Od dzisiaj rozpoczynam dyżury w gronie administratorów na Neon24.pl

 Jestem od dobrych kilku lat blogerem Neon24, raczej znanym. Mam już spory dorobek notek i komentarzy. – Tak więc i przedstawiać się specjalnie nie widzę potrzeby.– Tym bardziej że dalej pozostaję blogerem i swojego charakteru zmieniać nie zamierzam, ani nikt ode mnie tego nie oczekuje.

Na wejście ogłaszam „amnestię” jako odblokowanie możliwości komentowania na moim blogu dla paru osób które miałem osobiście zbanowanych. – Oby rozumianą jako „druga szansa”.

Oczywiście względem ludzi zdeklarowanie złej woli trzeba trwać w separacji, więc o ile dalej będą niereformowalnymi, a agresywnymi głupcami lub chamami (w nagannym rozumieniu tego słowa), a więc i zdeklarowanie niemoralnymi czy pozbawionymi ludzkiej wrażliwości, to i restrykcje wrócą (a już mogą być i adminisacyjne – więc niektórzy muszą uważać :-)).

Intencją tej amnestii jest przede wszystkim zachęta do podejmowania dobrze rozumianego dialogu „Polaka z Polakiem”, dialogu łączącego i konstruktywnego na gruncie dobre pojętych i zgodnie rozumianych definicji słów oraz ich znaczenia w typowych nam systemach wartości. Dialogu koniecznego aby dokonać uzgodnień wspólnych celów, oraz woli ich zgodnej realizacji..

 

Dialog jest nam dziś konieczny, bo j jesteśmy w stanie bezprecedensowej i wielostronnej agresji tak naszych wrogów zewnętrznych, w tym tych najgorszych – czyli fałaszywych przyjaciół, jak i wewnętrznych – tu zwłaszcza zdrajców, agentów naszych wrogów zewnętrznych, i osób przez nich skorumpowanych. - Ataków niezależnych od dotykających i inne państwa i narody ataków globalistów - psychopatów i ludobójców, zwłaszcza pod pretekstem covida-19 – na własność niepodzielną i niezbywalną naszych ciał i ich zdrowia..

Jedności Narodu dziś potrzebujemy szczególnie po to, aby się obronić, zjednoczyć ponad podziałami dla najwyższych konieczności naszego bytu..

Polska jest jedna. - Pytania „ale jaka będzie” przyjdzie czas zadawać kiedy już się obronimy.

W naszej obronie idzie zresztą i o obronę naszego człowieczeństwa i ludzkości w ogóle – wszak psychopaci globalizmu i tutaj ujawniają swoje zbrodnicze zamiary.

Normalność i natura należą do ludzi dobrych i moralnych. Zdeklarowanie źli i niemoralni w naszych społecznościach miejsca nie maja. – Tym bardziej w kręgach polityki, prawa i władzy. – W ich miejsce muszą pilnie przyjść moralni.

Tu nie możemy mieć wątpliwości – dlatego tak ważne są nasze rozmowy.

– Rozmowy bez trollingu, bez spamu, zwłaszcza powtarzającego propagandę wojenną naszych wrogów w intencji ogłupiania i demoralizowania nas, oraz bez reklamowania ich ich dążeń, abyśmy zatracili zdolność walki - od naszej woli podejmowania bezkompromisowej obrony koniecznej zaczynając, a więc i abyśmy budowali wspólną świadomość i wolę moralną..

Konieczne są nam rozmowy może i ostre, głoszące „prawdę w porę i nie w porę”, ale bez ataków personalnych , czy ataków bazujących na emocjach. – Za to w ich możliwe miejsce - z głoszeniem racji merytorycznych, zwłaszcza popartych logiką przyczynowo skutkową. – Rozmowy - oby zawsze budzące nadzieję i zmierzające do wniosków konstruktywnych.

Póki żyjemy, nasz los jest w naszych rękach. - Wiadomo że będzie ciężko, ale wierzę, że damy radę.