci, którzy przy Okrągłym Stole "załatwili sobie" bezkarność i dalszy biznes.

  Dopóki będzie ta "partia wewnętrzna", dopóki to Naród nie będzie sprawował nad całą sferą "partii zewnętrznej" jako sobie podwładnej, - dopóki nie będzie rzeczywistą władzą bezpośrednią, nie jakąś przedstawicielską.
  Są na to nawet instrumenty władzy demokracji bezpośredniej. Do odtworzenia są rady narodowe
  Naród Polski musi przy tym zachować pełną zdolność odwoływania i powoływania jej członków kiedy tylko uzna to za konieczne, a nie tylko do nowych kadencji, sam ustalał listy wyborcze i pilnował wyborów, nie będzie żadnego sensownego ustroju państwa.

  I istnienie "partii wewnętrznej" musi być traktowane jako przestępczość zorganizowana, jako spisek, zamach stanu i zdrada państwa w jednym, i obłożone najwyższymi karami.

  Trzeba się liczyć z tym, że taka "partia wewnętrzna", taki "deep state", taka "głowa węża faszyzmu", "głowa terrorystycznej hierarchii osobowej", taki "zbiorowy tyran' zawsze będzie dopóki nie będzie przywróconą zasada że to Naród Polski jest władzą zwierzchnią władz państwowych, a nie będzie dopóki nie będzie tu bezwzględnej obrony koniecznej, a w końcu i najsurowszych, nieuchronnych kar.

  Zasada że to Naród Polski jest władzą zwierzchnią władz państwowych nawet w Konstytucji jeszcze jest tylko ... państwo terrorystyczne i jego "partia wewnętrzna" liczą na bezkarność.
 • @Oświat 17:36:03
  Terroryzm ma wiele twarzy.
  Uważasz, że Miarka pisze głupstwa?
  Ja nie.
 • @Oświat 17:36:03
  "W państwie terrorystycznym za pisanie i publikowanie takich prawd objawionych natychmiast zjawiłaby się policja..."

  Nie tam, gdzie jest partia zewnętrzna i wewnętrzna. Wewnętrzna na pewno rwie się do tego, ale póki co to nie daje rady nawet cenzury internetu założyć. Hamuje ją partia zewnętrzna, która w całej tej grze w zdrady i fikcje usiłuje zachowywać pozory działającej "dla naszego dobra" i legalnie.

  Poza tym to co piszę to nie żadne "prawdy objawione", tylko wywód logiczny i merytoryczny, a z prawdą to i państwo terrorystyczne w dłuższym dystansie nie wygra.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 18:06:02
  "Terroryzm ma wiele twarzy".

  Właśnie zdążyłem kilka tych "twarzy terroryzmu" wymienić:
  "taka "partia wewnętrzna", taki "deep state", taka "głowa węża faszyzmu", "głowa terrorystycznej hierarchii osobowej", taki "zbiorowy tyran''.
 • @miarka 18:25:50
  Może lepiej użyć określenia "państwo opresyjne"?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 18:06:02
  Bardzo bolało mnie gdy mieszkając za granicą stykałem się czy to osobiście czy oglądając TV jak szkalowano mój kraj, jak przedstawiano go w fałszywym, kłamliwym świetle.
  Kraj piękny, kraj bogaty, kraj z tysiącletnią kulturą, kraj który był mocarstwem europejskim i naród który był zdolny podnieść się i odzyskał wolność po ponad stu latach rozbiorów.

  A dziś tu już w kraju wciąż natykam się na tych co szkalują niby tylko elity polityczne, niby taką czy inną partię, a w zamierzeniu szkalują Polskę. Judzą stale i nachalnie, dążąc do skłócenia narodu z wybranymi przez ten naród przedstawicielami.
  Jakiż qurwa terroryzm macie tu w Polsce, gdzie obecnie rządząca partia staje na głowie by uporządkować kraj, zreformować sądownictwo, by zlikwidować biedę w tych najniższych warstwach społecznych, w najmniej zamożnych wielodzietnych rodzinach. By wygrać wybory z tymi dla których Polska to był ,,xuj, dupa i kamieni kupa”
  I jakąż inną może PiS prowadzić politykę przy jednobiegunowej totalnej dominacji USA, szczególnie po latach rządów tych, którzy nam gospodarczo zafundowali ,,transformację” grabież, zniszczenie, wyprzedanie wszystkiego co dało się przez lata wypracować?
  Czytając takie teksty jak wyżej mam wrażenie, że portal, który miał być w założeniu patriotyczny stał się anty polski i anty narodowy, a celem głównym to wmówienie nam, że Polski już nie ma, bo jest Polin i że rządzą nami Żydzi.
  Jeśli piszą to Żydzi, to cel jest jasny, jeśli zaś Polacy, to chyba rzeczywiście chcą by z mapy świata zniknęła Polska i pojawiło się Polin

  Sprawdzić warto na Google czy może już tego nie osiągnęli.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 18:06:02
  ,,Uważasz, że Miarka pisze głupstwa?"

  Uważam, że gdyby żył 100 lat wcześniej, w carskiej Rosji, to mógłby pisać teksty Trockiemu.
 • @Oświat 20:00:25
  Głupoty Waćpan wypisujesz. Szkoda czasu na polemikę.
 • @Oświat 19:50:24
  Jeśli uważasz, że neon24 jest "antypolski i antynarodowy" to przestań tu zaglądać.
  Po co masz się stresować? To jest bardzo niezdrowe.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 19:08:23
  "Może lepiej użyć określenia "państwo opresyjne"?"

  Użyć można, tylko na pewno nie lepiej. "Państwo opresyjne" wiąże się raczej z przemocą, czy z gwałtem dla swojego określonego celu, ale przemijającego niebezpieczeństwa z użyciem gróźb, i to gróźb spełnianych. - Wiąże się ze stwarzaniem niebezpieczeństwa ale dla wytworzenia swoistego ładu, który daje się przeżyć tym którzy nie podejmą akcji obronnej. Państwo opresyjne to raczej państwo niesprawiedliwości społecznej z wymuszanym uznaniem tego stanu. Państwem opresyjnym była np. PRL (jeśli pominąć mordowanie polskich elit ducha), były zabory, była nawet okupacja niemiecka (jeśli pominąć łapanki i obozy koncentracyjne, i mordowanie elit ducha).

  Tutaj zaś jest "państwo terrorystyczne". Ono nie ma na celu żadnego ładu.
  Ma na celu wyłącznie korzyść terrorystów, i to korzyść materialną w ścisły, szowinistycznym, nawet globalistycznym sensie zmierzającym do zawłaszczenia wszystkiego i jeszcze wymuszenia kapitulacji bezwarunkowej, aż po brak gwarancji przeżycia w swojej naturze, zachowania życia swojego potomstwa, ani nawet własnego, ani możliwości realizacji swoich powołań, np do wolności, czy życia i dobrego wychowania potomstwa, ani nawet posiadania potomstwa.
  Państwo terrorystyczne to państwo totalne - chce pod swoją niczym nieograniczoną władzą mieć totalnie wszystko, a wszystko nad czym mogłoby nie dać rady przejąć pełni władzy, czy po uznaniu że nie jest jej użyteczne, zdepopulować, zburzyć, zniszczyć, zniszczyć wszelkie ślady, jak to już było np z Kartaginą.

  Państwo terrorystyczne wywodzi się raczej z lewackiej rewolucji antykulturalnej (zwanej kulturalną), gdzie celem jest totalny chaos z mglistą sugestią, że jak wszelkie struktury naszej kultury się rozpadną, to z resztek tego co zostanie zacznie się wyłaniać nowy ład.

  Państwo terrorystyczne to państwo które już dopuszcza się realnych czynów grożących ich eskalacją, które wymusza określone działania, i ustanawia "prawa" w które już jest wpisana destrukcja - np jednym daje prawa do których nie ma tytułu, a na innych wymusza ich świadczenie, czy jednym nadaje przywileje (dla niepoznaki w randze "praw"), a wszystkich innych na to konto dyskryminuje.
  - Jednym pozwala zaciągać zobowiązania na konto drugich, w tym gigantyczne długi "państwowe" na potrzeby swoje lub swoich wybranych, albo generalnie fikcyjne pod wirtualną ekonomię, czy udziela pożyczek nie do odzyskania (miliard $ na Ukrainę i 150 mld na Grecję (czytaj banki niemieckie, którym groziła strata w Grecji).

  Terroryzm to coś wielokrotnie gorszego jak opresja, bo w stanie opresji jest szansa na pomoc, choćby w najtrudniejszym położeniu, a w stanie terroryzmu wymuszenie jest zawsze skuteczne, jeśli się nie podejmie obrony koniecznej, nawet licząc się z wielkimi stratami, nie ma szans przeżyć nikt. Nie ma dobrego rozwiązania - to "pistolet przystawiony do głowy", czy "nóż na gardle", to "masz to daj" bez względu na to czy bez tego przeżyjesz, czy nie, a i to jak już wpadniesz w łapy takiego np. fiskusa, możesz nawet usłyszeć "daj wszystko co masz" jak od ulicznego zbója. Możesz też od bankstera usłuszeć: "nie mamy już twoich pieniędzy i co nam zrobisz? - Przecież to zgodne z ustawą".
  W terroryźmie zginie - tak ten co zginie bezpośrednio, jak ten co pójdzie w bierność czy inną kolaborację z wrogiem-terrorystą na stanowisku władzy państwowej państwa terrorystycznego.
  Nadto żeby jeszcze pogłębiać destrukcję i skłócenia, oraz brak zaufania w społecznościach wciąż "poprawnopolitycznie" twierdzi, że wszelka dyskryminacja jest zabroniona.
 • @Oświat 19:50:24
  "A dziś tu już w kraju wciąż natykam się na tych co szkalują niby tylko elity polityczne, niby taką czy inną partię, a w zamierzeniu szkalują Polskę. Judzą stale i nachalnie, dążąc do skłócenia narodu z wybranymi przez ten naród przedstawicielami.
  Jakiż qurwa terroryzm macie tu w Polsce...".

  Widzę że jeszcze zauroczenie PiS-owskie Ci nie przeszło, mimo że wcale nie zamierzają spełniać warunków, przy których moglibyśmy ich nawet popierać.
  Co do "jaki terroryzm?" to może poczytaj jeszcze raz notkę i komentarze zwłaszcza mój powyższy w którym uzasadniam że to gorzej jak opresja i wskazuję jak groźny jest ten terroryzm.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 20:07:49
  "antypolski i antynarodowy"

  Nie zaprzeczasz.
  Pasuje ci taki?
  I jeszcze bardziej by ci pasowało, jakbym na Neon nie zaglądał?
 • @Oświat 19:50:24
  Turcja, Węgry, nawet Czechy prowadzą politykę wielubiegunową i jakoś spokojnie żyją. A z tą totalną dominacją USA to bym nie przesadzał. Taki Kim Korei północnej zaorał tego całego Borata Zaczeskę Trampa. Tu zresztą nie chodzi o to, że taką politykę PiS prowadzi, to byłoby jeszcze pół biedy. To takie rozkazy PiS wykonuje, bo jak nie, to nie tylko są nagrania kelnerów z Sowy. Na nich też mają haki.
 • @miarka 20:40:23
  Jeszcze dołożę. O wojnie biologicznej z hodowlą świń już pisałem, z innymi hodowlami też. Z rolnictwem w ogóle - już nie, a taki jest wymiar dziwnego układu z UE co do połowy dotacji dla rolnika polskiego. Nie pisałem też o chemtrailsach i szczepionkach, oraz o wpuszczeniu GMO, które też odgrywa rolę zbliżoną do szczepionek "medycyny" rockefellerowskiej. Nie pisałem o wpuszczaniu "tzw imigrantów", w tym Ukraińców i nadawanych im "prawach", nie pisałem o akcjach satanistycznych i masońskich odnośnie LGBT w szkołach. Nie pisałem o skandalicznym zaniżeniu poziomu polskiego szkolnictwa i polskiej kultury. Nie pisałem o niszczeniu polskich firm, czy ich osłabianiu pod wrogie przejęcia, o uprzywilejowaniu biznesu zagranicznego nad polskim, oraz zagranicznej ekonomii nad polską.
  Widzę że można by tak długo. Cel terrorystyczny: zniszczenie Państwa i Narodu Polskiego pod wrogie przejęcie naszego wszystkiego, prawdopodobnie i słowa "polski", które zamiast odnosić się do naszej tożsamości miało by się odnosić tylko do związanego w tym przypadku terytorium - jak obozy koncentracyjne zwane w ten sposób polskimi, choć były niemieckie. Jedna "można" pani w telefonie do radia ogłosiła: "was Polaków ma nie być", i widać że coś wiedziała, że to jest zorganizowana akcja zakrojona na szeroką skalę, bo państwo terrorystyczne już ku temu zmierza.
  - I to musimy przerwać. Musimy podjąć zdecydowaną obronę.
 • @Oświat 20:44:26
  Co nie zaprzeczam? Staram się być tylko dla ciebie miły. Ale szybko mogę przestać być miły.
  I żeby była jasność - jeszcze jedna taka wrzutka na temat portalu i się żegnamy.
  Zrozumiał?
 • @miarka 21:17:00
  Szykuje się nam okupację. Żydowską. I chyba tego nie unikniemy.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 21:49:59
  Rany Jarosław, jesteś jeszcze groźniejszy niż Lord Vader. Dobrze, że nie musisz przez sieć 8-;
 • @zbig71 21:58:38
  Nie cierpię chamskiego, niczym nie uzasadnionego plucia na portal. To mój czuły punkt.
 • @zbig71 21:58:38
  I nie mów do mnie Jarosław, mam na imię Jarek :)
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 22:20:43
  Spoko Spirit. Chciałem napisać, że dobrze że nie dusisz przez sieć. A kolega Oświat jest zaczadzony pisem. Kocha Amerykę, a byłoby znacznie lepiej, gdyby kochał Polskę.
 • @zbig71 22:26:52
  Dokładnie.
  Była tu taka adminka, która chciała przerobić Neon na portal pisowsko amerykański. Ale bidulka nie zdarzyła... :)
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 22:30:43
  Oj widzę, że zaszła ci za skórę......pani Agnieszka S. No i Husky zwiał z tego powodu, a trzeba przyznać, że fajny z niego był pisman. Przynajmniej dawał prowokacyjne wpisy i można było się wyżyć.
 • @zbig71 21:53:52
  "Szykuje się nam okupację. Żydowską. I chyba tego nie unikniemy"

  Nie siej defetyzmu.
  W powyższym komentarzu:
  //miarka-neon24pl.neon24.pl/post/148055,panstwo-terrorystyczne-a-korupcja#comment_1536894

  ... pisałem o okupacji i przez państwo opresyjne, i odnośnie wyjątków w nim (na elementy państwa terrorystycznego). Gdybym przypuszczał iżby było możliwe przeżycie w dłuższym dystansie w państwie terrorystycznym to też bym pisał, a nie pisałem.
  Nie pisałem, bo nie ma takiej możliwości.
  - Jak już wystąpi przeciw tobie terroryzm, to albo umierasz teraz-zaraz, albo zaraz-potem, a o żadnej pokojowej egzystencji nawet marzyć nie można.
  Terrorysta umów nie dotrzymuje, bo umowa to prawo, a prawo to on stanowi, i to kiedy chce i jakie chce.
  Nawet jak się dla pozoru godzi na jakiś układ, to przy pierwszej okazji, kiedy będzie to mógł zrobić bezkarnie i z korzyścią, zerwie go na pewno.

  Nawet zapomnij że Ci taka myśl jak okupacja żydowska przyszła do głowy, bo nawet przy krótkotrwałej takiej okupacji już na pewno by nas nie było.
  Palestyńczycy mają potężne wsparcie i wolę walki, a jakie mają szanse... A nas już rozbroili - i Naród i armię, a u nas obsadzili dowódców jakich chcieli.
  A Palestyńczykom jak zaczynało się ich osiedlanie po II Wojnie obiecywali piękne relacje - i z początku były...
  Nam nawet nie obiecują, bo doskonale wiedzą że tylko ktoś niespełna rozumu by im zaufał. Żyd to dobry człowiek, ale takim może być tylko jako osoba indywidualna - w zbiorowości charakter mu się radykalnie zmienia...


  Owszem, oni się porwali na nasze wszystko - Netanjahu otwartą mową wezwał żydów z całego świata, do rzucania wszelkiego typu kłamstw, oszczerstw i pomówień przeciw nam, i od razu dodał że to uchodzi bezkarnie.

  A dlaczego? Bo propagandowo tysiąc kłamstw staje się prawdą, bo nawet jakby chciał, to nikt tysięcy i milionów kłamców do sądu nie pozwie.
  - Bo te sądy mogą być po ich stronie z różnych powodów, a w Polsce są to zwykle potomkowie tych co ich "Stalin przywiózł na ruskich tankach" za żydokomuny której był posłuszny, i w jej celach.
  Bo sam premier Morawiecki jest takim samym "ich człowiekiem w Warszawie", jak niedawno Tusk był człowiekiem Moskwy.
  Niedawno ogłaszano że żydzi są we wszystkich instytucjach USA, to w Polsce by nie obsadzili instytucji żeby mieć je pod kontrolą i wpływem, skoro od bardzo dawna mają znaczący wpływ na władzę, a nawet są do niej dopuszczani.
  A im więcej ich władzy, tym bardziej Polska traci znaczenie i znika.

  Żeby przeżyć, musimy się obronić już na etapie groźby.
 • @zbig71 22:38:16
  Zaszła? Nie...
  Chciała tylko zniszczyć to co budowalismy 7 lat. Dlatego trochę mnie zirytowala.
  A pieska faktycznie szkoda, nudno bez niego. No ale ma już nowych kolegów :)
 • @Oświat 17:36:03
  Czyli jest dobrze, tak to uważasz.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 21:49:59
  Zrozumiał?
  jasne, że zrozumiał. Brak argumentów, to zaczynają się groźby, to typowe u takich.
  Jaruś kochany, gwiazdeczko, kogo ty chcesz nastraszyć. Ze mnie wywalisz? Ja z tych co gardzą wszelkimi groźbami.
  Ja mam swój portal. Może podać ci namiar, link, adresik?
  U mnie był nawet taki co zapowiadał prawy sierpowy.
  Też nie znosił PiSu.
  No i teraz mnie wywal i plujcie dalej na PiS, na rząd, na Polskę.
 • @zbig71 22:26:52
  ,,Kocha Amerykę,....."

  Może trochę i tak, ale to było trzydzieści lat temu.
  Wówczas większość kochała. Wyleczyłem się z tej miłości dawno, dawno temu i kompletnie.
  Teraz wolałbym już rusków.
  Natomiast miłość do Polski trwa i szlag mnie trafia na tych wszystkich opluwaczy, na te miernoty, co nie szanują własnego państwa i własnego kraju.
  Polska to nasza matka, o matce źle mówić nie wolno.
  Warto o tym pamiętać.
 • @miarka 22:42:21
  Nie sieje defetyzmu. Tylko piszę co nas czeka. Mówisz, że terroryści zerwą każdą umowę. Czyli kierują się etyką sytuacyjną, a nie prawem ustanowionym, nawet umownym. Żydzi kierują się etyką sytuacyjna, jak -owi terroryści. Etap groźby był 20 lat temu. Teraz nadszedł czas okupacji. Rozejrzyj się dookoła i co, uważasz, że to tylko groźby?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 22:53:48
  A gdzie kundelek teraz lansuje swoje ,, mądrości,,?
 • @Vinto 22:54:25
  ,,Czyli jest dobrze, tak to uważasz."
  Nie wszystko jest dobrze, szczególnie polityka zagraniczna i te USAarmy, ale nie jesteśmy w takim stadium jak to przedstawił autor.
  Mamy pokój, nie było majdanu kijowskiego, nieco się podnosimy po upadku jaki nam zaserwowała Solidarność i poprzednie rządy.
  A co do prezesa, przypuszczam, że boi się o swoje życie.
  A czy słusznie?
  Sporo osób z polityków i wojskowych zginęło, zginął Lepper, zginął brat prezesa. To wpływa na podświadomość.
  Cieszy mnie, że polskie dzieci może już nie głodują, bo jest 500+, cieszy bo ja też miałem głodne dzieciństwo, więc wiem jak to jest, gdy w domu nie było chleba.
  Moje dzieci, moje wnuki tego nie doświadczyły, nie wiedzą jakie to uczucie, wy tu piszący też zapewne nie wiecie.
 • @Oświat 23:23:32
  To nie pomyliło się koledze , że PiS i Polska to nie to samo? Że wchodzenie w komitywę z jawnymi wrogami Polski i Polaków właśnie to są działania PiS-u? Czy po ,,kompromisie,, w ustawie o IPN, akcie 447, pluciu na Polskę przez władze Izraela na naszym terenie, napominaniu przez Pompeo o żydowskich uroszczeniach? O zachowaniu amerykańskiej ambasador? Przecież PiS to wszystko legitymizuje.
 • @zbig71 23:36:55
  Kiedyś w czasach PRL mawiało się:
  –Przeżyliśmy potop szwedzki, przeżyjemy i radziecki.

  Spokojnie, poczekaj trochę, przeżyjemy totalniaków, przeżyjemy panią Mozbacher, przeżyjemy dyktat żydowski i amerykański i zaczniemy prowadzić suwerenną politykę.
  Nić nie trwa wiecznie.
 • @zbig71 23:36:55
  Plucie na Polskę i jakiekolwiek roszczenia mogą się definitywnie skończyć w przypadku jednej dużej salwy w wykonaniu Iranu na Bliskim Wschodzie.
  A to może się wydarzyć.
  więc spoko
 • @Oświat 23:46:07
  Irak kiepsko wyszedł na przeżywaniu totalniaków. Syria ledwo dyszy. Ja nie jestem optymistą.
 • @Oświat 23:51:18
  Salwa to pewnie padnie, ale nie że strony irańskiej, tylko odwrotnie. A wtedy może Izrael chcieć się przenieść w inne miejsce. Słyszałeś o operacji ,,Most,,? To może być operacja ,,Most2,,
 • @zbig71 00:06:51
  Założę się, że myślą o bogatej słonecznej Kalifornii.
  Biedna, stale pochmurna Polska z Polakami co wyssali nienawiść z mlekiem matki… to żadna atrakcja dla narodu wybranego.
 • @zbig71 23:24:17
  "Etap groźby był 20 lat temu. Teraz nadszedł czas okupacji. Rozejrzyj się dookoła i co, uważasz, że to tylko groźby?"

  Nie bardzo kojarzę dlaczego etap groźby był 20 lat temu? Rok 1999?

  Nie zgadzam się z tym, że teraz nadszedł czas okupacji. Nie przegraliśmy wojny, okupant nie wkroczył. Żydów oficjalnie w Polsce jest 1000. To za mało jak na armię, a nawet administrację okupacyjną.

  Tak, uważam, że to wciąż tylko groźby, bo dopiero by musieli ściągać większe siły. Straszaki amerykański i 1066 to też tylko groźby. Wcześniej czy później prawda wychodzi na jaw. - Co by świat powiedział o takich sojusznikach i przyjaciołach?
  Poważną jest wojna propagandowa - kłamstwa na nasz temat to z nas robiące jakichś potworów, a więc w razie czego mogliby nam pomocy nie udzielić gdyby w nas widzieli winnych. Jak nie ma środków sądowych to jest jeszcze możliwość zrywania stosunków dyplomatycznych, gospoarczych i traktatów "międzynarodowych". Historia jest jedna tak jak prawda jest jedna.

  Poważnym jest przede wszystkim fałszywy pokój, gorszy jak otwarta wojna, wojna oparta, o zdradę zaufania i sabotaż, o fałszywe przyjaźnie i satanistyczne odwrotki, defetyzm i demoralizację.
  Tu jesteśmy w stanie przywołać do porządku "nasze" władze i powołać mówiące, myślące i czujące po polsku i po ludzku (nie nadludzku).
  Dalej to już problem relacji międzynarodowych...

  Owszem, żydzi wybitnie przyłożyli się również na tym tle do zainstalowania w Polsce państwa terrorystycznego o kształcie budującym to, co jest im wygodne, ale przecież nie tylko w Polsce. Gdyby rzucili więcej sił na Polskę, stracą inne miejsca gdzie się zaangażowali, a nie mogą mieć pewności że sobie poradzą. Nie jest prawdopodobnym żeby ryzykowali.

  I nie powtarzaj ślepo o tym "czasie okupacji", bo jest wyraźne rozróżnienie okupacji opresyjnej i terrorystycznej.
  - Ta ich wyraźnie by miała przejąć pozycje "naszego" państwa terrorystycznego i stać się pełną okupacją terrorystyczną z jednoznacznym celem naszej, Polaków zagłady.
  Ich okupacja terrorystyczna, czy jakikolwiek z nimi kompromis to nasza zagłada.
  Jesteśmy przy murze - "my albo oni", dla dwóch w Polsce nie ma miejsca, a Polska jest niepodzielna.
  Mogli żyć spokojnie będąc gośćmi, teraz gościnności nadużyli. Słuchają Netanjahu, to i mają sobie iść z Netanjahu.
 • @Oświat 00:16:51
  Lepsza pochmurna Polska, niż syjonistyczny tropik i możliwość spotkania bomby przesłanej przez Hamas.
 • @Oświat 23:14:52
  "plujcie dalej na PiS, na rząd, na Polskę"
  Zachowuj chociaż minimum obiektywizmu.
  To ten PiS-dzielski nie-rząd pluje na Polskę i pogardza Polakami.
  Ostatnie wydarzenia pokazały to dobitnie.
 • @miarka 00:18:59
  Dlatego , że w 1996 roku szef ŚKŻ niejaki Singer oświadczył, że jeśli Polska nie spełni żydowskich roszczeń majątkowych, to będzie upokorzana na arenie międzynarodowej. To wtedy pojawiły się groźby. A teraz mamy budowę Polin. Pozwól, że to jednak ja będę decydował jakich określeń mam używać, a jakich nie. Twoje myślenie jest życzeniowe, co nie znaczy, że jest realne.
 • @zbig71 00:41:02
  "w 1996 roku szef ŚKŻ niejaki Singer oświadczył, że jeśli Polska nie spełni żydowskich roszczeń majątkowych, to będzie upokorzana na arenie międzynarodowej. To wtedy pojawiły się groźby".

  Nie przesadzaj. To nie żadne oświadczenie. To szantaż terrorysty. To powinno być kategorycznie odrzucane, a wszyscy którzy w to uwierzyli czy z tym się zgodzili powinni być też od razu traktowani jako terroryści, a jego wspólnicy.


  "A teraz mamy budowę Polin".

  Nie przesadzaj. Tylko muzeum "Polin".
  Wciąż mamy budowę państwa terrorystycznego przez władze państwowe które sprzeniewierzają się Narodowi Polskiemu.
  Póki co to oni tylko pewne sprawy sobie uzurpują, a są to sprawy na które nasz Naród nigdy się nie zgodzi.
  Mogą sobie mówić ale to nigdy nie uzyska legalizacji ze strony Narodu Polskiego, właściciela niepodzielnego Państwa Polskiego, jego własności niezbywalnych wraz innymi niezbywalnymi dobrami wspólnym, a to co do tej pory nawydziwiali wszystko do Narodu Polskiego wróci, bo tu się nic nie przedawnia. - Bo dopóki jako Naród nie odzyskamy władzy zwierzchniej nad władzami państwowymi żaden okres przedawnienia jeszcze się nie zaczął.


  "Pozwól, że to jednak ja będę decydował jakich określeń mam używać, a jakich nie. "

  Oczywiście, mi też chodzi o to żebyś decydował, a nie "powtarzał ślepo" termin nieprecyzyjny więc tu nic nie znaczący.
  ("I nie powtarzaj ślepo o tym "czasie okupacji", bo jest wyraźne rozróżnienie okupacji opresyjnej i terrorystycznej"). :-)
 • @miarka 01:20:04
  a są to sprawy na które nasz Naród nigdy się nie zgodzi. No jasne. Nasz naród pewnie też nigdy się nie zgodził na 2 wojnę światową. Ale jednak była.Słowo Nigdy to takie słowo, które często jest gwałcone.
 • @Oświat 23:14:52
  Nie strasze cię tylko ostrzegam. Takie szkalowanie portalu nie będzie tolerowane.
  Cieszę się, że masz swój "portal" i masz gdzie głosić chwałę PiS. Mógłbyś robić to także tutaj, mi to nie przeszkadza, ale musisz zastosować się do obowiązujących tutaj zasad.
 • @zbig71 23:25:04
  Taki, obecnie marginalny, portalik niepoprawni.pl
  Tam trafia większość usuniętych stąd trolli.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 06:01:08
  Właśnie odwiedziłem, rzeczywiście jest, oraz Agnieszka S też się tam produkuje. Nawet o sobie napisał, że jest uciekinierem z Neon. I chwali Wojtasa.
 • @zbig71 02:16:16
  "a są to sprawy na które nasz Naród nigdy się nie zgodzi. No jasne. Nasz naród pewnie też nigdy się nie zgodził na 2 wojnę światową".

  Coś mi tu nie pasuje. Jak można porównywać coś czego nie było z czym czego nie może być. Logicznym jest że tak jak było tak będzie, a to nie ten przypadek.
  Naród Polski jak najbardziej zgodził się na II WŚ - nawet robił zbiórki na armaty dla wojska żeby je wyposażyć. Gdyby było inaczej, byłby narodem samobójców.
  Nikt normalny nie wzbrania się od udziału w wojnie obronnej.
  Co innego mieliśmy ostatnio w sprawie wojny agresywnej. Były protesty przeciwko udziałowi Polski w wojnie z Iranem.
  A Ty sugerujesz że i w 1939-tym Polacy nie chcieli wojny i teraz mogliby nie chcieć, choć to też wojna obronna i to przeciw wrogowi jawnie wobec nas mającemu ludobójcze zamiary?
  Druga sprawa to podejście moralne. Udział w wojnie obronnej jest nakazem moralnym, w agresywnej niemoralnym, jest rozbójnictwem, zamiarem grabieży.
  Moralną jest też samoobrona czy pomoc w obronie przyjaciołom ("Za wolność waszą i naszą").
  Moralność nakazywała podjęcie wojny obronnej, w sprawie Iranu zakazuje bo to kraj zawsze nam bardzo przyjazny (jeżeli już wojna by miała być, to powinniśmy stać u boku Irańczyków), natomiast bronić się przed agresją żydowską nakazuje jak najbardziej, bo oni jako ogół (poza wyjątkami) przyjaźni nam nigdy nie byli, wykorzystywali nas i nadużywali gościnności, grabili i mordowali, zdradzali i korumpowali kogo zdołali przeciwko nam, nie są i stają dziś przeciwko nam w najgorszych możliwych, najbardziej zdradzieckich i nieludzkich, szowinistycznych zamiarach.
  - A w przypadku tej agresywnej wojny którą przeciwko nam prowadzą od Okrągłego Stołu i szantażu Singera z 1996 roku występują właśnie jako ogół, jako wspólnota typu mafijnego i agresywnego, rozbójniczego i terrorystycznego.
  Przecież tu nie idzie o kradzież portfela, a o grabież wszystkiego co jest nam niezbędne, a nawet życie nasze, naszego potomstwa i naszego Narodu.
  Ty naprawdę wierzysz że Naród Polski za te kilkadziesiąt lat tak się dał zdemoralizować, że nie chciałby się obronić i żyć, albo tak zgłupiał, że myśli iż można przeżyć bez konsekwentnej obrony koniecznej w przypadku terrorystycznej agresji?
 • @miarka 10:47:04
  Z rozmów z moimi dziadkami to pamiętam, żę mało kto chciał wojny w 2giej RP. Tylko szumowiny sanacyjne do tego doprowadziły, z podpuszczenia naszych,,sojuszników,,
  Na przestrzeni ostatnich 30 lat ludzie w Polsce bardzo się zepsuli, natomiast znajomym młodym ludziom powtarzam, aby w sytuacji jakiegokolwiek konfliktu spieprzali gdzie pieprz rośnie i nie dali się w żadnym razie wkręcić w jakąkolwiek wojnę i ginąć za Macierewicza, Kaczyśskiego czy innego Tuska
 • @zbig71 12:37:44
  Oczywiście że nikt normalny wojny nie chce. Jesteśmy chrześcijanami, nawet katolikami - ludźmi pokoju, ludźmi dojrzałego człowieczeństwa, a więc i ludźmi moralnymi, ludźmi pagnącymi dobrych warunków do trwania życia do rozwoju kultury życia.

  Czym innym jest jednak wojna obronna. Ona jest właśnie po to żeby bronić naszą normalność, nasze sfery życia i kultury, życia naszych wspólnot.

  Co do "szumowin sanacyjnych", które doprowadziły do wybuchu wojny to przesada. Nawet wielekroć oskarżany o zdradę Piłsudski chciał wojny prewencyjnej z Niemcami gdy łamiąc traktaty zaczęły przygotowania do wojny. Do wojny doprowadziła bierność społeczności międzynarodowej i kapitały żydowskie z żydowskich banków, z dziwnych powodów lokowane w Niemczech hitlerowskich, społeczności która odmówiła swojej na to zgody.
  Oczywiście sanacja powinna wtedy zacząć zbrojenia równoległe, tylko chyba już było za późno, bo Piłsudski zdążył oddać Rotszyldom polską bankowość.

  Sugerujesz że Polska mogła się przyłączyć do Niemiec, poddać się im, to bylibyśmy bezpieczni?
  Przecież to bzdura. Tym bardziej by nas wciągnęli w wojnę, a później i tak przeszli do już zaplanowanego ludobójstwa Słowian.
  Sugerujesz że Polska mogła przepuścić przez nasze terytorium armię sowiecką, żeby zrobiła z hitlerowcami porządek? - A to by chcieli wracać do siebie, czy raczej by już zostali i by było to samo co było, tylko kilka lat wcześniej?

  Tu widać wyraźnie, że Polska zawsze musi mieć swoją odrębną tożsamość między Wschodem a Zachodem, zwłaszcza gdy tam panują ustroje totalitarne, a więc i antynarodowe, i ludobójcze, i terrorystyczne, i szowinistyczne dowolnej ideologii, a więc i ekspansywne i agresywne.

  A co do "nie chcenia wojny" przez Twoich Dziadków to tylko myślenie życzeniowe, i zapewne uświadomione sobie sporo po fakcie, bo sami zapewne byli wtedy bardzo młodymi ludźmi.

  Masz najlepszy przykład od roku 1989. Ledwo odeszli komuniści czerwoni, weszli niebiescy - bratnia, bliźniacza ideologia. Polska się nie broniła. Można powiedzieć: "nie chciała wojny", trzeba powiedzieć: "poddała się UE na jej warunkach".
  UE to kontynuator III Rzeszy. - I zauważ że nawet bez wojny Polskę już praktycznie zżarła (tu w dodatku na spółkę z kolejnym żydowskim agresorem i amatorem na polskie konfitury), zaś gdyby Polska się do Niemiec w 1939 roku dołączyła to by to samo było kilkadziesiąt lat wcześniej, a dziś by nas nie było już całkiem.
 • @zbig71 09:50:19
  Tam teraz próbuje wieść prym niejaki Kamiński (dupek z gdyni), synek ubeckiego konfidenta, Żyda, szefa komisji lekarskiej WKU w Gdyni za czasów głębokiej komuny.
  Sam Kamiński, którego notabene wykopalem z Neonu, to też była kapusta SB, przemytnik podrabianych zegarków z
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 12:04:31
  Z krajów Azjatyckich?
 • @zbig71 12:35:10
  No a skąd?
  Pracował na statkach mimo że nie był marynarze. Ale od czego koneksje tate?
  Kapusie mieli fory, nikt na bramce ich nie zaczepial. A teraz taka gnida chce mieszać Polakom w głowach. Żebyś ty widział jak oboleśnie podlizywal się Oparze... Ale kopa i tak dostał. Potem temu idiocie Targalskiemu, adminowi na np. Wyjątkowa menda. Całe szczęście, że ogromna większość go rozszyfrowala i zlewa ciepłym... Ma tam kilku klakierow ale to ta sama koczownicza rasa. Też ich kiedyś stąd wywaliłem. I w takim towarzystwie teraz bryluje nasz kundelek Husky :))

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031