Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
254 posty 4512 komentarzy

Najpierw sprawiedliwość

miarka - ...nie przestajmy czcić świętości swoje I przechowywać ideałów czystość; Do nas należy dać im moc i zbroję, By z kraju marzeń przeszły w rzeczywistość. http://www.youtube.com/watch?v=1Tw0_BtJ3as

Fort Putin

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Żydopis zaszalał z pomysłem na usadowienie w Polsce amerykańskiej bazy wojskowej mającej ją ochronić przed potencjalną agresją Rosji. Są jednak dwa problemy. Tu o pierwszym, militarno-strategicznym.

 

Aspekt militarny. Rosja w Polskę wymierzy swoje bronie dalekiego i bliskiego zasięgu. Przygotuje się do wojny która by miała odbywać się również na naszym terenie, co w praktyce dzisiejszych wojen oznacza jej ruinę i „depopulacyjne” wyludnienie.

Aspekt strategiczny. Rosja całą Polskę potraktuje jako wroga, a że z wrogiem nawet się nie handluje żeby go nie wzmacniać (czy żeby dawać wsparcie merytoryczn-propagandowe jego opozycji politycznej, opozycji pokojowej, antywojennej w przypadku wojny agresywnej), to nasza gospodarka już bezpowrotnie upadnie, bo straci najbliższy i wielki oraz perspektywiczny rynek zbytu.

I tu się nie zanosi na żadną rekompensatę ze strony USA, a przeciwnie – USA by chciały jeszcze nam sprzedawać produkty własnej gospodarki. I ten cel gospodarczy może się tu okazać nawet faktycznie ważniejszym jak cel militarny, czy cel strategiczny. Wzrośnie zadłużenie Polski i faktyczna utrata niepodległości, a nawet perspektyw na jej odzyskanie.

 

Jak tak bardzo chcą pokoju to jednak pomysł pisiurów trzeba uznać za połowiczny.

- W pełnej, sensownej wersji to musi być dwa forty: Tort Trump i Fort Putin, i to położone blisko siebie gdzieś na pograniczu. Trochę szkoda pięknych Bieszczadów, ale to by chyba było najlepsze miejsce. Można dyskutować czy nie byłoby lepiej je ulokować gdzie indziej.

 

W ten sposób jak będą mieli przeciwko sobie jakieś anse to to będą mieli bliską drogę do dania sobie po pysku, a nas nie będą tu wrabiali w popieranie jednych albo drugich, w jakieś fałszywe przyjaźnie, czy fałszywe nienawiści i fałszywe sojusze, a w rezultacie i fałszywy pokój który ze swojej zdradzieckiej natury jest gorszy jak jawna wojna.

Mało tego. Jakby jeden miał coś przeciwko nam, to drugi go zaraz powstrzyma.

W rezultacie zaraz będziemy mogli prowadzić suwerenną politykę.

A forty można będzie kiedyś łatwo przerobić na muzeum wojen, i długo zarabiać na biletach i turystyce.

 

KOMENTARZE

 • Może
  Lepiej gdzieś na dalekiej północy? Obydwa państwa są ,, arktyczne,, niech się nawalają np; na morzu Barentsa. Im dalej od nas tym lepiej. Naprawdę szkoda Bieszczad.
 • Miarka!
  A co Ty w Zagłobe się bawisz? Wara od Bieszczad!
  Rosja ma praktycznie wspólną granicę z koniokradami. Tam niech się naparzają.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 12:15:33
  Właśnie to kół.Miarce zasugerowałem.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 12:15:33
  "A co Ty w Zagłobe się bawisz? Wara od Bieszczad!"

  Tak mi się pierwsze skojarzyło bo był taki film: "Łuny w Bieszczadach".
 • @zbig71 12:01:52
  "Obydwa państwa są ,, arktyczne,, niech się nawalają np; na morzu Barentsa. Im dalej od nas tym lepiej. Naprawdę szkoda Bieszczad."

  Też mi szkoda, ale póki sami nie dojdą do wniosku że tam im będzie przestrzenniej, to można im cokolwiek dać. - Byle dość wyraźnie ciasnego!
 • @miarka 12:31:36
  To patrz na drugie skojarzenie :)
  Ja tylko od siebie dodam, że państwo, które musi tolerować na swoim terytorium obce wojska nie jest suwerenne.
  Państwo, które zaprasza obce wojska jest państwem teoretycznym i praktycznie nie istnieje.
  Wszyscy, którzy do tego doprowadzają i to popierają to zwykłe gnidy i zdrajcy. Dla takich jest tylko jedna kara - 5 gram ołowiu albo gałąź.
 • @miarka 12:42:30
  Oni nawalają się na przedpolach , czyli w Wietnamie, Iraku, Wenezueli, Ukrainie, Syrii itd. Także do wniosków, jakie sugerujesz , to oni nie dojdą nawet za 1000lat. Naszym interesem jest to, aby koniokrady spadały na drzewo. U siebie w lesie, nie w Bieszczadach.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 12:45:07
  "Państwo, które zaprasza obce wojska jest państwem teoretycznym i praktycznie nie istnieje".

  Też tak uważam. Po to od razu to zaproszenie ich antagonistów z wyrazistym zamiarem doprowadzenia do zrównoważenia w kwestii naszych spraw. - Pokojowe zaproszenie - obu na raz - coś jak na negocjacje pokojowe, i z sąsiedzkim zameldowaniem na czas negocjacji.
 • @zbig71 12:50:20
  "Oni nawalają się na przedpolach , czyli w Wietnamie, Iraku, Wenezueli, Ukrainie, Syrii itd."

  Chyba nie doczytałeś. Właśnie tu chodzi o to żeby nie mieli tych wolnych przedpoli. Nawet jakby chcieli wojować na plucie, czy rzygi, to by sami musieli deptać po swoich plwocinach czy rzygowinach.


  "Naszym interesem jest to, aby koniokrady spadały na drzewo. U siebie w lesie, nie w Bieszczadach"

  Też tak myślę. Dlatego ma być im ciasno żeby im się nie spodobało.
 • @miarka 13:06:44
  TAJNY REFERAT Z OKAZJI ROCZNICY ZAKOŃCZENIA WOJNY. http://nke21.neon24.pl/post/148682,tajny-referat-z-okazji-rocznicy-zakonczenia-wojny
 • @Dariusz Piast Nowak 13:18:25
  Jakoś by trzeba Putina namówić żeby chciał wybudować ten fort, ale ... niech piszą pisiury, bo póki co to oni muszą z tym wystąpić.
  Cały sens budowy tych fortów jest w tym żeby one były budowane razem i koło siebie.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 12:45:07
  Nie wiem co pewniejsze - ołów czy gałąź. Może jednak gałąź, byle nie sucha.
 • @Lotna 16:39:48
  Gałąź tańsza.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 17:49:16
  I do spółki ze sznurkiem nie wymagają POzwolenia ;)
 • Koszty
  Koszty są olbrzymie nie prościej jak za starych czasów w ręcznym boju Fiutin z jednej strony z drugiej decydenci z City, pacynka desygnowana do białej chałupy mentalnie niezdolna do walki
 • @gnago 07:20:36
  I twardo trzeba niech jankeski królik świeci nam przykładem:https://www.youtube.com/watch?v=xzAOFvkgeng

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031