Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
254 posty 4512 komentarzy

Najpierw sprawiedliwość

miarka - ...nie przestajmy czcić świętości swoje I przechowywać ideałów czystość; Do nas należy dać im moc i zbroję, By z kraju marzeń przeszły w rzeczywistość. http://www.youtube.com/watch?v=1Tw0_BtJ3as

Metoda placebo od zdrowia przez politykę po satanizm

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Idą wybory? – Martwisz się o Polskę? – Uuuu, chory! Chcesz nie mieć temperatury? – To stłucz termometr. Będziesz żył do śmierci, i to swoim tempem, na luzie, nie widząc zagrożeń...

 

Co, nie pasuje?

- To idź do księdza, on cię do Jezusa pokieruje. To lekarz jedyny.

Co, gorzkie lekarstwo? – Trzeba by coś zmieniać w życiu?

- To idź prywatnie do najdroższego lekarza na jakiego ciebie i twoją rodzinę stać. On ci co prawda da placebo - choćby glukozę z wapnem i unikalnym dodatkiem smakowym, albo jakiś cudowny rockefellerowski olej skalny, ale ty patrząc na cenę i tytuły lekarza uwierzysz że masz najlepszy możliwy lek co leczy wszystko. I wielu już takich było, co uwierzyło i się wyleczyło... Reszta umarła, ale w jakim luksusie?

A że nie wszystkich wyleczyło? A może taniej można?

- Tak, jest oficjalna medycyna, i to też rockefellerowska! Leczy chemią, leczy objawy, ale według światłych procedur. Ale że one są tylko po to żeby leki według planu sprzedawać oraz żebyś się nie mógł skarżyć na lekarzy, to już inna sprawa... Po ci sobie i rodzinie psuć nerwy na sądy?

Coś nowocześniejszego? – No to idź do homeopaty. – On co da z najwyższą precyzją techniczną opracowany lek według starej zasady że wszystko może być lekarstwem, nawet trucizna.

Za nowoczesne? – Wszystko zależy od ilości? – Można niewystarczająco lub nadmiernie?

- To słucz termometr. Będziesz żył do śmierci, i to swoim tempem, na luzie, nie widząc zagrożenia...

Że wszystko co mamy oferowane to tylko zróżnicowane placebo? – To wróć do Jezusa!

 

Okazuje się że metoda placebo znalazła szerokie zastosowanie i poza medycyną.

W typowym dla placebo rozcieńczaniu trucizny aż po zanik jej funkcji trucia uzyskuje się jej pochodną, przy czym jeszcze z ciekawostką że tym bardziej skuteczną im bardziej rozcieńczoną.

To wyjaśnia w czym rzecz. To nie lek leczy, a siła perswazji, która w przypadku większego rozcieńczenia musi być większa i to aż po terroryzm (jak to dobrze mieć sojusznika co wypowiedział wojnę terroryzmowi).

 

I tak np. pochodna wobec prawa to poprawność polityczna, i ona daje zamierzony odgórnie „efekt leczniczy” silniejszy.

Odpowiednio od idei, pochodną jest ideologia, i ona też potrafi skuteczniej „leczyć”, z tym że z kogo i czego leczyć to jeden diabeł wie, bo to są pochodne ideologii satanizmu.

Pochodną od ideologii satanizmu jest też ideologia prawnictwa. I ta ideologia wynosi prawo do rangi ludzkiej wartości, ale nie byle jakiej, bo „samej w sobie”, a to jest atrybut Boga. W rozpędzie swojej pychy ideologia prawnictwa żąda aby sam Bóg dotrzymywał obietnic tak jak prawnicy je rozumieją, i to jednostronnie, a więc i wynosi się nie tylko nad Boga, ale i ideę prawa.

Odpowiednio pochodną prawa jest władza, a przecież władza jest silniejsza i może się nawet nazywać prawodawczą.

Odpowiednio za prawem państwowym idzie praktyka wykonania prawa, a tu też jako pochodna  bywa silniejsza jak funkcja pierwotna. W praktyce urzędnik swoimi decyzjami może stanowić nowe prawo bez zmiany prawa, tłumacząc że zmieniła się interpretacja;

Odpowiednio prawo nie pozwala nikomu przejmować mienia po osobie zmarłej nie pozostawiającej spadkobiorców, a poprawność polityczna może pozwalać.

 

Np. jesteś dzieckiem, masz normalnych rodziców, a więc wychowują cię na moralnego i dalekowzrocznego „hereto-”. - Cierpisz więc na homofobię.

Jak to leczyć?  Nie martw się idź do szkoły, ona ma lekarstwo. Jak tylko zauważy, odda do sądu a ten np. pod pretekstem ubóstwa rodziców podczas gdy standardem powinna być zamożność pozwalająca korumpować sąd. – I ten sąd odda cię parze „homo-” do adopcji. - A oni już cię wyleczą swoim sposobem.

Jak się szkoła nie pomyliła i twoja choroba jest uleczalna, to spodoba ci się homo-standard, więc i będzisz podzielał radości tej pary, i to żyjąc w zamożności. Dokąd pożyjesz, bo raczej krótko i bezpotomnie.

Jak się szkoła pomyliła to też placebo będzie skuteczne. - Albo cię sami zamęczą, albo sprzedadzą „na części zamienne, czyli organy do przeszczepu”, czy „na rytuały satanistyczne”, czy też sam popełnisz samobójstwo... Ale choroba już nie wróci to znak że placebo zadfziałało jako „wyleczenie ostatecznie”.

 

Idą wybory? – Martwisz się o Polskę? – Uuuu, chory!

Tu też jest cudowny środek, choć też placebo.

Bo co? Bo duże partie to zdrajcy, w zmowie i w dążeniu by pomóc dokonać wrogiego przejęcia Polski przez najgorszych szowinistów? Bo głosując na te małe łatwo się może okazać że po dokładnym liczeniu na specjalnych komputerach nie dostaną nawet 5% głosów i ich majątek punktowy przejmą ci co je przekroczyli, czyli te najgorsze bestie w ludzkiej skórze, te najgorsze antyludzkie i antypolskie, antykatolickie i antynarodowe, a nawet antyrodzinne kanalie?

Co więc robić, co jest tym cudownym lekiem?

Ano: "Bojkotować "żydowskie" wybory. Zaniżać FREKWENCJĘ!"

– Nic nie dostaną, ani „guzika od munduru”, ani punkcika naszego! Czyli placebo bierności, placebo pozoru aktywności, placebo faktycznej jałowizny.

 

Bo jakby tych głosów na „małych” nie było, to przecież sami by się wybrali? A ich procentowy udział we frekwencji jaka by nie była był praktycznie równie wysoki. Przecież nie mieli by liczonych głosów „nieoddanych”.


A propaganda? – O, ci zaraz by krzyczeli: "o patrzcie - to tylko głosy na nas, a nie „po kimś”?
- Patrzcie - to ci co nie głosowali dali nam swoją biernością, swoją obojętnością na to kto nimi będzie rządził swoje przyzwolenie, swój mandat?
- O, patrzcie - Polacy rezygnują ze swojej zwierzchniej władzy nad władzami państwowymi, a więc z pozycji władzy państwowej możemy skończyć z tą głupią demokracją i realizować dyktaturę faszystowską i terror jaki nam się zamarzy?

Czy w tych warunkach placebo zadziała ? Jasne że odwrotnie. – I jasne że raczej trzeba się liczyć z tym że nie będzie już Polski i będziemy już ostatnim pokoleniem tego Narodu z perspektywą „ledwo, ledwo” dożycia do śmierci. Idiotyzm tej "logiki" bojkotu z placebo bierności zamiast leczącej aktywności jest porażający. Jak w dziecinnej decyzji: „Na złość mamie niech mi uszy odmarzną”.

I to dokładnie tak, jak roszczenia szowinistów żydowskich do mienia bezdziedzicznego?
Bo czyż gdyby tu chodziło o wyznawców innej ideologii jak szowinizm to ktoś inny jak idiota by tu miał jakieś roszczenia?

Czy „placebo ideologii szowinizmu” w miejsce idei prawa może tu naprawić jakąś niesprawiedliwość, cokolwiek wyleczyć, nakierować ku naturze, zdrowiu i życiu?

 

A matematyka jest prosta: 100% jest 100%.

- W wyborach, ci co przekraczają 5% (koalicje 8%) głosów, biorą wszystko, czyli 100% stanowisk do objęcia nawet jak tylko jedna partia przekroczy 5% przy 100% frekwencji. I odwrotnie – Frekwencja może być choćby tylko 5,01 % uprawnionych, a jak głosy będą na jedną partię to też ona weźmie 100% mandatów. Co więc zyskają wierzący w „placebo bierności” którzy nie pójdą głosować?

Odpowiednio w przypadku własności w państwie jej 100% jest własnością Narodu Polskiego, a śmierć obywatela Państwa Polskiego nic tu nie zmienia.

 

Jedynie majątek w formie posiadania regulowanego umowami i prawami może należeć do innych grup społecznych jak Naród właścielski Państwa, ale tu prawo jednoznacznie określa że mienie bezdziedzczne przechodzi na Skarb Państwa.

Nie ma tu wyjątków dla obywateli innych państw czy członków innych grup religijnych, czy też wyznawców innych ideologii.

- To jest logiczne bo w razie dopuszczania tu innych chętnych, zwłaszcza prywatnych, dochodzić by tu łatwo mogło do korupcji i dobra społecznie użyteczne i niezbędne ogółowi obywateli dla organizacji zaspokajania ich potrzeb mogły by być wrogo przejmowane na służbę interesów innych państw, a nawet transferowane w pieniądzu i produktach przez co ograbieni byli by pozbawiani możliwości przeżycia.

I nie ma tu mowy o żadnych nowych ustawach, bo tu by musiały wchodzić w rachubę uczciwe zasady wzajemności, a nadto te ustawy by nie mogły działać wstecz. I w ogóle to niby kto by miał tu zasiadać do takich negocjacji? Czy nie dość nam bałaganu z UE na którego uporządkowanie wciąż się nie zanosi?

 

Na całym świecie mienie bez prawnych spadkobierców przechodzi na skarb państwa. Przejęło je państwo niemieckie, a z wygraną przez Polskę wojną powróciło do Polski, bo zawsze polskim było. 100% jest 100%.

 

Prawo nie pozwala nikomu przejmować mienia po osobie zmarłej nie pozostawiającej spadkobiorców, a poprawność polityczna może pozwalać.

Pozwalać może jednak kosztem odebrania tego mienia tym, którzy je mają jako legalne, a więc i na nim oparli budowę swojego przyszłego losu, i losu zwykle licznych osób z nim związanych. W tym przypadku wiele z tych osób będzie musiało umrzeć.

To że poprawność polityczna w swojej praktyce wynosi się nad prawo oznacza też że ona je znosi. - Że w ten sposób kreuje rządy bezprawia.

To jednak jeszcze nie jest najgorsze bo i rządy demoralizacji i odczłowieczenia, buduje świat zbrodni w którym nie ma miejsca dla ludzi. - Tu z każdego kąta wychyla się śmierć czychająca na osoby działające w dobrej wierze, a którymi kręcą poprawnopolityczni sataniści działający w złej wierze.

 

Wszystkie tu wymienione przypadki placebo (i wiele niewymienionych, np w marketingu), przypadki wmawiania nam iż nic jest czymś bardzo ważnym, przypadki które które budują pochodne wartości silniejsze od wartości ideowych wyjściowych, budują stany patologiczne zmierzające wprost do zniszczenia ofiar roszczeń tych „pochodnych” jako silniejszych.

Tu na każdym kroku mamy antyludzki szowinizm dowolnej ideologii (nie tylko tej wywodzonej od zniekształconej idei narodu).

I to co szowinistyczne bestie zamierzają nie ma na celu jedynie wrogiego przejęcia Polski, ale groźba sięga i całego świata. Ponadto to w innych krajach zaczęło się to wcześniej.

 

Wygląda że u nich ten proces wrogiego przejmowania przebiega spokojniej jak u nas gdzie zdążyliśmy się obudzić zanim nas „ugotowali” jak dzieci gotują żaby dla rozwydrzonej zabawy.

Damy radę się obronić i dać przykład światu?

Mamy rok wyborczy, a to jedyna okazja żeby wybrać ludzi naprawdę ideowych. Najpierw idee, najpierw ludzka godność i moralność. - Najpierw podjąć obronę konieczną i przeżyć, obronić naszą polską tożsamość i własność, świadomość swojej natury ludzkiej i narodowej, zorganizować się.

Najpierw wybrać do władz wyłącznie prawdziwych Polaków, nie jakieś oszukańcze i nic nie leczące a nawet zwodnicze, kłamliwe i zdradzieckie placebo.

 

KOMENTARZE

 • Konfederacja!!!
  https://twitter.com/i/status/1128763785886486528
 • Wprawdzie film sprzed 2 lat, ale nigdy nie jest za późno, żeby się dowiedzieć że w Kuwejcie też są anty semici.
  Straszne!!:))
  https://youtu.be/kYkWi2GV5xo
 • Przecież...
  "Najpierw wybrać do władz wyłącznie prawdziwych Polaków, nie jakieś oszukańcze i nic nie leczące a nawet zwodnicze, kłamliwe i zdradzieckie placebo."
  -------------
  Przecież ta cała, tzw. demonkratura - co to ją w samym Piekle wymyślono dla ludzi stworzonych przez Boga - to też klasyczne placebo!
  Wniosek?
  Tzw. demonkratura - to równia pochyła do Piekła - i naprawdę nie ma znaczenia - kto tam i w jakiej kolejności stacza się do w/w Piekła. Ważne, że staczają się wszyscy.
 • @demonkracja 09:54:13
  "Przecież ta cała, tzw. demonkratura - co to ją w samym Piekle wymyślono dla ludzi stworzonych przez Boga - to też klasyczne placebo!"

  Tak, demonkratura to też klasyczne placebo w piekle wymyślone i do piekłs prowadzące ofiary.
  - To pochodna demokracji, a demokracja w swojej idei to sprawiedliwość wspólnotowa stojąca na wolności i miłości i prowadzi ku życiu, a nie ku śmierci jak demonkratura którą oszuści sataniści też nazywają demokracją, a która prowadzi do śmierci i ciała i ducha, bo do piekła.

  Zauważ że każda pochodna, z wzorcem w postaci matematyczej funcji Ax do n-tej plus B to Anx do n-tej minus jeden. Im dalsze pochodne, tym niższego rzędu będzie funkcja pochodna z nieuchronnym zerem w wyniku, czyli śmiercią i piekłem.

  Zauważ że jednocześnie odbywa się tu „rozcieńczanie potęgi” funkcji pochodnych, a to daje większą jej skuteczność w osiąganiu pożądanych celów. Daje, ale określonym kosztem, jak powyżej piszę: „To nie lek leczy, a siła perswazji, która w przypadku większego rozcieńczenia musi być większa i to aż po terroryzm”.
  - Skutek więc będzie tylko chwilowy, ale dokonany mocą piekielną, i z koszem, który trzeba będzie spłacać w piekle i to przez wieczność.

  Zauważ podobieństwo do zadłużania państwa przez tych piekielników. Ten ich dług niby by miały spłacać przyszłe pokolenia w podatkach ... a jako że ich wymiar według dzisiejszych kalkulacji przekracza możliwości spłaty, to będą do spłacania w piekle i przez wieczność a przez tych co je zaciągali i się na nie godzili w oczekiwaniu na korzyści dla nich.


  Piszesz też: „Tzw. demonkratura - to równia pochyła do Piekła - i naprawdę nie ma znaczenia - kto tam i w jakiej kolejności stacza się do w/w Piekła. Ważne, że staczają się wszyscy”.

  To prawda. Wejście na tą drogę to już podmienianie idei na ideologie, czyli funkcje pochodne. Dalsze funkcje pochodne to też ideologie. To zyskiwanie sił ale odbywa się kosztem staczania się, tracenia potencjału.

  To prawda, ale nie tylko. Zauważ że placebo to również obietnica cudu z mocy samej wiary, w tym wiary specyficznie, po protestancku czy żydowsku pojmowanej, czyli bez potrzeby pełnienia dzieł Bożych, bez wracania na drogę Bożą, a więc i bez względu na odczłowieczenie, niemoralności i wynaturzenia czyli grzechy.

  Liczenie na cud, a bez pracy i walki własnej to też ideologia, to też sedno metody placebo.
  - Można więc rosnąć w swoich uzurpacjach, roszczeniach i prawach, a i tak lądować w piekielnej przepaści.

  Obrazuje to rysunek typowy dla manipulacji i narracji rzeczywistości typu matrix według której każdy wybór każdego kto się z nią zgodzi to zły wybór, a który opisuję w notce: https://miarka-neon24pl.neon24.pl/post/148330,perspektywy
 • Pozostaje pytanie ,czy w razie nie oddania głosu w wyborach, ten głos nie zostanie "zagospodarowany"Dzisiaj jest mozliwa jak
  każdy przekręt.
  Przecież, nikt nie sprawdza z tych co nie chodzą na wybory, czy jego podpis na liście jest oryginalny czy nie.Kiedyś słyszałam nawet zalecenia , aby na wybory chodzić ze swoim pisakiem.I ja zabieram swój pisak, tak na wszelki wypadek.
  https://wstroneswiadomosci.blogspot.com/2019/04/doktryna-globalnej-dyktatury-cz-2-mass.html
 • @trojanka 13:31:56
  "Pozostaje pytanie ,czy w razie nie oddania głosu w wyborach, ten głos nie zostanie "zagospodarowany"Dzisiaj jest mozliwa jak
  każdy przekręt".

  O tak. Jak już osoby zmarłe są na listach i "głosują", to znak że całe wybory stają się fikcją. Głosowanie przez internet też potęguje takie patologie.
  Bez solidnej, narodowej polskiej kontroli procesu wyborczego mogą wciąż osiągać "stalinowskie" wyniki typowe dla "demokracji jakiej nie ma nigdzie na świecie".
  Tylko masowe stawienie się uprawnionych w lokalach wyborczych może ograniczyć tą patologię i odzyskać dla demokracji "demokratyczne wybory".

  Tak więc zamiast demokracji jest demonkratura, czyli diabelska, demoniczna dyktatura z aspiracjami zbrodniczej globalnej mafii, faszyzmu władzy sprawowanej odgórnie i eliminującej władzę zwierzchnią Narodu nad władzami państwowymi typową dla demokracji. Z cechami i aspiracjami oligarchii oszukańczo zwanej demokracją.

  Dzięki za linkowany artykuł - tu szczególnie na miejscu.
 • @trojanka 09:01:10
  "Poseł Robert Majka, wybrany z list Kukiz'15, dołącza do koła Konfederacji! #DrużynaKonfederacji powiększa się!".

  To dobra, od dawna oczekiwana wiadomość. To wielkie wzmocnienie Konfederacji przede wszystkim moralne i w bardzo aktywnego, odważnego działacza.

  Żaden polski patriota nie powinien być poza konfederacją czy jej aktywnym zapleczem. Cel: 80% poparcia wyborców, a przede wszystkim po to aby odzyskać Polskę dla Polaków i przywrócić ład organizacyjny i wolnych wyborów, i pod moralny ład życia publicznego w Państwie Narodu Polskiego.
 • @trojanka 09:17:38
  No cóż, jeśli okupacja czyjegoś kraju i mordowanie dzieci jest semityzmem, to każdy powinien być antysemitą.
  Ideologia antysemityzmu to część ideologii poprawności politycznej, a ta jest pierwszą pochodną ideologii satanizmu. Tu żartów, bezczelnych i obłudnych kpin, czy jakich "politycznych" przezbytków ani patrzenia na doraźne interesy nie ma i być nie może. - Tu idzie o życie.
  Nikt nie może sobie dać narzucać satanistycznej narracji rzeczywistości.
 • @miarka 14:34:58
  Histeryczna walka "onych" z niechęcią do nich, jest niczym innym jak próbą wymuszenia przemocą w wielu narodów tzw.syndromu sztokholmskiego.
  Człowiek czy naród w miarę zdrowy psychicznie, nie da sobie zaimplantować na siłę wymuszonej akceptacji czy sympatii, czy udawanej "przyjaźni" jadącej fałszem na kilometr.
  Czy my prywatnie mamy "przyjaciół" którzy nas oczerniają, oskarżają, okradają,wynoszą się i panoszą po naszym domu????chyba nikt o zdrowych zmysłach NIE MA takich "przyjaciół".
  Jeśli w szkole jest chuligan, który wszystkich bije, napada i okrada bo uważa że mu się należy to raczej nie będzie lubiany.Otoczy się słabymi podnóżkami dla wzmocnienia ilościowego swojej siły.
  Az ktoś mu ...li
 • O placebo
  Wiara czyni cuda.
  Wiara w "placebo" też czyni cuda.. zmienia stan psychiki i organizm skuteczniej walczy z chorobą.
  ale niestety "cuda" mają swoje granice .. nie zawsze jest skuteczne.
  Natomiast wiara w wyzdrowienie jeszcze nikomu nie zaszkodziła więc warto stosować placebo poza normalną terapią... to tylko pomorze psychice chorego.

  Wiara w żydowskiego Boga to takie takie placebo tylko zatrute żydowską kulturą, żydowskimi zwyczajami żydowskiego Boga (niewolnictwo, rasizm, kanibalizm).
 • @trojanka 15:02:36
  "Histeryczna walka "onych" z niechęcią do nich, jest niczym innym jak Histeryczna walka "onych" z niechęcią do nich, jest niczym innym jak próbą wymuszenia przemocą w wielu narodów tzw.syndromu sztokholmskiego.
  Człowiek czy naród w miarę zdrowy psychicznie, nie da sobie zaimplantować na siłę wymuszonej akceptacji czy sympatii, czy udawanej "przyjaźni" jadącej fałszem na kilometr".

  Syndrom sztokholmski to aberracja emocjonalna w wyniku zaznanej traumy. Moim zdaniem najlepiej to tłumaczy autentyczny przypadek tego syndromu (przedstawiony i w filmie) chłopaka który został zgwałcony w parku w Amsterdamie przez grupę homoseksualistów. W rezultacie zaznanej traumy sam do nich wkrótce dołączył.
  Tak więc cała ta próba wymuszenia przemocą tzw.syndromu sztokholmskiego w wielu narodach jest niczym innym jak wciąganiem ich w krąg satanistycznego samozatracania się przez zatrzymanie się na etapie zaznawanej traumy nie pozwalającej normalnie żyć, i jeszcze jej pogłębianie i poszerzanie aby sugerować wszystkim że to jakaś "nowa normalność".


  "Człowiek czy naród w miarę zdrowy psychicznie, nie da sobie zaimplantować na siłę wymuszonej akceptacji czy sympatii, czy udawanej "przyjaźni" jadącej fałszem na kilometr".

  Oczywiście. Ale oni tu próbują właśnie tych normalnych "w miarę zdrowych psychicznie" przerabiać na nienormalnych na drodze odgórnych, dyktatorskich rozporządzeń sięgających dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym, oraz wystawianiem dorosłych na liczne sytuacje pobłażliwie traktowanych przez prawo, a więc praktycznie bezkarnych gwałtów.
  - Sytuacje w których doznają traumy, po czym już mogą dać sobie zasugerować cokolwiek im posuną manipulatorzy, byleby ją sobie zracjonalizować.
 • @Oscar 15:27:11
  Prawidłowo ,,Pomorze" należy pisać z użyciem wielkiej litery.
 • @Oscar 15:27:11
  "Natomiast wiara w wyzdrowienie jeszcze nikomu nie zaszkodziła więc warto stosować placebo poza normalną terapią... to tylko pomorze psychice chorego."

  Nie ma czegoś takiego ja "wiara w wyzdrowienie", bo to tylko myślenie magiczne, myślenie chciejskie a bez względu na realia i podjętą kurację.
  Psychice też nie pomoże "w zdrowieniu" ciała, tylko ją zwiedzie na chwilę, żeby zaraz wpakować w gorszą patologię.

  Wiara w cudowną moc placebo zawsze jest satanistycznym zwiedzeniem. Zaufaniem temu czego nie ma jako bytu realnego, czyli złu.

  Jeśli chodzi o wiarę to liczy się tylko ta w lekarza i lekarzowi.

  Poza tym to któraż to terapia jest normalną? Czy aby na pewno mówisz o tej, którą zapodaje nam Jezus?
  To pamiętaj że "...co nadto, ode złego jest", a więc i to co co zalecasz "poza terapią normalną" ode złego jest.
 • @Oracz 15:53:28
  Ha ha ha złośliwcze!!
  Ale zgoda, szanujmy nasz język, jest bogaty i piękny, nawet jak "szeleści".
 • @miarka 16:09:55
  Myślałem o terapii medycznej a nie o katolickim placebo.
  Katolickie placebo to tylko placebo a ja zalecam oprócz jakiegoś placebo stosować realną medyczna opartą o naukę terapię.
  Za placebo może robić klecha, wróżka, cyganka, uzdrawiacz, pastylka czegokolwiek... tylko trzeba wierzyć że pomoże.
 • @Oracz 15:53:28
  No dobra .. ortografia to estetyka a przekaz to istota sprawy.
  Głupi komputer nie rozumie kontekstu.
 • @Oscar 16:47:42
  Nie chciałem dokuczać, ale pokazać, jak to jest z nieomylnoscią i kategorycznymi sądami.
  Wiadomo że słownik nie bada, póki co, kontekstu.
 • @Oracz 16:51:15
  Nic się nie stało .. swoje winy biorę na siebie.
  gdyby tak politycy postępowali świat byłby lepszy a złych polityków było o wiele mniej (winy polityków to często zdrada stanu czyli gustowna szubieniczka albo honorowy pluton).
 • @Oscar 16:45:56
  "Za placebo może robić klecha, wróżka, cyganka, uzdrawiacz, pastylka czegokolwiek... tylko trzeba wierzyć że pomoże".

  Druga część tego zdania nie dotyczy pierwszej, nie rozwija jakiegoś jej elementu, a w ogóle to przeczy tej pierwszej.

  To by musiał być ciężki idiota gdyby wierzył że placebo mu pomoże.
  Sukcesy w podawaniu placebo biorą się z wiary lekarzowi który podaje tabletkę twierdząc że to dobre lekarstwo.


  "ja zalecam (...) stosować realną medyczna opartą o naukę terapię"

  To już jest taka nauka która określa co jest "zdrowiem"? - A nadto określa co jest "ludzką naturą", " ludzkim życiem" i "człowieczeństwem" żeby było wiadomo po co nam zdrowie?
  Czy nauka zrobiła tu jakikolwiek postęp od czasów Jezusowych?
 • @miarka 17:12:47
  Trzeba rozumieć co piszę a nie trywializować
  Każde placebo jest anonimowe czyli występują pod inną atrakcyjną nazwą.
  Każdy idiota wie że placebo fizycznie nie działa..
  ale pod atrakcyjną nazwą działa na psychikę człowieka .. a wiara czyni cuda.

  To chciałem przekazać ... nie wszyscy zrozumieli..normalka.
 • @Oscar 18:32:29
  No to teraz jesteśmy zgodni :-)
 • @Oscar 18:32:29
  Znalazłem właśnie pewne postscriptum do naszej zgodności że tylko idioci oczekują iż placebo im pomoże gdy wiedzą iż przyjmują placebo.
  Otóż
  "Okazuje się jednak, że placebo jest skuteczne nawet wtedy, kiedy pacjent ma świadomość że je przyjmuje!

  Profesor Ted Kapthuk z Harvard Medical School przeprowadził badanie z udziałem 80 osób z silnym zespołem jelita drażliwego (IBS). Pacjenci losowo trafili albo na listę oczekujących, albo otrzymali pigułkę ze świadomością iż to jedynie placebo. Pigułki opisano im jako ''pigułki wykonane z nieaktywnej substancji, które w badaniach klinicznych wykazały znaczącą skuteczność w łagodzeniu IBS dzięki procesowi samouzdrawiania organizmu poprzez wzajemne oddziaływanie ciała i umysłu''. Skomplikowane, prawda? Badanie wykazało że placebo miało podobną skuteczność co konwencjonalne leki na IBS. W ciągu 3 tygodni 59% z nich odczuło sporą poprawę stanu zdrowia, natomiast w grupie które nie przyjmowały tabletek - jedynie 39%.".
  https://wstroneswiadomosci.blogspot.com/2018/09/szybki-strza-4-potega-efektu-placebo.html#more

  Pierwszy wniosek mam taki że ci przyjmujący widząc okazję że powtórzą sukces ich poprzedników którzy wyleczyli się przyjmując placebo ... chcieli być idiotami, którzy w taką skuteczność wierzą.

  I w tym przypadku akurat można ich zrozumieć bo takie medyczne placeba rzeczywiście nie zaszkodzą, więc są bezpieczni. Gorzej z tymi z drugiej części mojej notki, którzy by się świadomie godzili na placebo wcale nie "niegroźne", a wkraczające w dziedziny polityki i satanizmu, a więc np. ze świadomością iż tu tylko obiecanki cacanki a głupiemu radość.
 • @miarka 19:47:18
  Drugi wniosek mam taki że ci przyjmujący placebo już wiedząc że to placebo wierzyli z siłą większą jak siła rozumu co do tego, że skoro to placebo to nie zadziała.
  - Bo żeby to zadziałało jako placebo, a nie lek musiało zadziałać z racji siły. Dokładnie to zadziałała różnica sił wiary i rozumu, z tym że siła wiary była większa.

  Zaraz za tym widzę i wniosek trzeci - że i w wielu innych sytuacjach motywujących ludzkie działania wiara będzie ważniejsza BO OBIEKTYWNIE, PORÓWNYWALNIE SKUTECZNIEJSZA jak rozum.

  Widzę i czwarty. Skoro wiara człowieka jest ważniejsza jak siły które ma on zgodnie ze swoją naturą, to potwierdza się że wiara jest dla człowieka nadnaturalną, że jest natury duchowej. - Że do wiary ani do odrzucenia wiary żadna ludzka siła nie jest w stanie przymusić.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031