Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
254 posty 4512 komentarzy

Najpierw sprawiedliwość

miarka - ...nie przestajmy czcić świętości swoje I przechowywać ideałów czystość; Do nas należy dać im moc i zbroję, By z kraju marzeń przeszły w rzeczywistość. http://www.youtube.com/watch?v=1Tw0_BtJ3as

Pluralizm, czyli szukanie cnoty

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Ostatnio ktoś rzucił postulat pluralizacji linii programowej Neon24.pl. Niestety nie wie co mówi, bo pluralizm dziś to pojęcie z arsenału manipulatorskiego satanistów i PRZESTĘPCÓW ZORGANIZOWANYCH, a w internecie trolli.

 

Satanistom i przestępcom zorganizowanym miałoby być wolno wszystko dopóki nie zostaną przyłapani na zbrodni bezpośredniej, a i wtedy mieliby mieć nie tylko „prawa”, ale i „gwarancje” i środki odwoławcze, i możnych sponsorów, a w ostateczności i argument działalności artystycznej.

Te gwarancje miałyby dotyczyć „równości wobec prawa”,które w tych okolicznościach stało by  się abstrakcyjnym, oderwanym od celu prawa jakim jest stabilizacja ładu moralnego chroniącego życie i świat wartości niewinnych i dobrych.

Te abstrakcyjne „gwarancje”miałyby być rozumiane jako gwarancje ze strony nadadministracji stosującej terroryzm i przemoc prawa oraz ideologii i wynoszącą je nad ludzkie wartości i idee, zwłaszcza nad moralny ład i zgodną przyszłość życia społeczności.

– Wynoszących na rzecz faktycznej nietykalności tych „zawsze równych wobec prawa” nawet gdy odchodzących od celów dla których jest ono ustanowione. Mało tego – nawet wciąż zamierzających lansować i narzucać swoje antyspołeczne postwy.

Tak rozumiana „równość wobec prawa miałaby chronić tych „zawsze cnotliwych” (bo im się tylko cnota „przesunęła” i oni gdzieś tam ją jeszcze mają, przez co i wciąż ich chronią „prawa człowieka cnotliwego”).

Te abstrakcyjne gwarancje „równości wobec prawa” miałyby być narzucane społeczności na drodze faszystowskiej jako siłowej i odgórnej, a nie z łaski moralnej z natury i odpowiedzialnej za zdrowie, dobrą przyszłość i trwanie społeczności.

- Bo dopiero za łaską może iść umowa społeczna czyli jej prawo wewnętrzne, a równość wobec prawa to dopiero skutek łaski równouprawnienia.

Tu dobitnie widać źródło satanizmu zawartego w słowie „pluralizm” – tu następuje zamiana celu przez odwrócenie przyczyny i skutku w propagandzie i narzucanym siłą prawodawstwie.

To przestępczość zorganizowana, satanizm i trolling stają się faktycznymi prawdawcami tej „równości wobec prawa wynoszonej nad łaskę równouprawnienia”.

 

Łaska równouprawnienia to nie dar – ona się nikomu nie należy. – Nawet jak władze państwowe się zagalopują w swoim samozwańczym nieupoważnionycm przez swoją władzę zwierzchnią prawodawstwie. Moralna społeczność zawsze ma obowiązek obywatelskiego nieposłuszeństwa wobec niemoralnej władzy – a takie „obdarowanie” to już akt niemoralności.

Moralna społeczność może udzielać swojej łaski każdemu, ale i musi kontrolować postępowanie tych którym łaski udziela i przy ich odejściu od celu łaski natychmiast jej pozbawiać.

Rolą administracji portalu jest być najpierw stróżem moralności, później prawa.

https://m.neon24.pl/83c2c9a7ad7859528ad1b50e2164e9d0,12,0.jpg 

Dotyczy to i władz państwowych. Pamiętać też trzeba że i sama władza państwowa jest stanowiona i uznawana w drodze łaski społeczności obywatelskiej.

Dotyczy to i każdej społeczności ideowej i każdego priorytetu w niej.

Priorytet to nie przywilej. Przywilej, w tym prawo w randze przywileju to już złamanie zasad sprawiedliwości i ładu moralnego, bo powoduje dyskryminację tych co nie są nim objęci.

Domagający się dziś  pluralizmu w istocie domagają się uprzywilejowania trolli, satanistów i przestępczości zorganizowanej.

Oni chcą go dla siebie, dla swoich celów niecnych a nie dla swojej służebności celom ludzkim i celom społeczności chącej trwać, a więc ideowej.

 

Inaczej mówiąc „pluralizm” to gwarancja totalnej rozwałki ładu moralnego społeczności i fory dla najgorszych zbrodniarzy.

Zło nieukarane z całą surowością systemu prawnego, ale i z nadmiarem odstraszającym (jako nadmiarem motywowanym ideowo i moralnie - z zapasem nad entropię i alienację czyli wyobcowanie władz) tylko bezczelnieje, obrasta w siłę, i zwolenników oraz stronników i kibiców, rośnie w złośliwość, niemoralność i odczłowieczenie.

Pluralizm w rozumieniu wielości poglądów na drogi dojścia do wspólnego, ideowego, ludzkiego, szlachetnego celu ma sens ale tylko i wyłącznie w dyskusji zmierzającej do zrealizowania tego celu. – Inaczej mówiąc w ukierunkowanej „burzy mózgów”.

Pluralizm nigdy nie może być usprawiedliwieniem dla satanistycznej swawoli, nigdy dla wsparcia i ochrony przestępczości zorganizowanej.

 

KOMENTARZE

 • coś w tym jest, ale
  http://m.neon24.pl/75dde5467a92153666497306f86b9c54,13,0.jpg

  wywód nie tak przekonujący, aby go zapamiętać, a może i rozumieć,

  łaska równouprawnienia ma być ograniczona przez jej cel,
  ale, kto kuma ten cel i kto ma być sędzią ?
 • @interesariusz z PL 11:08:44
  Dzięki za krytykę. Też widzę że mi brakuje spontaniczności oratorskiej trybuna ludowego. To nie takie proste, bo jednak operujemy na gruncie mocno już zakłamanym i przez wikipedię i trybunów poprawności politycznej.
  Zauważ że nawet instytucja Trybuna Ludowego która funkcjonowała nawet w bandyckim Rzymie u nas się nazywa instytucją Rzecznika Praw Obywatelskich czyli ... niczego w sytuacji "drukowania z powietrza" tych praw.

  Co do celów to też trzeba odbudowy świadomości ludzkiej mocno ostatnio wypaczonej ideologiami i bezkarnością zbrodniarzy. Ja piszę o "celach ludzkich i celach społeczności chącej trwać, a więc ideowej".

  A kto ma pilnować i być sędzią? To popatrz na obrazek wprowadzający.
  Co robią z tymi co mają strzec ładu moralnego i sprawiedliwości jeśli im pozwolić na pluralizm taki jak oni sobie by życzyli, czyli według ich praw, im służących.
 • "Satanistom i przestępcom zorganizowanym miałoby być wolno wszystko..."
  ------------------
  Tak - ale tylko wtedy, kiedy działalność w/w pokrywa się z zamierzeniami czarciego pomiotu - wobec ludzi stworzonych przez Boga.
  Wniosek?
  Czarci pomiot buduje Piekło na Ziemi i robi to rękami bandytów, złodziei, kur*w, zboczeńców seksualnych i intelektualnych, pospolitych świrów, etc.
 • @ Autor - 1*
  Najpierw w kwestii formalnej, językowej.

  W języku polskim rzeczownik "diabeł" posiada wiele synonimów: czart, bies, Lucyfer, ..., szatan.
  Polski "szatan" w języku angielskim to "satan". Zatem winniśmy używać polskiej terminologii "szatanizm" zamiast angielskiej "satanizm".
  Dbajmy o język polski, o jego rozwój.
  ____________________

  "Domagający się dziś pluralizmu w istocie domagają się uprzywilejowania trolli, satanistów i przestępczości zorganizowanej.

  Oni chcą go dla siebie, dla swoich celów niecnych a nie dla swojej służebności celom ludzkim i celom społeczności chcącej trwać, a więc ideowej."

  Panie "miarka",
  można się zgodzić z eliminacją pluralizmu politycznego, a więc z eliminacją takiego stanu, który prowadzi do dysfunkcji państwa, jako reprezentanta interesów narodu. Nie będzie dobrze funkcjonować państwo, w którym interesy różnych mniejszości (etnicznych i grup interesu) będą równorzędne z interesem narodu.

  Natomiast żądanie eliminacji pluralizmu w obszarze wymiany poglądów to już cuchnie totalitaryzmem.
  Takim totalitaryzmem było i jest żydo-chrześcijaństwo (żydo-katolicyzm), były bolszewizm, faszyzm, nazizm.
  Zgoda na eliminację pluralizmu w obszarze wymiany poglądów likwiduje wolność i niezależność jednostki i narodu - stanowi pierwszy krok do wprowadzania totalitaryzmu.

  Panie "miarka",
  Pan jesteś wstrętnym żydo-katolickim szowinistą.
  _____________________

  Kwestia "łaski"
  Co to takiego "łaska"? Czy to nie jest aby czyjeś "widzi mi się"?
  Bo kto, wedle jakich kryteriów, przez kogo ustanowionych, miałby prawo udzielać "łaski"?
  Panie "miarka", to znowu jakieś brednie rodem z żydo-katolickiego elementarza totalitaryzmu.
 • @Rzeczpospolita 14:13:56
  "W języku polskim rzeczownik "diabeł" posiada wiele synonimów...
  Dbajmy o język polski, o jego rozwój".

  Mową synonimów zubaża się język a nie go wzbogaca. Wzbogacenie jest przez precyzję i dosłowność, a stereotypy synonimów tylko zaciemniają i ... zostawiają
  - szatanowi-kłamcy przestrzeń niedopowiedzeń zaś
  - "prawnikom-satanistom" luki w prawie, zwłaszcza pod talmudyczne "daje się interpretować", a pozwalające wynosić prawo nad sprawiedliwość i cele ludzkie którym z natury sprawiedliwość służy, a
  - poprawnopolitycznym satanistom przestrzeń manipulacji częściami wypowiedzi wyrwanymi z kontekstu prawdy.


  Co do "żądania eliminacji pluralizmu w obszarze wymiany poglądów to ..." ... to już Pan lekcji nie odrobił i znów notki nie przeczytał.

  A tam stoi: ."Pluralizm w rozumieniu wielości poglądów na drogi dojścia do wspólnego, ideowego, ludzkiego, szlachetnego celu ma sens ale tylko i wyłącznie w dyskusji zmierzającej do zrealizowania tego celu. – Inaczej mówiąc w ukierunkowanej „burzy mózgów”."
  Taki pluralizm jest moralny i cele ma ludzkie.

  Tak więc notka nie jest przeciwko pluralizmowi w ogóle a tylko przeciw jego niecnemu wykorzystaniu przez satanistów, przestępców zorganizowanych i trolli.


  "Co to takiego "łaska"? Czy to nie jest aby czyjeś "widzi mi się"?"

  Nie proszępana. - To postawa kogoś kto jest w stanie pomóc komuś, ale nie w drodze obdarowania go jakimś dobrem aby już sam doszedł do celu (bo ten ktoś nie jest do tego zdolny, roztrwoniłby dary), a przez poprowadzenie go do tego celu.
  Łaska więc wymaga nie tylko jej przyjęcia, ale i współpracy z łaskawcą na jego warunkach.

  Łaskawca zawsze zachowuje możliwość wycofania się ze swojego udzielania łaski, gdy widzi fałsz.
  Może też zmieniać formę i zakres łaski kiedy jednak widzi że obłaskawiony mimo iż chce to nie daje rady dojść do celu łaski według pierwotnego zamiaru.

  Zastrzec też trzeba że łaskawca przedmiotu łaski zawsze udziela ze swego, dokładnie to z tego czego wciąż potrzebuje, a więc i straty ponieść nie może, bo byłby nieodpowiedzialnym w innych sprawach.

  To dlatego, a nie "z widzimisię" łaskawca musi sprawować kontrolę nad postępami w drodze do celu łaski.

  To nie ma nic wspólnego z totalitaryzmem.
 • @miarka 15:16:54
  1. "Mową synonimów zubaża się język"

  Bzdura, jest dokładnie odwrotnie.
  Ale nie o synonimy akurat idzie, tylko używanie polskiego nazewnictwa wszędzie tam, gdzie to możliwe, a więc: zamiast angielskiego "satanism" istnieje polskie słowo "szatanizm".

  2. "A tam stoi: ."Pluralizm w rozumieniu wielości poglądów na drogi dojścia do wspólnego, ideowego, ludzkiego, szlachetnego celu ma sens ale tylko i wyłącznie w dyskusji zmierzającej do zrealizowania tego celu. – Inaczej mówiąc w ukierunkowanej „burzy mózgów”."
  Taki pluralizm jest moralny i cele ma ludzkie.

  Tak więc notka nie jest przeciwko pluralizmowi w ogóle a tylko przeciw jego niecnemu wykorzystaniu przez satanistów, przestępców zorganizowanych i trolli."

  A cóż to za brednie?
  Wymiana poglądów, opinii nie może być niczym ograniczana. Każde ograniczenie to dyktatura, szowinizm, totalitaryzm.
  Już sobie wyobrażam jak żydo-katolicki szowinista "miarka" określa, czy dana wypowiedź to niecny, czy "cny", pluralizm. Oczywiście ten "cny" jest słuszny, bo z żydo-katolickiego punktu widzenia.
  Panie "miarka",
  czas zmądrzeć i nie wypisywać żydo-katolickich dyrdymałów.
 • @Rzeczpospolita 16:10:40
  Ja piszę:
  "... pluralizm dziś to pojęcie z arsenału manipulatorskiego satanistów i PRZESTĘPCÓW ZORGANIZOWANYCH, a w internecie trolli. Satanistom i przestępcom zorganizowanym miałoby być wolno wszystko dopóki nie zostaną przyłapani na zbrodni bezpośredniej, a i wtedy mieliby mieć nie tylko „prawa”, ale i „gwarancje” i środki odwoławcze, i możnych sponsorów, a w ostateczności i argument działalności artystycznej".

  Pan zaś że:
  "Wymiana poglądów, opinii nie może być niczym ograniczana. Każde ograniczenie to dyktatura, szowinizm, totalitaryzm".
  , a zapomina że w takiej "wymianie poglądów" "Satanistom i przestępcom zorganizowanym miałoby być wolno wszystko dopóki nie zostaną przyłapani na zbrodni bezpośredniej, a i wtedy mieliby mieć nie tylko „prawa”, ale i „gwarancje” i środki odwoławcze, i możnych sponsorów, a w ostateczności i argument działalności artystycznej".


  Zapomina Pan że "Domagający się dziś pluralizmu w istocie domagają się uprzywilejowania trolli, satanistów i przestępczości zorganizowanej.

  Oni chcą go dla siebie, dla swoich celów niecnych a nie dla swojej służebności celom ludzkim i celom społeczności chcącej trwać, a więc ideowej.

  Inaczej mówiąc „pluralizm” to gwarancja totalnej rozwałki ładu moralnego społeczności i fory dla najgorszych zbrodniarzy.

  Zło nieukarane z całą surowością systemu prawnego, ale i z nadmiarem odstraszającym (jako nadmiarem motywowanym ideowo i moralnie - z zapasem nad entropię i alienację czyli wyobcowanie władz) tylko bezczelnieje, obrasta w siłę, i zwolenników oraz stronników i kibiców, rośnie w złośliwość, niemoralność i odczłowieczenie",
  oraz że
  "Pluralizm nigdy nie może być usprawiedliwieniem dla satanistycznej swawoli, nigdy dla wsparcia i ochrony przestępczości zorganizowanej".


  Co do "szatanizmu" to niech Pan sam to słówko lansuje, to nie jest polskie słowo. Ja pozostanę przy powszechnie i dobrze zrozumiałym słowie "satanizm" (już spolszczonym od "satanism"). Nie wszystko też musimy spolszczać.
  - A w ogóle to najlepiej tak organizować życie społeczne i żyć tak, żeby tego słowa nie musieć używać.
  Zaś synonimów to lepiej używać tylko w krzyżówkach, czasami w wierszach. - Na co dzień mowa nasza ma być precyzyjna: "tak-tak, nie-nie - co nadto to od Złego jest".
 • Pluralizm też jest wibracją
  ...i ma kolor Czerwony.
 • @Talbot 17:23:54
  "Pluralizm też jest wibracją
  ...i ma kolor Czerwony"

  Może w Feng Shui czy innej magii w której chodzi "o coś za wszelką cenę i "po trupach"".

  Tu nie idzie o to - bo są dwa pluralizmy - jeden moralny i z celami ludzkimi, a drugi satanistyczny i z celami antyludzkimi.
  Łączyć ich w żaden sposób się nie da.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031