Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
254 posty 4512 komentarzy

Najpierw sprawiedliwość

miarka - ...nie przestajmy czcić świętości swoje I przechowywać ideałów czystość; Do nas należy dać im moc i zbroję, By z kraju marzeń przeszły w rzeczywistość. http://www.youtube.com/watch?v=1Tw0_BtJ3as

Co dalej z Neon24.pl?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Widzimy że właściciel Portalu, pan Opara podjął radykalne decyzje co do Portalu, ale i widzimy że nie rozumie istoty tego, do czego prowadzą aktualne przemiany w świecie i w Polsce. Sam pyta „Co dalej”?

 

W swojej ostatniej wypowiedzi u wk...nego pisze:

"Jak wiele razy wspominałem, chciałem, żeby Neon24.pl - funkcjonował jako platforma medialna - Forum Polaków (Forum wszystkich Polaków).

Taki w pewnym sensie "Hyde Park" - z Londynu.

Każdy może prezentować swoje poglądy, opcje, argumenty.

Dlatego nie ma na Neon oczywistej linii swiatopoglądowej ani też nie ma preferencji - do żadnej opcji politycznej, żadnej ideologii, religii.

Każdy może pisać i komentować - co chce, dowolnie, według własnego tzw. "widzi mi się"".

//Spartakus.neon24.pl/post/149664,neon-otwarty-na-rekiny-trollingu-pislamskiego#comment_1564304

 

Łatwo zauważyć sprzeczność wewnętrzną w tej wypowiedzi, bo logicznym wnioskiem jednak jest, że skoro to ma być Forum Polaków to nie może być na nim miejsca dla antypolaków jako równouprawnionych.

Portal taki musi być bezpieczną ostoją dla tych którzy poważnie traktują swoją polskość.

To nie jest kwestia świadomości, polityki czy religii, a samej istoty logiki, kwestia myślenia wiążącego przyczyny ze skutkami.

- W każej ludzkiej społeczności muszą być stosowane preferencje ideowe przed ideologicznymi, preferencje wartości i ich systemu przed antywartościami i zbieraniną sprzecznych elementów równouprawnionych nakazem administracyjnym - tu autorytarnymi decyzjami pana Opary.

Preferencje to tyle co priorytety – bardzo istotny element każdego systemu wartości. Preferencje czli priorytety stosuje się wobec faktycznie równych, wobec funkcjonujących na tym samy poziomie hierarchii wartości. To nie przywileje, bo nie powodują dyskryminacji, a chronią to co trwale lub aktualnie ważniejsze dla życia społeczności.

 

Bez tych preferencji społeczność już się musi rozpaść.

- Mówi o tym i zasada entropii i zasada alienacji czyli wyobcowywania się władzy, czy zasada profesora Konecznego o skutku równouprawnienia cywilizacji;

- Mówi i zasada kultury że chronić trzeba to co widzimy jako dla siebie docelowe, a tępić wszelkiego rodzaju chwasty, które bez tej ochrony kultury szlachetnej łatwo zdominują całe pole kultywacji;

- Mówi i Prawo Kopernika że „Dobry pieniądz jest wypierany przez zły pieniądz”;

- Mówi i zasada „Primum non nocere”;

- Mówi i „zasada nadstawiania drugiego policzka” dla ochrony wartości wyższego rzędu, domagająca się nawet ofiar, aby ochronić to co ważniejsze dla ludzkiej duchowości i ludzkich ideałów, czy idei.

 

 

Wyraźnie panu Oparze wydaje się że może równouprawnić kogo zechce z kim zechce. Nie! Równouprawnienie to nie prawo (które on tu stanowi), nie dar, a łaska. Prawo musi być wtórne do łaski.

- Łaska społeczności ideowej jaką jest Forum Polaków, społeczności która szczerze żyje i chce żyć polskością;

- Społeczności ideowej z misją ideową ponadpolityczną, ponadreligijną, ponadinteresowną osobiście, a służebną Polsce i Narodowi Polskiemu.

 

I Administratorzy którzy odeszli to rozumieli, oni starali się to wdrażać w życie, oni starali się trzymać poziom ... dokąd się dało.

 

Pan Opara pisze też:

"Oczywiście, przyznaję zależało mi bardzo by to było robione w sposób kulturalny, na poziomie, w formie merytorycznej dyskusji - (a nie jakiejś rynsztokowej nawalanki)”.

 

Owszem, rynsztokowość należy zwalczać ale też bez przesady bo to nie przyczyna a skutek okoliczności w których zaistniały sprzeczności. Celem musi być usuwanie sprzeczności, a nie temperowanie dyskutantów pod poprawność polityczną czy prawniczą które są ideologiami satanistycznymi jeśli choćby dotykają naszych idei czyli wartości duchowych.

- W warukach sprzeczności równouprawnionych zawsze faktycznie wypromowanymi zostają ci co działają według niższych wymagań ideowych OD SIEBIE, a więc stan ten zawsze wypromuje tych destrukcyjnych dla idei. Tu ma zastosowanie zasada profesora Konecznego o równouprawnianiu cywilizacji.

U nas to oznacza tyle iż nieprawdą jest że nie będzie tu preferencji – bo w tych warunkach faktycznie preferowanymi będą antypolacy i destruktorzy.

 

Użerki w ramach sztucznie wykreowanego pola walki tak naprawdę w niczym się nie przysłużą polskości. - To tylko "para w gwizdek", wytracenie energii która powinna być oddana naszym polskim dziełom konstruktywnym dla naszej przyszłości.

 

Natomiast nie wolno nikomu zabraniać "nawalanek" naturalnych – starć w intencji samoobronnej, starć w intencji moralnej.

I tu mamy problem, bo oto przychodzi nam zmagać się z administracyjnie jako zewnętrznie narzucanymi nam wrogami wewnętrznymi.

W tych okolicznościach naszym nawet najświętszym ideom zostają przeciwstawione ideologie, herezje i głupoty, a świętościom i logice satanizm.

Przypominam że każda odwrotka podstępnie czy odgórnie wprowadzana do naszego systemu wartości który ma z natury rolę władczą nad sferą polityki, w tym prawa i władzy jest satanizmem, jest promocją tego co destrukcyjne.

 

Na koniec, pan Opara szczerze pisze:

„... chciałbym dodać, że tak naprawdę coraz mniej rozumiem Polaków. Dlaczego jest w Naszym Narodzie tyle nienawisci - jednego Polaka wobec drugiego. Dlaczego jest tyle niezgody, kłótni.
Polska staje się krajem coraz bardziej spolaryzowanym, skłóconym”.

 

Może nie jest jeszcze z nim tak beznadziejne, może jednak zrozumie że ... są Polacy i antypolacy, i że nie wolno ich wrzucać do jednego worka i jeszcze dokładać antypolaków, czli „bić w ten worek laską żeby się żarli między sobą, żeby „dyskusja” była, i że to Polaków koniecznie trzeba bronić, chronić i promować.

- Może i zrozumie że dogadywać to się można nawet z nieprzyjacółmi, ale nie ma takiej możliwości żeby konstruktywnie dogadać się z wrogiem który już wyruszył „po nasze wszystko”;

- Może zrozumie iż sens ma tylko dyskusja prowadząca do celu konstruktywnego;

- Może i zrozumie że nie spotykamy tu się po to żeby sobie podyskutować, ale żeby z dobrymi owocami tych dyskusji już iść w życie realne – coś bronić, chronić, a złe zmieniać na dobre.

 

KOMENTARZE

 • Bardzo dobrze to wyłuszczyłeś
  „ skoro to ma być Forum Polaków to nie może być na nim miejsca dla antypolaków jako równouprawnionych.

  Portal taki musi być bezpieczną ostoją dla tych którzy poważnie traktują swoją polskość.”

  Tak być powinno, ale obawiam się, że pan Opara preferuje swój Hyde Park, w którym antypolscy polskojęzyczni (Polacy?) będą siłą rzeczy rej wodzili, a w końcu pozostaną jedyną grupą, bo nikt inny nie będzie miał ochoty na jałowe z nimi dyskusje, a raczej personalne nawalanki, na coraz to niższym poziomie, bo po jakimś czasie Administracja nie będzie w stanie ich mitygować.
  Z tego, co widzę, to oni właśnie są preferowani przez właściciela portalu. Przybywać będą tylko nowi, nieświadomi, którzy odejdą po krótkim czasie, wypędzeni przez „silną grupę”, jeśli będą mieli inne poglądy niż ona.

  Niech i tak będzie. Przypomina mi to, jako żywo, sytuację na niepoprawnych.pl, gdzie wszelkie - tam niepoprawne politycznie poglądy -są niemiłosiernie tępione razem z ich właścicielami i gdzie wszystkie chwyty są dozwolone.
  Szczerze mówiąc, ja na takim portalu dla siebie miejsca nie widzę.
  Cóż za ironia, zważywszy, że odeszłam z niepoprawnych na NEon, aby się nie taplać w tamtejszym bagienku. Teraz to bagienko wkracza na NEon, z przyzwoleniem właściciela NEonu, który dziwi się, że nie wszystkim się to podoba i w odpowiedzi, swoim starym zwyczajem narzeka na Polaków.
 • @Lotna 15:01:24
  Wszystko się zgadza. Nawet i nasze doświadczenia z Niepoprawnymi. My już nie musimy tu dużo myśleć bo wiemy czym to pachnie.

  Zauważ że podobna sytuacja jest z komuną. Nas nie zwiedzie "komuna niebieska" jako że zaznaliśmy "komuny czerwonej".
  My widzimy że one się niczym nie różnią, a nawet że ta "niebieska jest zdradliwsza".

  Jednak i w jednym, i w drugim przypadku wielu zbałamucić, zwieść, skusić, zdemoralizować się daje ...
  Obyśmy tylko nie skończyli na satysfakcji z "a nie mówiłem/am"?
  Pozdrawiam.
 • Antypolskiemu warcholstwu stanowcze NIE
  // skoro to ma być Forum Polaków to nie może być na nim miejsca dla antypolaków jako równouprawnionych.//

  Masz autorze jakąś listę proskrypcyjną
  Kto jest tu do odstrzału by portal mógł...... przeżyć
  ps.
  proponuję takich wyszczególnić i w dowolny sposób oznaczyć
  np. żółty kolor awatara
  Co Ty na to ?

  8-))))))
  pzdr
 • @Husky 15:23:22
  Na to przyjdzie czas. Najpierw trzeba powszechnej zgody na zasadę. - Umowy społecznej.
 • Autor
  *5
  Nic nie potrafię dodać.
 • @Husky 15:23:22
  „proponuję takich wyszczególnić i w dowolny sposób oznaczyć
  np. żółty kolor awatara”

  Idź na niepoprawnych, tam każdy ma swoją kolorowaną rameczkę, ty też.

  A nie mówiłam, że niepoprawni.pl się na NEon pakują?
 • @Jan Twardowski 15:58:12
  A pan Jan - między młotem, a kowadłem.
 • @AUTOR
  PROSZĘ NIE PODPALAĆ STOSÓW!

  Domyślam się Kolego miarka, że ten Portal powinien być typowo katolicki z ewentualną minimalną domieszką katolicką a także od czasu do czasu mogliby tutaj pisać katolicy.

  No i powiem Ci, że żeby być Szefem Portalu trzeba inaczej myśleć niż ja myślę. Niejeden "Pan Opara" już by mnie dawno wyrzucił z tego Miejsca. Więc jeżeli chcesz coś przekazywać to przekazuj a jak będziesz przekazywał źle to znajdziesz na swojej drodze KerenOra lub kogoś innego. Akurat również jestem Polakiem. Nie stoję jednak na baczność przed hymnem ani "nie salutuję" do kawałka płótna!

  Są gwiazdki... Są bany... Są kary i są nagrody. Wiem, że to wszystko raczej subiektywne odczucia są i ja przykładowo nie zgadzam się z nalatywaniem tutaj na izraelitów.... Wręcz przykro mi, że prawie wcale nie pisze się, że ten i ten izraelita jest taki i taki, tylko wszystkich (często) wrzuca się równo do jednego wora!
  O polityce nie wspomnę słowem ponieważ nienawidzę politykowania.

  Znam bardzo dobrze miejsce zwane lochem i nie robię z tego problemu.

  To nie wina jest Pana Opary, że katolicy nalatywali na niekatolików. Nawet swego czasu katolicy mieli swoje oddzielne miejsce na Neonie, tylko nie potrafili go "utrzymać"! Osobiście „nie mam nic” do Pana Opary, Pana Parola, Astry czy innych szefów czy „podszefów” obecnych i byłych. Przyszedłem tutaj pisać o Panu i Bogu Jezusie Chrystusie, i o Bogu Ojcu!

  Więc ja nie narzekam a do walki... stosuję miecz duchowy a nie literalny.

  PS

  Napisałeś:

  "Skoro to ma być Forum Polaków to nie może być na nim miejsca dla anty polaków jako równouprawnionych.
  Portal taki musi być bezpieczną ostoją dla tych którzy poważnie traktują swoją polskość".

  A może nie powinno tutaj być miejsca dla niekatolików? Przemknęła Ci taka myśl przez głowę? No bo niektórym tutaj dawnym bywalczyniom swego czasu taka myśl zaświtała!

  Jeśli o mnie chodzi to cieszę się, że mam takie swoje miejsce na tym Portalu i mogę pisać na tematy przykładowo antykatolickie. Bywałem i to wielokrotnie na innych forach i wiem, że za moje poglądy kilka razy z nich wyleciałem, więc ja... nie narzekam!

  Pozdrawiam! Trzymaj się!


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • @Lotna 16:12:17
  A z Neonu24.pl się na Niepoprawnych.pl pakują
  Ruch w interesie być musi
  8-))))
  pzdr

  ps.
  ja tam jestem "parę godzin"
  a Pani?
  od jak dawna?
 • @Husky 16:21:44
  Parę godzin? A któż to jest tam super aktywny przez te „parę godzin”? Ja? No nie wydaje mi się.
  Mam tam konto, bo tam zaczęłam komentować i blogować. Tyle.
  Ale to nie ja, a ty pasujesz tam jak ulał, łącznie z rynsztokowym językiem, podczas gdy na NEonie, jeszcze, póki co, udajesz kulturalnego. Ale niech no ta zgraja się tu zleci, a będziecie sobie popuszczać do woli. Być może tylko Zawisza będzie zdziwiony, co też to się nie porobiło.
 • @
  5
 • @Lotna 16:40:50
  //Mam tam konto, bo tam zaczęłam komentować i blogować. Tyle.//
  tyle?

  I tak dawno tam nie komentowalam ze juz nawet nie pamietam...
  Lotna - 17 Maja, 2019 - 03:23
  http://niepoprawni.pl/comment/1590753#comment-1590753

  Rozumiem
  Szanuje....

  8-)))))
  pzdr.
 • @57KerenOr 16:20:56
  "Domyślam się Kolego miarka, że ten Portal powinien być typowo katolicki z ewentualną minimalną domieszką katolicką a także od czasu do czasu mogliby tutaj pisać katolicy".

  Nie kolego 57KerenOr. Kolega nie przeczytał, a n początku notki było o
  "Społeczności ideowej z misją ideową ponadpolityczną, ponadreligijną, ponadinteresowną osobiście, a służebną Polsce i Narodowi Polskiemu".

  A co do kwestii religijnych to oczywiście że można być rzeczywistym, funkcjonalnym Polakiem i innowiercą względem typowego w Polsce katolicyzmu.

  Jednak tolerancja dla innowierców wymaga zgodnego z wiodącą w Państwie religią katolicką podejścia do spraw dobra i zła, a więc i natury, podstaw moralności - tu akurat nie widzę u kolegi jakichś problemów, a z kolei równouprawnienie i tak pozostaje niezbywalną łaską Narodu Polskiego, ale z góry można powiedzieć że dwa warunki są oczywiste: lojalność wobec Narodu Polskiego i nie szkodzenie mu, oraz choć innymi drogami, ale zmierzanie do celów tych samych co Naród Polski.
  W tym kontekście innowiercy i ludzie innych narodowości którzy z Narodem Polskim wiążą swoją przyszłość muszą na tyle dobrze operować systemami wartości polskim i katolickim, aby widzieć ich nadrzędność względem polityki w tym władzy i prawa, a przed systemami wartości tych odmiennych religii i narodowości.
  To nie żadne wydziwiania, a konieczność i spójności uzyskiwanego systemu prawnego. Ponadto wiemy że nie wolno eksperymentowaać z multi-kulti, czy multi-cywilizacjonizmem.

  C do "Izraelitów piszesz: "ja przykładowo nie zgadzam się z nalatywaniem tutaj na izraelitów.... Wręcz przykro mi, że prawie wcale nie pisze się, że ten i ten izraelita jest taki i taki, tylko wszystkich (często) wrzuca się równo do jednego wora!".
  Dobrze że od razu dodajesz: "O polityce nie wspomnę słowem ponieważ nienawidzę politykowania".

  Potwierdzasz tylko że zupełnie nie rozumiesz vco się tu dzieje.
  To nie my na nich nalatujemy, a oni na nas i już w sposób zorganizowany z wsparciem ogromnej światowej machiny propagandowej idą przeciw nam jako Polakom, Jako Naród Polski i jako katolicy. - Idą we wrogich, szowinistycznych zamiarach, idą jako nasi wrogowie wewnętrzni i zewnętrzni po swoje uzurpacje i uroszczenia, idą po nasze wszystko. To oni wypowiedzieli nam wojnę izraelsko-polską. To oni są antypolakami. To oni już idą "po nasze wszystko".

  My się musimy obronić koniecznie.

  Mam więc pytanie - czy w razie potrzeby podjęcia obrony koniecznej jako, jak mówisz - Polak, będziesz walczył o Polskę, czy zachowasz się inaczej?
  Przyjmij to jako test na to, czy jesteś Polakiem.
 • @ Autor
  Inni już się wypowiedzieli.
  Ode mnie 5*
  Pozdro!
 • @miarka
  A CZY MOJĄ ODPOWIEDZIĄ MOŻE BYĆ FORMA "PRZYSIĘGI WOJSKOWEJ"?

  JEŚLI TAK, OTO ONA:

  "Ja, niżej podpisany kapral rezerwy, stwierdzam, że w razie wojny z jakimkolwiek wrogiem Państwa, do obrony Ziemi Ojczystej zwanej Polską nie stanę, ubiorem wojskowym oblec się nie dam i nijakiej broni krzywdzącej mojego bliźniego do ręki nie wezmę!

  Oświadczenie moje nie posiada motywacji politycznej i nie ma w nim nieuczciwych podtekstów.

  Moja tożsamość podlega tylko pod jednego Dowódcę, Który z ziemską taktyką wojskową nie ma nic wspólnego. Mój Dowódca Rzekł, iż podległy Mu żołnierz powinien Go kochać z całych sił i darzyć miłością wszystkich ludzi a tym samym nie mieć nienawiści do tych, którzy chcieliby mi i moim bliskim czynić krzywdę!

  Jednakowoż gdybym w kamasze porwany być musiał i wezwanie Władzy do rąk otrzymał to pierwszą intencją mojego rozumu będzie ucieczka z „jednego miasta do drugiego”, jak to czytam w Świętej Księdze.

  Nie wyobrażam bowiem sobie bym będąc żołnierzem Samego Stwórcy, mógł zagłuszyć moje duchowe sumienie poleceniami i rozkazami ludzi, którzy zmuszaliby mnie do oddania ciosów mojemu bliźniemu.

  Moja tarcza i moja broń posiadają wymiar duchowy, zatem mój żołnierski miecz i pancerz są niepodlegającym pod ludzkie dekrety rynsztunkiem Chrystusowego żołnierza.

  Salwując się więc ucieczką i nie stawiając się w miejscu bratobójczej zbiórki, spełnię wymóg, który nakreślił w moim życiu mój Dowódca, Pan i Bóg – Jezus Chrystus, Syn Błogosławionego Boga Ojca!".

  Czy taka odpowiedź wystarczy?


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • @Husky 16:53:59
  Zapomniałeś dodać, że to był komentarz na moim blogu, pod moim wpisem. Zapomniałeś też zalinkować inne komentarze, jakimi mnie tam uraczono, ku twojej uciesze.
  Rozumiem
  Nie szanuję

  „ tak dawno tam nie komentowalam ze juz nawet nie pamietam...”

  Nigdy czegoś takiegonie powiedziałam, kłamco. To Mind Servic3 powiedział, że go tam w ogóle nie ma.

  Czep się tramwaju, jak nie masz czego.
  Żegnam, kundlu.
 • @Lotna 18:45:08
  Żegnam
 • Panowie
  Panowie niezadowoleni. Jeśli nie odpowiada wam to co robi właściciel portalu, pan RO, to załóżcie sobie własny portal i segregujcie Polaków i antypolaków według własnego uznania.
 • @57KerenOr 18:30:13
  Oczywiście, to odpowiedź jednoznaczna. - Znaczy że chcesz żyć jako pasożyt na Narodzie Polskim w kwestiach walki o bezpieczeństwo, życie i zdrowie dla polskiego społeczeństwa.
  - Twoja przynależność do niego jest tylko literalna a nie funkcjonalna. Natomiast wciąż możesz być tolerowany ze względu na to że nic złego nie czynisz, ani nic takiego czynić nie zamierzasz (z wyjątkiem przypadków bierności grzesznej, bo "Kto może dobrze czynić, a nie czyni, grzeszy"). - Nie chcesz tylko zmierzać do celów Narodu Polskiego a przedkładasz swoje cele religijne. Jesteś ciężarem dla Narodu Polskiego w kwestiach walki o sprawy najważniejsze. Oczywiście w czasach prawdziwego pokoju możesz być użyteczny polskiemu społeczeństwu jak najbardziej.
  Pamiętaj jednak że historycznie patrząc to innowiercy jednak byli lojalni wobec Narodu Polskiego - może i zwłaszcza w kwestach ofiarności i poświęcenia na polu walki o Polskę.

  Tym samym nie możesz się czuć jako Polak. Nie jesteś nawet równouprawniony z Polakami, bo twoje cele są inne jak cele Narodu Polskiego. Nie wolno ci ani głosować w wyborach władz politycznych, ani wystawiać do nich swojej kandydatury.
  To jasne, że i na Forum Polaków nie wolno Ci się wypowiadać na tematy polityczne, i to mimo że uważasz iż Polakiem jesteś, bo literalnie to i nim jesteś już z racji posiadania obywatelstwa.
 • @ Autor - 1* - Panie "miarka", czy próbuje Pan czasami czytać ze zrozumieniem własne teksty?
  .
  (Forum Polaków - forum społeczności) - "Społeczności ideowej z misją ideową ponadpolityczną, ponadreligijną, ponadinteresowną osobiście, a służebną Polsce i Narodowi Polskiemu."

  i

  "W tych okolicznościach naszym nawet najświętszym ideom zostają przeciwstawione ideologie, herezje i głupoty, a świętościom i logice satanizm.
  Przypominam że każda odwrotka podstępnie czy odgórnie wprowadzana do naszego systemu wartości który ma z natury rolę władczą nad sferą polityki, w tym prawa i władzy jest satanizmem, jest promocją tego co destrukcyjne."

  Przecież to zestawienie sprzeczności.
  Poza tym, co według Pana oznaczają terminy: ponadpolityczny i ponadreligijny?


  "„ skoro to ma być Forum Polaków to nie może być na nim miejsca dla antypolaków jako równouprawnionych.
  Portal taki musi być bezpieczną ostoją dla tych którzy poważnie traktują swoją polskość.”

  Kto i wedle jakich i czyich kryteriów dokona rozróżnienia na Polaków i na antyPolaków oraz na tych z Polaków, którzy polskość traktują poważnie i niepoważnie?
  Na każdym niemal kroku wyłazi z Pana szowinista jedynie słusznych racji-idei - nie jest Pan w stanie pozbyć się żydowierczej spuścizny katolicyzmu.
  Perorując zza krzaków zapomina Pan całkowicie, Panie "miarka", że podstawową ideą Słowiańskości, Polskości jest wolność, niezależność, także wolność i niezależność wypowiedzi.

  A już zupełnie mnie Pan rozbawił poniższym zdaniem:

  "To nie jest kwestia świadomości, polityki czy religii, a samej istoty logiki, kwestia myślenia wiążącego przyczyny ze skutkami."

  Czyżbyś Pan zaliczał siebie do tych wiążących przyczyny ze skutkami? - W pańskim wykonaniu to kosmiczna megalomania.
 • @Oświat 18:57:35
  A jeśli Panu się ta wymiana poglądów nie podoba to Pan nie czytaj a tym bardziej nie zabieraj głosu - to dużo prostsze i szybsze od założenia nowego portalu
 • @Hades 19:31:47
  Zróbcie sobie małą przerwę w pisaniu na takie lekkie przemyślenie czy warto tak się zarzynać...

  https://pbs.twimg.com/media/D_LI_pwX4AM1NfM.jpg


  8-)))))))
 • @Husky 15:23:22
  "Masz autorze jakąś listę proskrypcyjną
  Kto jest tu do odstrzału by portal mógł...... przeżyć"
  I kto to pisze ? Niewiniątko się znalazło. A może byś takie listy sam sporządzać, zamiast posługiwać się "legendą" (sic!) :

  @Wican 11:56:39
  Następny odhaczony.
  nadużycie link skomentuj
  Janusz Kamiński 07.07.2019 13:14:15

  @SZS 13:05:35
  Następny odhaczony.
  nadużycie link skomentuj
  Janusz Kamiński 07.07.2019 13:17:05

  To ilu już odhaczyliście w swoich tabulae proscriptionis ?
 • @Rzeczpospolita 19:18:45
  A Pan Kosiur to jest Polakiem, czy nie? Pytam z czystej ciekawości, czy sam siebie uważa za Polaka? Odnoszę wrażenie, że jego polskość to jedynie nocne harce w lesie przed Światowidem, albo innym Kupałą.
  Tutaj to jeszcze można porechotać, ale ze śmiechu idzie zdechnąć patrząc na pańskie aspiracje polityczne. Z taką narracją, panie Kosiur, to do cyrku, a nie do polityki. Pan jesteś chorym na antyklerykalizm człowiekiem i ta choroba nie ma nic wspólnego z ateizmem. To jest po prostu obsesja.
  Dziw mnie tylko bierze, że jeszcze Pan swojej partii nie założył. Z tak polską narracją to Kaczynskiego w wyborach by Pan zmiażdżył, tym bardziej, że nie wychyla się Pan zza krzaka.
 • @Jan Twardowski 20:00:51
  Za to Pan znakomicie może robić za polską małpę w cyrku pana "miarki" - żydowierstwo ma Pan we krwi -, a na takich IIIŻydo-RP/Polin mocno stoi.
 • Wprowadzić te zasady w codzienne życie, które ...
  ..Pan miarka sformułował, a z tym to już
  tak jest, że trzeba zmienić się, nawrócić
  LUX, super art
 • @andrzejw 20:48:26 Dodam, że to ...
  ...ZASADY ROZWOJU
 • @Rzeczgłupawa niepospolita 19:18:45
  "Panie "miarka", czy próbuje Pan czasami czytać ze zrozumieniem własne teksty?"

  A Pan, panie krytyku ... ma rację. Nie raz wysłałem tekst bez czytania. Biję się w piersi, byłem baardzo pyszny i samolubny, a nadto w sposób zupełnie nieuzasaniony pewny siebie.
  Problem że Pan, panie krytyku próbuje swoje, odnoszące się do własnej osoby szablony rozciągać i na innych.

  Przypomina Pan iż pisałem:
  "(Forum Polaków - forum społeczności) - "Społeczności ideowej z misją ideową ponadpolityczną, ponadreligijną, ponadinteresowną osobiście, a służebną Polsce i Narodowi Polskiemu."
  i
  "W tych okolicznościach naszym nawet najświętszym ideom zostają przeciwstawione ideologie, herezje i głupoty, a świętościom i logice satanizm.
  Przypominam że każda odwrotka podstępnie czy odgórnie wprowadzana do naszego systemu wartości który ma z natury rolę władczą nad sferą polityki, w tym prawa i władzy jest satanizmem, jest promocją tego co destrukcyjne."
  Przecież to zestawienie sprzeczności."

  Oczywiście - to zestawienie sprzeczości pokazujące ABSURD. Pan widzi zestawienie sprzeczności a nie widzi absurdu?
  Porażające.
  Niedawno polecałem Panu przeczytanie mojej notki "Nienawidźcie się wzajemnie".

  Znowu Pan lekcji nie odrobił, to to znaczy że Pan nie tylko swojego nicka nie szanuje.
  JAK MOŻNA SIĘ TAK SAMEMU ROBIĆ W CIULA? TO PANU ZA TO PŁACĄ? CZYTO PANU SPRAWIA PRZYJEMNOŚĆ DOSTAWAĆ NA KAŻDYM KROKU ZJEBKĘ?


  Stawia mi Pan zarzut: "szowinista jedynie słusznych racji-idei "

  Można. - Tylko że TO ZDANIE TO ZAPIS Z PAŃSKICH PSYCHODELICZNYCH ODLOTÓW OD RZECZYWISTOŚCI. Niewątpliwie.

  Owszem, racje "jedynie słuszne" są zawsze PODEJRZANE, bo, owszem, to typowy argument ideologii, powtarzam - IDEOLOGII.

  - JA JEDNAK ZDECYDOWANIE MÓWIĘ O IDEACH, A IDEOLOGIE POTĘPIAM.
  - POTĘPIAM WŁAŚNIE ZA PODSZYWANIE SIĘ POD IDEE.

  Pan znów próbuje mi przypisać swój ułomny sposób rozumowania.

  Idee to nie ideologie. Ideologie mogą się "wywodzić od idei", mogą "udawać idee".

  Zawsze jednak zawsze są kłamstwem różniącym się od prawdy tym, że NIĄ NIE SĄ, a od wartości ludzkich, narodowych, rodzinnych czy katolickich tym, że "służą sobie".
  - Że są pozorem aktywności życiowej, pozornym (nieodpowiedzialnym za dobre skutki dla nich),
  - że są "działaniem dla dobra innych (""władza" tyrana" zawsze się propagandowo reklamuje iż jest "DLA NASZEGO DOBRA"),
  - czy dla dobra naszych osób kochanych,
  - - a w rzeczywistości chamskim, uzurpatorskim dążeniem do wyniesienia swoich pysznych, egoistycznych uzurpacji do rang "PRAW" (cokolwiek by to miało znaczyć w opanowanej przez sędziów "przywiezionych nam na ruskich tankach" i nakazywanych do ich uznawania (włącznie z panią Gersdorf .

  Wyrze się Pan, że to pańska ciocia i sponsorka?.
 • @Rzeczpospolita 20:26:17
  No właśnie, ja jestem żydowiercą, a Pan Polakiem, prawda?
  Z Pana to taki sprytny kryptożydek. Ludzie jeszcze nie wiedzą, że antysemityzm stworzyli sami żydzi, a Pan potwierdza tę regułę swoją ,,polskością". Rzeczywiście cyrkowcy z Was.
 • @57KerenOr 16:20:56
  Konia kują żaba nogę podstawia.

  Nie miej złudzeń, nikt dla ciebie stosów nie będzie ustawiał. Nie mówiąc, że historycznie Polska, była od takich rozrywek wolna, to teraz paliwa nieporównanie w cenie. Nie to co kiedyś. Może jak będą palić kłącza po ziemniakach na polu, to się zakręć.

  Nie interesują mnie twoje miecze, w poglądach, opowiadanych o twoim ojcu.
  Jesteś heretyk i sobie o tym agresywnie propagandowo opowiadasz. Mógłbym napisać innowierca, ale wolę ten termin zarezerwować dla tego, kto podchodzi z szacunkiem do religii dominującej Polaków, czyli chrześcijan obrządku rzymskiego.

  Przez ten cały czas, twojej tu obecności, cieszysz się tolerancją i wygląda, że nic się w tej sprawie nie zmieni, chyba że w końcu przegniesz pałę w swoich atakach i agitacji, to wtedy pewnie gdzieś pójdziesz opowiadać, jak cię katole niegodnie i okrutnie potraktowali. Będziesz tam opowiadał o swoich cierpieniach.
  Jednak na dzień dzisiejszy szacuje prawdopodobieństwo na mniej niż 10%, jeśli idzie o taki scenariusz.
  90%, że dalej się będziesz produkował, ciesząc się tolerancją i wymachiwał tym swoim mieczykiem. Taki folklor jesteś..
 • @miarka 20:51:50
  Panie "miarka", z tej pańskiej paplaniny zupełnie nic nie wynika, poza ciągle jednym, żeś jest żydo-katolickim szowinistą.

  Pan nie polemizuje, Pan monologuje, w dodatku ciągle na tę samą nutę i niezbyt mądrze.
 • @Jan Twardowski 20:59:02
  Pan jest Polakiem (chyba, tak mi się wydaje) tyle, że żydowiercą, a to oznacza, że jest Pan mentalnym Żydem - tak o wyznawcach żydo-katolicyzmu wypowiadają się najwyżsi hierarchowie pańskiego Kościoła.

  Dla Polski mentalny Żyd przedstawia taką samą wartość jak każdy syjonista - niestety.

  Może Pan sobie darować uszczypliwości pod moim adresem, bo one szkodzą raczej Panu, nie mnie.
 • @Torin 21:02:51
  DZIĘKI TORIN ZA WSPARCIE. - WYPADA TU JESZCZE TYLKO DODAĆ, ŻE:
  "Świadkowie Jehowy" to nie religia, a sekta.

  Oczywiście to nie znaczy iż ich też nie można tolerować, bo jednak dobro podobnie pojmuje...
  Problem że jednak po Twoim wpisie ... należy się zastanowić co dalej. Czy na pewno? Bo jednak to pachnie INNYM CELEM, czyli zdradą.

  - Wszak równouprawnienie to łaska, CZYLI WSPÓLNY CEL, a tu wspólego celu nie widać !!!!!!!!!!!!!

  - Nie ma tu "wspólnego celu"!!!
  My uznajemy ich wspólny cel i wzajemnie ??? -Nic z tego. - NNie!
  - Bo mi wciąż wychodzi że to nasi agresorzy - wrogowie którzy nas sobie upatrzyli żeby nas zniszczyć i szowiniści żeby "zabrać nam nasze wszystko..."...

  - Czy tylko mi wciąż wychodzi że to szowiniści, którzy w szyku wojennym "idą po nasze wszystko", a na negocjacje czy kompromisy nie ma szans, bo oni już swoje decyzje podjęli.
  - Oni już idą "po nasze wszystko". - Zbóje najgorsi, z którymi dyskusji już od dawna nie ma żadnych?
 • @miarka
  JA JESTEM CZŁOWIEKIEM!


  W Polsce żyje POTĘŻNY PROCENT katolików. Zapewne prawdziwi Polacy to są bez wątpienia. Jednak także w Polsce żyją prostytutki, złodzieje i pijacy a także kobiety i mężczyźni mordujący swoich bliskich. Zapewne Ci wszyscy zboczeńcy to przedstawiciele różnych sekt. No bo jakżeby inaczej? Ta sprawa nie może przecież dotyczyć katolików. Osobiście znam setki katolików. POTĘŻNY PROCENT z nich każdego dnia dziesiątki razy niepotrzebnie wymawia Imię "Jezus". Jak to dawniej mówiono: Tym Imieniem wycierają sobie (bez obrazy), gębę!

  W Polsce żyje POTĘŻNY PROCENT katolików, którzy zamiast podporządkować się pod Naukę Boga Ojca oraz Boga Syna wymyślają własną TRADYCJĘ i stosują zasady według własnego uznania a nie według kryteriów Bożych! Codziennie owi katolicy padają na kolana przed obrazami i figurami oddając bałwochwalcze pokłony zimnemu kamieniowi!

  POTĘŻNY PROCENT żyjących katolików w Polsce oddaje pokłony "Marii" i niezgodnie z Nauką Pana Jezusa modli się do niej o różnorakie wstawiennictwo!
  Zatem żyję w bałwochwalczym kraju i jestem za wszystko zło odpowiedzialny? Nie tylko ja ale i inni sekciarze również?!

  Zatem co tak na prawdę jest miarą polskości? A MOŻE RACZEJ POWINIENEM NAPISAĆ: Co jest w takim razie miernikiem sprawiedliwości? Czy przynależność do kraju w którym się urodziłem czy może zasady ogólnoludzkie niezależne od kraju pochodzenia?

  Napisałeś, że moja zależność do tego kraju jest tylko literalna a nie funkcjonalna.
  To nieprawda! Nigdy nie dopisywałem sobie godzin w pracy a katolicy z którymi pracowałem nie mieli z tym skrupułów. Czy ten przykład świadczy o dobrej funkcjonalności? Nie pamiętam bym oszukał władzę? To może jest dobry przykład? No ale żyję pośród katolików, którzy władzę oszukują na każdym kroku.

  Jesteś może uczciwy w pracy w której pracujesz? Ja jestem! Nie poniżasz nigdy ludzi z Tobą pracujących? Ja nie poniżam! Czy to wystarczy by określić, iż jestem bardziej funkcjonalny niż tysiące innych pseudo funkcjonalnych np. katolików?

  No ale nie chcę zabijać! To mój błąd – przepraszam! Politycy podejmują fałszywe decyzje, nie potrafią się między narodami dogadać, nie potrafią żyć w zgodzie i w w razie czego jak się pokłócą to oni skryją się w bunkrach przeciwatomowych a Kerena chcieliby rzucić na pierwszą linię frontu! To żałosne!

  Napisałeś jeszcze do mnie: "Nie chcesz tylko zmierzać do celów Narodu Polskiego a przedkładasz swoje cele religijne. Jesteś ciężarem dla Narodu Polskiego w kwestiach walki o sprawy najważniejsze". 

  Nie należę do żadnego rejestrowanego zgromadzenia religijnego ale bez wątpienia na pierwszym miejscu traktuje wiarę w Pana Jezusa Chrystusa i Boga Ojca! To cel najważniejszy. To polecenie Boga Ojca! Pan Jezus jest ważniejszy od wszystkich moich bliskich a o władzy nawet nie wspomnę.

  Ja jestem ciężarem dla Narodu Polskiego? Żartujesz sobie? Nie! Nie żartujesz!

  Wiesz bardzo dobrze o tym, że polityka zmienia się jak chorągiewka na wierze. Wczoraj byłeś jeszcze "swój" a dzisiaj jesteś "obcy"! Wczoraj byłeś niesiony na rękach tłumu a dzisiaj robią z Ciebie zdrajcę!

  Ale gdy mnie spotkasz na swoje drodze to się nie przejmuj. Taki jaki byłem wczoraj dla Ciebie, taki sam jestem dzisiaj! Nie wsadzę Ci noża w plecy i nie wrzucę Ci trucizny do kawy. MÓJ MIECZ TO MIECZ DUCHOWY. Na tym polu mogę czasami być Twoim przeciwnikiem!

  Zatem bez wątpienia ja jestem człowiekiem! Ale nie wszyscy tak zwani ludzie mogą o sobie to samo powiedzieć!

  Cześć!


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • @Rzeczpospolita 22:11:16
  "Panie "miarka", z tej pańskiej paplaniny zupełnie nic nie wynika, poza ciągle jednym, żeś jest żydo-katolickim szowinistą.

  Pan nie polemizuje, Pan monologuje, w dodatku ciągle na tę samą nutę i niezbyt mądrze."

  Ależ się Pan ZNÓW ZAKAŁAPUĆKAŁ !!!

  Szowinizm to agresja. My się bronimy. - To pan zamienia agresorów z obrońcami, a katów z ofiarami!!! Pan znów swoją miarę nakłada na innych.
  Pan jest oszustem.
 • @miarka 22:59:45
  "Szowinizm to agresja."

  I to u Pana wyłazi.
  Przecież to Pan chce cenzurować, wykluczać, eliminować, z Forum Polaków itd., itp.
  Acha, zapomniałem, Pan się broni - syndrom oblężonej żydo-katolickiej twierdzy w Panu się odzywa.

  To mamy już pański szowinizm, bezczelność, kłamstwo - czym jeszcze Pan nas uraczy?
 • @57KerenOr 22:44:14
  "Zatem co tak na prawdę jest miarą polskości? A MOŻE RACZEJ POWINIENEM NAPISAĆ: Co jest w takim razie miernikiem sprawiedliwości? Czy przynależność do kraju w którym się urodziłem czy może zasady ogólnoludzkie niezależne od kraju pochodzenia?"

  Czyli o ile dobrze rozumiem ten akapit, sam zdiagnozowałeś, że wyżej stawiasz/przynależysz: do zasad niezależnych od kraju pochodzenia, niż stawiasz/przynależysz do Polski, czy polskości.

  Czyli dokonując wyboru, wybrałeś - nie chcesz być Polakiem, mimo że się tu urodziłeś i jesteś polskojęzycznym.

  Tym bardziej więc nie powinieneś się w tej notce wypowiadać sądzę, bo tu o "co z tą Polską i Neonem", to nasze polskie sprawy są, ciebie nie dotyczą.
  ------------------------------------------

  Jestem pewien, że bardzo wielu heretyków, to prostytutki, złodzieje, pijacy, mordercy, zboczeńcy.
  Sam piszesz, że twój heretycki odłam, jest tak nieliczny, że go nawet zarejestrować nie chcą. Chyba, że jesteście po prostu na liście niebezpiecznych sekt i to dlatego.

  Uważaj, praca na zbiorach będzie:
  Skoro jest was 0,000000000000000000001% wierzących
  i 50% z was jest jak wyżej, to dalej pedofilów heretyków, twojego rytu będzie najwyżej kilku, prawda? Prawda..
  Bo gdyby was było, a nie jest, 30% i wtedy 50% oddawałaby się takim praktykom, to byłby problem masowy.
  Na szczęście nie jest.
  -------------------------------------

  "a Kerena chcieliby rzucić na pierwszą linię frontu! "

  Jak wyżej, nie miej złudzeń. Gówno nie materiał. Nawet do pilnowania magazynu z gaciami cię nie wezmą, bo ci te gacie rumunki ukradną.
  ------------------------------------

  "Wczoraj byłeś jeszcze "swój" a dzisiaj jesteś "obcy"!"

  Było nie przechodzić..
  ------------------------------------

  "Wczoraj byłeś niesiony na rękach tłumu a dzisiaj robią z Ciebie zdrajcę!"

  Było nie kraść i nie brać szekli..
  ------------------------------

  " Nie wsadzę Ci noża w plecy i nie wrzucę Ci trucizny do kawy."

  Się obaczy. Może nawet prawda..
  ----------------------------------------------

  Miecz to taka broń sieczna. BROŃ - SIEKANIE.
  Przemyśl to. Do twojego emploi, bardziej będzie o siewcy, czy coś. Z tym mieczem duchowym, to trochę zgrzyta..
 • @Torin
  MAM TAKĄ PROPOZYCJĘ! PRZECZYTAJ JESZCZE RAZ MÓJ WPIS TAK NA SPOKOJNIE I MOŻE CZASAMI WYDA CI SIĘ JEDNAK, ŻE PISAŁEM TROCHĘ INACZEJ NIŻ TY WYWNIOSKOWAŁEŚ!

  No i Kolego uspokój się troszeczkę, ponieważ jak w "razie co" kazaliby Ci zabić bliską Ci osobę to mniemam, że raczej tego byś nie zrobił. Zatem myśl trochę! Tak po prostu! A może jednak ruszyłem Twoje sumienie? Któż to wie? No Ty wiesz!

  PS

  Obrona zasad wiary w Pana Jezusa i Boga Ojca jest najważniejsza! Ważniejsza od obrony Państwa, ważniejsza od każdego człowieka, ponieważ kocham Boga Syna i kocham Boga Ojca. Jeżeli Pan Bóg dla kogoś jest mniej ważny od spraw ziemskich to taki ktoś jest niewierzący i niemiłujący Pana Jezusa.

  Ja nie napisałem, że heretyckiego odłamu nie chcą zarejestrować... Czytaj uważniej!

  Nie mylisz mnie czasami z sektą której przedstawiciele chodzą od domu do domu z fałszywą nauką na ustach? NIE JESTEM ŚWIADKIEM...

  Miecz duchowy to walka duchowa... Miecz literalny ze stali to walka przeciw drugiemu człowiekowi, walka cielesna... Nic nie zgrzyta... Po prostu się chyba nie zastanowiłeś!

  Narka! Trzymaj się!


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • @57KerenOr 00:32:39
  Jestem spokojny, zapewniam.

  Coś źle zrozumiałem - wyłuszcz..
  ---------------------

  Mam dla ciebie wiadomość, do MONu nie idzie się zabijać matkę, albo ulubioną sąsiadkę.
  Zależy jeszcze w jakim kraju, co kraj to obyczaj, ale w Polsce to się chadza zwyczajowo na Niemca, Ruska, albo Turczyna. Były epizody inne, ale to wyjątki od reguły, a i tak się chodzi tylko wtedy, gdy kolejny raz im odwali i trzeba bronić, aby matki i sąsiadki ulubionej, nie pohańbili i nie zabili.
  Ty tego nie wiesz..
  -----------------------------

  "Ważniejsza od obrony Państwa, ważniejsza od każdego człowieka"

  To zabawne, że używasz dokładnie tych samych zaklęć, co watykaniści. Beton papistowski też uważa, że posłuch Rzymowi jest ważniejszy, niż:
  "Ważniejsza od obrony Państwa, ważniejsza od każdego człowieka"
  Kropka w kropkę.
  Znaczy, jest wtedy obywatelem watykanu, albo agentem w innym kraju.
  -------------------------

  "Ja nie napisałem, że heretyckiego odłamu nie chcą zarejestrować... Czytaj uważniej!"

  To dlaczego nie chcą? Zarejestrowali nawet Latającego Potwora Spagetii przecież.
  Możesz sobie wierzyć nawet w pomidora malinówkę i jak zbierzesz kilkunastu co tak twierdzą (że w niego wierzą), to już możesz kupować na związek wyznaniowy..
  --------------------------------------
  Światki to są chyba licencjonowane, zarejestrowane.

  ------------------------------------
  "Miecz duchowy to walka duchowa... Miecz literalny ze stali to walka przeciw drugiemu człowiekowi, walka cielesna... Nic nie zgrzyta... Po prostu się chyba nie zastanowiłeś!"

  A czyż nie jest tak, że słowo może ranić bardziej niż żelazo?
  Czyż ..izmy, zawsze nie zaczynały się od słowa?
  Czyż papież, nie miał słowa przeciwko dywizjom?
  Czyż Bolek nie obalił komunizmu słowem, siedząc okrakiem na płocie i bez skargi znosząc, wbijający mu się w organ drut kolczasty?
  Czyż Luter nie walczył duchowo?
  Czyż synagoga szatana, przy pomocy wszystkich dostępnych środków, nie prowadzi walki duchowej, swemi mieczami?

  Któż pochyli się nad ofiarami! O ja nieszczęsny, zaraz mnie melancholija dopadnie jaka...
 • @Torin
  JA PISZĘ O POSŁUSZŃSTWIE ROZKAZOM BOSKIM a nie papieskim!

  Ty napisałeś o mnie:

  "Sam piszesz, że twój heretycki odłam, jest tak nieliczny, że go nawet ZAREJESTROWAĆ NIE CHCĄ".

  A jak faktycznie ja napisałem? Przypomnę:

  "NIE NALEŻĘ DO ŻADNEGO REJESTROWANEGO ZGROMADZENIA RELIGIJNEGO ale bez wątpienia na pierwszym miejscu traktuje wiarę w Pana Jezusa Chrystusa i Boga Ojca!".

  No cóż, nie pisałem nic o tym, że ktoś tam nie chce rejestrować zgromadzenia. Nawet na myśl by mi nie przyszło, że mógłbym należeć do zgromadzenia rejestrowanego! W tym kontekście źle mnie zrozumiałeś!

  No a poniższym wpisem trochę odleciałeś! Cytuję Ciebie:

  "To zabawne, że używasz dokładnie tych samych zaklęć, co watykaniści. Beton papistowski też uważa, że POSŁUCH RZYMOWI jest ważniejszy, niż:
  "Ważniejsza od obrony Państwa, ważniejsza od każdego człowieka"
  Kropka w kropkę.
  Znaczy, jest wtedy obywatelem watykanu, albo agentem w innym kraju".

  Ja nie używam żadnych watykańskich zaklęć. Zauważ, że (jak piszesz), beton "papistowski" żąda bycia posłusznym Rzymowi a JA PISZĘ O POSŁUSZEŃSTWIE ROZKAZOM BOSKIM. Czy widzisz różnicę? Jednak nie jest to kropka w kropkę, prawda?
  Zresztą papieże poniżają Boga Ojca oraz Boga Syna! No ale o tym już pisałem wielokrotnie!

  Oczywiście, że słowo może bardzo mocno ranić. Jednak ja piszę o mieczu duchowym czyli o Słowie Bożym, o cytacie, o fragmencie z Biblii, który tnie wszystkie nauki niezgodne z Ewangelią!

  Nie interesuje mnie papież, jakiś Bolek czy Luter! Moja walka jest na Boże Słowo a papieży na miecze! Taka to jest różnica!

  Trzymaj się! Narka!


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • @57KerenOr 01:55:55
  Byłby to troling, bo temat notki jest inny od twoich religijnych fascynacji, ale już mało kto nawiązuje, więc dobrze..
  -----------------------------------
  Czyli o ile teraz dobrze cię zrozumiałem, wogóle nie istnieją jacyś twoi współwyznawcy. Jesteś jednoosobową religią, tak?
  Znaczy kolumb-heretyk..
  -----------------------------------

  "Ja nie używam żadnych watykańskich zaklęć. Zauważ, że (jak piszesz), beton "papistowski" żąda bycia posłusznym Rzymowi a JA PISZĘ O POSŁUSZEŃSTWIE ROZKAZOM BOSKIM. Czy widzisz różnicę? Jednak nie jest to kropka w kropkę, prawda?"

  Poczekaj, ale oni mówią, że Bóg tak chce. Czyli, że takie są te, boskie rozkazy. Ty też o boskich rozkazach i znowu coś jest ważniejsze, niż bycie Polakiem, jakieś bronienie Polski, czy w ogóle coś polskiego.
  -------------------------------------

  Słowo Boże nie jest mieczem, a ty walczysz mieczem duchowym.
  Papież miecia nie miał w ręku kilkaset lat. Też wojuje mieciem duchowym, o ile w ogóle. Ostatnio odnoszę wrażenie, że raczej wachlarzem duchowym, wachluje wafel. Bardzo spolegliwy..
  I kolejne spostrzeżenie, jakby czytał z kartki, nie specjalnie rozumiejąc co czyta..
 • @Jan Twardowski 20:59:02
  Ostrzegam przed zrzędzeniem żydo-Kosiura. Jego wszystkie atrybuty mentale ograniczają się do jednego celu: "ZLIKWIDOWAĆ KATOLICKICH BYDLAKÓW"! - Dariusz Kosiur 24.08.2015 16:00
  Dodal też: „Z polskiego narodowego punktu widzenia, z punktu widzenia interesu Państwa Polaków, należy żałować, że żydo-bolszewia okresu PRL (1944-56) nie zlikwidowała Kościoła w Polsce.” - Dariusz Kosiur 24.08.2015 16:00
  Tylko że przed likwidacją, te „kreatury” (95,5% społeczeństwa polskiego) mają głosować na Kosiura i Ziemińskiego. Stalin myślał identycznie.

  „Jest Pan mentalnym Żydem - tak o wyznawcach żydo-katolicyzmu wypowiadają się najwyżsi hierarchowie pańskiego Kościoła.” - też kłamstwo i oszczerstwo. Tak wypowiedzial się K. Wojtas. Cytuję: „Judaizm to nie geny - to mentalność.” - Krzysztof J. Wojtas 11.07.2019 10:29:35
 • @Torin
  MIECZ BOSKI I MIECZ SZATAŃSKI!

  Mam taką skromną nadzieję, że nie żartujesz sobie ze mnie...

  I przykładowo piszesz:

  "Czyli o ile teraz dobrze cię zrozumiałem, w ogóle nie istnieją jacyś twoi współwyznawcy. Jesteś jednoosobową religią, tak?
  Znaczy kolumb-heretyk".

  Źle mnie zrozumiałeś! Nie jestem żadnym Kolumbem ani nie stanowię jednoosobowej jakiejś religii czy sekty. Spotykam się ze znajomymi by porozmawiać o jakże ważnych Sprawach Bożych. Jednak ani ja ani moi znajomi nie należymy do jakiegoś ugrupowania ZAREJESTROWANEGO, ponieważ rejestracja wyznania jest po prostu przedsięwzięciem niezgodnym z Duchem Ewangelii! No i znajomi z którymi się spotykam nie są żadnymi "moimi współwyznawcami" tylko wyznawcami Syna Boga Ojca!

  Od bronienia Polski ważniejszych jest wiele spraw! Między innymi moje życie, które otrzymałem od Stwórcy lecz nade wszystko ważniejsze jest bym był posłuszny Nauce Mojego Boga. Zapewne tego nie rozumiesz ponieważ nie wierzysz w Pana Jezusa i w Boga Ojca bo gdybyś w Niego wierzył i Go kochał to nie byłoby tej dyskusji!

  Napisałeś jeszcze:

  "Słowo Boże nie jest mieczem, a ty walczysz mieczem duchowym.
  Papież (...) też wojuje mieczem duchowym, o ile w ogóle.

  Słowo Boże jest mieczem i a ja tym mieczem duchowym walczę... Papież (żaden papież) nie wojuje duchowym Boskim mieczem! Papieże kłamią i poniżają Pana Jezusa. Gdyby użyć (wymyślonej) przeciwstawnej nazwy to rzekłbym, że papież wojuje mieczem... szatańskim!

  Cześć!


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • @57KerenOr 12:15:38
  Jednego czego nie można ci odmówić to uporu.

  Jeśli wyznaje się tą samą religię co inni, to ma się współwyznawców. To jest bajecznie i elementarnie proste, drogi Watsonie.
  Więc albo masz współwyznawców, albo organizujecie konwenty jednoosobowych religii.
  Rejestracja istotnie nie jest do tego konieczna i można mieć papierki jakiś urzędów w.. czterech literach.
  ------------------------------------------------
  Dla Polaków nie ma, bo wtedy "inni" zaorają Polskę i jej nie będzie. Skoro nie będzie Polski, nie będzie zaoranego Torina i nie będzie również piszącego po polsku Kerena.
  Choć Keren jako taki może zostać, tylko będzie pisał np.. po niemiecku.

  Tu, jednakowoż jedna uwaga. Keren piszący po niemiecku być może będzie, ale pod warunkiem, że likwidujący Polskę nie uzna, że "religia jest opium dla mas" więc trzeba dilerów wyeliminować. Wtedy Kerena nie będzie, piszącego nawet po niemiecku, bo to jego życie, o które się tak troszczy może zostać przerwane, albo zostanie poddany reedukacji Keren. Zapisze się Keren gdzie trzeba i przestanie bajdużyć o stwórcach, w roli kija, aby szybciej podejmował decyzję - kamieniołom.

  Może być jeszcze gorzej dla Kerena, istnieją niestety najeźdzcy, którzy nie tolerują konkurencji religijnej i wtedy Keren bezdyskusyjnie zostanie wyeliminowany fizycznie.
  ---------------------------------------

  Więc w interesie Kerena i jego Boga jest, aby mógł bez przeszkód sławić jego imię, korzystają z tolerancji Polski i polaków, aby Keren bronił przynajmniej werbalnie, Polski, skoro na tyle mu staje. Nawet jeśli nie jest Polakiem.

  Rozumie to przynajmniej część obcokrajowców, którzy trwale związali się z tym krajem. Ich interes też w tym.
 • @Torin
  ODPOCZNIJMY!

  Napisałeś:

  "Jeśli wyznaje się tą samą religię co inni, to ma się współwyznawców".

  No wiesz, niejeden doczepiłby się do słów "TO MA SIĘ współwyznawców" i nie chciałbym by to źle zrozumiał. Nie chciałbym by "ktosik" uznał mnie za jakiegoś guru podobnego do papieża przykładowo lub do jakiegoś pastora Adwentystów Dnia Siódmego". No i ja nie wyznaję religii...

  Ale ok! Możemy już tymczasem nie pisać. Zatem teraz odpocznijmy!

  Pozdrawiam!


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031