Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
254 posty 4512 komentarzy

Najpierw sprawiedliwość

miarka - ...nie przestajmy czcić świętości swoje I przechowywać ideałów czystość; Do nas należy dać im moc i zbroję, By z kraju marzeń przeszły w rzeczywistość. http://www.youtube.com/watch?v=1Tw0_BtJ3as

Czego chce ten faszysta Tusk?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Tusk, w obecności Macrona, odpalił ostatnio aferę z pedofilią w Polsce. - Aferę, która zatacza coraz szersze kręgi. Można więc powiedzieć „Zaczęło się”, bo już zaczęła zmieniać, zmienia i przemieni oblicze Polski, ale też Europy i świata.

 

– Zmieni, bo niewątpliwe następne afery i ich konsekwencje jeszcze będą i będą propagandowo rozdymane.

- Bo niewątpliwie nastąpi tu bezkarność zamieszanych po obu stronach, a mimo to podlegających ochronie „prawa” i „władzy”, i nadal pozostających z wpływem na władze.

- Bo działa tu mechanizm psychologiczny znany z tresury psów. - Kiedy pies nie zostanie skarcony za złe zachowanie dość szybko, późniejszek kary zupełnie nie kojarzy z przewinieniem. Utrwali mu się przekonanie że wtedy postąpił właściwie. Mechanizm ten działa i u ludzi i powoduje iż zło bie skarcone narasta, bezczelnieje, rośnie w siłę zwolenników, mafie, sitwy i spiski, złe prawa i złe władze, aż po bezkarne wynaturzenia, zawłaszczanie dóbr wspólnych, niemoralność, odczłowieczenie i satanizm.

- Wyjdzie tu pozór aktywności, bo tu walka jednak powinna zmierzać ku usuwaniu źródeł pedofilii, a bez tego może bć tylko „gonieniem króliczka po to by gonić go”, pozoranctwem połączonym z kpiną z samej idei walki z pedofilią, a skupionym na korzyściach typu partyjniactwo i prywata.

I to nieukarana od razu patologia będzie tu pracowała zdradziecko jako otwieranie coraz to kolejnych okien Overtona, okien coraz to głębszych patologii niemożliwych do przyjęcia przez ludzi korzystających jeszcze ze zmysłów samozachowawczych.

Tu jasnym z góry jest iż pozostaną bezkarnymi rzesze tych co bronią sprawców, jak i rzesze tych co zaatakowali ich w złej intencji, z kłamliwym i manipulatorskim nastawieniem. A jak tak, to ani patologia nie zostanie wyeliminowana, ani wobec tych co nie uczciwie doszli na tym tle do władzy nie będą natychmiast podejmowane rygory kontrolne i w sumie będzie znacznie gorzej jak było.

 

Tusk odpalił aferę występując na Uniwersytecie Warszawskim 3 maja.  – To było dobrze przygotowane, bo już tylko czekał spreparowany film jednego żyda o trzech aferach pedofilskich w polskim Kościele lat – ‘80-tych, który zaraz przyszedł mu na poparcie, film który przy dobrym nagłośnieniu rokował skandal i dzisiaj.

Tym sposobem Tusk przeniósł tą aferę z pedofilią na grunt polski.

Grunt ten był starannie przygotowany rozgrzaniem emocji opinii publicznej przez aferę z pedofilią wśród księży w całym świecie.

- Pedofilią wśród księży jako przedstawicieli Kościoła który ma oficjalnie najwyższe standardy dla ludzkiej duchowości i moralności na tle innych religii i tworów ideologicznych religiopodobnych, społecznych oraz politycznych.

Oburzenie światowej opinii publicznej jest tu tym większe, im wyższe standardy moralne głosił i praktykował Kościół.

– I wcale nie na to żeby tu był gorszy od innych grup społecznych, ale właśnie dlatego że to w nim było marginalne, a i tak nie dał rady się od patologii ustrzec.

W gruncie rzeczy więc mimo pozorów nie idzie o robienie z Kościoła kozła ofiarnego, a o szukanie przez innych usprawiedliwienia: „Patrzcie, Kościół nie dał rady, to czego chcecie od nas?”.

Oczywiste że i następny krok tu wchodzi w rachubę: zaostrzenie kar, po czym jeszcze następny: legalizacja niektórych rodzajów pedofilii, i następny: tolerancja pedofili, dalej jej akceptacja, a w końcu wykreślenie z kodeksów karnych a wpisanie do psychiatrycznych, a w końcu i wykreślenie z listy chorób.

 

Jasne więc że cała ta afera jest stymulowana, sztucznie dęta przez tych którzy mają złe intencje, np. chcą zarabiać na na czyjejś krzywdzie, bo na pozorach walki z pedofilią. - I oni w tej chwili czują się już na tyle mocni i zadufani w swoje panowanie nad mediami panującymi nad opinią publiczną, żeby być przekonanymi iż im, ani ich ludziom to nie zaszkodzi, że pozostaną ponad osądem.

 

Nawiasem mówiąc to do tej afery od razu dokłada się atak szowinistów żydowskich przeciw Narodowi Polskiemu o urojone „restytucje bezdziedziczne”. Odbywa się to na tle, na tym samym motywie i z tak samo jak w tej aferze dętymi, a nawet wymyślnymi zarzutami, plotkami, z wypieraniem wad, a z upiększeniami, które rosły i rosły z upływem czasu i podawania innym oraz z zasłyszenia.

- I urosły tak, że przekroczyła wartość wszystkich pól i lasów w całej Polsce, i to po aktualnie mocno zaniżonych cenach.

- I urosły tak, że przekroczyły wszelkie granice nie tylko umiaru, ale i sensu nawet jakby miały jakiś podstawy prawne do roszczeń.

- I urosły tak, aż najgorszych biedaków Europy, bosych i brudnych, utrzymujących się często z ulicznej sprzedaży guzików, będących uprzykrzonym ciężarem dla swoich amerykańskich pobratymców, ci co samozwańczo chcą występować w ich imieniu jako „bezspadkowi spadkobiercy”, chcą już dla siebie przejmować już nasze polskie wszystko, a przemieniać się pasożytniczą „polską arystokrację” otoczoną polskimi niewolnikami.

Bo przecież to co im się należało do zwrotu wszystko uzyskali, i to nie tylko że czasowo przed Polakami, a nawet kiedy było to mienie zbankrutowane, zadłużone, porzucone na zmarnienie, a występując o to co zostało później zbudowane, często żądając i jakimś dziwnym sposobem dostając odszkodowania dwukrotnie.

I te ich roszczenia rosły dokładnie tak jak w manipulacji zwanej oknami Overtona - to co niemożliwe stopniowo staje się możliwym w ludzkiej mentalności, a zaraz za tym podąża i złe, specjalnie odczłowieczane, demoralizowane, wynaturzane i znieprawiane prawo, złe prawo, czyli bezprawie.

 

Polska, ale i Europa, i świat już oczekują tu przełomu. Tu i nie tylko tu, bo i uporządkowanie kwestii władzy i własności, pieniędzy i długów, narodu właścicielskiego państwa i władzy zwierzchniej nad władzami państwowymi, tożsamości i życia, praw, łaski i człowieczeństwa oraz natury, moralności, dóbr wspólnych i pokoju też czekają na swój przełom.

Pedofilia to jednak patologia szczególna, bo najgłębiej ingerująca w istotę człowieczeństwa, najgłębsze odczłowieczenie.

Tu od od dawna w tym temacie w świecie wrze, a gigantyczne kary nakładane na Kościół sprawy nie są w stanie załatwić, gdyż problem jest gdzie indziej.

- Gdzie indziej biją bowiem pracujące pełną parą źródła tej bestializacji, demoralizacji i wynaturzenia, satanizmu i bezkarności. Nadto i w innych środowiskach patologie są jeszcze większe większe tylko że ich ujawnianie jest zwalczane.

Kościół był tu dotąd jak zdrowe, zielone drzewo dające nadzieję na przetrwanie człowieczeństwa i odrodzenie się ludzkości. Na ciągłe odradzanie się do nowego życia ze swoich upadków, na proces jednania się z Bogiem i ludźmi, a życia w zgodzie miłości i pokoju.

 

Istoty Kościoła afera nie sięga. Kościół łatwo tu się może oczyścić – trzeba by mu tylko zmienić papieża i większość kardynałów i biskupów, gorzej z z całą resztą. To dlatego mamy taką aferę, że z Kościołem może i źle, przynajmniej niektórym, może i wielu, ale bez Kościoła świat nie przeżyje.

Robienie tu z Kościoła kozła ofiarnego, czyli obciążanie go swoimi zbrodniami trwającymi i zamierzanymi dalej nic światu nie da.

- Nic nie da tak samo jak kiedyś nic mu nie dało zamordowanie Jezusa.

- Nic nie da, bo jeśli ginie nadzieja, zaczyna się destrukcja. – W takich przypadkach przeżyć mogą tylko ci co wytrwają do końca przy nadziei, i to ona będzie ich motywowała do pracy i walki, a nie pójdą za oszołomstwami świata szukającego łatwizn, dróg z górki i na skróty, czy żerowania na innych.

Gdy ostatni zostaną pozbawieni nadziei, szatan zapanuje niepodzielnie, świat przestaje być miejscem nadającym się do życia dla ludzi. Ludzka natura to przede wszystkim dobro, ludzka normalność to miłość dobra.

 

Dla jeszcze większego rozgrzania emocji nie bez przyczyny wybrano okres wyborczy do UE. – Idzie o sprawienie wrażenia że to tylko gra polityczna, sprawa wyizolowana, wręcz szczegół do naprawienia, że starczy przemeblować Kościół, a wszystko się unormuje.

Nie! – Tylko będzie gorzej, lepiej będzie tylko niektórym, i tylko „na tu i teraz”, chwilowo, doraźnie fałszywie, a co najwyżej patologia będzie skrzętniej ukrywana.

Nie! To nie sprawa polityczna, to sprawa w najwyższym stopniu moralna!

Wobec takiej rangi sprawy, wszelka polityka, wszelkie wybory tracą sens.

Wobec takiej rangi sprawy konieczne są zdecydowany bunt społeczny i obywatelskie nieposłuszeństwo wobec wszelkiej władzy zamieszanej w niemoralność.

Wobec takiej rangi sprawy konieczne jest zupełne przemeblowanie sceny politycznej, w tym prawodawstwa i władzy aby zaczęły prawdziwie służyć moralności, a nadto i człowieczeństwu, któremu moralność ze swojej natury ma służyć.

,Gorzej że to wszystko może być masońską próbą sprowadzenia tu wszystkiego do polityki, a zarazem do rozciągnięcia nad Kościołem władztwa władzy państwowej jako typowo totalitarnej i faszystowskiej, czyli faktyczną próbą zniszczenia Kościoła.

 

Jednak niech nikogo nie zmyli że to sam Tusk, czy z kimś zmajstrował dla efektu doraźnego, sztucznego, chwilowego, „na tu i teraz”, jak raz to już zrobił dochodząc do władzy w roku 2007-ym.

A wielu się na to może dać nabrać, bo tu byłoby to nawet sensowne, gdyż Tusk właśnie na takim efekcie swobodnie mógłby wrócić do władzy i teraz, bo ci co chcą walczyć „żeby było jak było”, było im, wiernie czekają.

I tu byłoby to nawet sensowne podwójnie albo i potrójnie, bo PiS wszedł w dobre relacje z Episkopatem Polski, a nawet z księdzem Rydzykiem przez Danielsa, pisowsko-mosadowskiego agenta wpływu, co od początku rokowało wielkie antypisowskie wzburzenie w Polsce i przejęcie pisowskiego elektoratu przez tuskistów.

 

To jednak sensownym nie jest, bo już wcześniej wszyscy jako tako samodzielnie myślący wiedzieli że za tuskową „ideologią oficjalną” stała i ukryta intencja wytworzenia błędnej, destrukcyjnej reguły podejścia do spraw najważniejszych dla przyszłości Polski i Polaków.

 Polacy już dobrze wiedzą że to była i zdrada, i w świadomie oraz w złej woli zamierzona destrukcja Polski wspierana przez jej wrogów zewnętrznych i kanalie od wewnątrz.

Każdy normalny Polak wie iż Tusk jest już po wieczne czasy spalony jako potencjalny polski polityk, a nadto że czekają na niego najgorsze wyroki kiedy tylko mu się skończy immunitet.

– Czekają na niego wyroki za zdradę, przeniewierstwa, zniszczenie zasobów, potencjału i dóbr wspólnych i organizacyjnych wraz z autorytetem władz i instutucji Państwa i jego systemu prawnego, zaprzedanie Państwa Polskiego pod wpływy tych co już chcą sobie uzurpować rolę suwerena nad polskimi władzami, oraz za nieudany siłowy zamach stanu z grudnia 2016.

 

Co innego jednak gdy wyborcy uprzednio zostaną poddani obróbce mentalnej, doprowadzeni zostaną do stanu emocji nie kontrolowanych przez siebie, do stanu zmanipulowania do poziomu: „Niech władzę bierze kto chce byle nie PiS skojarzony z tym złym, pedofilskim Kościołem”, zmanipulowaniado poziomu kompletnej bezmyślności i oderwania od rzeczywistości emocjami nastawionymi na „anty-”.

Tacy ludzie powinni być już przez wszystkich uznani za nie normalnych, a może i nie ludzi a „odchody szatana” w rękach manipulatorów na usługach u niego.

Niestety ten typ obróbki manipulaturskiej oślepia i ogłupia, odbiera zmysł samozachowawczy.

 

Po doprowadzeniu do takiego stanu zmanipulowania mógłby brać władzę państwową w Polsce nawet i Tusk. - W tym stanie ma już drogę wolną bo zmanipulowany już trafia do ich emocji bezpośrednio.

Jednak dokładnie tak samo, korzystając z tego samego rozbudonego nademocjonalizmu zmanipulowanych mogliby brać władzę w Polsce i zwolennicy przerobienia Polski na Judeopolonię, czy Polin. - Żydowskie sprawstwo tego manipulatorskiego filmu Sekielskiego puszczonego w odpowiednim czasie na to właśnie wskazuje.

Były już nagłośnione takie żydowskie nawoływania do Judeopolonii „lepszej jak Polska katolicka”.

 

W każdym razie jak nie jedni to drudzy, a to jest dla Polski tragiczne, bo póki co Konfederacja nie jest jeszcze przygotowana do objęcia władzy. Oby zdążyła na czas.

I niech nikogo nie zmyli że to nie te wybory, że można odpuścić, a skupić się na jesieni, bo jednak praktyka wskazuje że z Brukseli daje się wpływać i na polskie wewnętrzne sprawy, a więc i wynik wyborów do władz III RP.

Jest gorzej bo co do tej Judeopolonii, czy Polin to i PiS się rwie, wciąż „dialoguje z żydami”, mimo że oni bezwzględnie kontynuują wojnę żydowsko-polską. – Cóż by stało na przeszkodzie żeby ich partyjniactwo i prywata mogły by dalej kwitnąć?

 

Wychodzi więc na to że Tusk jest świadomy że rozpoczął tu wyścig szczurów co do tego czyja oferta zdrady Polski i Polaków będzie mocniejszą.

Wychodzi tu na powtórkę takiego wyścigu szczurów co do warunków na jakich miał być podpisywany Traktat Lizboński, tylko że tu jakiś akt uznania żydów za władzę zwierzchnią nad władzami państwowymi w nowym tworze zwanym Judeopolnia lub Polin w miejsce Polaków.

 

Czy by im coś przeszkodziło w takim zadysponowaniu mimo że żydzi nigdy nie byli i z racji swojej religii jako nieprzystawalni nie mogą być włączeni do jednego narodu z Polakami?

- Że nawet nie mogą brać udziału w naszym życiu politycznym. – Że jak są dopuszczani to ktoś tu nas zdradza. A że pierwszym takim wielkim zdrajcą był Piłsudski, którego sanacja tak bardzo się spodobała PiS-owi, nadto i PO w tym temacie dziwnie milczy...

Oni przecież są tylko i wyłącznie równouprawnionymi, a nie jest u źródeł tego człowieczeństwo wspólnie pojmowane, nie jest moralność zgodna i „z górnej półki ideowości”, nawet nie dobro jednakowo pojmowane, a tylko nasza łaska.

- A jak tak, to i mogą mieć równe prawa socjalne czy gospodarcze, ale i tu muszą pozostawać pod naszą nieustającą kontrolą. Tak kontrola to typowa konieczność dla relacji łaski.

Już dawno padały stwierdzenia że z nimi to można tylko trzymając ich krótko za pysk.

 PiS ma wymówkę choć cienia legalności ani rozumu w tym nie ma. A PO z czym się w to pakuje? Jedna zdrada więcej im miałaby już nie zaszkodzić?

 

KOMENTARZE

 • witam Autora
  Ale kto zmieni papieża i biskupów?
 • @roux 20:42:39
  Nie raz już były zmiany. Nawet jego poprzednik był zmieniony. Zawsze też można unieważnić wybór, gdy było złamanie zasad, czy oszustwo.
 • pedpfolami jesy więksość homoseksulitów i wielu heteroseksualistów
  Czym innym jest pedofilia a czym innym przetępstwo pedofilnie seksualne. Według Ewangelii myślą można zgrzeszyć ale karą za złe myśli na tym łez padole jest sumienie. Homoseksualiści mają większe klopoty z sumieniem niż hetero ograniczający chęci raczej do zgodnego z przeznaczeniem używania narządu płciowego.
 • Miarka, wystarczy trochę pomyśleć
  Aferę z pedofilią nie wywołał Tusk, a wieloletnie ukrywanie kapłanów pedofili. Oczywiście, sprawa nie musiała wyjść w czasie kampanii wyborczej, ale prędzej czy później sprawa by i tak wyszła, a trzeba idioty, by wierzył iż sprawa wyjdzie w najbardziej dla Kościoła wygodnym momencie. Za to odpowiadają przywódcy Kościoła, biskupi, bo oni jako ludzie wykształceni powinni zdawać sobie sprawę z tego, że prędzej czy później wyjdzie na jaw i będzie z tego duży smród. Teraz w czerwcu przyjeżdża abp. Malty, on zrobił porządek w Kościele w Chile, i nas też można spodziewać się kilku znaczących dymisji w naszym episkopacie, ja mam nawet kilka kandydatur, ale na razie cicho sza.
 • @roux 20:42:39
  Broń Boże zmieniać papieża, póki co czyści Kościół z pewnych chwastów co się w nim zadomowiły.
 • @Zawisza Niebieski 23:03:31 witam, dzięki za pudło
  Będzie z niektórymi hierarchami jak w arii z Wesela Figara:

  "trzeba będzie porzucić piórka
  kapelusik zdejmą ci z głowy
  zniknie harcap i piękna fryzurka
  z buzi zejdzie ten kolor różowy"
 • Hm
  "Oczywiste że i następny krok tu wchodzi w rachubę: zaostrzenie kar, po czym jeszcze następny: legalizacja niektórych rodzajów pedofilii, i następny: tolerancja pedofili, dalej jej akceptacja, a w końcu wykreślenie z kodeksów karnych a wpisanie do psychiatrycznych, a w końcu i wykreślenie z listy chorób."
  Takie mają chęci i oczekiwania , ale popełnili błąd bo społeczeństwo odwraca się od tolerancji dla LGBT, utożsamiając pedofilię z LGBT
 • @Zawisza Niebieski 23:03:31
  "Aferę z pedofilią nie wywołał Tusk, a wieloletnie ukrywanie kapłanów pedofili..."

  Ja nie pisałem że wywołał, a:
  "Tusk odpalił aferę występując na Uniwersytecie Warszawskim 3 maja. – To było dobrze przygotowane, bo już tylko czekał spreparowany film jednego żyda o trzech aferach pedofilskich w polskim Kościele lat – ‘80-tych, który zaraz przyszedł mu na poparcie, film który przy dobrym nagłośnieniu rokował skandal i dzisiaj.
  Tym sposobem Tusk przeniósł tą aferę z pedofilią na grunt polski".

  Znaczy przyniósł ogień żeby wzniecić pożar.


  "Oczywiście, sprawa nie musiała wyjść w czasie kampanii wyborczej..."

  Ale "wyszła", i to było z pemedytacją. Mam już na dotknięcie do skończenia i rano zamierzam opublikować notkę o tym dlaczego teraz ten pożar wzniecił.


  "ale prędzej czy później sprawa by i tak wyszła, a trzeba idioty, by wierzył iż sprawa wyjdzie w najbardziej dla Kościoła wygodnym momencie..."

  Hola, hola. To sprawy sprzed lat blisko 40. O tym dlaczego Tusk się chwycił właśnie pedofilii zamierzam puścić następną notkę jutro wieczorem.

  Pozostańmy przy bezpośrednich intencjach Tuska. Proponuję zacząć od Tuska-podpalacza choćby w tym kontekście:
  "Tu jasnym z góry jest iż pozostaną bezkarnymi rzesze tych co bronią sprawców, jak i rzesze tych co zaatakowali ich w złej intencji, z kłamliwym i manipulatorskim nastawieniem. A jak tak, to ani patologia nie zostanie wyeliminowana, ani wobec tych co nie uczciwie doszli na tym tle do władzy nie będą natychmiast podejmowane rygory kontrolne i w sumie będzie znacznie gorzej jak było".

  Po co to zrobił, bo na pewno nie dla zwalczania pedofilii? Notka omawia szereg możliwości - tu bym się spodziewał dyskusji.
 • @Zawisza Niebieski 23:04:45
  "Broń Boże zmieniać papieża, póki co czyści Kościół z pewnych chwastów co się w nim zadomowiły".

  Na pozór masz rację, chwasty trzeba usuwać, niektóre patologie może zwalczyć.
  Tylko że chwasty i słabości wewnętrzne to się usuwa oddolnie, nie odgórnie. Skoro robi to odgórnie to wyłącznie z inspiracji wrogów zewnętrznych, według zewnętrznie inspirowanego klucza, i w intencji robienia nam krzywdy.
  A ze skali jego działań już widać że zanosi się na wielką krzywdę.

  Moim zdaniem już powinien być zmieniony wraz z całym pomysłem na pontyfikat a ku powrocie Kościoła do jego "kamienia węgielnego", powrocie z jego romansów z masonerią, komunistami i modernistami.
 • @gnago 23:18:10
  "" a w końcu i wykreślenie z listy chorób."
  Takie mają chęci i oczekiwania , ale popełnili błąd bo społeczeństwo odwraca się od tolerancji dla LGBT, utożsamiając pedofilię z LGBT"

  Są "oni" co wzniecili pożar i krzyczą" "pali się, pedofilia w Kościele", ale są i tacy "oni" co chodzą do szkół i tam zamiast oficjalnie głoszonych intencji typu informować dzieci o zagrożeniu dzieci LGBT żeby się nie dały w to wciągać, w rzeczywistości demoralizują dzieci robiąc im praktyczne "przygotowanie do pedofilii". Pisałem parę notek o tych sprawach.

  Tak więc to raczej ci drudzy "oni" spowodowali to utożsamianie LGBT z pedofilią.

  Ale bardzo dobrze że o tym piszesz, bo to pokazuje skalę zagrożenia i brutalność agresji wdzierających się do szkół i przedszkoli demoralizatorów oaz całą obłudę tego szukania pedofilii w Kościele aby zwalczać pożar tam gdzie ledwo się tli, gdy obok płoną pola i lasy.
  Oczywiście że nie powinien, to szczególnie odrażająca zbrodnia, ale to nie ta skala żeby akurat tutaj kierować akcję gaśniczą i to w randze dwóch ważnych twarzy UE.
 • @Zawisza Niebieski 23:04:45
  Pozorowane czyszczenie. Bertone chyba wciąż ma się dobrze.
 • Z mojego punktu widzenia
  smród seksualny w kościele zawsze będzie z powodów czysto bilogicznych. Musi bowiem gdzieś znaleźć ujście napięcie seksualne mężczyzn żyjących w celibacie. Uważam, że to własnie celibat jest główną przyczyną róznych dewiacji i ich skrywania w KK. Poza tym prawdopodobnym jest , że z powodu ukrywania zboczeń w Kosciele katolickim, cześć mężczyzn idzie do stanu kapłańskiego własnie z tego powodu- znajdują bezpieczną przystań dla swoich patologicznych zachowań.
 • @miarka 12:37:48
  To jest celowe robienie ludziom wody w mózgu, by logikę stamtąd wypędzić. Z jednej strony atak na pedofilię z drugiej promocja wszelkich zboczeń tę pedofilię stymulujących i promujących. Inżynieria społeczna jest doprowadzona do perfekcji.

  "O człowiecze, człowiecze, do czego nie dałoby się ciebie przekonać? – Adam Weishaupt, założyciel zakonu Iluminatów (wypowiedział te słowa po wybuchu rewolucji francuskiej)"

  'Ludzie mogą zostać dosłownie zatruci przez fałszywe idee i fałszywe nauczanie – Alfred Korzybski'

  "Naród głupi - wszystko kupi"
  Kurski - prezes.
 • @zadziwiony 10:20:49
  "Poza tym prawdopodobnym jest , że z powodu ukrywania zboczeń w Kosciele katolickim, cześć mężczyzn idzie do stanu kapłańskiego własnie z tego powodu- znajdują bezpieczną przystań dla swoich patologicznych zachowań"

  Jest prawdopodobnym, ale ... w żydowskim, talmudycznym myśleniu prawniczo-interpretacyjnym. Ot: "daje się interpretować...".

  W rzeczywistości musieli być ludzie zdeklarowani ku zbrodni bardziej jak opisywał markiz se Sade.
  A tacy ludzie raczej gdzie indziej szukają zabezpieczeń dla swojej bezkarności jak Kościół Boży.
 • @miarka 11:35:25
  jest prawdopodobnym ze zwykłego ludzkiego punktu widzenia. Wielu katolików także podziela talmudyczny ogląd świata , przynajmniej w niektórych kwestiach. Ludzie wybierający zawód duchownego nie są ludźmi bez skazy i taż kalkulują by sobue komfort życiowy zapewnić. Nie twierdzę, że to jest norma, bo z pewnościa tak nie jest, ale zjawisko z pewnopścia istnieje. Silnie heteroseksualny mężczyzna na kapłana katolickiego nie pójdzie, no chyba, że też z wyrachowania wiedząc , że jest pewna grupa kobiet która dla księdza zawsze sukienkę chętnie podniesie.
 • @zadziwiony 11:51:15
  "...wiedząc , że jest pewna grupa kobiet która dla księdza zawsze sukienkę chętnie podniesie".

  O, nie, nie, nie :-) :-) ;-)

  Tu też, a nawet obie strony stosować muszą logikę żydowską, prawniczo talmudyczną, a nawet czysto pogańską, typu "dostosować się do patologii żeby mieć korzyść ".
  W żadnym przypadku nie można powiedzieć że to ma jakikolwiek związek z religią katolicką.
 • @miarka 12:58:14
  No z religią nie, ale z instytucją to już tak- niestety.
 • @zadziwiony 19:11:21
  Co Ty gadasz? - Qwy nie potrzebują instytucji. - Czy damskie, czy męskie, nieważne.

  Grzeszyć każdemu wolno. A ci co trzymają się Kościoła przynajmniej starają się ze złymi skłonnościami walczyć, bo tych co są poza Kościołem to już powstrzymują tylko brak okazji i złe skutki albo niemoc.
 • @miarka 19:36:22
  Wiesz, ani ja ani moja rodzina do kościoła nie chodzi, a mimo tego chyba nikt za złe uczynki nas nie gania. Wręcz przeciwnie - własnie zwiększenie świadomości związane z pewnym rozluźnieniem relacji z KK spowodowało "ulepszenie "nazych zachowań i nie jest to spowodowane strachem.
 • @zadziwiony 13:38:55
  Gratulacje. Kościół ma nawet mądrość na ten temat: "Nie potrzebują lekarza zdrowi".
  Ja mówiłem o walce wyprzedzającej która potrzebuje ideowej motywacji, bo już bez niej łatwo popaść w qrestwo, uzależnienia i zniewolenia, stany duchowe za którymi idzie tylko pogłębianie się upadku (czyli w grzech).

  A co do strachu to nie bardzo wierzę bo bez wsparcia duchowego człowiek w starciu ze złymi duchami szanse ma marne.
  Zawsze tu jakiś motyw strachu dla szukania zabezpieczeń pozostaje, nawet jak mu się nadaje inną nazwę. - Przecież człowiek jest sam wobec silniejszego przeciwnika...
 • @Zawisza Niebieski 23:03:31
  z reguły nie ma dymisji - winni są przenoszeni na inne, mniej wyeksponowane stanowiska
 • @rich007 00:23:56
  Ale za to sami składają dymisje:
  https://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/artykuly/574666,biskupi-z-chile-do-dymisji-po-skandalu-pedofilia.html

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031